האם לנהגי אוטובוס בקווי שירות מותר לדבר בנייד עם אוזנייה?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כל שיחת טלפון גורמת לחוסר ריכוז בנהיגה ברכב פרטי

חמור ביותר!
כל שיחת טלפון גורמת לחוסר ריכוז בנהיגה גם שיחה דרך הרמקול באוטו הפרטי.
אבל באוטו שלך אתה אחראי בעיקר על עצמך ועל מי שנמצא בחברתך.
נהג אוטובוס אחראי על נוסעים ובגלל הגודל, פוטנציאל הפגיעה שלו בסובבים אותו גדול יותר. לכן יש לאסור בחוק על נהגי אוטובוס לשוחח בטלפון במהלך הנהיגה.
באגד מחמירים ולא מאפשרים לגעת במכשיר משום סיבה. נהגים שניתפסים נשפטים במשפט חברים וניקנסים בעשרות שעות עבודה.
ואין בעיה אם היא בדיבורית, כי אין הבדל בין שיחה רגילה כזאת (לא שיחת חירום דרמטית/מרעישה או משהו כזה) לבין שיחה בין הנהג לנוסעים אחרים ברכב. הסחות דעת קשורות להתעסקות במכשיר, לא לעצם השיחה.

846

Active member
כל שיחת טלפון גורמת להיסח הדעת

ואין בעיה אם היא בדיבורית, כי אין הבדל בין שיחה רגילה כזאת (לא שיחת חירום דרמטית/מרעישה או משהו כזה) לבין שיחה בין הנהג לנוסעים אחרים ברכב. הסחות דעת קשורות להתעסקות במכשיר, לא לעצם השיחה.
וניתוק מהסביבה
בגלל זה אנשים צועקים בטלפון בקולי קולות בבתי קפה, באוטובוסים ובמקומות ציבוריים.
יש מחקרים שבדקו את ההשפעה של שיחות הטלפון על המדבר ועל הסביבה. היתה תוכנית בנושא בנשיונאל גאוגרפיק לפני מס' שנים.

olli3

New member
מנהל
זה תלוי אדם, לי יש מצב הפוך בו הנהיגה גוברת על כל שיחה.

וניתוק מהסביבה
יש מחקרים שבדקו את ההשפעה של שיחות הטלפון על המדבר ועל הסביבה. היתה תוכנית בנושא בנשיונאל גאוגרפיק לפני מס' שנים.
אם אני נוהג בכביש ללא ריבוי כלי רכב, בנתיב הימני ולא נדרש ממני דבר מלבד לנהוג ישר, אני יכול להקשיב לשיחה (ברכב/בדיבורית) ולהיות חלק ממנה. אבל אני אפילו לא מסתכל לכיוון של הטלפון כמובן, ברמה שאני לא יודע למי עניתי.
&nbsp
ברגע שיש משהו שמצריך את תשומת ליבי, מספיק שעליי לפנות, לעקוף רכב - כל מי שמדבר איתי מדבר ללמפה. אני לא שומע שום דבר שלא קשור בנהיגה. אם אני באמצע משפט, כל מה שאינ מצליח להוציא מהפה זה: אההה, אהה, אהההה
&nbsp
יש נהגים שזה הפוך אצלם, שברגע שהם מדברים, הם פחות או כמעט בכלל לא שמים לב לנהיגה.

846

Active member
מספיק נהג אחד לא מרוכז

אם אני נוהג בכביש ללא ריבוי כלי רכב, בנתיב הימני ולא נדרש ממני דבר מלבד לנהוג ישר, אני יכול להקשיב לשיחה (ברכב/בדיבורית) ולהיות חלק ממנה. אבל אני אפילו לא מסתכל לכיוון של הטלפון כמובן, ברמה שאני לא יודע למי עניתי.
&nbsp
ברגע שיש משהו שמצריך את תשומת ליבי, מספיק שעליי לפנות, לעקוף רכב - כל מי שמדבר איתי מדבר ללמפה. אני לא שומע שום דבר שלא קשור בנהיגה. אם אני באמצע משפט, כל מה שאינ מצליח להוציא מהפה זה: אההה, אהה, אהההה
&nbsp
יש נהגים שזה הפוך אצלם, שברגע שהם מדברים, הם פחות או כמעט בכלל לא שמים לב לנהיגה.
מספיק נהג אחד לא מרוכז
ביום ע"מ לגרום לתאונה קטלנית

olli3

New member
מנהל
מסכים ועל כן אני גם מסכים עם ההוראה וחבל שהיא לא בתקנות

מספיק נהג אחד לא מרוכז
ביום ע"מ לגרום לתאונה קטלנית
התעבורה או בפקודת התעבורה. אבל זה כבר עניין של חקיקה ועד שלא יקרה מקרה... לא תהיה חקיקה.

