היי כולם

היי כולם

שלום! קודם כל,מזל טוב לפתיחת הפורום! כ"כ הרבה זמן כבר ציפיתי לפורום כזה! אני ממש שמחה שנפתח סוף סוף פורום שעוסק בעיסוי וכל זה,אז בהצלחה! אז ככה,יש לי שאלה,ואני צריכה עזרה וייעוץ בנושא. אני בת 17,(סתם שתבינו שעוד אין לי ניסיון עם כלום..)ואני מרבה לעשות לאחי הגדול עיסויים,כשהוא חוזר מהעבודה לפעמים הוא ממש תפוס(כי פיזית הוא עובד נורא קשה,הוא על הרגליים לפחות 12 שעות ביום,הול ממקום למקום וסוחב דברים כבדים כל הזמן)אז הוא מתקשר אלי ואני באה אליו ומנסה לשחרר אותו קצת. אני לא יודעת לעשות עיסויים,זה קטע שרק לאחרונה,כי המצב של אחי התחיל להתדרדר בחודשים האחרונים,לפני שנה בערך הוא שבר את הצלעות,והבוס שלו בעבודה לא הרשה לו לקחת חופש ואיים עליו בפיטורים,ולכן אחי חזר לעבוד והמצב שלו נורא החמיד,ותפוס לו כל הזמן אזור הצלעות,לא יודעת אם זה נקרא תפוס,אבל כואב לו כל הזמן. אני כל הזמן עושה לו מסאז'ים,שעות אני יושבת איתו ומנסה על מיני נקודות,ללחוץ,לעסות,אבל אני לא מצליחה לעשות לו כמו שצריך,הוא עדיין תפוס וכואב לו. גיסתי לא אוהבת את זה,אז היא לא עושה לו מסאז'ים ואני לא יודעת אם היא בכלל יודעת,אבל נורא אכפת לי ממנו כואב לי לראות אותו ככה ואני רוצה ומוכנה לעשות הכל כדי שיהיה לו טוב. קניתי לו קרם מסאז'ים כזה,יש לו כבר שמן מסאז'ים שאיתו אני עושה לו לפעמים(שאלה-זה בריא כל הקרמים והשמני מסאז'ים האלה? כי שמעתי שכן ושמעתי שלא...אני לא יודעת אז אם זה מומלץ באמת לעשות עם זה..)בקיצור,כלום לא עוזר,אני מתחילה לאבד את הסבלנות,אחרי יותר מחצי שנה שאני לא מצליחה ללמוד את זה! ברור לי שלבד אי אפשר,אבל הבעיה היא שזה קטע די אינטימי,ז"א,אם מישהו עוד ידע מזה חוץ מאשתו(שמקבלת את זה,כי היא לא עושה לו והיא יודעת שהוא רוצה)זה ירגיז את המשפחה,הם יכנסו לסרטים..יש לי דודה שהיא עוסה עיסויים וריפוי בכל מיני דרכים היא למדה,אבל היא לא מלמדת אותי,ואם היא תדע למה אני צריכה לדעת את זה היא מיד תספר להורים והם יעשו לי ולאחי בעיות,כי לדעתם ולדעת כל המשפחה לא צריך ליהיות מגע "כל כך אינטימי" בין אחים. בקיצור,אני מקווה מאוד שתוכלו לעזור לי,לייעץ לי איפה לעשות,איפה יש נקודות שאפשר,איםה צריך ללטף,איפה צריך לעשות,חזק/חלש,ללחוץ או אני יודעת מה...כל המושגים האלה שקשורים בזה..ובבקשה אל תדברו איתי ב"קודים" כי אני לא מבינה בזה..אין לי מושג מה זה מסאז' שוודי,תאילנדי וכו'...אף פעם זהלא עניין אותי כי לא אהבתי(ועד היום..)שנוגעים בי בכלל,אבל בשביל אחי אני מוכנה ללמוד ליהיות דוקטור לעיסוי. הבטחתי לו שבהזדמנות אני אעשה לו עיסוי בכל הגוף,כדי שירגיש משוחרר ורענן,אבל בינתים אפילו בגב אני לא יודעת לעשות לו... אז אני נורא נורא נורא אשמח ואודה לכם אם תעזרו לי,ואני מקווה ללמוד מכם הרבה דברים חדשים בנושא,עכשיו אני מגלה עד כמה שזה מעניין...עיינתי אתמול באינטרנט וחיפשתי מידע על זה-אבל כלום...אני אמשיך לחפש ובמקביל אני אעדיף יותר לשמוע את עצותיכם ודעותיכם. תודה מראש!

