הרהורי ירון, ענבל, ארנקים ודירות..

גם אני6

New member
הרהורי ירון, ענבל, ארנקים ודירות..

ראשית אכתוב שלדעתי- גם אם מישהו משלם 1000 שקלים(שזה סכום נורמלי לגמרי בחיפה, למשל) לדירה- זה ענינו הפרטי. אני יושבת ותוהה מה להגיב בשרשור הפרק, למטה, וחושבת.. *גם אם מישהו מליונר- האם זה מחייב אותו לחיות בדירת פאר? האם מכאן משתמע שהוא חייב לגור בתנאים מסוימים, "רמת מחיה" מסוימת? מזרקת כסף בבית, בגדי מעצבים וכו'? *האם מעיד לרעתו אם אם לא כך הוא חי? *אני בהחלט חושבת שזה לא רע שאנשים מסביב מלמדים אותנו דברים. שבחורה תלמד מישהו את אמנות האירוח, איך ובאיזה דיאודורנט להשתמש ושכדאי שתהיה לך מראה בחדר וגם להציץ בה לפני שאתה יוצא מהבית. בהחלט. יחד עם זאת- יש דרך להעביר דברים. כמו שכבר כתבתי פעם על אינטלגנציה רגשית מסוימת שחשובה לי, אישית, בבני אדם- לפעמים ישנה נכות רגשית(לא מסורבלות- נכות, עיוורון, חירשות. לפעמים אף אכזריות). כאשר אדם רגיש- אבל לעצמו, למה שהוא מרגיש. לא לאנשים אחרים ומה שהם מרגישים, לא לרגשות של אחרים, התנהגות של אחרים, להרגיש אחרים. אני לא רואה משהו רע בזה שענבל רואה את העולם בצורה מסוימת- זאת הראיה שלה ומותר לה לשאוף למה שחשוב לה ולחפש את האדם שיתאים לה וביחד הם ימצאו את האושר שלהם. הבמידה והדברים לא ערוכים מכדי לעוות את המציאות למשהו הפוך ממה שהיא- הדרך בה היא נושאת את עצמה, מבטאת את הדברים החוצה צורמת לי. *אם יש למישהו קשרים שיכולים לעזור לו להוזיל את שכר הדירה שלו, בייחוד שזה תוך משפחתי ולא משהו לא מוסרי? מה רע בזה? *כנ"ל ירון עם הפקאן, מי אמבטיה ומקרר ריק(חכם ביותר לרוקן את המקרר לפני שאתה יוצא מהבית לכמה חודשים. בטח יותר חכם מאשר לחזור לבית מלא אוכל מרקיב..)- זה ענין שלו, זו השקפת העולם שלו ודרך החיים שלו. נכון שהוא בא לעשות שינוי, נכון שהאו רוצה ללמוד. אבל יש ללמד ויש להורות(מרות, פקודות, ביטול האדם האחר), להשפיל. הוא לא ילד מפגר, הוא 9 שנים יותר מבוגר ממך- אולי תשתקי ותכבדי אותו קצת?