אורי404

New member
חוק או לא חוק - לא סביר לדבר זמן ארוך, בזמן עבודה

התעבורה או בפקודת התעבורה. אבל זה כבר עניין של חקיקה ועד שלא יקרה מקרה... לא תהיה חקיקה.
חוק או לא חוק - לא סביר לדבר זמן ארוך, בזמן עבודה
גם בעבודות אחרות, זה לא ממש הגיוני להעביר שיחות, שלא קשורות לעבודה, בזמן שבו אמורים להתרכז בעבודה. קל וחומר בנהיגה ברכב.
למעסיק יש הזכות להעיר לעובדים שלו (בכל תחום, לא רק בנהיגה ברכב), שמדברים בטלפון זמן ארוך.

trilliane

Well-known member
מנהל
כנ"ל.

&nbsp
&nbsp
כנ"ל.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. ולא כולם צועקים בטלפון בקולי קולות בציבור או בכלל.

וניתוק מהסביבה
אני לא טוענת שאין אנשים שזה נכון לגביהם, אבל יש בהחלט גם כאלה שלא.

846

Active member
לא כולם. נכון....

אני לא טוענת שאין אנשים שזה נכון לגביהם, אבל יש בהחלט גם כאלה שלא.
לא כולם. נכון....
אבל האחד שצועק מפריע והאחד שלא מרוכז הורג אנשים על הכביש.. ...
מזל שלא כולם!

trilliane

Well-known member
מנהל
ולכן לא "כל שיחת טלפון ברמקול ברכב פרטי גורמת לחוסר ריכוז"

לא כולם. נכון....
אבל האחד שצועק מפריע והאחד שלא מרוכז הורג אנשים על הכביש.. ...
מזל שלא כולם!
זו כל הנקודה. ברור שהסטנדרטים עבור נהג שמסיע נוסעים בתשלום גבוהים יותר, וציינתי מפורשות שאני לא מתנגדת לכך. אני יוצאת רק נגד ההכללות הגורפות שלך על כלל האוכלוסייה.

846

Active member
כל שיחה בטלפון הנייד גורמת

זו כל הנקודה. ברור שהסטנדרטים עבור נהג שמסיע נוסעים בתשלום גבוהים יותר, וציינתי מפורשות שאני לא מתנגדת לכך. אני יוצאת רק נגד ההכללות הגורפות שלך על כלל האוכלוסייה.
לחוסר ריכוז של המדבר וחוסר תשומת לב למה שקורה לו ולסובבים אותו גם כשאתה מבשל במטבח. זה כבר מוכח מדעית מזמן!
נהג אחד או שניים ביום לוקחים את זה רחוק יותר וגורמים לתאונה קטלנית. הרבה נהגים אחרים גורמים רק לתאונות של חזית-אחור כלמר אי שמירת מרחק וחלק אחר סתם סוטה מהנתיב....
תמיד שיחת טלפון גם בעמידה בפאב או בישיבה בבית קפה תנתק את המשוחח ( אפילו קצת) ממה שקורה סביבו....

trilliane

Well-known member
מנהל
לא.

לחוסר ריכוז של המדבר וחוסר תשומת לב למה שקורה לו ולסובבים אותו גם כשאתה מבשל במטבח. זה כבר מוכח מדעית מזמן!
נהג אחד או שניים ביום לוקחים את זה רחוק יותר וגורמים לתאונה קטלנית. הרבה נהגים אחרים גורמים רק לתאונות של חזית-אחור כלמר אי שמירת מרחק וחלק אחר סתם סוטה מהנתיב....
תמיד שיחת טלפון גם בעמידה בפאב או בישיבה בבית קפה תנתק את המשוחח ( אפילו קצת) ממה שקורה סביבו....
לא.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני מאחלת לך שתלמד להיות קצת יותר סובלני ולא תתנשא על אחרים

אני מאחל לך שלא תהרגי
אף אחד על הכביש.....
שנה טובה!
תהיה מסוגל להבין ולהפנים שאנשים שונים זה מזה, ולא כל מה שנכון לאחד נכון לאחר. גם במחקרים מדובר באחוזים, והם אף פעם לא 100%. אני כמעט תמיד מקשיבה למשהו ברכב, ולרוב מעדיפה אפילו רדיו ברברת (או הסכת) על פני מוזיקה. ואם אתה חושב לעצמך "אה, אבל בשיחה גם את שותפה אקטיבית", אספר לך שכשאני לא מאזינה לכלום המחשבות שלי נודדות, ואז אני הרבה יותר שקועה במה שעובר לי בראש, אז לא, זה לא גורם לי להיות מרוכזת יותר בנהיגה או במשהו אחר.

