התעלומות הארכיאולוגיות הגדולות...*@

shay4442

New member
הכל אפשרי

וחוץ מהדוגמאות שנתת(שהם מאוד עצובות ואני מקווה שלא נכונות
) יש עדיין את האפשרות הקלושה אבל האופטימית, שהחפירות בתלים הגדולים עדיין לא מיצו את עצמם ולראיה הארמון המדהים שנחפר בשנים האחרונות בחצור, החפירות בעשורים האחרונים הם בספקטרום יחסית צר בעקבות כספים ומשאבי אנוש מוגבלים ביחס לחפירות הגרנדיוזיות של המחצית הראשונה של המאה ה-20(חפירת שיקגו במגידו,מקליסטר בגזר) שכללו מאות פועלים מקומיים שפשוט חפרו כמות מטורפת של אדמה. אני יודע(כי שמעתי מהנוגעים בדבר) שתמיד עובר בראשם של מנהלי החפירה גם במגידו וגם בחצור בתחילת כל עונה הפנטזיה הזאת של למצוא את הארכיונים, וההיסטוריה לימדה אותנו שלפעמים הממצאים הגדולים תלויים בבחירה נכונה של הריבועים שלך............

Lakedaimon

New member
הלוואי...

אני מניח שאני לא היחיד שיש לו את הפנטזיה של "לפתוח" את כל התל, אבל זה תקציב מפלצתי... תחשוב מה נוכל לבצע מבחינת המחקר.

shay4442

New member
להשאיר משהו לדורות הבאים...........

בקורסים שאני נכחתי, שבהם שדיברו על מתודלוגית חפירה, המרצים טענו שהדרך המקובלת כיום היא לא לחפור מכלולים ארכיטקטונים שלמים או שכבות שלמות בתל/אתר(גם אם האפשרות הזאת קיימת) התפיסה הזאת קיימת מתוקף היותה של חפירה ארכיאולגית היא חד פעמית ובתר תהליכית שלא יכולה לחזור על עצמה ולכן על מנת לאפשר לארכיאולוגים ולחוקרים עתידיים לאשר או לשלול תיאוריות שנעשו במקום על ידי החופרים הקודמים או לחקור שאלות מחקר חדשות ,יש להשאיר להם שטחים או מכלולים שלא נחפרו. דו' יפה לכך נעשתה בחפירות של אוסישקין בלכיש

Lakedaimon

New member
לרוב האפשרות לא קיימת...

חוץ מכמה חפירות הצלה ששם זה כורח המציאות... אבל תמיד בחפירות שהייתי בהן, היה את הדיבור של "היינו פותחים שם ריבוע, אבל אין לנו את הכ"א\כסף\זמן לזה...

יהוי

New member
הספרים הגנוזים

ספר הישר,ספר מלחמות יהוה,ספרי דברי הימים למלכויות ישראל ויהודה, ספר שמואל הרואה, ספר עידו החוזה ובטח יש עוד כמה שאנחנו אפילו לא מודעים אליהם.

למעלה