הקפאת זרע.... מי יודעת?

תוליק יקרה...

באמת כל הכבוד לך על כל מה שאת מקפידה. האמת לא קשה לי לעשות דברים למען בעלי, אך המקווה, לא נעים כל כך כל חודש להתפשט (סליחה) לפני הבלנית וכל הפרוצדורה, ומה היא צריכה לדעת אם אני מוכנה כבר ... למרות שהתרגלתי, כיוון שאני לא מקפידה בכל השאר: עדים (שנאמר לי שבגלל זה אני לא נקלטת, מה לעשות?), מיטות נפרדות, להעביר מיד ליד וכל מה שבעצם את עושה. מה שיותר מרגיז שבעצם כאילו מתוכנן מתי צריך ומתי לא ולא כשבאמת מרגישים את הצורך להיות ביחד!!!! כאילו קבעו לי מתי אני אמורה ו"אם לא בא לי" כמו שאומרים בפרסומות. בעיקר שזה שאסור לחשוב למה מיועד - הרי זה רק להביא ילדים וזה בעצם לא הולך - אז בעצם איך אפשר שלא לחשוב.. מקווה שלא בירברתי מידי. אבל באמת, מסתבר שרק ואך ורק הקב"ה יחליט מתי!!! אבל מתי? ותוליק - שיהיה גם לה בכל
- (בעיקר שאת כל כך טובה..) מכל ה-
ד.

באאבו

New member
גם לי יש משהו להגיד...

אח.. דיונים כאלה הם לחם בשבילי, ודוקא אתמול לא הייתי פה.. אני בטוחה שההודעה כבר לא תקפוץ - אבל אולי יום אחד, כשיחטטו בארכיון של הפורום, יקראו את זה. אם כך,זו דעתי: אף אחד לא אמר ואף אחד לא הבטיח שחיים טובים יותר מובטחים לשומרי מצוות. "צדיק ורע לו, רשע וטוב לא".. האם זו דוגמא? לא יודעת.. מה שאני כן יודעת שהכל מאת ה´, ואנחנו לא יודעים את החשבונות שלו. אולי לך, תוליקוש, תבוא הישועה ממש עוד מעט.. ותזכי בעזרת ה´ לזעטוטים חמודים ומלומדים, ילדים יפים כאלה, עם כיפה סרוגה על ראשם, שמשננים את "שמע ישראל" בעל פה.. אח! איזה תענוג.. את רוצה להגיד לי שתזכרי את הסבל הזה באותה עוצמה?? הרי אנחנו, בני אדם חווים כל שניה ורואים לטווח קצר מאד.. אני בטוחה ששם למעלה, יש תוכניות לטווח ארוך יותר. אני גם יודעת שמידת צדיקות לא משפיעה באופן ישיר על "טובות הנאה".. זה ששמחה על תמיכה לא משתמשת בעדי בדיקה לא יגרום לה, חלילה, עיכוב.. (לדעתי). אנחנו צריכות לראות את התמונה המלאה - להבין שלכל אחד יש את התיק שלו. אני יכולה להגיד על עצמי, וגם עליך תוליק - שברוך ה´ יש לנו חיים נפלאים מעבר לסיפור הזה.. אז מה, מישהו מבטיח שצדיקות ואדיקות דתית מבטיחה 100% של אושר? בלי בעיות? פעם אמרת לי תוליק, שה´ מתאווה לתפילתן של צדיקות. וחוצמזה, אנחנו יודעות ש"עם ישראל ערב זה לזה".. יותר מזה? אני חלילה, חלילה - לא שופטת אותך יקירתי, אני לא רוצה שתביני מהדברים שלי כלום כזה. אני מבינה מאד את הדברים שאת כותבת ,ואני גם יודעת מאיפה הם באים. יקירתי, חזקי ואמצי! ועוד תראי שה´ ישמע את תפילותיך.. את תפילת כולנו..

באאבו, אני כאן לפני הארכיון...