846

Active member
אני לא מתנשא. אני חי את עמי

תהיה מסוגל להבין ולהפנים שאנשים שונים זה מזה, ולא כל מה שנכון לאחד נכון לאחר. גם במחקרים מדובר באחוזים, והם אף פעם לא 100%. אני כמעט תמיד מקשיבה למשהו ברכב, ולרוב מעדיפה אפילו רדיו ברברת (או הסכת) על פני מוזיקה. ואם אתה חושב לעצמך "אה, אבל בשיחה גם את שותפה אקטיבית", אספר לך שכשאני לא מאזינה לכלום המחשבות שלי נודדות, ואז אני הרבה יותר שקועה במה שעובר לי בראש, אז לא, זה לא גורם לי להיות מרוכזת יותר בנהיגה או במשהו אחר.
ואת הכביש
את עוסקת בדיני נפשות ולכן אני מחמיר.
רק לפני מס' ימים התעסקות בטלפון הרגה ילד באשקלון.
אני מאחל לך נהיגה נעימה ובטוחה
ושנה טובה!

trilliane

Well-known member
מנהל
עמך֫ מורכב גם מאנשים שאינם "ע֫מך" ולא צועקים בטלפון ואפילו

ואת הכביש
את עוסקת בדיני נפשות ולכן אני מחמיר.
רק לפני מס' ימים התעסקות בטלפון הרגה ילד באשקלון.
אני מאחל לך נהיגה נעימה ובטוחה
ושנה טובה!
לא מתעסקים בו בזמן הנהיגה (שזה אכן מסיט את תשומת הלב, אבל אני התייחסתי לשיחה ולא להתעסקות בטלפון ואף הדגשתי את ההבדל). שוב, לרגע לא אמרתי שאין אנשים כאלה, אבל אל תכליל.

846

Active member
את לא יורדת לעומק העניין

לא מתעסקים בו בזמן הנהיגה (שזה אכן מסיט את תשומת הלב, אבל אני התייחסתי לשיחה ולא להתעסקות בטלפון ואף הדגשתי את ההבדל). שוב, לרגע לא אמרתי שאין אנשים כאלה, אבל אל תכליל.
את לא יורדת לעומק העניין
מספיק נהג אחד ביום שיהרוג מישהו.....
לכן עדיף להחמיר, להכליל ולאסור את השימוש בטלפון בכלל בזמן הנהיגה.
שוב שנה טובה ונהיגה זהירה!

trilliane

Well-known member
מנהל
אתה לא יורד לעומק העניין: אנחנו מדברים על דברים שונים

את לא יורדת לעומק העניין
מספיק נהג אחד ביום שיהרוג מישהו.....
לכן עדיף להחמיר, להכליל ולאסור את השימוש בטלפון בכלל בזמן הנהיגה.
שוב שנה טובה ונהיגה זהירה!
אתה לא יורד לעומק העניין: אנחנו מדברים על דברים שונים
ויש איסור על התעסקות בנייד בנהיגה, אבל לא על עצם דיבור ושיחה בזמן הנהיגה.

אורי404

New member
יש הבדל באיכות בין שמיעת שיחה ברדיו, לשיחה עם אזנייה

איכות הסאונד מהרדיו טובה יותר, מאשר להאזין לטלפון נייד באמצעות אזנייה וכנראה גם בהשוואה לדיבורית.

אני גם זוכר שקראתי מחקר דומה, לבין אלה שמדברים בטלפון לנהיגה, לעומת מאזינים לרדיו. במצב הראשון הסיכון היה גבוה מאוד.

trilliane

Well-known member
מנהל
מניסיוני לא. ושוב, אנשים שונים בנקודות האלה.

איכות הסאונד מהרדיו טובה יותר, מאשר להאזין לטלפון נייד באמצעות אזנייה וכנראה גם בהשוואה לדיבורית.

אני גם זוכר שקראתי מחקר דומה, לבין אלה שמדברים בטלפון לנהיגה, לעומת מאזינים לרדיו. במצב הראשון הסיכון היה גבוה מאוד.
מניסיוני לא. ושוב, אנשים שונים בנקודות האלה.
ואיכות השמע באוזנייה יכולה להיות מצוינת, אגב, ולרוב טובה בהרבה מדיבורית.

למעלה