Spiritualized

New member
היי לך

נעשה את זה פשוט. קודם נפזר איזשהו ערפל... כשאני עושה לעצמי מסאג' - זה דומה איכשהו לאוננות? לא. לכן כשאני עושה לאחותי מסאג' - זה לא דומה בשום צורה לסקס ואין בזה שום דבר אינטימי. ריגש אותי מאוד לשמוע כמה רחוק את מוכנה ללכת כדי לעזור לאחיך להפטר מהכאבים שלו
לענייננו הטכני: אפשר לנסות פה איכשהו ללמד אותך כמה טריקים ולשבור את השיניים בנסיונות לתאר ולהמחיש אבל שום דבר לא יהיה יעיל במיוחד ורציני מספיק... את יכולה ללכת לסדנת עיסוי מזורזת וזולה כדי לקבל איזשהו מושג בסיסי וזה יהיה מצויין אבל את עושה עליי רושם של בחורה אינטליגנטית מאוד ולכן אמליץ לך על משהו יותר טוב... לכי עם אחיך למטפל או מטפלת מנוסה ורציני, ותבקשי באופן חריג להיות נוכחת בטיפול. בקשי מהמטפל\ת שיסביר לך מה הוא\היא עושה תוך כדי ומה החשיבות של כל דבר. בקשי שי\תראה לך באיזה מקומות יש עומסים מיוחדים ואיפה שווה להתעכב. בקשי שי\תעשה לך מעין קורס מזורז לעיסוי ספציפית לאחיך בהתאם למצב הגופני שלו. יהיה לך קשה למצוא,כי להרבה מטפלים זה ייראה כמו מכירת הידע שלהם בזול, יכול להיות שזה יעלה לך קצת יותר מעיסוי רגיל, אבל אם תיפלי על המטפל\ת הנכון\ה - זכית!! ואחיך בכלל זכה...
שיהיה בהצלחה והרבה בריאות לך ולאחיך.

חן M

New member
וישנם ספרי קריאה שעשויים לעזור לך

לקבל מושגים כללים בעיסוי כדוגמת: "די לכאב". בכל אופן לפי מה שאני מבין מאז שאחיך שבר את הצלעות לא היה לו ימי מחלה? האם הוא הולך לבקורת אצל הרופא? את מודעת לכך שאחיך יכול לתבוע את המעסיק שלו?

