האם זה נכון שבעולם ההייטק אי אפשר לעבוד אחרי גיל 40?

rubyakerman

New member
האם זה נכון שבעולם ההייטק אי אפשר לעבוד אחרי גיל 40?

אני חושב ללמוד מדעי המחשב באונ' העיברית

אני מפחד שבאמת אחרי גיל 40 אמצא את עצמי מחוסר עבודה או יכולת להיתמודד עם הקשיים שבתחום המחשבים...

אז מה חובה לעשות הסבת מקצוע למשהו אחר אחרי גיל 40 או שאפשר להמשיך לתכנת נניח?

BlackAdder1

New member
אפשר לעבוד, אבל דורש אישור מיוחד

תעודת ״מהנדס זקן״ ואישור בלמים שאותם צריך לחדש כל שנה במשרד הרישוי

ipv6

Member

ai21

New member
רק אם עשית אקזיט לפני גיל זה ופרשת לפנסיה בגיל 40

אם אתה רוכש נסיון רלוונטי - תמצא עבודה כל עוד הנסיון ישאר רלוונטי ותרצה לעבוד.
&nbsp
במידה והביקוש אליו ירד,
תאלץ לרכוש נסיון רלוונטי אחר,
או לעבוד בתפקידים פחות אנטנסיבים - מנהלה, איכות, אוטומציה ובדיקות, מכירות, ניהול רשת.

alien life form

New member
בוגר האונ' העברית, אני מתקרב ל 55 ועובד קשה מתמיד

בניסוח הזה המשפט שלך לא נכון. יחד עם זאת צריך להיות מודעים שקיימת גם קיימת בעייה. זאת לא דרך ללא מוצא אבל זאת דרך מכשולים שככל שתתבגר, יתגברו. קודם כל יש את מגבלות הפירמידה. אם תבחר במסלול הניהולי תצטרך כל הזמן להמשיך לטפס לכיוון הקודקוד אחרת תמצא עצמך בחוץ. אם תשאר בתחום ה100% hands on, תצטרך ללמוד להסתדר עם מנהלים צעירים ממך ולשכנע בראיונות עבודה שאתה מעודכן ואתה מעוניין לעבוד קשה. קיימות שתי סטיגמות על עובדים מבוגרים, הראשונה שהידע שלהם לא מעודכן והשנייה שהם גמרו את הסוס. צריך להפריך את שתי הסטיגמות האלה.

selalerer

New member
אם אתה עדיין hands on אתה כנראה גם דיי בודד בזה.

אין הרבה מתכנתים בגיל הזה היום. בעוד 20 שנה יהיו המון. אני חושב שמתי שזה יהיה נפוץ, מוכר ורגיל אז גם לא יהיו סטיגמות.

alien life form

New member
כדור הבדולח שלי בתיקון אז אינני יודע מה יהיה בעוד 20 שנה

אבל מתוקף הידע שלי כסמנכ"ל באחת מחברות ההיי טק הצבריות היותר גדולות, יש לי סטטיסטיקות שזה לא נדיר כמו שנדמה לך. ואגב, אם זה לא השתמע מהמשפט הקודם, אישית כבר אינני עוסק בפיתוח בעצמי.

tenen

New member
בישראל יש 4.8 אחוז אבטלה

אני בספק שיש הרבה בוגרי מדעי המחשב באוניברסיטה העברית בינהם או שיש יותר מדי בני 40 פלוס בתחום שלא עובדים אחרת המספר היה גבוהה יותר.

alien life form

New member
כדאי לקחת את הסטטיסטיקות על אבטלה בערבון מוגבל

ההגדרה של הלמ"ס די מעוותת. הנתון היותר משמעותי הוא שיעור הבלתי מועסקים.

