האם התקיים או מתקים "דיכוי תרבותי" של מזרחים?

sailor

New member
מוגבה בהחלט לא יחיד

היה לנו אחד כזה גם כאן, שכשלא עמד בלחץ ברח גם מראשות המכשלה.

sailor

New member
יש גם את זה ששרו עליו

איך קרה שהפשפש עלה למעלה (בצדק) ובסוף עלה הכי גבוה שאפשר, אם כי זו לא רבותא.

נו ביימת.

קיומה של אנטישמיות מוכיח ששנאת נוצרים בקרב היהודים לא קיימת? חשבת על הרעיון שהיהודים הפסיקו לרדוף נוצרים לפני כ-1700 שנים לא מפני שפתאום הפנימו את ה- Dabru Emet (למה אני לא מצליח למצוא תרגום שלו לעברית?) אלא מפני שהנוצרים התחזקו והיו לרודפים?

היכן טענתי

ש"קיומה של אנטישמיות מוכיח ששנאת נוצרים בקרב היהודים לא קיימת" ?

השתמשתי באנלוגיה בין אנטישמיות לבין אנטי-מזרחיות רק כדי להדגים, שהצלחתם של יחידים למרות היחס הרע כלפיהם אינה מוכיחה שלא קיים יחס רע כלפיהם. לא טענתי ששתי התופעות זהות בכל מאפייניהן.

נו ביימת 2

ההשוואה בין הצלחה פוליטית להצלחה עסקית תמוהה ביותר. כדי להבין כמה- השווה את אובאמה לד'יזראלי ואת צוקרברג וברין לרוטשילדים (ליונל ונתנאל מהענף הבריטי) ולמנטיפיורי.

אז כנראה שגם בחו"ל

גזענות בלתי תקינה פוליטית מדווחת הרבה יותר מגזענות תקינה פוליטית (בהנחה שתקיפת לבנים על ידי שחורים היא פשע גזעני). ייתכן שאמריקאי לבן סובל מגזענות יותר מאמריקאי שחור- ובתור מי שהמידע שו בא מהתקשורת ומספרות אין לי הכלים לדעת אם זה המצב. וההבחנה שלך מעניינת- צמצום הנזק שנגרם מגזענות תקינה פוליטית ל"פגיעה" על ידי יחידים המרכיבים את החברה והגברת הנזק שנגרם מגזענות שאינה תקינה פוליטית ל"דיכוי" של על ידי החברה המורכבת מאותם יחידים. לא שיש איזשהי אמת בהבחנה הזו, אבל כנראה שהצלחת לשכנע את עצמך.

אז הכל מתנקז למה שמדווחת התקשורת העוינת ?

זה סוג הטיעון שהייתי מצפה לו מהאדון המסורתי וממאליו יובן, ממך אני מצפה ליותר.

אני מפנה את תשומת לבך לכך, שבפסקה הראשונה בפוסט שלי אני מציין בפירוש שהיחס הרע והדכאני למזרחיים אינו גזענות בעיניי. אודה לך אם תחדל להשתמש במונח זה כאילו שיש בינינו הסכמה לגבי משמעותו.

שני דברים

1) יחס רע ודכאני לפי מוצא הוא גזענות גם אם תבחר להגדיר אותו כחומוס עם פול.
2) לא התייחסתי לתקשורת עויינת ולא בטיח. אתה זה שעלה נושאים שאינם מדווחים בתקשורת המיין סטרים, והמסקנה שלי היא שבתור ישראלי הניזון מהתקשורת האמריקאית איני יכול עוד להתייחס למדווח בה כאל האמת, כל האמת ורק האמת מפני שאתה מספק מידע הסותר הנחה זו.

גזענות היא יחס רע *ממוסד* כלפי בעלי עור כהה

גם אם תבחר להגדיר אותה כגפילטע פיש עם פרוסת גזר למעלה.

את (2) שלך אבקשך לנסח מחדש, לא הבנתי מה רצית להגיד.

כבר בכותרת הכנסת 3 דברים לא נכונים.

קודם כל הגדרת הגזענות אינה כוללת "כלפי בעלי עור כהה".
שנית הגדרת הגזענות אינה כוללת "יחס רע". מספיקה ראיית קבוצה כלשהי כנחותה כדי להיות גזען.
ושלישית אין שום קשר בין "ממסד" לגזענות- גזענות יכולה להית ממוסדת או לא ממוסדת.
לאחר שתתחיל להשתמש בשפה העברית בלי להמציא שפה חדשה הנוחה עבורך יהיה טעם להמשיך את הדיון איתך. עד אז איני רואה בזה טעם.

אקווה שתזכור זאת בפעמים הבאות

שבהן אטען (או אסכים עם מישהו שיטען) כי קיים בישראל יחס רע ממוסד כלפי מזרחיים, אבל היחס הזה אינו גזענות, היות שאינו מושתת על הבדלים בצבע העור.

שתזכור שאין טעם להמשיך את הדיון אתי.

כי כמו שאמרת, בנושא הזה אנחנו מדברים בשפות שונות.

מספר בעיות בפוסט של שושן פרא

1. עם יהודי זוהי הגדרה אמורפית של כל היהודים שחיים בתבל. דוברי הציונות טוענים שזהותם של כל יהודי העולם מתאפיינת בלאומיות כפי שהציונים ראו מול עיניהם באירופה במאתיים השנים האחרונות. אני לא מתרשם מכך, יהדות היא דת בלבד. לא יהודי חדש,לא כור היתוך, לא "יהודי גלותי" של הציונים.

2. הטיעון שיהודי המזרח הביאו את הנחשלות איתם מופרכת בספרות המחקרית שנוגעת לינודי ארצות האיסלאם, דוגמה אחת היא ספרה של ד"ר אסתר גליצנשטיין מאיר "בין בגדאד לרמת גן" שיצא בהוצאת יד יצחק בין צבי. בלא ספרות מחקרית אנו רואים את ההשגים העצומים של יהודי ארצות האיסלאם שהיגרו לאמריקה ואירופה מול הכשלונות של היהודים שנזרקו בכח לפריפריה.

3. את ההגירה מברה"מ בשנות ה70 והתנאים המפליגים לה זכו אני רואה כיריקה בפני המהגרים בצפון אפריקה שנזרקו לפריפריה ונדונו לפיגור וניחשול. האמנות המגוייסת שנקראת "שירי ארץ ישראל" או "הזמר העברי" שעוסק במושבות כמו פתח תקוה,העליה השניה והשלישית גורמים לי חררה

השוואה בנוגע למה ?

בנוגע לתנאים שקיבלו הבאים מברה"מ בסוף ה60 תחילת ה70
או
בנוגע ליכולתה של מערכת חינוך להטמיע ערכים בעידן האינטרנט

קליטת העולים מארצות האסלם מול קליטת העולים

מברית המועצות שלמיטב זכרוני הגיעו דוקא בשנות ה 90.
היה גם נחמד לעשות השוואה בין התנאים שזכו להם עולי אתיופיה לעולי ברה"מ.

אם את השכלתך התיכונית רכשת בישראל אז נדהמתי

כמו וובסטר שבא בצהריים הביתה ותפס את אשתו על חם

אשתו אמרה לו בעלי הפתעת אותי והוא ענה לה אשתי הדהמת אותי

אם את השכלתך התיכונית רכשת בישראל ואתה מייחס לי בלבול בין שנות ה 70 ל 90 אז באמת BA רוכשים בתיכון והכוונה לבור אמיתי

למעלה