הכל עניין של סדרי עדיפויות

• פותח הנושא afc2
  • פורסם בתאריך

סוהי

New member
לא הצטרפתי לשלי יחימוביץ'.......

למרות שאני מאד מעריך אותה,גם אם די לא מסכים עם השקפתה...........באשר לאיחולים - אני מאחל לך מה שאתה מאחל לרחרים.....מה רע בכך?....לא מספיק מאוזן לטעמך???

בעיניין עניי הארץ,אתה כנראה בוחר להתיחס מתוך דברי רק למה שמתאים לך להטחת עלבונות,לעג והכפשות.אני לא מתיחס למספרים הסטטיסטיים באשר למידת העוני בארץ אלא לנתונים המפורטים האמיתיים...אני תמיד ובכל מקרה חס על הילדים,אבל אין בלבי שום חמלה על אזרחים הבוחרים לא לעבוד,לא למלא חובות אזרחיות ולא לתרום דבר לחברה ואחר כך לבוא בטענות ודרישות ולככב בטבלאות הסטטיסטיקה...........תמיד אמרתי וחזרתי על כך בהזדמנויות רבות שאני לא סוציאליסט בהשקפתי החברתית,אבל בהחלט רואה במדינה אחראית על אזרחיה העניים חסרי הישע,החולים החלשים שאינם מסוגלים לפרנס את עצמם למרות רצונם.

באשר למעמד הבינוני שהוא הרוב במדינה,יש לי דעה שגם עליה פסחת על טבלת מס מדורג הקובע בעיקרון פטור מלא עד שכר של 6000 ש"ח,מס כנהוג הים עד 30000 ש"ח ודרגות מס גבוהות יותר בהדרגה החל מ-30000 ש"ח ומעלה.

חברות,יזמים ומשקיעים חייבים לשלם מס בגובה הגיונם במסגרת המאמצים למשיכת משקיעים.

אני תומך בהתישבות ביהודה ושומרון כעיקרון אידיאולוגי ורואב בה חשיבות זהה לישוב הנגב והגליל.אני ער למציאות ומבין שנוצר מצב בו לא נוכל לכלול את כל האזורים האלה תחת ריבונות המדינה ומסכים להחלת הריבונות רק על גושי תישבות ועל ירושלים העתיקה וכל השכונות מאז 67'......יש בינינו אי הסכמה על הגדרת היקף גושי ההתישבות שיסופחו רישמית לריבונות ישראל - הערבים שוללים את הרעיון כמעט לגמרי,השמאל מסכים להיקף הקרוב מאוד לעמדת הערבים וכך לא נראה לי שהסכם נראה באופק.

MARIA40

New member
את זה אני הבנתי ...

אני רק לא הבנתי איך זה שאתה בעד החלק העיקרי של התכנית הכלכלית שלה ,שהיא בדיוק ההפך מהמדיניות הכלכלית של נתניהו, והימין.ולא מסכים אם השקפותיה ? או קיי אתה מצהיר על עצמך שאתה איש ימין בשל דעותיך המדיניות הימניות..אז אתה לא יכול להסכים עם דעותיה המדיניות..אוסלו להזכירך ,מדבר על השארת גושי הישובים הגדולים תחת ריבונות ישראלית. והקמת רשות פלשתינאית מפורזת..מה מציע הימין ?. לא את אותו הדבר ?...
מיהרת לברך אותי ולאחל לי את מה שאני מאחל למפוני גוש קטיף למרות שלא איחלתי להם כלום למעט העובדה שצלמתי תמונת מצב ?...חוץ מזה ,למה לאחל לי
?...למה לא לאחל לאלו האחראים למצבם ?. כמו למשל לממשלה הימנית שאינה עושה די לשיקומם .בשביל גלידה יש ? בשביל מטות מוטסות יש ? בשביל אקונומיקיה בעלות של 100.000 ₪ לחודש יש ? גם בזה אני והשמאל אשמים...?אני לעולם לא אגיע למצבם .משום שמעולם לא סמכתי על נדיבות ליבה של הממשלה שתפרנס אותי ,ואת משפחתי ,וכל חיי דאגתי לעתידי בעצמי...הקשקוש שלך לגבי רמות מס המדורגות זה רק פתרון חלקי .שיכול רק לתת מענה לתמיכה הגדלה והולכת במתנחלים ..זה לא פתרון לבעיות הכלכלה של מדינת ישראל...כמה עשרות או מאות מיליוני ₪ לשנה יבלעו בחור השחור הנקרא התנחלויות...