רק אתמול כתבתי כאן, לכן היום סתם נכנסתי לראות, איזה כיף שישנם עדיין תגובות. בקשר לעדים, הבלנית ככה אמרה שאולי זה המעכב... אני יודעת שכנראה לא, מה כמה חילוניות יש שלא טובלות והן מלאות בהריונות.... אבל אני ממשיכה ללכת למקווה, לא בגלל הצדיקות, באמת שאני עדיין לא מרגישה שזה זה. אני אוהבת את הדת שלנו ויש הרבה הרבה דברים נפלאים שאני גם עושה, הרי בעלי הוא דתי (מסורתי) ישנם דברים שאני לא עושה, אבל לא פוגע בבעלי, למשל בימי שישי אני רואה טלויזיה (הוא הולך לישון) לא מפריע לו כי אנחנו מסתדרים, כל אחד מה שטוב לו מבלי לפגוע בשני. חוץ מהמקווה, הרב של הבית כנסת אמר לו שזו המצווה הכי גדולה ומה לא עושים בשביל הבעל.. אז נכון, זה מהדברים שבעצם הם בשבילי, גופי וכו´ ולא כל כך מוצא חן בעיני, אבל מה לעשות. לכן האמת אני לא כל כך מקפידה מבחינת עדים, אבל אני כן מקפידה בכל השאר, שקשור לנקיון הגוף (כמובן), ציחצוח שיניים, ללא לק וכו´... אבל באמת ובתמים, אני כן מאמינה בקב"ה (למרות חיליונותי) ומקווה כל כך שישמע אותך באאבו וישמע את תפילות כולנו.... תודה!! ד.

תוליק

New member
ביום שישי לא רואים טלויזיה!!!

מה הולך לישון? זה עונג שבת!חובתו המפורשת !
. סתם, תראי אני מאוד מבינה אותך. אני חושבת שאת חכמה שאת לא לוקחת על עצמך דברים מפחד או מנקודה של "אני אעשה כך ואתה תיתן לי כך". מצוות טהרת משפחה היא באמת אחת המצוות החשובות ביותר בדת היהודית (כן, גם לא לדבר לשון הרע, ואתרוג בסוכות - אבל כמו בכל דבר גם פה יש מדרג ולזו יש אולי דירוג חשיבות גבוהה אבל הרייטינג - לא כ"כ) כממו שהיא חשובה - ככה היא קשה. וכגודל הקושי - כך גודל השכר. דרך אגב - ליל הטבילה הוא יום שבו יש מקום לתפילות ולבקשות מיוחדות - זה דימוי של כאילו המקווה הוא רחם, הימים הם מי שפיר, ומהם את נולדת מחדש טהורה וחסרת עברות. אני למשל מתפללת על הרבה מכרים שלי (ערומה בתוך המיים - מזל שהם לא יודעים) ובתקווה שכל משאלותינו יתגשמו לטובה. תראו אולי כדאי לבקש מנועם בכ"ז להקפיץ את ההודעה? טוב לא משנה יתלו אותנו שם שאנחנו מנהלות דיון הלכתי (טפו!)

איזה קטע - ממשיכים לקרוא מאחור

טוב, את קצת משכנעת אותי, למרות שהרבה מצוות אחרות, נראות לי יותר יפות. אבל כיוון שאני בכל זאת עושה את המצווה הזאת, כנראה בגלל שלא באמונה שלמה כל כך, אז אני לא בסדר, אבל באמת ובתמים - מבטיחה יותר להשתדל לעבוד על עצמי.. אבל טלויזיה בשישי, לא אי אפשר לוותר, אני לא עושה דברים אחרים שהייתי עושה קודם, לא בישולים, הרי יש פלטה לא כביסות (כולל לא תלייה והורדה) ועוד .... עוד פעם הגענו לחלק ההלכתי. אבל המקווה כן - זה חשוב... וקשור (כתבתי לך בהודעה מהיום, באאבו צדקה שזה קשור) ועוד דבר, איך אפשר להתפלל בתוך המים, אני מרגישה שאני חייבת כבר לצאת - אי אפשר לנשום... באמת באמת כל הכבוד לך.... והלוואי שכל תפילותייך יתגשמו
ד.

תוליק

New member
מצחיקה! לא בתוך המים../images/Emo6.gif

בין צלילה לצלילה. באמת ובתמים אני סבורה שזו המצווה היפה ביותר שיש. אף שהיא כרוכה באברי המוצנעים ביותר, בהפרשות (סליחה) ובשיפשוף בלתי פוסק - היא היפה ביותר והיא הדבק שיחזיק את הנישואין לאורך זמן. וכשכתבתי על דברים אחרים שעושים בערב שבת - לא התכוונתי לכביסה או בישול מצחיקולה! בקיצור, כל אחד יעשה כמה שהוא יכול - ובתקווה שהקב"ה כבר יעשה את שלו. מגניבה השרשרת שלנו אה?

