ה' ישמור

bjben

New member
ואנחנו לא עויניים מבחינת הסורים?

ברור שכן... אבל פעם אחת במקום להסתכל על העויינות והשנאה נסתכל על הבן אדם עצמו ולא המדינה שהוא מייצג וששולחת אותו למות. 2. אין לך בכלל מה להתחיל אם המי התחיל כי אותו דבר הם יכולים להגיד שנכנסת לאדמות שלא שלך וזה סתם וויכוח שאף צד בו לא צודק שוב, במקום זה תנסה לחשוב על פתרון שיבא לשלום ולא למלחמה 3.אני יודע שהם מנסים להשמיד אותנו וברו שאנחנו צריכים להגב אבל אני מדבר פה לשני הצדדים. אם לרגע אחד נפסיק להילחם נגלה שכולנו נלחמים על אותה מטרה, חיים!! אבל בינתיים אנחנו רק מפסידים אותם.

eyalf2005

New member
כמה שזה נשמע טיפשי המטרה שלנו היא לא לחיות

אלה שהדורות הבאים יחיו טוב. לא אכפת לי להקריב אלפי חיילים ישראלים אם הייתי יודע שבכך לא יהיה יותר איום מוסלמי על המדינה, מה לא עושים בשביל הדורות הבאים.

דמעה של ילדה סורית שלא תראה יותר את אבא שלה

בשביל - הרבה פחות מדמעה של ילדה יהודיה שלא תראה יותר את אבא שלה. ואם תשאל את כל הקיצונים (ויש הרבה כאלה) בסוריה את השאלה הזו הם יגידו לך שהם יחגגו על כל דמעה של ילדה יהודיה שלא תראה יותר את אבא שלה אה ואגב.. אתה אחושרמוטע יפה נפש.

bjben

New member
זאת בדיוק הבעיה

שבשני המחנות השנאה כל כך גדולה שלא רואים את הבן אדם אלה רק את האוייב (אפילו אם אלו חפים מפשע) 2. אני ממש מצטער שאני אומר את זה אבל אתה מדבר בדיוק כמו שציפיתי שיגיבו לי. השנאה שטפה לך את המוח כל כך שאתה סתם זורק מילים בלי לדעת על מה אתה מדבר. א. תדע לל שאולי זה נראה הרבה אבל הקיצוניות בעולם הערבי לא כל כך גדולה כמו שאתה חושב (ואני מדבר מנסיון) ב.כדי שתדע שכל יום שעובר הקיצוננות הישראלית הולכת ומתקרבת לקיצונינות הערבית (באחוזים) במקום לעמוד דום בזמן שמנהיגים שפועלים ע"י אגואיזם רוצחים אותנו אחד אחד, תנסה אתה להשתחרר מן המעגל הרצחני הזה ולראות את הנפש של האדם ולא את השנאה. אם רק רבע מהאנשים יעשו את זה היה פה שלום כבר ממזמן. 3. אני לא אומר שאני לא יפה נפש ההפך יש לי סיבה טובה מאוד להיות כזה. כשאני רואה כל יום אמא שבוכה על הבן שלה שמת או על ילדה שאומרת שאבא שלה כבר לא ישחק איתה מחבואים, זאת זכותי המלאה להיות יפה נפש. ושוב תחשוב על זה שאני רואה את הנפש שבאדם ולא את הרוע

../images/Emo6.gif

כרגיל מעוות את התגובה לא אמרתי שאני לא ישים על הילדה הסורית יכאב אבל אם אני אראה יהודיה זה יכאב פי כמה זה לא שנאה אליהם זה אהבה אלינו (טוב נו אל רובנו) השנאה שטפה לי תמוח? כנראה לא ראית כאלה שאתה באמת יכול להגיד את זה עליהם כשאתה זורק את זה סתם ככה נכון הקיצונית מתקרבת יותר ויותר אליהם.. הקיצוניות של השמאל שמיום ליום מבהתחלה שסתם עשו הפגנות הלכו עם שלטים וכו' שמרו על החוק.. ועכשיו שממש הולכים מכות עם חיילים אותם חיילים ששומרים להם על התחת הימין הקיצוני יחסית לשמאל הקיצוני מתון ביותר אתה מדבר מניסיון ? איזה ניסיון יכול להיות בזה?
יעני עברת מוסלמי מוסלמי ושאלת אם הוא קיצוני או לא? למה סתם לדבר.. וישראל תמיד ראתה ורואה את נפש האדם ולא השנאה.. אם לא עזה כבר הייתה שוממת אדם.. ועובדה אין שלום.. בגלל שזה לא קשור עם שבוחר את חמאס לשלטון לא רוצה שלום

