הכל עניין של סדרי עדיפויות

• פותח הנושא afc2
  • פורסם בתאריך

MARIA40

New member
בהתחלה חשבתי שהצטרפתה לשלי יחימוביץ..

באשר "לפירגון" שלך ולאיחולים שלך ...אני לומר שלא ראיתי מצדך במשך השנים האחרונות כל השתתפות בצערם של יותר מ- 1.5 מיליון הרעבים בישראל..לא ראיתי מצדך כל השתתפות בצערם של יותר מ-50% מהשכירים בישראל שאינם מגיעים אפילו לסף המס..לא ראיתי ממך כל סימפטיה לאוכלוסיה גדולה שהשתייכה למעמד הבינוני ההולכת וגדלה של אנשים המתדרדרים לקו העוני .לא ראיתי מצדך כל פירגון למאות אלפי הצעירים אלו שעדיין לא ירדו לחו"ל משום שאינם יכולים לרכוש דירה בישראל. וכל זאת כאשר ההשקעה של המדינה במתנחלים היא יותר מכפולה ומשולשת מאשר היא משקיעה למשל בתושב הפריפרייה.ישראל היא המדינה בעלת שיעורי העוני הגדולים ביותר מקרב מדינות ה-OECD והכל בשל המדיניות הכלכלית שהנהיג כאן נתניהו..
זה בסדר לתמוך במתנחלים. ובמפעל העוועים שכל מטרתו היא פוליטית ..אבל למה להציג את עצמך כצדיק ? אתה כל כך רחוק מלהיות כזה .

onlytrue

New member
סוהי דווקא הרבה יותר מאוזן ממך

אם כבר מזכירום 1.5 מיליון עניים, חלק לא קטן מהם חרדים, שאתה ומרעיך שמחים לשנוא לתיאבון.

בקשר לרכישת דירה בישראל. לישראל מיעוט קרקעות.
הגיע הזמן לבנייה לגובה.

אני מציע פינוי בינוי לסביון ועוד כמה שכונות כאלה.
כמו לשכונות הדרומיות בתל- הביב, וביישובים הערביים.
בנייה לגובה תפתור את בעייתם של אותם צעירים, יהודים וערבים.

לא ניתן לפתור את כל הבעיות בשירשור אחד, לכן אני מציע שתפתח כמה שירשורי שנאה לסוהי לפי נושאים.

MARIA40

New member
גם אתה יותר מאוזן...

יש בעייה גדולה של מקומות עבודה

onlytrue

01/06/13 00:02
10צפיות
כניסה מסיבית של חרדים ונשים ערביות לשוק העבודה , תביא לעלייה מסיבית באבטלה.

אתה רק צריך להחליט האם אתה בעד שילוב של הערבים .והחרדים בעבודה. או שאתה נגד..

onlytrue

New member
אני בעד השילוב שלהם

אתה גזרת את המשפט מההקשר כהרגלך.

•naf86 טען
במקום לממן מוצרי יסוד, בריאות, חינוך וכו', המדינה צריכה לעזור לאנשים להתחנך על השגת הדברים בעצמם.
צריך לעודד אנשים לשפר את ההשכלה שלהם. לעודד אנשים ליזום ולייצר. לעודד אנשים להחזיק עבודות ולהתקדם.... במקום להיות נטל על הציבור.
משתמש בשם •afc2 טען
אם זאת, במדינת ישראל אין בעייה של אבטלה. יש בעייה שאנשים לא מכניסים מספיק כסף הביתה.

ואני עניתי לשניהם ש
"יש בעייה גדולה של מקומות עבודה
כניסה מסיבית של חרדים ונשים ערביות לשוק העבודה , תביא לעלייה מסיבית באבטלה."

לכן ההצעה ההגיונית של naf לא מתאימה למצב השוק הישראלי ודורשת הרבה השקעות והתאמות.

כמו כן הטענה של afc2 שאין בעייה של אבטלה, שגוייה.

עכשו תקרא שוב את ההודעה
אני מקווה שעכשו תבין

MARIA40

New member
לא גזרתי ולא אמע ...אני עשית העתק ,הדבק.