אתה מתכוון לומר שאתה בעד הגישה של המדינה ....
MARIA40
01/06/13 09:50
התומכת במתנחלים בערכים כפולים ומשולשים ממה שהיא משקיעה למשל באזרח בפריפרייה ?..או למשל בגישה התומכת במימון חלקי של חיילי ההסדר המשרתים רק 16 חודשים מתוך תקופה של 36 חודש ?.או למשל הגישה המעניקה ביטחון סוציאלי {פנסיה מוקדמת } למפוני גוש קטיף עד המוות ?..

סוהי המבולבל....
הוא בעד ,אבל הוא גם נגד....הוא היה נגד הפגנות המחאה ,אבל היום הוא מחפש כספים כדי שהמדינה תתמוך בעניים בחסרי הישע ובאלו שלא מסוגלים לפרנס את עצמם למרות רצונם..
...

אתה "קצת" מצחיק....

"לעודד אנשים להחזיק עבודות ולהתקדם....."

את זה צריך לעשות למעסיקים!!!!

איך אדם יכול להחזיק עבודה ולהתקדם בה
כאשר המעסיקים נותנים לו בעיטה עם השפיץ
של הנעל אם הוא מתקדם יותר מדי ומשכורתו
עוברת איזשהו "מינימום" שיש למעסיק בראש,
או שהוא מקבל את הבעיטה הנ"ל ברגע שיוצאים
מחגיגת יום ההולדת ה-40 שלו.......????

היום החלק הארי של המעסיקים (כמעט בכל העולם)
כבר לא מאפשרים לעובדיהם אפילו להגיע לפנסיה
שלהם ב"שיבה טובה".....!!!

כל זמן שהבעיה הזאת קיימת -- אתם כולכם יכולים לשכוח
מזה שהמדינה תיתן לאנשים דחיפה.....
(חוץ מאשר למקורבים לצלחת!!).

ע מזרחי

New member
כשלחם יעלה שקל יאכילו בו תרנגולות וציפורים

סיבסוד למצרך הוא רעה חולה שצריך להפסיק אותה ובמקום זאת, אם אין ברירה, צריך לסבסד את הנצרך.

הזכרת לי בדיחה... אז

היו היה חקלאי שגידל עופות אי שם באיזה קולחוז של ברית המועצות הקומוניסטית....
במסגרת ביקורת של משרד החקלאות הרוסית הוא נשאלה :..."מה אתה נותן לעופות לאכול ?"...
ענה להם:..." לחם רטוב בעיקר"...
..."לחם ?!" התפלצו המבקרים :" בקושי יש לנו לחם לבני אדם ואתה מאכיל עופות בלחם"...
גזרו עליו שנתיים סיביר...

אחרי שנתיים חזר לקולחוז ושוב גידל עופות ושוב הגיעה ביקורת ושוב הוא נשאל:...
" במה אתה מאכיל את העופות?"...
ענה להם בביטחון:..."זבל, רק זבל, אך ורק זבל"...
ושוב התפלצו המבקרים ושאגו בחמת זעם:..
...." זבל ?!...איך אתה מעז להאכיל בזבל את העופות שכולנו אוכלים ?!"...
שוב שנתיים סיביר ושוב חזר לקולחוז ושוב גידל עופות
ושוב הגיעה ביקורת של משרד החקלאות
ושוב שאלו אותו את אותה השאלה, אבל הפעם בטון הרבה יותר תקיף ובקול הרבה יותר מאיים:...
..." במה אתה מאכיל את העופות ?!"...

הסתכל עליהם החקלאי ואמר:...
..." חברים, עד כאן, אני מיזמן כבר נותן להם כסף והן קונות מה שהן רוצות"...

למעלה