bjben

New member
אז ככה

אם אתה מוכן להרוג ילדה סורית כדי שילדה ישראלית לא תיפגע יש בזה גם שורשים של שנאה (אם לא הייתה שנאה בין שני העמים לא הייתה סיבה למלחנה) זה לא ממש נכון נכון שיש קיצוניות שמאלית בארץ בארץ ואני אישית חושב שכאלו שהגיעו למצב של להכות חיילים ץריך לשים בכלא אבל אתה לא שם לב שבשנים האחרונות הקיצוניות הימנית עלתה בכמה וכמה אחוזים ואתה יכול לראות בזה שליברמן קיבל 7 (או יותר אני לא זוכר) מנדטים שזה המון וכן ליברמן בוא ימני קיצוני. אני מדבר מניסיון כי גם אני חשבתי פעם שצריך לשרוף את כל הערבים אבל הגישה שלי השתנתה בעיקר כי נפגשתי עם נערים בני גילי מעזה וראיתי שגם אצלם יש כאלו שרוצים שלום דרך אגב הם אמרו לי שבעזה יש המון אנשים שבעד שלום רק שהם פוחדים לפתוח את הפה כי מי שרק יעיז להגיד מילה על שלום חוטף יריה בראש אם זה היה תלוי בישראל עזה באמת לא הייתה קיימת מעולם זה רק זכויות האדם ודעת העולם שמונעת מישראל לפתוח במתקפה עכשיו. ותדע לך שאומנם בחדשות יראו שהבחירות ברשות הם דמוקרטיות אבל בפועל זה ממש לא נכון. חוץ מזה שאני אומר שעזוב מלחמה לא מלחמה אנחנו אפילו לא רואים את האפשרות של שלום מרוב שטיפת המוח, לא הצד שלנו ולא הצד שלהם.

ברור שאני מוכן

שילדה סורית תהרג במקום ילדה ישראלית.. ועוד משהו, אין בזה טיפה של שנאה.. אני גם מעדיף שילדה אמרקאית תהרג במקום ילדה ישראלית ליברמן קיבל הרבה קולות זה רק בגלל שלאנשים נמאס מהשמאל בשלטון שעושה טעות גורלית אחרי טעות גורלית ומביא אותנו לאבדון אבל אז שעוד לא היה רוב מספיק בשביל להעלות מפלגה ימנית רגילה לשלטון אז בחרו בימין הקיצוני בשביל לתת כמה שיותר כוח לימין.. כי זה שליברמן לא יעלה לשלטון זה ברור בכל מקרה עכשיו זה השתנה אחרי עוד צעד שהתברר כטעות גורלית של השמאל כבר נהיה רוב יכול להיות מוחץ לימין ויראו את זה בבחירות הבאות " דרך אגב הם אמרו לי שבעזה יש המון אנשים שבעד שלום רק שהם פוחדים לפתוח את הפה כי מי שרק יעיז להגיד מילה על שלום חוטף יריה בראש" אז מה אכפת לי אם יש שם כמה שרוצים שלום.. אם מי ששולט (שנהיה שולט בבחירות דמוקרטיות = הרוב תומך בו) לא רוצה אז אין על מה לדבר.. " אם זה היה תלוי בישראל עזה באמת לא הייתה קיימת מעולם זה רק זכויות האדם ודעת העולם שמונעת מישראל לפתוח במתקפה עכשיו." ברור שדעת העולם משפיעה אבל אם לא היה את זה (ואחרי שהמערב ימצא תחליף לנפט אז באמת כבר לא יהיה..) אז אולי היו מגיבים יותר חזק כל פעם אבל לא היו מגלחים את עזה.. " ותדע לך שאומנם בחדשות יראו שהבחירות ברשות הם דמוקרטיות אבל בפועל זה ממש לא נכון." חרטה.

bjben

New member
תגיד חרטה כמה שאתה רוצה

אבל הבחירות ברשות הם לא דמוקרטיות!!!!!! ואני לא אומר לך את זה כי נוח לי להגיד לך את לך אני אומר את זה כי אני יודע (תאמין לי שנערין מעזה יודעים מה הולך שם יותר ממך) וזה ברור למה אתה מעדיף בכי של ילדה סורית (שדרך אגב אם ותיהיה מלחמה ברור שנפגעים מהצד הישראלי יעורורו בי יותר רגש) אבל מה שלא ברור זה שאתה יוצא בנקודות מבט שבכל מקרה תיהיה מלחמה ושהיו נפגעים, בניגוד אלי שאני אומר שאנחנו (שני הצדדים) לא לקחנו באופציה בכלל את השלום.

