התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

shmulikp51

New member
היום הבנקים מבקשים שתחתום על טופס W9 אם הינך אזרח אמריקאי

אני לא בטוח,
אבל אני מניח כשבאים לפתוח חשבון משכנתא בארץ לרכישת דירה בארץ, הבנק ישאל האם אנחנו אזרחים אמריקאים ואז הוא ירצה שאשתי תחתום על טופס W9.

אני מניח שזה יקרה כי כשניסינו לרשום אותה על החשבון שלי לפני שבוע, הבנק לא יכל להמשיך את הפעולה כיוון שלא היה לנו את ה-SSN שלה.

אם אתה לא מבין, תקרא קצת על חוק FATCA האמריקאי.

ובלי קשר לסיפור עם המשכנתא, כמה זמן בערך יקח לנו לאחזר את המספר SSN שלה בהנחה שיש לנו רק את תעודת הלידה המקורית שלה. זה חשוב לנו, כי אנחנו לא רוצים להתקע כשנרצה לקחת את המשכנתא.

Kender00

New member
לפי ידעתי לחשבון משכנתא לא יהיה צורך ב W9 היות והיא לא

מחזיקה כספים שם, זאת הלוואה והיא חייבת כסף לבנק
&nbsp
ב FATCA מדווחים על חשבונות זרים שהסכום הכולל (בכל החשבונות ו/או באותו חשבון) מעל 10,000 דולר לטובת ליישום האמריקאי ומשכנתה זה חוב ולא יתרה...
&nbsp
בכל מקרה היא צריכה לדאוג לדווח על החשבונות שלהם אם הם מעל 10,000 דולר
ויכול להיות וחייבת בהגשת דו״ח שנתי לאמריקאים (לא בטוח שהיה נטל מס)
תלוי הכנסות שלה
&nbsp
לגבי הוצאת ssn ובאותה הזדמנות דרכון אמרקאי ניתן לפנות לקונסוליה האמריקאית
https://il.usembassy.gov/u-s-citizen-services/social-security/
&nbsp
הם יוכלו להפנות אותכם האם רק תעודת הלידה מספיקה או שיש צורך בעוד מסמכים

shmulikp51

New member
למעשה בלי SSN היא לא תוכל לדווח לרשויות המס?

נכון?

למי אין פחות מ-10K דולר היום? זה מצחיק.

Kender00

New member
לפי ידעתי חובה SSN לדיווח מיסים

ויש אנשים אין להם חשבונות עם הרבה כסף
&nbsp
ושים לב שיכול להיות ויבקשו יותר מסמכים על מנת להוציא דרכון אמרקאי היות ולתעודת לידה אין תמונה וגם היה זאת אשתך היא אדם בוגר היום ולפי דעתי הם יבקשו הוכחות שהאדם הבוגר שעומד מולם הוא אותו אדם שפרטיו רשומים בתעודת הלידה...

doronf65

New member
אז אתה במערכת המחשבים

ויודע מתי אתה חייב לצאת. אם כך אתה מכוסה. האם זה נוהל או שיכחה? לא יודע.

זה תלוי בפקיד....

ס3 השנים האחרונות שיצא לי לבקר ההפקידים חתמו אך ללא תאריך מצוין או תאריך של אותו היום של הכניסה.. הייתי צריכה להסתכל באתר לייתר בטחון כדי לוודא שאשרת השהייה היא לחצי שנה.

Fellowship

New member
יש סוגים שונים של גרין קארד?

חשבתי שתמיד הגרין קארד, בהגדרה, הוא מותנה, ולאחר שנתיים/שלוש ומבצעים הסרת תנאים, האם זה לא המצב?

ושאלה נוספת, האם יש מסלול כלשהו שבו לאחר קבלת הגרין קארד אפשר לא לחיות בארה"ב ועדיין לשמור עליו?
אני שואל מכיוון שכאשר כתבת "10 שנים" זה הזכיר לי שמישהו אמר לי שאפשר להוציא גרין קארד,
לחזור לישראל (נניח) לשנים ארוכות מבלי לאבד את הגרין קארד.
הנחתי שהוא טועה ושאין טעם להוציא גרין קארד אם לא מתכוונים לחיות בארה"ב תקופה ארוכה, מכיוון שלא ניתן לשמור עליו לאורך שנים, האם זה נכון?