באאבו

New member
אני דוקא כן בתוך המים...

ככה הבלנית אומרת לי.. תבקשי בתוך המים..
אז אני לוקחת אויר, נכנסת, מבקשת ומבקשת ומבקשת.. (יש לי המון) ואז יוצאת כחולה מחוסר חמצן.. לוקחת עוד שאיפה ארוכה, ושוב נכנסת.... תוליק, ממש הצחקת אותי עם מה שכתבת על זה שהמצווה הזו אמנם קשורה בדברים כאלו, ובכל זאת היה הכי יפה שיש. גם אני חושבת ככה. ואת צודקת בהחלט - שמירת נידה מחזיקה טוב יותר את חיי הנישואין. אין ספק. עכשיו תגידי משהו - מה את עושה פה במקום להיות במיילים?? על הבוקר פתחתי את המיילים שלי.. ומי לא בא?

תוליק - כל פעם את משכנעת אותי יותר.

בסוף זה יהיה הדבר שאוהב הכי הכי בדת... חוץ מזה ברור שהבנתי שלא התכוונת לעונג שבת שכזה - כביסה ובישול, הכוונה שלי היתה שאני לא שומרת שבת מבחינת טלויזיה אור ודברים הקשורים אך ורק אלי אך מה שקשור גם לבעלי, אני לא עושה... דרך אגב, לאחר ששרשרת זו מגניבה מאוד ודתית, כמה פעמים את טובלת, עד לפני חצי שנה טבלתי 3 ואז הבלנית אמרה לי שכדאי 7 (אולי זה יתן את המזל... בינתיים לא עזר). ואם כן את מבקשת 7 פעמים, בין הצלילות??? והבנתי כמו שבאאבו כתבה שבאמת צריך לבקש בתוך המים, לכן לא הבנתי.. מעניין מה יהיה כשנעבור לארכיון, לא נוכל יותר לשרשר... ממני מכל ה-
ד.

באאבו

New member
אפשר להמשיך??

אפשר להמשיך ולהמשיך.. ככה יצרנו לנו פורום אישי..
ניסיתי להבין על מה בדיוק אנחנו דנות.. האם אדיקות דתית מקנה אושר? האם שימוש בעדי בדיקה יזרזו את הישועה?
הכל כבר נאמר.. על הכל כבר חשבנו... שמחה על התמיכה, (איזה שם דפקת! אה??) - אני רוצה להגיד לך שזה נפלא שאת מכבדת את בעלך בצורה כזו ושומרת עבורו על כל מיני מצוות שקשורות בשניכן. למרות שלנו, הדתיות, זה נראה "גוועלד" - אבל אני, שבאה מעבר חילוני (ה´ ירחם..) יכולה להבין אותך ולדעת שזה באמת "השקעה".. טוב, אז נכנסתי סתם כדי להמשיך את ההודעה הזו ולאחל לכן חג שמח, כשר, טבילה נעימה למי שזקוקה לזה ושיקרו לנו קצת ניסים...
... הנה, דרשתי סימנים של פסח - וקיבלתי.. שלכן, באאבו הארכיונית

איזה כיף, באאבו שגם את כאן איתנו...

אז יופי לנו שאנחנו פותחות ישר עמוד 3 (בינתיים).. עכשיו באאבו גם את עוזרת לתוליק שבסוף אוהב כל כך את המצווה הזאת, כנראה שזה יהיה לטובה... ואולי באמת בזכותכן. דרך אגב, השם שבחרתי לי הוא בגלל שהייתי קוראת כל פעם בפורום הזה, לפני שנכנסתי ממש, ושמחתי שישנה כל כך הרבה תמיכה כאן אחת בשנייה - דבר שהיה חסר לי, כי כמה שבעלי ואימי יתמכו בי, עדיין זה לא אותו דבר, עדיין לא מבינים מה באמת אנו עוברים (למזלם) אז החלטתי שאני שמחה על התמיכה.... הבנת? אז מה את חושבת עכשיו? אז אני שמחה שיש לך איקונים של פסח
ועכשיו אפשר גם לך לאחל - חג כשר ושמח!!!!! ממני מכל ה-
ד.