היי

ראיתי את הספר,הוא נורא מצא חן בעיני,אבל הוא יקר ואין לי די כסף לקנות אותו,אני לא עובדת,ולא מרוויחה משום מקום,אני חוסכת כל שקל לידיים שלי וקונה מתנות יום הולדת לאחים והאחיינים,אפילו לא לכולם האמת...אם אני מבקשת כסף מההורים אני צריכה לתת להם דין וחשבון,והם לא נותנים לי הרבה. יש מצב שיש ת'ספר בסיפרייה ציבורית? אני אענה לשאלות כשאחי שבר את הצלעות,נפלה עליו למעשה מכונה כבדה בעבודה,הוא התלונן על כאבים והבוס שלו(זה מפעם קטן יחסית,ואחי עובד בו כפועל,ומתיחסים אליו כמו לזבל,מה שהם לא מבינים זה שהוא הבן אדם הכי טוב בעולם,ורק בגלל המעמד הכלכלי הנורא נורא נמוך שלו לא מתיחסים אליו כאל בן אדם,אפילו המכונות מטופלות יותר)לא הסכים לו ללכת לבית חולים,חבר שלו לקח אותו בכל זאת,עשו לו צילומים ואמרו לו שהוא חייב לפחות שבוע לשכב במיטה ולחזור לביקורת לפני שהוא חוזר לעבודה. אבל הבוס שלא לא הסכים בשום אופן,ואח שלי פוחד לאבד את העבודה שלו,אמנם הוא מרוויח גרושים ועובד שעות על גבי שעות,אבל תביעה משפטית לא ממש תעזור,כי אחי לא יוכל למצוא עבודה אחרת אף פעם,גיסתי גם ככה לא עובדת,אח שלי מרגיש בקטע הכלכלי מכל ההיבטים שהוא חייב לוותר על הכל כולל על עצמו בשביל לפרנס ת'משפחה שלו. הוא הלך כשחזרו הכאבים,אני לא יודעת מה מצאו לו,הוא לא רצה לדבר איתי על התוצאות של הבדיקה,עשו לו צילומים רק אין לי מושג מה נסגר עם זה. הכאבים שלו בגוף הם לא רק מאז,ולא רק מזה,העבודה שלו כל הזמן על הרגליים,וניסיתי ממש לתאר את זה כדי שתוכלו להבין יותר,אבל לפחות אם אתם יודעים מה לא לעשות בעיסוי...כי שמעתי שיש צורות של מגע בעיסוי שרק הורסות את הגוף(חיפשתי מדריכים לעיסוי,ומצאתי רק אחד ולצערי זה היה בפורום "סקס לנוער" דווקא,וכתוב שיש דברים שלא כדאי לעשות,אבל לא יודעת אם זה מספיק,וד"א,אל תחשבו שהמדריך עיסוי עזר לי יותר מידי,שם יותר מתואר הקטע של איך צתוך כדי מסאז' "מחרמנים" את הבן אדם...זה כמובן ממש לא לעניין...) אז מצאתי ספר שנקרא "עיסוי-צעד אחר צעד" או משהו כזה..של "איבון וורת'" אתם מכירים? זה ספרון של 15 ש"ח,60 עמודים בערך יש בו...מה אתם חושבים בתור ידע בסיסי?

למה קשה עם ההודעה?