ואת רשאי להתפתל עד מחרתיים...
עכשיו בוא תנסה להסביר לי דבר נוסף . איך זה שאחוזי האבטלה בקרב המתנחלים שפונו מגוש קטיף הם עדיין כל כך גבוהים ? 14% מובטלים כמעט פי שלוש מהמקובל .ומקרב החקלאים האחוז עומד אף על יותר מ50% מבין אלו שהיו חקלאים {היו 400 מתנחלים שהוגדו כחקלאים } וזה למרות כל המיליונים שנשפכו על כל משפחה שפונתה מהגוש...פרט נוסף ,אל תשכח שבארבעת השנים האחרונות הייתה כאן ממשלה שתומכת בהתנחלויות מעבר לקו הירוק...ובמתנחלים..ובכל זאת תראה את התוצאות....

onlytrue

New member
לצערי יש לך קושי בהבנת הנקרא

אני בעד שילוב כולם בשוק העבודה
גברים ונשים, יהודים וערבים,
שמאלנים וימנים, דתיים וחילוניים

בקשר להתפתלות כבר ראינו שאתה הדבקת טקסט,
ובראשו שמת כותרת על ימני. בתוך הטקסט שהדבקת היה כתוב שהבחור הצטרף לתכלת אדום וסרב לשרת

אני אשתדל להבא לא להשתמש במילים מסובכות מדי.

נ.ב.
רק דוגמא שתבין

כשמישהו כותב שהוא מסרב לשרת בשטחים
זה אומר שהוא לא ימני

אני מקווה שהבנת

לא חסרות קרקעות בישראל . חסר אומץ .

אם נשרטט על המפה כמה מעגלים שמרכזם דיזנגוף
ברדיוס 20 קילומטר וברדיוסים 50 קילומטר או 75 קילומטר
נגלה מייד היכן יש קרקעות בשפע .
אבל אומץ .........................זה דבר אחר .

onlytrue

New member
יש צורך בשטחים ירוקים

יש צורך בחקלאות וייצור המזון שלנו.

יש צורך בריאות ירוקות, ובשטחי טבע לבילוי,
ושמירת הסביבה שלנו.

במסגרת הו אני גם בעד לחייב את הכפרים הערבים המושבים והקיבוצים
בהקמת בניינים גבוהים לדור ההמשך, ולא בתים צמודי קרקע.

למה לערבב יחד אמהות חד-הוריות , מתנחלים ,

ערבים , חרדים , נכים בטלנים אחרי צבא ועוד ? למה ?

והערה טכנית - אמנם יש עניים בישראל אבל הם לא רעבים .
אין בישראל מחסור בקלוריות לכל אדם . חסרים ערכים תזונתיים , אבל זה לא "רעב" .
כיכר לחם העולה 5.07 מכילה 750 קלוריות .
100 גרם שמן עולה 1.10 ומכיל 800 קלוריות .
250 גרם גבינה עולה 6.05 ומכילה 200 קלוריות ולפחות 100 גרם חלבון מן החי .

תמורת 700 שקלים בחודש לאדם ניתן לקיים תזונה המכילה את כל אבות המזון ,
כל הויטמינים וכל המינרלים להם זקוק אדם .
=====================================================
העוני בישראל מכיל בעיות אמיתיות - אבל לא רעב .
הדיור יקר מאד .
תרופות לשכבה הנזקקת הם עול גדול .
הניצול של האדם העובד בשכר נמוך הוא החמור ביותר בעולם המערבי .
העושר בישראל הוא תופעת טבע מדהימה -
במקום שיטפטף כלפי מטה כמו שנתניהו אמר
הוא מטפטף כלפי מעלה .....................
חצי מהערבים וחצי מהחרדים לא עובדים .

כל אלה מגמדים את ההוצאות "המוגזמות" עבור המתנחלים .
וזה עוד לפני הדיון האם צריך או לא צריך התנחלויות ואיפה .

MARIA40

New member
שאלה טובה...אז למה אתה מערבב ?