אבל בלי קשר, אני מסכים עם המסקנה שלך שהסיכוי של בוגר העברית להיות מובטל הוא לא גבוה. מהמחזור שלי לא מכיר אף אחד כזה. להיפך, אלה שאני איתם בקשר מאד מבוקשים בשוק.

tenen

New member
הלמ"ס מגדיר בדיוק כמו שמגדירים בשאר העולם

אדם שרוצה לעבוד וזמין לעבודה (למשל לא סטודנט במשרה מלאה) ולא מצליח לקבל עבודה.
אין טעם למדוד כמה אנשים חסרי עבודה יש מבין מי שלא רוצה לעבוד או לא יכול לעבוד, זה לא עונה על הקרטריונים שהוא שאל עליהם בהנחה והוא שאל על עצמו ומניח שהוא ירצה לעבוד ויהיה זמין לעבודה בגיל 40.
&nbsp
&nbsp

alien life form

New member
אתה טועה בכל מה שאמרת

1. יש שיטות שונות למדוד אבטלה והגדרות שונות לכוח העבודה שמולו מחשבים את האחוז. יש עוד מדינות (למשל ארה"ב) בהן המדידה דומה למדי לישראל אבל לא "בשאר העולם".
2. מובטלים, או במונחי הלמ"ס "דורשי עבודה" מוגדרים מי שחיפשו באופן פעיל עבודה בחודש שקדם לסקר. זה הבדל עצום יחסית למה שאתה כתבת. וגם את אלה מחלקים בכל אוכלוסיית בני 15 עד 65 שהם מבחינת הלמ"ס "כוח העבודה". ונעזוב שטויות שבני 15 עד 17 אמורים לפי חוק ללמוד ולא לעבוד. כפי שאמר האמריקני ההוא עם שפם, יש שקרים, יש שקרים מוחלטים ויש סטטיסטיקה. תאנוס ותענה את הנתונים מספיק ותוכל להוכיח כל מה שתרצה. גם ששיעור האבטלה בארץ הוא 4.8%. ישבתי לפני כמה שנים בועדה ציבורית בנושא הגדלת הצמיחה ושמענו הרצאה של פרופסור לסטטיסטיקה מאוניברסיטת תל אביב שהוכיח שאם היו מודדים משהו שדומה למה שאתה כתבת, קרי כל אלה שיכולים ורוצים לעבוד, האבטלה בישאל הייתה בסביבות 15%.

h a j b i

New member
שיעור המועסקים גבוה במיוחד

אצל גברים לא חרדים בגילאים 25-64 האחוז עובר את ה- 90 אחוז. אלה הנתונים האמיתיים של אוכלוסייה שכמעט בוודאות רוצה וצריכה לעבוד. לפני גיל 25 יש רבים של עובדים באופן קבוע מרצון, אחרי 64 חלק יוצאים לפנסיה מרצון. אצל נשים (סביבות 80 אחוז ללא חרדיות) יש כאלה שבוחרות לא לעבוד כי לא משתלם להם ובקשר לחרדים נראה לי שברור למה מצבם לא משקף.
&nbsp
בקיצור, אחוז הבטלה מסתדר לא רע עם אחוז המועסקים אם מסתכלים על הנתונים הרלוונטים.

חכםפסח

New member
לא. ראש הצוות הנוכחי שלי קרוב לגיל פנסיה.

והוא עובד מוכשר ומוערך, ואופי העבודה שלו לא שונה מהותית משל ראשי צוותים צעירים ממנו.

המצב ממש שונה מזה של ספורטאים, שחייבים לשנות את התפקיד שלהם באמצע החיים.

vinney

Well-known member
למה אתה סתם אומר?

בדיוק הראו בטלויזיה מתעמלת בת 40+ שהשתתפה בתחרויות באולימפיאדה בריו, לא חייבים כלום כל עוד שומרים על הכושר.

hookedatwalla

New member
אל תסתלבט :)

ספורטאים פורשים אחרי גיל מסויים, בדרך כלל 30-35 זה רף עליון.
אני לא אומר שהם לא עובדים במקצוע, הופכים להיות מאמנים, מדריכים וכו'.. יש להם התפתחות במקצוע שלהם, אבל הם לא נשארים ספורטאים תחרותיים להרבה זמן.

בעבודה שלנו, אתה יכול להיות מתכנת ואז בגיל 40 לעבור לתפקיד אחר, אבל אתה לא *חייב* לעבור תפקיד, בספורט אתה חייב כי אתה נפצע והגוף שלך לא מה שהיה.

חכםפסח

New member
המבוגרים שמוזכרים בכתבה נמצאים בראשית שנות הארבעים לחייהם

שזה אמצע החיים.

למעלה