ובאופן ספציפי יותר: האם יש מסלול או אופציה כלשהי שלאחר הוצאת הגרין קארד,
אפשר לחזור לגור בישראל מספר שנים רצופות מבלי לאבד את הגרין קארד?
כלומר, להוציא כעת גרין קארד, לחזור לישראל, ואם בעשור הקרוב נתחרט, אז לשוב לארה"ב.
אם כן, על כמה שנים מדובר ומה הן בכל זאת הפעולות המינימליות שיש לבצע כדי לא לאבד אותו?

zuki3

New member
אין גרין קארדים שונים

כל הגרין קארדים מותנים בתנאי שאתה גר בארצות הברית או קיבלת אישור לגור מחוץ לארצות הברית על ידי הממשל.

אם מישהו קיבל גרין קארד בגלל פעולה שקרתה בשנתיים האחרונות, אז יש עליו עוד תנאי והוא נקרא "מותנה" שצריך להוריד את התנאי אחרי שנתיים כדי לראות שהתנאי הראשוני לא היה זמני ולא אמיתי.
למשל אם מישהו קיבל גרין קארד בגלל שהוא נשוי למישהי פחות משנתיים הוא יהיה מותנה, אם הוא נשוי יותר משנתיים הוא לא יהיה מותנה.

אפשר לגור מחוץ לארצות הברית רק אם קיבלת אישור,
יש בעלי גרין קארד שנשואים לחיילים אמריקאים או לשליחים אמריקאים וגרים כל חייהם מחוץ לארצות הברית, זה חוקי,

אבל אין דרך לקבל גרין קארד, וסתם לעבור לגור במקום אחר.
בעבר זה היה נכון, תושב קבע, היה סטטוס קבוע, היום תושב קבע הוא תושב זמני עד שיקבל אזרחות או יתבטל כי הוא לא גר בארצות הברית.

Fellowship

New member
תודה רבה, רק כדי לחדד:

אין שום אפשרות שבמידה ונקבל גרין קארד,
נוכל לחזור לישראל לתקופה של מספר שנים ועדיין לשמור על הגרין קארד?
מה מקסימום הזמן שניתן לקבל אישור לגור מחוץ לארה"ב?

zuki3

New member
אישור שהיה מחוץ לארצות הברית הוא לשנתיים בלבד

אפשר לבקש את האישור רק כשאתה בארצות הברית,
כותב כאן אחד שטוען שכבר קיבל פעמיים REP - את האישור,
והוא טוען שהגיש בקשה בפעם השלישית.

ההמלצה שלי - אם אתם יכולים לקבל גרין קארד, קבלו,
תנסו לגור בארצות הברית
ולפני שתחזרו לישראל בקשו REP לשנתיים,
סביר שבשנתיים האלו תגבשו דיעה איפה אתם מעדיפים לגור.

אתה מטעה

Employment-Based GC אינו מותנה, וניתן ל 10 שנים, ואפשר לחדש אותו.
יש עוד כמה שגיאות בהודעה שלך, אבל אשאיר למומחי הפורום להעיר.

doronf65

New member
צוקי דווקא היה מאוד מדוייק

ואפילו כשהשתמש במילה שנגזרת ה"התנייה" עבור מצבים שונים הוא הבביר זאת עד כמה ששפה יכולה להיות מדוייקת. כתפיסה: על כל GC יש "התנייה" לא כתובה "שהוא בתוקף כל זמן שהאדם גר בארה"ב.". זה לא ה- conditions של GC עם תוקף לשנתיים. זהו סוג אחר של התנייה.