נכון שאני מאוד רוצה לעזור,זה אח שלי וכואב לי לראות אותו ככה,מי לא היתה נקרעת מלראות את האח שלה כל הזמן סובל פיזית ונפשית? זה קורע ת'לב... אני לא יודעת לעזור,אבל אני נורא נורא רוצה,נכון שזה לא מהפן המקצועי,אם היה לי כסף הייתי הולכת לעשות קורס,חשבתי על זה,ובגלל זה הגעתי בראש למחשה על הדודה,כי רציתי לעשות קורס עיסוי,חברה שלי רצתה ללכת(בשביל בן זוג שלה)ואני רציתי בשביל אחי,אבל מאחר ואין לי כסף אני לא יכולה ללכת(גם חברה שלי לא הלכה,היא בזבזה את הכסף על שמני עיסוי וכל מיני כאלה..ולא נשאר לה גרוש לקורס,אבל ההבדל הוא שהיא עובדת ומרוויחה,אני לא),בגלל זה חשבתי על הדודה,אבל זה באמת מסובך..להוציא ממנה טכניקות מסאז',היא ישר תחשוד...אני ואח שלי לא שומרים דיסטנס והדודה הזאת,מכל המשפחה,עושה מזה סיפור הכי גדול...היא גם ממציאה דברים ובקיצור..צרות. אח שלי מתעלם מהכאבים עכשיו,כי הוא עשה בדיקות והאמת כמו שאמרתי אין לי מושג לגבי התוצאות,אבל הוא מרגיש שהוא "גמור",המצב הנפשי שלו על הפנים,הוא מתעלם מכל הצרכים שלו כבר,ואומר שלא חשוב,לא אכפת לו מה יקרה לו כבר...כשאני עושה לו מסאז'ים או סתם יושבת לידו ומלטפת אותו,הוא בד"כ מרגיש יותר טוב מבחינה נפשית,כי הוא יודע שאני איתו ואני אוהבת אותו ומעריכה אותו בניגוד לאלה ששופטים אותו כי אין לו כסף,הוא בן אדם מקסים,כסף או לא כסף. אבל מבחינה פיזית אני רוצה גם לעזור לו. תודה שאמרת שאני אחות נהדרת,זה משמח לשמוע ביקורות כאלה (-: אני מקווה שגם אחי חושב ככה...לפעמים יש לי הרגשה שהוא לא מעריך אותי,שהוא לוקח את המאמץ שלי כמובן מאליו, אבל אני לא מאשימה אותו,במצבו אני הייתי אולי מתנהגת אותו דבר. עיסוי בכל הגוף לא ישחרר אותו יותר מעיסוי רק בגב? אין לי בעיה לעבוד גם 10 שעות ולהיקרע העיקר שהוא יהיה מבסוט ומרוצה,זה הכי חשוב. אם היה לי כסף הייתי לוקחת אותו בכייף למטפל,הוא גם היה רוצה,אבל כמו שאמרתי זו בעיה,אפילו כרטיס אשראי אין לו,הבנק בלע לו אותו בגלל החובות,קיצר דברים שעולים כסף זה נורא נורא בעייתי אלא אם אלה סכומים ממש קטנים שאני יכולה להלוות מחברות למשל.. לגבי האינטימיות של המסאז'-אני לא אומרת שמסאז' זה כמו אוננות-ממש לא! זה תלויאיך עושים את זה לדעתי,אני לא עושה את זה לאח שלי בצורה כזאת,בוודאי שלא נוגעת ואף לא מתקרבת למקומות האינטימיים שלו,אבל בעיני המשפחה שלי,"זה יכול להיסחף",והחברה הכי טובה שלי(שתמיד רואה אותנו יחד)אמרה שלדעתה הוא שומר על איפוק,והוא ינצל הזדמנות יום אחד כשניהיה לבד כדי להוליך את המסאז'ים האלה לשלב...שבואו נאמר שאחים לא צריכים להגיע אליו..בגלל זה החלטנו שעדיף שאף אחד לא ידע מזה וזהו,כי לאנשים יש ראש כחול,וגם כשזה עם בגדים,זה לא נוח לו,לאח שלי,הבגדים משפשפים לו את העור והוא לא אוהב את זה. יש לכם אולי קישורים למאמרים או מדריכים? אני באמת מודה לכם על העזרה וההתחשבות,אני מקווה שאני אצליח ללמוד את זה כמו שצריך(לפחות בבסיס,אני לא הולכת ליהיות מעשה,זו עבודה פיזית קשה,ואח שלי הוא היחיד בעיני ששווה את זה ממני..
).

Orrza

New member
כמו שחשדתי ולא רציתי לומר...

את העלית את זה בעצמך. לאחיך יש בעיות רציניות, מעבר לכאבים ובסיפור הזה יש יותר רבדים מאשר אח שכואב לו, משפחה מיושנת ואחות טובה ורחמנית. לא הייתי רוצה להתחיל להעלות השערות ע"ג הפורום, לא זו המטרה, אבל אם חברה אובייקטיבית כבר מזהירה אותך אז הייתי מציע לך להשמע לה. כמה נקודות שיעזרו לך ולאחיך בהמשך: 1. תזכרי שגורלו בידיו ולא בידייך 2. תזכרי שיש לך חיים משל עצמך, ואם הוא לא רוצה ללכת ולטפל בעצמו זו קודם כל בעייה שלו. 3. תזכרי שגם אם אין לו כסף, הוא יכול ללכת לרופא של קופת חולים ולקבל טיפול. 4. גם פסיכולוג ממומן ע"י קופות חולים לאנשים עם בעייות לשלם (אם אינני טועה) ולי נראה שפסיכולוג דווקא נדרש. 5. אם את מחליטה להמשיך עם העיסויים, תמיד תעשי את זה כשאשתו, או עוד אדם נמצאים בבית, לעולם לא לבד. 6. בשום פנים ואופן, אל לך לעשות לו "טיפול בכל הגוף"!!! גם המעסה עם ההסמכה הפשוטה ביותר לא מתחיל לטפל באנשים בעירום או עם גוף חשוף לפני שעבר הכשרה מספקת להבדיל מה מותר ומה אסור. גם אם הוא מבקש, תזכרי שאת לא מעסה ובטח לא מטפלת! דבר אחרון, אם את באמת רוצה לעזור לאחיך, (שלפי מה שאת מספרת סובל מבעיות רציניות יותר מ"שרירים תפוסים") תציבי גבולות ברורים של מה את יכולה ומה את לא יכולה לעשות (ולעסות). תעזרי לו לקום על הרגליים ולהתחיל לעזור לו. רק שתביני... אם לי היתה משרתת צמודה שמוכנה לעשות הכל בשבילי, לעסות אותי וללטף אותי כל היום באהבה אין קץ, סביר להניח שלא הייתי קם מהמיטה זמן ארוך מאוד. (ודי לחכימא ברמיזא)