תוליק

New member
אין לי מושג מה אני עושה כאן

במקום לנקות - אני עושה כל מיני דיונים פילוסופיםם. קודם כל לגבי מספר הטבילות - מצידי את יכולה לטבול כל פעם 36 - (כנגד שם ה´) אבל אז תצאי מקומטת כמו סבתא. אני טובלת 3 ותאמיני לי שה´ אוהב אותי מספיק. תגידי לבלנית שלך שתפסיק לתחוב את אפה הארוך והמיובל... סתם, תראי, כדי לשנות מההרגל(מ- 3 ל- 7 או להיפך) נראה לי שצריך לעשות התרת נדרים (לפחות כדי לרדת מ-7 ל-3 - אני חושבת שכדי לעלות לא צריך) וזה נשמע לי מיותר. אם את רוצה להחמיר - את יכולה אבל יש דברים אחרים כמו שאת יודעת שדחופים יותר... דבר שני, במסגרת ההקלה מהלימודים שלי (אני לומדת רק יומיים במקום 4 וזה משמעותי מבחינת זמן פנוי9 התחלתי לנקות פעמיים בשבוע את המקווה פה. אתמול הלכתי ולא חשתי טוב. ממש חולה. וכל הזמן חשבץי שהלוואי שהזעה שנוטפת לי ושהקושי יגיעו ויזעזעו את הקב"ה. שהזכויות של כל הנשים שטובלות תזכנה גם אותי קצת - ושאני אנקה ולא אצטרך לטבול יותר... חייבת להמשיך לנקות

רק אל תקרעי מרוב ניקיונות ...

זה בסדר, חייבים גם לנוח מידי פעם. כשהתחתני אמרה לי הרבנית, שאם יגידו לי לטבול 7 פעמים, לומר בלב בלי נדר, ואפשר לטבול 3 פעמים בזכות זה שלא אמרו לי כמה פעמים לטבול אז טבלתי 3 פעמים וככה המשכתי (כשחזרתי למקווה, כי שנתיים בכלל בכלל לא טבלתי, רק כשלא הגיע ה-
וכל הזמן אמרו מקווה מקווה, זה מה שחסר, כנראה שעוד משהו חסר.. ולכן הבלנית אמרה לטבול 7 ומאז 7 מה כמה אני טובלת, טוב אולי מחפה לי על העדים שאני לא מקפידה כפי שצריך.. הלוואי הלוואי
שבאמת "ידבק" בך הטבילות הטהורות ביותר, ויתנו גם לך משמעות -
(כזאת התכוונתי). חזקי ואמצי... ד.

מה זה פה, מחתרת חדשה???

כן כן, גם אני כאן. מאתמול. מעניין מה המכשייפה היתה אומרת אם היתה יודעת מה קורה מתחת לאף שלה. יש לי הרבה מה לכתוב אבל קצת זמן, וחוץ מזה כמה שנכתוב יותר-נגיע מהר יותר לארכיון, וזה יהיה גזר דין מוות למחתרת. אז בקיצור-סחתיין על השרשרת, (אני מסכימה עם כל מילה של תוליק-ולמי שזוכרת את הודעת הבטא שלי, כתבתי שם בין היתר -תודה לאלוקים שהקשיב לי למרות שהיה לי קצת קשה איתו בזמן האחרון-ובדיוק לזה התכוונתי!). ואם אפשר להוסיף משהו מההיבט שלי-ההתמודדות הזו, והתחושות האלה לא משתנות אף פעם (אלא אם כן מצבנו ה"פריוני" ישתנה אי פעם, אבל המשיח יגיע קודם). ותוליק-איזה יופי של עבודה מצאת לך! יש לך מפתחות למקווה!!! (רק צריך איזו "אשה גדולה" להקפצה בליל הסדר, כל השאר כבר מסודר-את פרסונל).

תוליק

New member
מכיון שאני גרה בקיבוץ -

לא צריך בלנית. אנחנו הולכות אחת עם השניה ואפשר לעשות את זה מתי שרוצים (גם ב- 12 בלילה) אני ממש רוצה שנמצא דרך שהשרשרת הזו לא תגמר. לפחות לא עד שנסיים מה שיש לנו לומר...

