התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

aharonca

New member
זה מה שמופיע לי בתלוש השכר

האמת מכל מה שלמדתי מקריאה ומניסיון מאז שעברנו, לא התייחסתי לזה וכנראה באמת לקחתי את זה לקצה ע״מ להיות בטוח שאני לא אשלם בסוף שנה אלא אקבל בחזרה.
זה מה המופיע לי בתלוש השכר (מצורף)
אם אנחנו זוג + שלוש אז במקום 0 היה אמור להיות 5 ?
זה אומר שבסוף השנה אני עשיר או שבגלל שזה אפס זה אומר שאני לא משלם מספיק? (כי מס יורד לי ולא מעט)

ilanvag

New member
איזו ויזה? וממתי אתה בארה"ב ועובד?

השאלות הללו חשובות בשביל להבין את המצב (ובעיקר בשביל להבין אם אתה Resident Alien או Non-Resident Alien, כי הכללים שונים).

בהנחה ואתה רזידנט (כלומר לא NRA), אז כן -- יש מצב שתקבל בוכטה יפה בחזרה בסוף השנה

ואגב, אתה תקבל בוכטה הן מה-IRS והן משלטונות המס של MA, כי מה שהצהרת לשתיהן בעצם זה "אני רווק ללא ילדים, שלא זכאי לשום נקודת זכות". זו לא טעות ולא בעיה -- זה פשוט אומר ששילמת לשניהם (לפדרל ולסטייט) *הרבה* יותר מסים ממה שאתה צריך. כמה בדיוק תקבל בחזרה -- זה תלוי בגובה המשכורת שלך, כי מזה נובע גובה המס. בהנחה של משכורת עובד היי-טק, לדוגמה -- זה יכול להגיע במצטבר להרבה אלפי דולרים שתקבל בחזרה.

aharonca

New member
ויזת L

גם לפני שעברו עשינו חישובים כלכליים קיצוניים לרעתנו עמ' להיות מופתעים רק לטובה.

אני חייב להגיד שבוסטון גאי כנראה באמת רואה שחור כי הרבה יותר פשוט פה ממה שחשבנו וממה שהכנו את עצמנו.

חצי שנה פה וכבר עם קרדיט סקור טוב+ ומתברר שיש לנו עוד עתודות כסף לא צפויות בעתיד :)

ilanvag

New member
מצוין, זה ציון לשבח לבוסטון גיא

לא עדיף להיות מוכן היטב ולאחר מכן להיות מופתע לטובה, מאשר להיות מופתע לרעה?

וכן, צפו "פגיעה" של כנראה הרבה כסף שתקבלו בחזרה כאשר תגישו את הדוחות לשנת 2018, מתישהו בתחילת 2019. אי אפשר לדעת בדיוק כמה, כי כאמור זה תלוי ברמת ההכנסה שלך... אבל זה בהחלט יכול להיות הרבה אלפי דולרים, ואפילו להתקרב ל-5 ספרות (בהנחה של עובד היי-טק עם משכורת יפה, וכבר ציינת שיש לך 3 ילדים...)

אגב, לא יודע למה אתה קורא "קרדיט סקור טוב+" (מניח שמעל 700), אבל אתה מודע לכך שאין לזה הרבה משמעות, נכון? כי אפשר להגיע למספר יפה לאחר חצי שנה, אבל זה לא משנה הרבה, כי סביר שעדיין אין לכם מספיק היסטוריה בשביל דברים משמעותיים, קרי הלוואות גדולות. בשביל זה תצטרכו עוד כשנתיים...

Fellowship

New member
אחרי כל עבודת המחקר שעשיתי בנושא ציון האשראי

לרבות שאלות קרש* ששאלתי כאן, אני מבין שהנושא לא באמת חשוב, אלא רק כאשר רוצים לעסות עסקאות כלכליות גדולות,
יצאתי מנקודת הנחה שלא ניתן לדעת מה ילד יום ולכן כדאי לשחק לפי הכללים.
לאחר כשנה וחצי הציון מתקרב ל 800, אבל זה פשוט חסר משמעות בשוטף.
וכמובן שהציון עצמו לא מגיע לבד, הוא מגיע עם היסטוריית אשראי, שאותה אי אפשר לזרז ללא מכונת זמן.

*לדעתי שאלת הקרש המנצחת היתה יכולת וכדאיות נשיאת נשק בטיול ל Upstate NY כדי לשפר את רמת הבטחון האישי

Alfa156 GTA

New member
חד משמעית.

אבל גם אני העדפתי לתכנן שחור כמו בוסטון גיא ולגלות שעולם לא כזה שחור כמו שהוא מכין אותך אליו, אבל בהחלט להתכונן לגרוע מכל.