אני לא רחמנית..

פשוט אכפת לי ממנו..אני לא חושבת שהוא חושב שאני אחות טובה,הוא ממש לוקח אותי כמובן מאליו,אבל אני מוכנה להכל בשבילו,זה לא חבר או ידיד שאני יכולה להעיף אותו כשהוא מרגיז או מעליב,אח זה לכל החיים. המשפחה המיושנת זה לא חלק שצריך להתייחס כ"כ,פשוט זה נאמר רק כדי שתבינו שאין לי במשפחה ממי לבקש עזרה. חברה מזהירה אותי בסה"כ על סמך זה שהיא ראתה אותנו ישנים מחובקים,אבל זה לא חדש לנו..לה זה חדש,אני והוא ככה מאז ומתמיד,אין שום מתח או חשק מיני...ממש לא,אנחנו לא חושבים על זה..אחרת לא הייתי מעיזה להתקרב אליו הייתי מתה מפחד,לאף אחד אחר אני לא מתקרבת כמו שאליו,אני סומכת עליו,הוא אח שלי,הוא לא יעשה לי דברים כאלה...גם המסאז'ים והנגיעות זה לא מחרמן או משהו,ככה שזה בחיים לא יוביל אותו לחשק מיני,כמו שכבר ענו לי בהתחלה,יש הבדל בין מסאז' לאקט מיני,אח שלי בטוח לא יראה אותי בצורה כזאת,וגם אם זה יעשה לו חשק-הוא ישלים את זה עם אשתו,זה התפקיד שלה. אני זוכרת שיש לו חיים משלו,שאני לא שולטת בו,אבל אכפת לי ממנו מאוד,אני לא יכולה לראות אותו ככה זה שובר אותי וזה משפיע עלי אין לכם מושג כמה,לפעמים אני בעצמי צריכה טיפול רק מאיך שאני נשברת כשאני רואה אותו. אבל זה לא נושא הפורום בואו נניח את היחסים ביני ובין אחי בצד עכשיו. אז בכל הגוף זה לא,או קיי,למרות שאני לא יודעת איך עושים,חשבתי שעושים חלק-חלק,למשל קודם הגב,אחר כך הידיים וכו'..לא הכל בבת אחת,ואין צורך להגזים-זה לא בעירום! לא שיש לי בעיה עם אח שלי,אבל בואו נאמר שהייתי מעדיפה להימנע מלראות אותו ערום...עם מכנס קצת שהוא יהיה התכוונתי,אני גם ככה לא צריכה את אותם איברים... בגלל שאני לא מוסמכת,ואני מודעת לזה,שאין לי שום הכשרה או ידע אפילו בסיסי בזה אני שואלת כאן,ואני מגיבה ומנסה ללמוד ולהבין. בתכלס,לאחי לא מפריע שאין לי ידע,הוא אומר שזה נעים לו וזהו,ולא משנה לו אם אני יודעת או לא... האמת,זה נורא מוזר,אבל אח שלי יודע לעשות מסאז'ים,לא שהוא עושה הרבה כי הוא בעצמו צריך,ואין לו למי לעשות,אבל היו פעמים שהייתי תפוסה,והוא לקח אותי ותוך 5 דקות שיחרר אותי...הוא תופס חזק ומלטף ולוחץ והוא עושה את זה מהר...ושאלתי אותו מאיפה הוא יודע,והוא אמר שאין לו מושג פשוט מרגיש אותי...ורק 3 פעמים הוא עשה לי,וזה היה ממש קצר...5-10 דקות,תלוי כמה הייתי תפוסה ואיפה,בד"כ אני יושבת לידו שעות ומלטפת אותו עד שמרוב הישיבה כל הצורה נתפסת לי ואני לא יכולה לזוז... מה זאת אומרת מה מותר ומה אסור? אם זה מה שהתכוונתי ציפיתי לתשובה...באיזה מקומות אסור לעשות ומה אסור לעשות...(פחות או יותר,לא כל נקודה בגוף) ואם יש אתרים שמסבירים או מאמרים זה יהיה מבורך...זה חשוב לי,למרות שאחי לא ביקש אני רוצה לרצות אותו. מה זאת אומרת יכולה ולא יכולה? אני בעצמי לא יודעת מה אני יכולה ומה לא,בגלל זה אני מבקשת עזרה...כדי לדעת איפה אני עומדת ואיך אני מתקדמת עם זה. אם אני אפסיק ליהיות איתו אני לא חושבת שזה יעזור לו,הוא יהיה מאוכזב ממני ויתרחק ממני...אני לא רוצה לאבד את הקשר איתו. הוא מרגיש שאני אוהבת אותו,בגלל זה הוא לא מבקש מאף אחד אחר לשבת איתו וללטף אותו,הוא בעצמו אמר לי שיש הבדל,כשאני מלטפת אותו הליטופים יותר נעימים כי הוא מרגיש את האהבה שלי אליו,ולא שאני עושה לו רק כי הוא ביקש או כי אני חייבת לו משהו. הוא עובד המון,כשהוא חוזר לא יעזור כלום הוא לא יקום מהספה,או מהמיטה...לפעמים הוא פשוט נשפך על הספה ואין לו כוח לזוז אפילו למיטה,פשוט נרדם וזהו. תארו לכם,מ-7 בבוקר עד 9 בלילה על הרגליים..לעיתים רחוקות הוא חוזר מוקדם יותר,אבל זה לא קורה הרבה... אבל בבקשה אל תתמדקו בחלקים השוליים,ציינתי אותם כדי שיהיה לכם רקע ואת כל הפרטים שנראים לי רלוונטים כדי שתיעצו לי מה לעשות,ולא טיפול,לא דברים שעולים כסף,זו בעיה,אין לו מאיפה להשיג,ואם יש לו איזה 20 שקל בידיים,הוא קונה בזה אוכל,כי אפילו את זה אין לו.