גם אני6

New member
טוב, לא אוהבת לעשות חצאי דברים

לא יודעת. יש כ"כ הרבה יופי בעולם, כ"כ הרבה מה להנות ממנו. בעולם, בחיים. בנו- בבני האדם ובעצמנו, בכל אחד מאיתנו. באותו ירון שגם בדרך החיים שלו עובדה שהסתדר איכשהו. גם בענבל- ש-וואלה, יש אנשים שחיים כמוה ומאושרים ומריגישם נפלא עם עצמם וישנים היטב בלילה. לא עושה מהראשון קמצן ולא עושה מהאחרונה מתעללת בבע"ח. זה שאני או מישהו אחר, לצורך הענין, לא מסכים עם דרך החיים של מישהו מהם- זה כבר משהו אחר. אבל אלוהים, יש דרך. ויש דרך להעביר דברים, לעזור, לעשות- בלי לבטל אחרים, בלי לגרום גם למי שצופה(אולי להם זה היה בסדר גמור) חלחלה ותחושה לא הכי נעימה. מילא כלפי ענבל/ירון או אחד המשתתפים- אבל נניח ובחור כמו ירון צופה בתכנית. מה הוא מרגיש אחרי ההתבטאויות של ענבל? אני לא זוכרת מה כתבתי בהודעה הקודמת שנמחקה, אבל אתמול חזרתי הביתה ומישהי ישבה ודיברה על קוסמטיקה(שאני לא מבינה בזה דבר וחצי דבר). ציינתי שלקנות בסופר, היום, יותר זול לבד"כ מאשר לקנות בסופר פארם. למשמע הדברים הבחורה הרימה גבה ואמרה ש"לא כל מי שהוא משהו". כי "כל מי שהוא משהו- לא יראו אותו בחיים בסופר" בסופר-פארם, מסתבר, החברות הן "עממיות" ומיועדות לאנשים "ממוצעים"(מה זה ממוצעים?, שאלתי. חשבתי שמבחינה כלכלית. לא- ממוצעים זה מבחינת הבנה ורמה ו"יוקרתיות") כל מי שהוא משהו.. למה אם מישהו יכול לממן משהו- הוא "חייב" לממן את זה? למה אם אתה מממן את זה- זה מציב אותך באיזשהו סולם חברתי, ערכי? וממתי זאת נהייתה החברה והערכים שכולם חושקים בהם- גם אם לא בטוח שרוצים? והאם זו החברה והערכים שאנחנו באמת רוצים שירצו בנו? ושירצו בנו בגלל זה? אני לא יודעת, גם אני לא חושבת שאשים לעצמי על העור משהו בשקל או שניים(למרות שהקניונים מלאים בחנויות כאלה)- אבל למה אם מישהו חושב שיש לך כסף(אפילו אם באמת יש לך- למה צניעות, ענווה, לחיות עם מה שעושה לך טוב ולהסתפק בזה- זה לא בסדר? לא מספיק? ממתי צריך להפגין ולצעוק ולהראות? להפגין במטרה להפגין- לא להיות אתה, להראות תוך משהו פנימי, עמוק יותר. בגלל שרוצים? חייבים להסתובב בFifth Avenue, Oxford Street או Via Monte Napoleone כדי להרגיש פשטות של שמחה אמיתית? ונשית, אצילית, אישה?מאושרת? לא.

elcool

New member
אני ממש מסכים

ואם הוא אוהב את החיים האלו? זה מה שעושה לו טוב? אם הוא גר בדירה "מעפנה" רק כי זה המקום לישון בלילה, ובכלל רוב היום הוא לא שם? לכל בן אדם יש את הסיבות שלו. (דרך אגב, הסיבה הזאת נכונה לאור - הוא גר כרגע בדירה זערורית בת"א שקרובה לים בעיקר בגלל שהיא קרובה לים. רוב היום הוא במילא לא שם) אני יכול להרשות לעצמי לשבור חיסכון וללכת להשכיר דירה עם עוד 2 סטודנטים ולגור ליד המכללה. יש לי *טכנית* את הכסף. אבל אני מעדיף לגור אצל ההורים פשוט בגלל שזה יותר נוח. אני יודע גם שאני לא היחיד שעושה את זה. (שזה עוד משהו - "לגור אצל ההורים" בגילאים מסויימים נחשב לפחות נחשק, למרות שיש אנשים שאצלם זה הדבר הכי נבון לעשות. במיוחד אם מסתדרים איתם)

גם אני6

New member
..

איכשהו הראוותנות, תאווה- הפך להיות ממש צורך. אני יודעת שכאשר הייתי באריא'ל, הציעו לנו לגור בדירה(בנין סטטודנטים) ובמשך כמה שנים העדפתי קרוואן. חמישיה- שזה הרבה יותר נוח מזוגי, אמנם, אבל בהחלט קרוואן. הכי כיף, הכי ירוק, הכי לצאת החוצה בחמש בבוקר ולנשום את ריח האוויר, העולם פנימה ולהרגיש מאושר. לא צריך אפילו לצאת- אפשר להסתכל מהחלון(בקרוואן אתה יכול פשוט לצאת מהחלון:)). שוב- אין לי דבר *נגד* דרך ראיה, צורת חיים אחרת. גם כמו של ענבל. אני תוהה ממתי זה רע- לחיות -כמו- ירון. ממתי זה הפך להיות צורך, ממתי ככה לפי זה מדרגים מישהו? ממתי לפי זה נקבעת איכות של בן אדם? חשובה לי אסטתיות, חשוב לי איך המקום שלך נראה- זה כן. ידח עם זאת- אולי פשוט אינך יודע, מודע לאסתטיקה בסיסית וזה ענין נרכש. בטח לא בגלל זה אשלול חברות/זוגיות. אני לא יודעת לגבי לגור *אצל* ההורים, לרוב גרתי *איתם* (שילמתי), אבל אני בהחלט מבינה. ונראה לי שעדיף לגור בכוך- אבל חמים, בייתי ושאתה אוהב. ו..להיות עם (א)נשים שגורמים לך לשאוף לצמוח, להשתנות לטובה- להיות טוב יותר. לשאוף למעלה. לעשות דברים מתוך רצון שלם, מאהבה. מפני שזה מגיע מתוכך, ממך. לא להתבייש בעצמך ולהיות מובך ממי ואיך שאתה ומתוך זה- לעשות אחרת, בלי שאינך מבין ויודע למה או מחובר לזה(או בגלל הרצון לרצות מישהו)- לעשות משהו..

