השכרת בית לצורך שימוש כמרפאה

saranzki

New member
השכרת בית לצורך שימוש כמרפאה

ברשותי דירה שעברה בירושה מאבי וקופת חולים רוצים להשכיר אותה לתקופה של שמונה חודשים. התחלנו איתם בתהליכים לקראת השכרה, הם נכנסו כבר לדירה ובצעו מעט שיפוצים אך עדיין לא חתמנו על חוזה. לקראת זמן החתימה התברר שהעסק לא פשוט כפי שחשבנו. נדרשים אישורים רבים שבהשכרת דירה רגילה אין לשוכר צורך בהם. עלה עניין של הביטוח שאנחנו צריכים לשלם על הדירה למקרה שמישהו מחליט לתבוע על פגיעה בשטח המושכר, ומי יודע מה עוד יעלה.... להלן השאלות: מלבד העניינים שעלו עד כה, האם יש עוד "חתולים בשק" שעלי לשים עליהם את הדעת לאור העובדה שהמושכר ישמש כמרפאה? האם יש מס מסוים שאני צריכה לשלם על שכר הדירה בעקבות הישמוש בה כמרפאה (חשוב לציין שאין לי קבלות כי אני אדם פרטי)? מה קורה אם מישהו נפגע בשטח המרפאה, האם הוא יכול לתבוע אותי? ואם ארצה למכור את הדירה האם אצטרך לחכות תקופה על מנת לא לשלם מס שבח בגין השכרה זו? אילו סעיפים כדאי לי להוסיף בחוזה על מנת להבטיח את עצמי? תודה מראש

תשובה חלקית מאד

רוב השאלות אינן נוגעות לנושא הפורום, ויהיה מתאים יותר לשאול אותן בפורום חוק ומשפט. לגבי "מה קורה אם מישהו נפגע בשטח המרפאה, האם הוא יכול לתבוע אותי?" התשובה חיובית, ולכן כדאי לדאוג שבחוזה יהיה סעיף שיפוי שמסיר מעליך את האחריות ומנגד מטיל את האחריות כולה על השוכר, שיתחייב לשפות אותך על כל סכום שתידרש לשלם במקרה כזה. זה מאד חשוב במיוחד בגלל שהנכס עומד לשמש כמרפאה ובוודאי יבואו בשעריו הרבה אנשים מדי יום. יש פטור ממס עד סכום מסוים. יש להיוועץ בעו"ד המתמחה במקרקעין.

למעלה