בין מתנחלים, ערבים, חרדים, נכים, בטלנים אחרי צבא, ועוד ? למה ? מה הקשר בין למשל ההשקעה הממשלתית במתנחל העומדת על פי שלוש יותר מאשר באזרח מן השורה. העובד למחייתו רק שהפשע היחידי שלו זה שהוא גר בתחומי הקו הירוק.? או בנכה ,שאינו מסוגל לעבוד ? או בערבייה שניטלה ממנה היכולת לעבוד בגלל חיסול שני הענפים העיקריים שבהם יכלה האישה הערבייה לעבוד ..תפירת בענף הקונפקציה , וחקלאות .הזכויות של הבטלנים אחרי הצבא מסתיימות איפשהו לאחר כמה חודשים,.. לא ? המתנחלים טוענים שיש היום כ-600.000 אזרחים המתגוררים מעבר לקוו הירוק בשטחים ..בחשבון פשוט 600.000 אזרחים מקבלים מהממשלה סכום כסף שהיה אמור להספיק ל-1.800.000 אזרחים החיים בתחומי הקו הירוק.מאחר ועל פי המתפרסם אחוז העניים עומד היום בישראל על כ-1.800.000 איש ,אישה, ילד, וזקן ..לא צריך להיות מתמטיקאי גדול לעשות חשבון איך הייתה יכולה להראות המדינה ,אילולי כל הכספים הללו לא היו נשפכים באדמות הטרשים בגדה ..ומחולקים באופן שיוויוני בין אזרחי ישראל .
אם הטענות הללו אני מסכים...
העוני בישראל מכיל בעיות אמיתיות - אבל לא רעב .
הדיור יקר מאד .
תרופות לשכבה הנזקקת הם עול גדול .
הניצול של האדם העובד בשכר נמוך הוא החמור ביותר בעולם המערבי .
העושר בישראל הוא תופעת טבע מדהימה -
במקום שיטפטף כלפי מטה כמו שנתניהו אמר
הוא מטפטף כלפי מעלה .....................
חצי מהערבים וחצי מהחרדים לא עובדים .

אני רק לא מסכים אתך ..שהבעיות הללו מתגמדות מול ההוצאות על המתנחלים ..בעיית מימון המתנחלים היא אחת הבעיות המרכזיות לחוסרים, של אמצעים לתמיכה ביתר האוכלוסיה .כפי שאתה יכול להבין ,הסברתי לך כבר לאן הולך כל הכסף החסר ..ואיך אותו הכסף היה יכול לשנות את תמונת המצב .

סוהי

New member
הנתונים שלך על עודף ההשקעה במתנחלים.....

מצוצים מהאצבע המוגלתית של יריב אופנהיימר........זה לא הופך את זה לעובדה או לאמת.

אני לא מסכים איתך בשלושה תחומים .

מתנחלים אינם "עולים" פי שלוש באופן כללי , רק בסעיפים מאד מיוחדים .
גם אילו היו דבריך נכונים הייתרה היא רק תוספת של 1.080.000 אם תעשה במדוייק .
כל החשבון כפי שאתה מציג מעוות .
פירוט בסכוומים תקציביים היה מציג תמונה הרבה יותר מתונה .
====================================
השקעות בכבישים הם פיתוח וכזה יש גם בתחומי הקו הירוק , כך גם בניית מוסדות ציבור .
פיתוח יהודה ושומרון נעשה באיחור לעומת שטח הקו הירוק וכשכוללחים את זה התמונה שונה לגמרי .
===================================
ההתנחלויות הן צורך לאומי שאתה לא מסכים איתו .
לדעתי מעט מדי ולא במקומות הנכונים .

MARIA40

New member
אני לא ערכתי את החשבון ..ולא אני זה שהאחראי

לנתונים...
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4123398,00.html
הנתונים שאופנהיימר הציג נתונים המתבססים לדבריו על הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והציג את הפערים בין המתנחלים לבין האזרחים המתגוררים בתוך תחומי הקו הירוק. כך למשל גילה כי משרד החינוך משקיע בתקציבים 4,900 שקלים בתלמיד המתגורר בתוך הקו הירוק, לעומת תקציב של 8,034 שקלים עבור תלמיד ביהודה ושומרון. פערים נוספים נמצאו לדברי "שלום עכשיו" בתקצוב המועצות האזוריות, כך שמועצה בתוך תחומי הקו הירוק מקבלת 2,254 שקלים לתושב לעומת 4,913 שקלים לכל מתנחל המתגורר באחת מהמועצות בשטחים. עוד עולה מהנתונים כי ההשקעה הציבורית בבינוי לנפש היא 332 ששקלים בתוך הקו הירוק, ו-991 שקלים ביהודה ושומרון.