uty76

New member
קראתי את כל האשכול

גם שאלותיך וגם התשובות של החברים בפורום. המציאות שאת מתארת היא מזעזעת. תקשיבי, אני מנהל תיפעול וכחלק מהעבודה שלי אני בקשר עם קו הייצור של החברה. אני מכיר את התהליך של דיווח תקין וחוקי של תאונת עבודה וגם אני מכיר את הסעד הניגזר מתאונת עבודה. מותק, עובדים עליך! קחי כמה צעדים אחורה ותניחי לאחיך לטפל בעצמו!

מי עבד עלי?

בקטע הזה אני לא מתערבת לאחי,מה שקרה לו בעבודה והבעיות עם הבוס שלו אני לא מתערבת,אין לי מה לעשות עם זה,אבל לעזור לאח שלי עכשיו..מבחינה פיזית גופנית..אני לא יכולה לראות את אחי מתפרק וצריך עזרה ותמיכה ולעזוב אותו! פשוט לא! אני אוהבת אותו יותר מידי בשביל זה! אכפת לי ממנו! הוא ראה אותי מתדרדרת לאנורקסיה וטיפל בי בעצמו,מבלי לשתף בזה אף אחד אפילו את ההורים! למרות שהוא לא גר איתי באותו בית והוא עובד המון,כשהוא ראה שאני הולכת ומפתרקת לו (וזה היה עד לא מזמן...)הוא לא עזב אותי ואפילו במלחמה כשהייתי רחוק מהבית וכל החודש לא הייתי איתו הוא כל הזמן דאג ולחץ עלי לא להזניח את עצמי(הוא הוציא אותי מזה ברגע האחרון,כשכבר כמעט הייתי אנורקסית לגמרי,כבר לא הייתי מסוגלת לאכול רק הייתי רואה אוכל הייתי מקיאה) אז יש דברים שאני לא מתערבת לאחי,ובדבר כזה הוא מצפה ממני ליהיות איתו,איך אני יכולה לזרוק אותו עכשיו? כשהוא הכי צריך אותי?

