הוכחה ניסוית שPI קבוע

TotalCommnader

New member
הוכחה ניסוית שPI קבוע

PI מוגדר כיחס בין היקף לרדיוס. בו נלך בשיטה הניסוית שאתה דוגל בה: לקחתי מכשירי מדידה עם דיוק של 10%. קיבלתי PI=3+-0.3 עכשיו ניקח דיוק של 1% 0.1% ו0.001% נקבל בהתאמה 3.1+-0.03 3.14+-0.003 3.141+-0.0003 כלומר הניסוי מראה שהיחס הוא קבוע והוא PI עד כדי שגיאת הניסוי והיא קטנה ככל שדיוק המכשיר עולה

spake

New member
סליחה על השאלה הטיפשית

אבל ממה שלמדתי באינפי PI הוא סה"כ מספר לא רציונאלי שקיימת איזו שהיא סידרה/טור שמתכנס אליו......... במקרה סידרה/טור זה מתאר הרבה מאוד דברים אבל עדיין זו סה"כ סידרה מתכנסת. אז למה שמישהו יחשוב שPI משתנה?

TotalCommnader

New member
מסכים איתך. אבל יש פה "חכם" שחושב אחרת. הבעיה

היא שהוא משתמש במונחים פסאודו מדעיים ומבלבל אנשים. עד רמת כתיבת "מסמכים". חשוב להראות בדרך יותר ריגורוזית שהוא מדבר שטויות. (הקדשתי לזה פחות מדקה בניגוד לזמן האדיר שהוא משקיע ב"מאמרים")

TotalCommnader

New member
חשוב שמבקרים יראו מהי חשיבה מדעית ולא יתבלבלו

מטיעונים כמו מדעים. לפחות שבושתו תהיה גלויה. אני מיציתי בכ"מ

aetzbar

New member
תיאור המדידה המוכיחה כי פאי שטחי משתנה

מופיעה בדף 12 במאמר. א.עצבר

TotalCommnader

New member
לא הוכחת שPI משתנה אלא שאני צודק והוא קבוע

הוכחת שעד כדי שגיאת הניסוי PI שווה לערכו התיאורטי. הראית שגיאות מצטברות ממדידות די גרועות של מימדים שונות - 3 אלפיות בעזרת מיקרומטר?

aetzbar

New member
כלל לא ביקשתי הערכה, והנני מסתפק בהבעת דעה.

לדוגמה - המאמר הבא "המצאת המספרים - הסיפור האמיתי " א.עצבר

sagima

New member
אתה לא חושב שצריך לקרוא לו בשם האמיתי שלו?

"המצאה המספרים - הסיפור שאני המצאתי ואין לו שום קשר למציאות סתם היה לי משעמם ורציתי לשגע לאנשים ת'שכל"

pieceofmadness

New member
כנראה שיש אנשים

נורא צנועים כשזה מגיע לזכויות יוצרים! כן ירבו...* *וויתרתי על השורה שהיתה אמורה להתנוסס כאן אחרי הכוכביונת הזו, למען שמירת השלום והשלווה על פני האדמה.

TotalCommnader

New member
אתה לא מבין בתחום שאתה מדבר עליו. מספר רציונא

לי נקרא כך כי ניתן להביעו באמצעות מנה של מספרים שלמים ולא כי הוא "יחסי ל1 שהוא מוחלט". הפרשנות היא המצאה שלך בלבד

aetzbar

New member
המספר האי רציונלי (המוחלט) היחידי הוא 1

כל שאר המספרים הם רציונליים (יחסיים) ומובנים על פי 1 המספרים הגדולים מ 1 מובנים על פי צבירה של מידת 1 המספרים הקטנים מ 1 מובנים על פי החלוקה השווה של מידת 1 , ושימוש בחלק יחיד. ולמרבה הפלא, מידת 1 מובנת מעצמה (על פי הסכם) , ולכן 1 הוא מספר מוחלט הנודע מעצמו. ואם הוא מוחלט ונודע מעצמו, הוא בהחלט אי רציונלי. ולעניין המנה שהזכרת, כל שני מספרים תמיד יניבו מנה, מכיוון שהמספרים נוצרו או בשיטת הצבירה של 1, או בשיטת החלוקה השווה של 1. א.עצבר

למעלה