העלאת שכר שהובטחה ובוטלה עקב התפטרות

m3csl

New member
העלאת שכר שהובטחה ובוטלה עקב התפטרות

שלום רב בינואר האחרון סוכם ביני לבין מנכ"ל החברה בה אני עובד על העלאת שכר בשני שלבים השנה. העלאה ראשונה בינואר 2010 והשנייה ביולי 2010. לאחרונה הודעתי על התפטרותי (לאור מציאת מקום עבודה עם תנאים טובים יותר)ואתחיל במקום החדש בספטמבר. השבוע עם קבלת משכורת יולי גיליתי להפתעתי שלמרות שסוכם איתי על העלאת השכר ליולי בגלל התפטרותי לא עודכנה העלאת השכר הנ"ל . לאחר בירור עם המנכ"ל הוא הבהיר לי שבגלל שהתפטרתי אני לא זכאי להעלאה הנ"ל שכן היא היתה אמורה להנתן לי בהנחה שאמשיך לעבוד במקום העבודה הנוכחי. ההסכם על העלאות השכר הנ"ל סוכם בינינו בע"פ ובמקביל קיים בידי מייל שנשלח למנכ"ל לתזכורת באמצע יולי ( לפני שהתפטרתי) והוא אישר שאכן תהיה העלאה החל ממשכורת יולי. האם מותר למעסיק לעשות לי דבר כזה ?? בנוסף אי קבלת ההעלאה יפגע לי בפיצויים , שלפי טופס 14 מגיעים לי (משכורת אחרונה כפול מס' שנות העבודה במקום). אשמח לשמוע דעתכם המקצועית

m3csl

New member
לא דובר על "אם אעזוב" במועד הסכם העלאת השכר

כששוחחנו על העלאת השכר וסיכמנו את זה לא עלה כלל וכלל על הפרק נושא "אם אעזוב" . טופס 14 זה טופס שחותמים עליו עם תחילת העבודה בשביל להבטיח פיצויים גם אם מתפטרים (ולא רק במקרה שאם מפטרים אותי).

מדון

New member
למד אין דבר כזה טופס 14

מדובר על סעיף 14 לחוק הפיצויים ההשפעה על הפיצויים שלך לפי חוק זה הוא שולי כי נגיד שהחודש יעלו לך את השכר ב 2500 ש"ח אז ההפרשות לפנסיה או לביטוח מנהלים עבור פיצויים יהיו רק עבור החודש שבו בוצעה כביכול ההעלה בשכר ולא אחור לאורך כל השנים שעבדתה למד מה זה סעיף 14 לחוק הפיצויים כי יש לי הרגשה שאתה לא ממש מבין על מה מדובר בחלק של הפרשות מעביד

למעלה