התפטרתי ומקזזים לי במשכורת...?

מצב
הנושא נעול.

גרינלנד

New member

שלום לכולם, אני עבדתי במשך חצי שנה באחת חברות הכבלים בטלמרקטינג. לפני תחילת ההכשרה לתפקיד שארכה חודש הוחתמתי על חוזה שבו אני מתחייב להישאר בחברה לפחות 12 חודשים ואם לא אז אני אשלם קנס של 2500 ש"ח. המשכורת שלי הייתה בסיס של 2500 ש"ח ובונוסים על מכירות. לאחר 6 חודשים לא הגעתי למשכורת של שכר מינימום.. ) : וגם היו לי ימי מחלה וחופש שלקחתי. החלטתי להתפטר וזה היה ב 10 באוגוסט. נאמר לי שאני לא אקבל שכר על אותם 10 ימים במקום הקנס. אני לא בטוח אם ינפיקו לי תלוש משכורת. 1. האם זה חוקי לא לשלם על אותם 10 ימים ? 2. האם זה חוקי לא להנפיק תלוש משכורת על אותם 10 ימים ? 3. האם יש לי עילה לתביעה בגין שני הדברים הללו ? אודה להתייחסותכם.

1. לא. 2. לא. 3. כן.

שלום לכולם, אני עבדתי במשך חצי שנה באחת חברות הכבלים בטלמרקטינג. לפני תחילת ההכשרה לתפקיד שארכה חודש הוחתמתי על חוזה שבו אני מתחייב להישאר בחברה לפחות 12 חודשים ואם לא אז אני אשלם קנס של 2500 ש"ח. המשכורת שלי הייתה בסיס של 2500 ש"ח ובונוסים על מכירות. לאחר 6 חודשים לא הגעתי למשכורת של שכר מינימום.. ) : וגם היו לי ימי מחלה וחופש שלקחתי. החלטתי להתפטר וזה היה ב 10 באוגוסט. נאמר לי שאני לא אקבל שכר על אותם 10 ימים במקום הקנס. אני לא בטוח אם ינפיקו לי תלוש משכורת. 1. האם זה חוקי לא לשלם על אותם 10 ימים ? 2. האם זה חוקי לא להנפיק תלוש משכורת על אותם 10 ימים ? 3. האם יש לי עילה לתביעה בגין שני הדברים הללו ? אודה להתייחסותכם.
1. לא. 2. לא. 3. כן.

שיר ורד

New member
כן , אך לא רצוי

רגע...מתי מותר לי לתבוע?
רגע.. כל מה שאני צריך לעשות זה לחכות ל 10 בספטמבר ולראות אם נכנסת משכורת ?.. ואם היא לא נכנסת ?..ולא מגיע תלוש שכר ?.. אז לתבוע ?
כן , אך לא רצוי
אם לא קבלת שכר ותלוש משכורת רצוי שתשלח מכתב רשום למעסיק ובו אתה תובע לקבל את שכרך וכן תלוש משכורת. אם עדיין לא תקבל, תגיש לאחר זמן קצר (כשבועיים) תביעה לביה"ד לעבודה. המעביד יכול להתגונן ולטעון שקיזז לך את הקנס , או להגיש תביעה נגדית בגין הקנס. במקרה זה יצטרך בית הדין לדון גם בחוקיות הקנס. אתה אמור לקבל מהמעסיק גם מכתב סיום הקובע שהתפטרת ומועד סיום יחסי העבודה. אם ההתפטרות שלך היתה מהיום למחר (כלומר במכתב ההתפטרות הודעת שסיום יחיסי העבודה יהיה מידי) המעביד זכאי לקנוס אותך בגובה משכורתך למשך תקופת ההודעה המוקדמת שאתה חייב בה על פי חוק. אם נתת למעביד הודעה מוקדמת על פי חוק והוא קיצר את התקופה, הוא צריך לפצות אותך גם על השכר בגין תקופה זו (צרף לתביעה אם רלבנטי). אם עבדת במשרה מלאה ולא קבלת שכר מינימום , תצרף לתביעה דרישה להשלמת שכר לגובה שכר המינימום, עבור כל חודש בו לא הגעת לשכר מינימום.

מצב
הנושא נעול.
למעלה