יכול להיות שאפשר להעביר את השרשרת

כקובץ לעמוד הלפני אחרון כל פעם, וכך להמשיך ולהמשיך ולהמשיך? איזה רעיונות קרימנליים אני מוצאת. בסוף יעיפו אותנו מכאן. ונכון, שכחתי שבקיבוץ אין בעיה. לי אישית יצא פעם אחת לטבול בקיבוץ (בערך בשעה שציינת) ומצא חן בעיני הרעיון שלא היה תור, ושהייתי שם לבד כל עוד לא הייתי צריכה עוד מישהי-רק פחדתי שמישהו יכנס פתאום (ככה זה כשהמפתח נשאר על אדן החלון...) ונראה לך שאי פעם נסיים את מה שיש לנו לומר? שבת שלום לך ולכל חברות הפורום המצומצם!

תוליק

New member
לא אמורים להשאיר את המפתח על החלון.

נועלים את הדלת ובד"כ לא כל חברות הקיבוץ באות לטבול באותו לילה... אז לא צריך לחשוש עכשיו תאמרי לי מה את עושה בפורום יום שישי שעה לשבת? ועוד שבת הגדול? אין לך חמץ לגרש מהבית?!! אני רוצה לציין שאיקקלומין אף שהפסקתי לקחת אותו לפני חודשיים משאיר עקבות - סתם אני בוכה ועצבנית, והיום חלמתי שהבלנית לא מרשה לי לטבול ואני מתחננת אליה "בבקשה, אני חייבת, אז מה אם ליל הסדר" והיא נותנת לכולן להכנס ורק לי לא ואז אני תובעת אותה על עגמת נפש ונעמדת מול המושבעים (עם גלימה כזו והדרת פנים כמו בפרקליטי LA) אני אומרת להם - אני מבקשת שתנקנקו אותה! שתתן לנו כסף ככה שהילד יוכל ללמוד ממנו עד תואר שני!!! אני כל כך רוצה שיצליח הפעם. מחזור שהתחיל בר"ח ניסן, ליל טבילה בליל הסדר - חייב להתחיל הריון ביום העצמאות לא???

באמת??? כנראה לא כל הקיבוצים

אותו דבר...איפה השוויון??? איפה הערכים של פעם? איפה שאני טבלתי המפתח קבוע בחלון! (ולא יכולתי לנעול, כי הייתי לבד ומישהי היתה צריכה להגיע אחריי, אחרת איך אטבול?) ואצלנו שבת נכנסה בחמש וחצי. ובכלל לא היינו בבית. וחמץ אנחנו מגרשים קצת לאט השנה-אבל עד ליל הסדר נספיק הכל. כנראה שהשפעות האיקקלומין באמת לא התפוגגו. אבל זה עובר, תוליק. (ואם לקחת כבר 3 פעמים-בבקשה אל תסכימי לקחת עוד פעם). מתי תקבלו תוצאות של הבדיקות? לפני שתתקדמו בטיפול (אם וכאשר, והלוואי שלא תצטרכו) תבדקי טוב לאן את הולכת. על בי"ח אחד כבר כתבתי לך במסר אם את זוכרת. לגבי החגים והסמליות-אם את שואלת אותי:הגיע זמן הגאולה

אנחנו כבר בעמ´ 1 אז בואו נפרד יפה-

אם השרשרת לא תצורף כלינק, נראה לי שקצרה הדרך לארכיון. היה נחמד, למרות אוירת הקיטורים שבזכותה התחילה השרשרת לצמוח לממדים כאלה (ובצדק). איפה עוד אפשר לדבר על עדים, תפילות בערום, ולקלל בלניות? (תוליק, לא מאמינה עלייך. לשטוף את הפה!) אז נפגש בפורום פוריות האמיתי, ובקרוב בקרוב גם בשכן-אני שומרת מקומות. שמש קטנה.

טוב - גם אני אפרד בחג שמח!!!

אבל שמש קטנה, אל תכעסי על תוליק, היא היתה קצת בעדי, היא לא התכוונה בכלל, חוץ מזה היה נחמד כל פעם לבוא לבקר אחורה לראות מה חדש, נראה לי שרק מעט מעט היו כאן... ומהפה שלך ל... שנפגש כבר בפורום השכן.... אבל בינתיים כמובן נמשיך הלאה מההודעות הרגילות.... ביי, ביי, ממני ד.

למעלה