uty76

New member
אני מבין למה את מתכוונת

קיים תהליך ברור לאחר פציעה: 1. פונים לטיפול רפואי 2. עם מכתב השחרור מבית החולים או מכתב מהרופא המטפל, פונים לביטוח לאומי להכרה בנכות. 3. הועדה של ביטוח לאומי מחליטה על אחוזי הנכות, ומתוך כך על הכסף שהוא צריך לקבל. 4. המדינה ממנת את הטיפול הרפואי ואת חופשת המחלה (בשביל זה הוא משלם כל חודש ביטוח לאומי) 5. במידה והכסף שמקבלים מהביטוח הלאומי לא מספיק, אז תובעים על יתרת התשלום את ביטוח חבות המעבידים של העסק בו אחיך עובד (וזה אינטרס של המעביד מכיון שלשם כך יש לו ביטוח) 6. אם המעביד פיטר את העובד עקב הפציעה, יש לפנות מיידית לבית הדין לעבודה (אפשר גם באמצעות עורך דין מהסנגוריה הציבורית) 7. לאחיך יש כוח מול המעביד שלו. הפרוצדורה הזאת תפקידה להגן על העובד. אין צורך בתרופות סבתא בישראל של 2007, יש לנו מערכת בריאות מצויינת.

uty76

New member
סליחה, לא דייקתי בסעיף 4

למעשה חופשת המחלה ממומנת רק אחרי 3 חודשים. בכל אופן כדאי להתייעץ עם מישהו שמוכן להכניס את רובו וכולו לתיק המקרה. אסור שאחיך יוותר על הבריאות שלו!

וואלה...

אני בטוחה שאחי לא יודע את כל זה..אני אגיד לו שיקרא את ההודעה הזו,כי זה יכול לעזור לו לפחות לפעם הבאה שיקרה לו משהו(הוא כל הזמן נפצע בעבודה..כל איזה חודשיים קורה לו משהו...הוא עושה עבודות שחורות,אז כל הזמן נפגע ונפצע) הוא פשוט לא תיאר לעצמו שיש לו יכולת על המעביד שלו(והאמת,גם אני לא..)כי המעביד שלו כל הזמן נותן לו הרגשה שהוא נשלט ואין לו ברירה אחרת,הוא פשוט שולט בו ומזלזל בו בצורה כזו שאחי מרגיש שהוא לא שווה ליד המעביד הסתום שלו,פשוט שפוט. אני אדבר איתו על זה,זה צעד ראשון...

izackv

New member
ההבדל בין תאוריה לפרקטיקה...

בתאוריה, כל מילה בסלע. בפרקטיקה... ביטוח לאומי עובד עם תפיסת זמן משלו. הוא לא ממהר לשום מקום. אנשי ביטוח לאומי מוצלחים יותר בלנסות לאתר רמאים ומתחזים מאשר כאלה שנפגעו באמת. תביעה מוצלחת זה עסק יקר. בזמן שהדברים מתגלגלים מול ביטוח לאומי... אם הנפגע עובד, הרי שהוא מוכיח שאינו מוגבל ולכן הרבה פעמים לא יקבל כלום. אם הוא לא עובד, סביר שיפוטר וסביר שיהיה קשה מאוד לעשות משהו דרך בית הדין לעבודה בגלל שקשה להוכיח מגבלה אמיתית. בכל מקרה, בלי עורך דין טוב שמכיר את התהליכים, לא בטוח שכדאי להציע לאנשים לסכן את מקור פרנסתם... אז מה כן? פניה טלפונית לעמותת קו לעובד יכולה לעזור. למיטב הבנתי הם מתמחים בדברים האלה ועשויים לעזור או להנחות איך לפעול בצורה חכמה ונכונה למיצוי של הזכויות. צרפתי גם לינק לאתר שלהם בסוף הפוסט. --- רק להבהרה - מעולם לא השתמשתי בשרותיהם, אבל הם עמותה ידועה בתחום הזה. שום עצה באינטרנט לא מחליפה שיקול דעת של אישי. אם האח יפנה אליהם, שיזכור תמיד שבסוף ההחלטות שלו הן רק שלו והאחריות עליהן תהיה תמיד רק שלו.

uty76

New member
../images/Emo45.gif, תודה על התוספת החשובה!