אין לי מחלוקת על הצורך הלאומי בטחוני בגושי ההתיישבות הגדולים ...יש לי מחלוקת על ההשקעה העודפת מחוץ לגושי ההתיישבות שישארו בעתיד בידינו .ויש לי מחלוקת על הדרך להגעה ליעד המצופה של הפרדות מהמפלשתינאים ...

החלק העודף כלומר התוספת למתנחלים

היא בערך 4 מיליארד שקלים בשנה . לא זה עשה את הבור התקציבי .
==============================================

לא תהייה היפרדות מהפלסטינים בדרך משא-ומתן .
ולא תהייה מדינה יהודית בלי טרנספר של ערבים ובלי ילודה יהודית מוגברת .

MARIA40

New member
ומי טען שזה מה שעשה את הבור התקציבי ?.

אבל אם כבר הזכרת את זה. ניתן לומר שהעלות העודפת של המתנחלים ב-4 מיליארד ₪ לשנה לעומת שאר תושבי ישראל .יכלה למנוע את היווצרות הבור התקציבי ,,

סעיפים אחדים

1 - האוכלוסיה הערבית שולטת בשפה העברית ברמות שונות .
יש מי שדובר עברית מצויינת ויש מי שעילג לגמרי .
2 - הנשים הערביות מוגבלות במציאת עבודה בעיקר בגלל התרבות
למה רק תפירה וחקלאות מתאימים להן ?
3 - אחרי צבא רבים/רבות מבזבזים את הכסף ואת הזמן על המזרח הרחוק או דרום אמריקה . זה מתווסף לביזבוז שבשרות הצבאי עצמו .
4 - אדמות טרשים הם מקום מצויין למגורים והם עדיפים על מגורים במישור החוף
שהוא מקום הקרע החקלאית הטבעי של ישראל ובונים עליו בלי מחשבה .
5 - ההשקעה ביצירת מקומות עבודה מפגר בערך 25-30% מהצרכים האמיתיים .
לכן
ההוצאה הלאומית "הבזבזנית" על ההתנחלויות הוא חלק זעום מהבעיה הכלכלית של ישראל .
========
חלקו הגדול של השמאל הישראלי דוחה את ריפוי הכלכלה (כפי שהם מבינים)
בגלל העדפת העיסוק בנושא המדיני . זה נאמר במפורש על ידי חבר הכנסת לשעבר
חיים אורון ב--נ--ו--כ--ח--ו--ת--י .
גם התפטרות יוסי שריד ממשלת ברק הייתה כזו .
שולמית אלוני עשתה זאת באחת השביתות בישראל .
======================================
זו אחת הסיבות שבגללן אני חושב כי צהל ומשרד הביטחון עלו
לדרגת "פרה קדושה" שאוכלת את היבול ואינה נותנת חלב או בשר
רק חרא .

MARIA40

New member
...

1}אני מבין שאתה כבר פתרת את בעיות התעסוקה של ערביי ישראל האקדמאים ?...
2}עכשיו את בעצם רוצה שהנשים הערביות יחליפו את תרבותם. ויאמצו את התרבות הנהוגה למשל בקרב הנשים העולות החדשות.. מרוסיה ?..
3}טיול לחו"ל לצרכי "ניקיון הראש" לאחר שרות צבאי קשה ומסוכן אינו אסון טבע ..טיול כזה העורך מכמה חודשים עד כמעט שנה עוזר לעצב את אישיותו של הצעיר הישראלי...
4}אדמות טרשים הם אמנם מקום טוב כדי להקים מגורים ..ובתנאי שהשטח עליו אתה מקים את ביתך לא מיועד להיות בעתיד המדינה של השכן שלך אחרת זורק מיליארדים לפח ולדאבוני עשינו את זה כבר כמה פעמים.
5}לא מכיר את הנתונים....השקעה של עשרות המיליארדים בהתנחלויות ובפינוים לא יכולה להיקרא חלק זעום מבעיות הכלכלה של ישראל..ככלות הכל ישראל היא מדינה קטנה. עם כלכלה קטנה..עשרות ומאות מיליארדים זה לא סכומים זניחים...