נכון כי בשביל הערבים זה לא אופציה

אי אפשר לעשות שלום כשהצד השני רוצה מלחמה תגיד כמה שאתה רוצה גם אנחנו ובלה בלה בלה אבל אנחנו תמיד באים בגישה של שלום הם תמיד מביאים אותנו למלחמה (ואז מושפלים בה)

bjben

New member
לא בדיוק

אני מסכים אם זה שבארץ יש יותר מתנגדי מלחמה אבל.... גם שם יש כמה מתנגדים שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם כי הממשלה שלהם משתיקה אותם אני אומר שבמקום להיגרר למלחמה ששני הצדדים יפסידו בה נעזור למתנגיד המלחמה בעולם הערבי לצבור כוח אני יודע שזה קשה אבל זה אפשרי

הרוב שם תומך בשלטון

כי הוא יותר מדי מטומטמם בשביל להבין שאם יש סבל זה בגללו אז לא עוזר לאפחד אם יש מיעוט שרוצה שלום כי הם לא מזיזים ולא יזיזו לאפחד

bjben

New member
מה אתה אומר

והשלטון פה לא גורם סבל? גם אם הם הרוב שם (ואתה לא יכול לדעת שהם הרוב וגם אני לא) אתה עדיין יכול לחזק את השאר ולעזור להם להפיל תא השלטון הרקוב

מור תור

New member
בנוגע ל3

נו אז אתה לא רוצה להפסיק את המראות שאתה רואה? שאמא בוכה על הילדה שלה לדוגמא? רק מלחמה תפתור את זה

bjben

New member
שוב פעם

ברור שאני רוצה להפסיק את המראות האלה. אני רוצה להפסיק את המראות האלה משני הצדדים. גם אם אמא סורית או פלשתינאית תבכה על הבן שלה זה לא בסדר

bjben

New member
....

קיצוניות ישראלית זה שישראל ביתנו קיבלה כל כך הרבה מנדטים. וכן ליברמן נחשב לימני קיצוני וכרגע בישראל אין טרור (בעיקר אחרי שההתנחלויות התפנו) אח בעבר היה טרור. טרור צריך לחסל ולא משנה מאיזה צד הוא.

SpartaStyle

New member
אתה רציני?

מבחינתי בטח שחייו של ילד יהודי חשובםי מחייו של ילד סורי ובטח שחייו של חייל יהודי חשובים לי יותר מחייו של איזה מחבל סורי

LORSIN

New member
רעיון הלאומניות

הלאומניות היא משהו שהתשרש בנו, אתם בעצם נכנס למה אנשים נלחמים זה בזה, שאלה שנראית פילוסופית, אך כמעט כל כולה ביולוגית (אבולוציונית). אם תשקול מבחינה הומאנית המ שווה - אז שני המקרים שקולים, אך מכיון שרעיון הלאומניות מתבסס על: אנוכיות וויתור באותו הזמן (אני מסכים לוותר למען הקבוצה שלי, ובתמורה הקבוצה שלי תספק אותי) . תמיד עדיף שהאויב שלך ימות מאשר אתה. א. אף אחד לא רוצה למות (בוא לא נתחכם) ב. כולם רוצים חיים טובים ג. עם הקבוצה שלנו יש לנו קשרים חברתיים, כלכלים, צבאיים, פוליטים ועוד ועוד זה השלוש שלמעשה ייגרום לנו תמיד להעדיף אותנו עליהם, וכנ"ל אצלם: 1. אנחנו לא רוצים שיהרגו מאצלנו מהסיבה שהאנשים סביבנו - קשורים אלינו מבחינה כלכלית, חברתית צבאית ופוליטית - ולכן הם עוזרים לנו להתקיים ולשרוד / אנחנו לא רוצים למות 2. לכן אנחנו נהרוג את האויב לפני שהירוג אותנו כפרטים או אותנו כקבוצה. אם תסתכל מבחינה הומאנית - אתה צודק אם תסתכל מכל בחנה אחרת - רעיון הלאומניות עדיף.

LORSIN

New member
חייב להוסיף

שמה שרשמתי זה הפרשנות לפרשנות. כלומר כמובן שאנחנו לא רוצים שהם ימותות כי הם חברים שלנו, ונקשרנו אליהם, ופיתחנו קשרים ויש לנו חוויות ביחד ואנחנו זוכרים אותם ואנחנו אוהבים אותם - אך למה כל הרגשות האלו מתפתחים? כדי לפתח את הקשרים שציינתי למעלה.

danish94

New member
תפסיק לחשוב שניה חייל יהודי-חייל ערבי

תחשוב על עצמך- מה היתה מעדיף: להיהרג ע"י ערבי? או להרוג ערבי?

למעלה