Fellowship

New member
למה?

גם אם רוצים לשלם יותר ולקבל החזרים, מדוע בקיצוניות?
יש רציונל מאחורי המספרים הללו, או שפשוט לא ידעתם מה למלא ולכן השארתם אפס?
&nbsp
אנחנו היינו צריכים למלא את הטופס בשיא הלחץ, כדי שתאריך תחילת המשרה לא תדחה,
אבל גם בכמה דקות בלבד שהיו לנו לטובת הטופס, מעבר מהיר עליו היה מספיק כדי להגיע למספר שנראה נכון, בהתאם להנחיות.

aharonca

New member
קיצוני אבל דואג לעוד שנה ולא למחר

לא רציתי להיות חייב, כחסר ניסיון העדפתי להיות הכי בטוח שאפשר אז רשמתי אפס ולא חזרתי לזה מאז. כמו שבסעיפי הכלכלה לפני שעברנו רשמתי סכומים כמעט כפולים (מתברר) להוצאות.
כשאתה מגיע חדש והסכומים שלך מוגבלים אתה שקול ולא משתגע עם החלומות. חלומות יתגשמו בעתיד. אני מעדיף להתחיל בטוח ולהתבסס בשביל העתיד מאשר לחיות את הרגע ואז להתקע בלי דולר לקנות פיצה אם בא לי.
שאין לך את האקסטרא מההתחלה זה לא חסר לך ביומיום. הרבה יותר קשה לוותר על כסף כשאתה רגיל אליו.
היום זה הוביל למצב שההוצאות תואמות את ההכנסה היותר נמוכה וזה משאיר הרבה מרווח בטחון לדברים לא צפויים.

וזה לא שאנחנו מתכלבים, רחוק מאוד מזה :)

iris mom of two

New member
אישית אני לא מבינה

למה לא לרצות להיות חייב.
&nbsp
אני רוצה שאו שאני אהיה חייבת סכום סביר, או שיהיה החזר קטן ככל האפשר. לא אוהבת לתת לממשלה הלוואות ללא ריבית.
&nbsp
אני לא מדברת על חוב של אלפי דולרים שאז כבר משלמים קנס. אבל בהחלט אנחנו מוכנים לשלם כל שנה, ומעדיפים את זה על קבלת החזר.

אצלי מופיעים שני מספרים, אשמח לעזרה!

בתלוש (מצורף) מופיע: Exempt/Allow = 4/0
מה אפשר להבין מזה?
האם אני משלם 4 או חלילה 0??

תודה על הפוסט, ובוקר טוב לי

iris mom of two

New member
אני בגישת בוסטון גאי

בעיקר כי אין לי בעייה לשלם כמה אלפי דולרים. במיוחד כי אם אני יודעת שעלולה להיות בעייה, אני אחסוך בשביל זה.

Fellowship

New member
אז להבנתך לא טעיתי בחישוב של 7?

ברור לי שאין כאן נכון/לא נכון ובכל מקרה בשורה התחתונה אשלם את אותו המס,
בנוסף, אין לי בעיה להפחית את המספר כדי להיות על ה Safe Side,
אבל אם מסתכלים על זה Straightforward, אז אכן מגיעים למספר 7,
הגעתי אליו בדיוק לפי החישוב שציינת, לכן רק רציתי לוודא שלא טעיתי בחישוב.

iris mom of two

New member
הייתי משאירה את המספר

וכדי להיות על הצד הבטוח עושה חסכון של בין 1000 ל3000 דולרים לא רק למס, אלא לכל תקלה שעלולה לקרות.
&nbsp
כמו למשל כשאיבדנו רכב, כי מישהו חיסל לנו אותו (נכנס בו מאחורה כשהיינו חנויים). הבטוח שילם, ליתר דיוק, הבטוח שלו שילם, אבל עדיין היתה לזה עלות.

miado

New member
אפשר לחשב אם אתה רוצה להיות בטוח

באמצעות המחשבון של ה-IRS (חפש irs withholding calculator) שהוא קצת מוגבל, או לבד באקסל (למיטיבי לכת).

לחישוב עצמאי נדרש -
1. המס שאתם צריכים לשלם בסופו של דבר, ע"פ הכנסה כוללת (שכר, ריבית וכו') ו-tax brackets בניכוי standard deduction, child credit וכו'.
2. לשכירים, כמה מס תשלמו בפועל ע"פ מה שבחרתם למלא ב-W4. המידע הזה נמצא ב-pub 15, שהוא מסמך לא קצר שבחלקו האחרון יש הסבר איך לחשב במספר שיטות וטבלה עם משכורות נפוצות.
3. מס ששולם על הכנסה נוספת, למשל דיבידנדים.