מאז שנת 77' השנה בה השמאל הפסיד את השלטון לימין ...לא היו לו כמעט הזדמנויות להשפיע על הכלכלה בישראל וכאשר נכרתה לו הזדמנות כזאת התוצאות היו מצויינות...{ראה את התוצאות של הכלכלה בשנים של רבין ,וברק}.. .

חמוד שלי

1 - אחוז האקדמאים הערבים נמוך מאחוז הערבים הכללי בישראל .
זה אומר שעקרונית המגזר יכול לקלוט את כולם אבל הם רוצים לעבוד בקרב היהודים .
זו אחת הסיבות שהמגזר שלהם מפגר בכמה תחומים . חינוך ולימוד . ייזמות עיסקית . הייטק . פיתוח עירוני .
2 - אני לא קובע איזו תרבות מחזיק איש או אשה . אבל זו בעיה שלו/שלה אם תרבותו מעקבת את הישיגיו הכלכליים .
נשים ילידות ברה"מ משולבות בכל תחומי הכלכלה בישראל . אין מחסום תרבותי .
3 - רק 10-15% מחילי החובה הם קרביים . בגיל 22 אישיותם של כל החיילים כבר מעוצבת . טיול שגוזל שנה ואלפי שקלים מצעירים בתחילת דרכם האזרחית היא מכשול נוסף על השירות הצבאי עצמו .
4- לשכן שלי לא תהייה מדינה . הם איחרו את המועד .
5 - השקעה אזרחית בשטחים אינה גדולה . ההוצאה הנוספת היא רק 4 מיליארד בשנה ולא עשרות מיליארדים . כמובן שאחרי 45 שנים זה מאתיים מיליארד אבל גם הכנסתך באותו זמן היא 10 מיליון שקלים

MARIA40

New member
מותק שלי..

1} ואיך זה קשור לעניין ?.האם גידול באחוז האקדמאים הערבים היה מייצר מקומות תעסוקה עבורם ?..או ..האם הגידול באחוז האקדמאים הערביים היה גורם לכך שהממשלה תפסיק לקפח את הערבים בחלוקת העוגה הלאומית ?..מה הסיכוי היום של אקדמאי למצוא עבודה ההולמת את התמחותו במגזר הערבי ? והאם אקדמאי ערבי ואקדמאי יהודי יכולים להתקבל לעבודה בתנאים שווים ?....
2}קשקוש ..ללא תקציבים ממשלתיים , אין חינוך, ואין יזמות עסקית ,ואין הייטק ואין פיתוח עירוני...תבדוק מה קורה בפריפריה היהודית.ושם הם נהנים מקצת יותר תקציבים מאשר המגזר הערבי...
3}עוד קשקוש...אחד מהמנהלים הבכירים ביותר בטבע היום .הוא בחור שלאחר השרות הצבאי שלו טייל עם חברתו ,שלימים הפכה להיות רעייתו .שנה במזרח הרחוק וזה לא הפריע לו להגיע לאן שהוא הגיע...
4}אבוי לך אם לשכן שלך לא יהיה מדינה...אני יכול להבטיח לך שלאחר שאתה תיווכח מה התוצאות של זה אתה תרוץ לתת לו מדינה ,ותסייע לו בכל מה שתוכל ואפילו על חשבונך כדי שיהיה לו מדינה....
5}להשקעה בשטחים יש מקורות עלומים של כסף..תשאל את שטייניץ איך הוא העביר כספים שלא היו ידועים לאיש ,מתחת לרדאר והוא יספר לך.בנוסף ,תראה מה קרה בסופו של יום עם אותם הכספים שהושקעו בסיני ,. בפתחת רפיח, ובעיר ימית , בצפון השומרון ,ובתוחמת הצפונית ברצועה , ובגוש קטיף...

למעלה