אכן, לצד התקווה לעיתים מקנן גם החשש... הרהרתי איך אשכול ביטוח לאומי שייך לתרפיית עיסוי. הגעתי למסקנה שהאשכול מאד קשור - כמו שמנהל בית הספר שלי אומר: קודם כל אנחנו מטפלים. וגם אחרי הכל אנחנו מטפלים. בעצם אנחנו מטפלים. ומה שאני רואה מהניקים המשתתפים הוא המון אמפטיה וניסיון כן לעזור , או במילה אחרת "לטפל"... אני טועה?

izackv

New member
לטפל, זה גישה לחיים.

והבסיס הוא ברצון לעזור. לכן זה נראה טבעי למצא עצות בענייני ביטוח לאומי בתוך שרשור בנושאי עיסוי. --- לדעתי.

0 אור 0

New member
למה לזרוק אותו?

אבל הטיפול הנכון עבורו הוא לא עיסויים אוהבים של אחותו, אלא טיפול רפואי שהוא זקוק לו. קודם כל הוא צריך להגיע לאורתופד ולאבחן את הסיבה של הכאבים ואת הטיפול הנדרש. עם האבחון של האורטופד הוא צריך להתחיל טיפול מקצועי, ואת יכולה גם להיעזר בפורומים כדי לאתר טיפולים חלופיים. ככל שאני יודעת מקבלים את הפיזיותרפיה על חשבון קופת חולים. אני הייתי ממליצה לאחיך על לימוד של תנועה נכונה - לפעמים אפילו בעיות קשות מאד נפתרות בדרך זו, וההשקעה הכספית שווה.

Orrza

New member
קשה לי עם ההודעה שלך...

וזה מכמה סיבות... א. את כמובן אדם שמגיע ממקום נורא טוב וטהור ברצון לעזור. (אבל) ב. את לא יודעת לעזור... לא מהפן המקצועי. ג. את מגיעה ממשפחה שתקועה אי שם לפני מאה שנים לפחות. זה לא אחראי לנסות וללמד אותך כאן, אין לנו מושג מה מצבו של אחיך, אבל מה שכן, שילך להבדק שוב ושיתלונן בפני הרופא שלו על הכאבים. הוא יכול להפנות את אחיך להמון מקומות, ובכלל מי יודע מה יש לו... אולי הכאבים לא קשורים בכלל לתאונה? תמיד יש סיכוי שיש שם בעיות עמוקות ורציניות יותר ושהכאבים מודיעים עליהן, אסור להתעלם מכאבים! אני לא אומר לך להפסיק, חלילה... אם זה עושה לו (ולך) טוב, אז תמשיכי, את אחות נהדרת. אבל לא צריך להגזים, את לא חייבת לעשות עיסוי ב"כל הגוף" כדי להקל עליו. אין גם צורך תמיד בעבודה על עור חשוף, אפשר (ולפעמים אפילו עדיף) לעבוד על הבגד, ללא שמנים (כמו רוב העיסויים הרציניים יותר, הטיפוליים יותר). נראה לי שזה פתרון טוב מאוד במצבך, תסבירי להורים שלך שאת מעסה את השרירים שלו בלבוש מלא ואולי זה ירגיע אותם (ואותך גם כן עקב כך). בקשר לדודה הזו... אם היא באמת כזו, הייתי מציע להניח אותה בצד... עדיף לקרוא מאמרים או ספרים או פשוט כפי שהוצע לך, ללכת לקורס קצר. הכי טוב, לשלוח אותו לטיפול. (אבל קודם לרופא)

למעלה