הסדרת מעמד בן זוג זר

עומר756

New member
שלום, שמי עומר חדש בפורום
יש לי כמה שאלות שעד היום לא מצאתי מקום לשאול אותם.
אני בתהליך של בקשה לחיים משותפים לבת זוגתי שחיה בבלארוס, חייתי כשנה בבלארוס והכרתי את בת זוגתי כיום אנחנו 9 חודשים ביחד חיינו ביחד כ5-6 חודשים ביחד בבלארוס
הגשתי את הבקשה למשרד הפנים כמו מסמכי תעודת יושר הוכחת כנות הקשר עם אפוס טיל למסמכים שדרושים וכדומה
כל מה שמשרד הפנים ביקש בצורה מקוונת.
רציתי לדעת מה השלב הבא לאחר שמשרד הפנים בודק את המסמכים האם עליי לעשות עוד משהו? קראתי על דברים כמו לשכת הקשר נתיב וכל מיני בגלל שהיא מבלארוס או לקבוע תור לראיון מישהו יכול לעשות לי סדר בעניין אני מאוד אודה לעוזרים 🙏

היי עומר
אם הגשת את הטופס המקוון ובת זוגתך לא בארץ, השלב הזה יהיה כנראה שמשרד הפנים יערוך לשניכם ראיון, היא בבלארוס ואתה כאן. הם גם יעבירו את התיק לקבלת חוו"ד מנתיב, אבל זה יכול לקרות לפני או אחרי הראיון.
בהצלחה

עומר756

New member
היי עומר
אם הגשת את הטופס המקוון ובת זוגתך לא בארץ, השלב הזה יהיה כנראה שמשרד הפנים יערוך לשניכם ראיון, היא בבלארוס ואתה כאן. הם גם יעבירו את התיק לקבלת חוו"ד מנתיב, אבל זה יכול לקרות לפני או אחרי הראיון.
בהצלחה
וואו קודם כל תודה על התשובה המהירה
זה בסך הכל חוות דעת מנתיב ? או שישלחו אותנו לעוד ראיון גם שם ? הכוונה שלי האם זה יסרבל יותר את הדרך לקבלת האשרה בגלל שהיא מבלארוס ?

לצערי זה עשוי להאריך את ההליך. אם היא עדיין בבלארוס, אז הלשכה כנראה תזמין אותך ואותה לראיון, כל אחד בארצו. אחרי שיאשרו את הבקשה, בתקווה, והיא תיכנס לארץ, תצטרכו להגיש לנתיב את המסמכים המקוריים שלה וכנראה לעבור ראיון קצר נוסף שם (בעיקר לצרכי זיהוי שלה ומעבר על המסמכים). ורק אז תוכלו להתקדם עם ההליך במשרד הפנים.

עומר756

New member
לצערי זה עשוי להאריך את ההליך. אם היא עדיין בבלארוס, אז הלשכה כנראה תזמין אותך ואותה לראיון, כל אחד בארצו. אחרי שיאשרו את הבקשה, בתקווה, והיא תיכנס לארץ, תצטרכו להגיש לנתיב את המסמכים המקוריים שלה וכנראה לעבור ראיון קצר נוסף שם (בעיקר לצרכי זיהוי שלה ומעבר על המסמכים). ורק אז תוכלו להתקדם עם ההליך במשרד הפנים.
שלום, קיבלתי תאריך לראיון בלשכה המקומית
כתוב ״הנכם מוזמנים״ זה אומר שהיא גם אמורה להגיע זאת אומרת בראיון הם יפנו אותנו לנתיב ואז שוב למשרד הפנים ? אם ככה כל זה יכול לקרות בזמן שהיא תהיה בישראל, את יודעת אולי כמה זמן לוקח לקבל תור מנתיב ? + תשובה ? בערך כמובן
תודה רבה על העזרה

היי עומר,
אם היא עדיין בבלארוס אז זו כנראה טעות, והראיון הוא רק לך. אבל שווה לוודא את זה מול הלשכה.
הסיפור של נתיב יכול לקחת בין חודש ל-6 חודשים להבנתי. לאחרונה מנסים לייעל יותר את הנושא הזה.

בהצלחה

למעלה