Loriella

New member
לשכור דירה, לא להשכיר דירה!!

חשבתי שזה פורום של חנונים פה

גם אני6

New member
ומה את חושבת

אין דברים יותר טובים לעשות מאשר לקרוא מילונים וחוקי הטייה נכונה כל היום?! את מי מענין דקדוק- כשיש מתימטיקה.. תני להינות קצת, הלו.

Loriella

New member
אני אחת של מילים, ולא של מספרים ../images/Emo47.gif

לא צריך לתקוף אותי...
בסך הכל הערתי הערה לגיטימית

גם אני6

New member
../images/Emo263.gifתוקפים אוכל:) בד"כ

וגם, לא צריך לתקוף- אפשר בעדינות. אני צריכה לראות מישהי, בשביל לדעת אם אני רוצה
אותה(
)- במובן ה- non-offensive של הביטוי.. [למה לתקוף, שוב? לא עדיף בעדינות, איטיות והנאה?]

../images/Emo24.gif!

אני מבקשת ואף מתעקשת שכל המוצא טעות בחרטוטיי יעיר לי על כך. מותר לטעות, לא מביך אותי כשמתקנים אותי כי למיטב הבנתי התיקונים לטובתי
.

Loriella

New member
תודה רבה על החיבה ../images/Emo42.gif

כמובן שהתיקונים הם לטובת הטועה והעולם כולו

Saladin

New member
היא סתם קשקשה.

לא מבין מה היא רצתה מהדירה שלו, זו דירה של גבר רווק, אפשר לחשוב מה כבר צריך להיות שם - פייטים על הקירות? הדירה שלו לא נראתה זעירה מדי ובטח מתאימה לבן אדם אחד, לא צריך יותר מזה. היא סתם מחפשת לרדת לחייו בלי הפוגה, מהסיבה הפשוטה שאין לה אישיות.

../images/Emo45.gif.

אם כי לדעתי יש לה אישיות של
. הגעתי למסקנה שענבל מתאמצת לרדת על ירון כדי שהצופים חלילה לא יחשבו שהוא הרמה שלה. היא חשה לא בנוח להיראות איתו כי בעיניה ערכה נמדד לפי עובי ארנק הזכר שעל זרועו היא תלויה
. איני באה לטעון שירון תפרן אלא שהגב' מחפשת לקבל מתנות שוות ערך כספי לתכשיטה היקר ביותר של סהר, ברוב המקרים עבור מתנות כאלה צריך להתלכלך בהמון מובנים גם כשאת יפה בהרבה מענבל אז במצבה קל וחומר מדובר בים של בוץ. מה שאנחנו רואים בתוכנית זה טיפ-טיפונת מהבוץ הזה, רבותיי
. שתבינו, בחורות יפות לא חסר - יצא לי להסתובב בחברת הארנקים העבים שמה זה יכולים להרשות לעצמם כאלה מתנות, מתנות כאלה לא מורגשות להם בכלל. יופי נטו לא מספיק להשיג מהם מתנות, הייצוא עולה על הביקוש כי כאמור בחורות יפות יש בשפע. הם אוהבים להם אישה עם פוזה יוקרתית לכאורה, אז זה בדיוק מה שענבל מנסה להפגין. אלא שכדי להיות הסוג הנכון של כוסית טפשה ויהירה נדרש לא מעט שכל
.