ההפרש בין 1 לבין 2+3 הוא החוב/החזר.

Fellowship

New member
זה הדבר האחרון שאני רוצה לעשות

רק רציתי לוודא שהבנתי נכון את ההנחיות בטופס, לפי החישוב של אילן, כנראה שכן.
תודה בכל אופן.

miado

New member
אני לא אשר, אבל אני חושב שעשויים להיות קנסות במקרים מסוימים

לפי Estimated Taxes :

In general, taxpayers don’t have to pay a penalty if they meet any of these conditions:
  • They owe less than $1,000 in tax with their tax return.
  • Throughout the year, they paid the smaller of these two amounts:
    • at least 90 percent of the tax for the current year
    • 100 percent of the tax shown on their return for the prior year – this can increase to 110 percent based on adjusted gross income

Kender00

New member
הוא לא זכאי לרשום 4 בסעיף E

חלק משינוי חוק המס של הממשל הנוכחי, שונה גם הנושא של child credit
עם עד 2017 (כולל) זה היה עד הכנסה משותפת של 110 אלף דולר (אחרי זה מתחיל להתפוגג) וזה היה 1000 דולר לילד, הילד היה חייב ssn או itin
מ 2018 זה עד הכנסה משותפת של 400 אלף דולר (נעלם אחרי 440 אלף) אבל זה רק לילד שיש לו ssn, זה לא ניתן יותר למי שיש itin
לכן מי שעל ויזה עבודה זמנית לא זכאי לזה יותר

מספר התייחסויות אם אפשר

לעניין קנסות -למעשה למען הדיון האקדמי -גם אם יש יתרת מס והיא משולמת עד ל-15 באפריל, עדיין מוטל קנס מסוג
underpayment of estimated tax אם (ככלל) במהלך השנה ינואר עד דצמבר שולם פחות מ-90 אחוזים מהמס כפי שזה מתברר עם חישוב כולל סופי בדוח.
אם תשלם לאחר 4/15/2019 -אזי יהיה 2 סוגי קנס
underpayment of estimated tax
ו
failure to pay penalty

לכן ולאור השינויים בכללי המס -אני רואה הרבה מקרים של זוגות שכירים שעם הגשת דוח המס נדרשים לבצע השלמה כי ניכוי המס היה בחסר במהלך השנה ולכן אני דוגל בגישה שהיא קצת מוזרה אבל היא באה ממקום שמרני -תכף אסביר

מערכת ניכוי המס במקור במהלך השנה היא מאוד אומדנית בארה"ב (ולכן אני באופן רשמי כבר לא נותן יעוץ w-4 כי זה אף פעם לא מסתיים טוב), אם נסתכל על ה w-4 ועל כל ההוראות של, יש שם לכאורה התייחסויות לאירועים שקודם כל בדרך כלל נוהגים להשמיט (למשל יש שם התייחסות להוצאות רפואיות צפויות, תרומות -ראה עמוד 3 שורה 1 -
https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw4.pdf
אז אם עושים w-4 באמת כמו שצריך -אז זה לא רק להכניס את ה allowance אלא לעבור על הכל
דבר נוסף הוא למשל עמוד 3 שורה E =
CHILD TAX CREDIT
לכאורה ההוראה ברורה: לפי מספר הילדים -הכנס את מספר הallowance
הבעיה שזה מראה תמונה חלקית -אותו לקוח באופן סצפיצי שהוא על ויזת H1B -להערכתי לילדים שלו ככל הנראה אין מספר SSN ואני יכול להגיד לך שלאור חוקי המס החדשים -כבר לא ניתן CHILD TAX CREDIT בלי SSN
ואת זה הטופס לא מספר

הטופס החדש של w-4 גורר המון ביקורת בקרב הלשכות המקצועיות
ראה:
https://www.journalofaccountancy.com/news/2018/jul/2019-form-w-4-simplification-201819304.html

ולכן אני הפסקתי לתת יעוץ w-4 וכדי להיות שירותי אני מפנה למחשבון באתר ה IRS
https://www.irs.gov/individuals/irs-withholding-calculator

מה שאני כן עושה ואני כן מאמין בו הוא כל שנה בנובמבר -אני עורך סימולציה על גבי תוכנת המס שבה אני מכניס נתונים מצטברים ומנסה עם תוכנה ייעודית לראות אם אנחנו בניכוי חסר משמעותי. זה המקסימום שאני יודע לעשות

תודה :)

אשר טוריאל, רו"ח (משפטן) EA

ilanvag

New member
תודה אשר, תשובה מעולה!

לא הכרתי חלק מהדברים, ומן הסתם גם הרבה קוראים אחרים. מאוד עוזר!

למעלה