boneguy

New member
צוקי כבר ענה, אני אפשט

מי שמקבל גרין קארד דרך נישואין לרוב, יקבל גרין קארד לשנתיים, שזה בעצם גרין קארד רגיל עם החמרה לבדוק את המצב עוד שנתיים. הוא יעשה "הסרת תנאים" אחרי שנתיים )ולכן זה לא נקרא חידוש). זה לא רלוונטי לגרין קארד שאתם תקבלו, של מקום עבודה, או משהו מקצועי, שניתן פשוט ל- 10 שנים, ואז יש לחדש אותו.
&nbsp
לגבי השאלה השניה, יש בקשה לשהייה ארוכה מחוץ לארה"ב עם גרין קארד - נקרא בקיצור REP. מגישים בתוך ארה"ב, ולרוב מאפשר לחיות שנתיים מחוץ לארה"ב בלי לאבד את הגרין קארד. כמו שאתה מתרשם מהבחור הוא כבר ב- REP השלישי שלו... אישית מעולם לא שמעתי על יותר מ- REP אחד, אבל תמיד לומדים משהו חדש.
&nbsp
לגבי השאלה האחרונה, אני מכיר ויודע שיש אנשים ש"מתחזקים" גרין קארד בלי לגור בארה"ב על ידי ביקורים מידי פעם. לפחות פעם בחצי שנה. הטריק הזה יכול לעבוד כמה פעמים. בעבר היה אפשר למשוך את זה אפילו שנים, אולם נראה לי שהיום זה לא יעבוד יותר משנה-שנתיים, כלומר בערך 2-5 ביקורים.
&nbsp
&nbsp

Fellowship

New member
תודה, בנוגע ל 10 שנים

אכן מדובר על גרין קארד במסלול מקצועי, מה הכוונה הוא ניתן ל 10 שנים ואז יש לחדש אותו?
אם אני מבין נכון, לאחר 5 שנים של תושבות עם גרין קארד מקבלים אזרחות, לא?
להבנתי, גם גרין קארד כזה, שניתן ל 10 שנים, עדיין צריך לגור בארה"ב בעשר השנים הללו,
אי אפשר פשוט לחזור לארה"ב ובעוד 8 שנים להשתמש בו כדי לחזור לגור בארה"ב, נכון?
(למעט השנתיים הראשונות אם מקבלים REP, נניח שאפשר רק אחד)

מקבלים אזרחות אם רוצים/מבקשים

מכיר לא מעט אנשים שמעדיפים לא לבקש אזרחות, ועדיין יכולים להמשיך להיות כאן על GC (כלומר - לחדש אחרי 10 שנים)

Fellowship

New member
מה היתרון של GC לעומת אזרחות? בעיה יש ריבוי אזרחויות

שאסור בחלק מהמדינות?
פחד ממבחנים?

guy56782

New member
בעיות עם אזרחות כפולה ומיסים

מי שמחזיק אזרחות של מדינה שמקשה או אוסרת על אזרחות כפולה (גרמניה, הודו, יפן, נורבגיה וכאלה...) יעדיף הרבה פעמים להשאר עם gc.
חוצמזה, מי ששוקל לעזוב את ארהב לצמיתות מעדיף לפעמים שלא להתעסק עם המיסים שלהם לשארית חייו.
אלה הדוגמאות שאני מכיר...

Kender00

New member
רק הערה אחת לגבי המסים, בעל גרין קארד שמוותר על הגרין קארד

חסוף במקרים מסויימים למס יציאה, למשל אם הוא החזיק גרין קארד מעל 7 שנים

Kender00

New member
לא כל המדינות מרשות אזרחות כפולה ברגע שאתה

מבקש אזרחות אמרקאית חלק מהמדינות מחייבות אותך לוותר על האזרחות שלהם
(בגלל שאתה מבקש אזרחות נוספת)
למשל סין לא מאפשרת יותר מאזרחות אחת, חלק המדינות מאפשרות מספר אזרחויות רק אם אלו אזרחויות מלידה (כלומר קיבלת אותם מההורים או בגלל לידה במדינה אחרת)
אז זה תלוי במדינות שיש לך אזרחות שלהם

למעלה