אויש תעשה לי טובה

מילא שהוא גר בדירת רווקים ובסדר וזה הכל נורמלי. אבל רבאק, הסיבה שהיא אומרת שהוא גר במחסן זה בגלל שהמקום נראה כמו מחסן הוא מבולגן בטירוף ולא נראה שמפריע לו ממש איך הבית נראה אם הוא מתגאה בזה שיש לו תמונה באחד החדרים. יש הבדל ענק בין לחיות בדירה קטנה נקייה ומסודרת מאשר לחיות בדירה קטנה ומבולגנת שבאמת נותנת תחושה של מחסן.פייר אני הייתי מתביישת להביא אותה לבית כזה מבולגן במקומו. גם אם אתה רק בא לישון שם, עדיין המקום צריך להיות ראוי למגורים. פה אני לא חושבת שהוא יצא קמצן מן הסתם. אבל עם משכורת של מעל 12ל בחודש הוא יכול להרשות לעצמו מנקה פעם בשבוע שבועיים אם הוא כזה עצלן. מה שכן, הוא ממש השפיל את עצמו כשהוא ניסה להילחם בענבל בעניין הכיבוד למשפחה. 50 גרם עלק... חבל הוא נראה בחור ממש נחמד.. הוא חייב ללמוד לתת מעצמו לעצמו ולכל השאר. החלק הכי מצחיק זה שבחדר ניפוי שאלו מה התכונה השנואה עליה והיא אמרה קמצנות חחחח

גם אני6

New member
ממי,

הכל טוב ויפה, אבל הבחור הראה שיש לו תמונה(לא בעובדה שיש תמונה אחת) ובתרו מישהי שמדגישה כמה חשוב מראה, תמונות, עיצוב- ברור שהוא יבוא ויראה לה "הנה, תראי, יש תמונה" [לא יודעת, יכול להיות שהוא פשוט רצה להראות את התמונה עצמה] כבר שאלתי, אבל- גרת פעם עם בנים? לא כל אחד חייב לחיות במקום מסודר, נקי ומצוחצח. יחד עם זאת- את לא חייבת להיות עם כל אחד, נכון? לא כל אחת חיה לפי גישת "אבא יביא לי, אבא יתן לי, אבא יקנה לי ואבא ינגב לי את הישבן" יש אנשים שמעריצים את דרך החשיבה הזאת, שזה מה שעושה להם את זה- אבל לא כל אחד חייב לחיות עם בחורה שחיה ככה. יחד עם זאת- זה אומר שאת צריכה להתבייש בעצמך? זה אומר שהדרך שלך שגויה? לא. הדרך שלך עובדת בשבילך, היא משרתת אותך נאמנה(תרתי משמע) וכפי הנראה את גם חיה בסביבה שהיחסים הללו הם יחסי גומלין ומתקיימים בהסכמה. יש אנשים שאוהבים לחיות במה שאת מגדירה "בלגן", יש אנשים שאוהבים לחיות באוהל ויש אנשים שדירת סטודיו מצוחצחת בבית חדש בשכונת פאר- עושה להם רע בלב. אדם יכול להרשות לעצמו עוזרת- אבל האם הוא חייב? האם הוא צריך- רק בגלל שהוא "יכול"? המקום הרי לא שורץ חרקים, לא מריח רע, לא מוציא מים עכורים וחלודה מהברז. בענין הכיבוד- אני לא יודעת מה הלך שם. אבל אולי יש שם ענין של יחסים בתוך המשפחה ולכן הוא לא רצה לקנות? ואולי כך הוא חי, ככה מקובל אצלם. ככה ה-ו-א חי. השפיל את עצמו? ואולי ניסה לעמוד על שלו ולפתוח את הפה[סופסוף]? 50 גר', 60 גר' או סטוק שלם- בחירה שלו, ענין שלו. אני בעד לייעץ- בצורה ודרך מתאימה, שלא משפילה את היועץ, לפני הכל.. כי כאשר מורים למישהו, הוא בטח לא לומד. זאת הבחירה שלו. ולדעתי כאשר מנהלים בן אדם ומחלקים לו פקודות- הוא לא רק לא לומד אלא בתת מדוע גם או מרים ידיים ופשוט לא קולט כלום ועושה או נכנס לאנטי. הוא לא "חייב" כלום. אולי הוא "נותן"? רק מבטא את זה כמו שמתאים לו לבטא את זה. לא בהגדרות כאלה. ולמי שהוא רוצה, כמה שהוא רוצה, איך שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה.

Saladin

New member
אולי לא שמתי לב

אבל ממה שאני ראיתי לא הצלחתי לראות שהדירה מאוד מבולגנת. לא היו בה מספיק דברים בשביל שתהיה מבולגנת וגם ירון לא נראה בן אדם מבולגן.

למעלה