ה' ישמור

bjben

New member
שוב

אתה מגיע מנקודת מבט שבטוח מישהו ימות ואני אומר שאנחנו (שני הצדדים) לא רואים בכלל את האפשרות של אך אחד לא ימות אני אישית מעדיף שאף אחד מאיתנו (יהודים אם ערבים) לא ימות. ואל תגיד לי שאין שלום בגללם ושהם רוצים מלחמה כי זה בולשיט נכון יש בעולם הערבי חלק לא קטן שתומך במלחמה אבל כמה שזה נראה לא נכון זה עדיין לא הרוב חוץ מזה שגם בישראל יש צד לא קטן שתומך במלחמה

danish94

New member
אבל ההבדל הוא למה הם תומכים ולמה אנחנו תומכים

במילחמה. הם תומכים במילחמה מכל מיני סיבות שקשורות לזה שאנחנו יהודים או לזה שלקחנו את מדינת ישראל מהפלסטיניים או כל מיני דברים כאלה אחרים. הישראלים שתומכים במיחמה תומכים בא לא כי הם ערבים או כי הם עשו משו רע אלה כי הם רוצים להרוג אותנו מי שתומך מישראל פשוט פועל לפי- "הקדם תרופה למכה" או "הקם להורגך- השקם להורגו" וגם זה שאתה אומר שיש סיכוי שאף אחד לא ימות- שלא תיהיה מילחמה זה מאד מטומטם (לא בכוונה להעליב או משו) כי יהיו מיחמות- אפילו אם כל היפי נפש כמוך יצליחו לשכנע את העם היהודי ואפילו את הממשלה שלא לצאת למילחמה עדיין תיהיה מילחמה כי אצל הערבים אין יפי נפש וגם אם יש אף אחד לא יקשיב להם את הישראליים קל לשכנע לא להילחם אבל את הערבים קשה- ומאוד קשה

bjben

New member
ברור שזה קשה

ואני מסכים אם זה שבארץ יש יותר מתנגדי מלחמה אבל.... גם שם יש נמו מתנגדים שאנחנו אפילו לא יודעים עליהם כי הממשלה שלהם משתיקה אותם אני אומר שבמקום להיגרר למלחמה ששני הצדדים יפסידו בה נעזור למתנגיד המלחמה בעולם הערבי לצבור כוח אני יודע שזה קשה אבל זה אפשרי

bjben

New member
זאת בדיוק הבעיה

אה חושב שבצד השני לא יושב מישהו כמוך שאומר שהאוייב היהודי גם ככה לא רוצה שלום אז מלחמה זה הפתרון היחדי? אם שני הצדדים במקום להילחם (בצו הממשלה) ינסו להגיע להסכם השלום יגיע הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב ושוב זה עצוב שאתה אומר שבכל מקרה יהיו מלחמות כי זה ממש לא חייב להיות ככה אם אתה מראש אומר שהעם הערבי לא רוצה בקיומינו אז המצב עבוד מראש מה שדרך אדב לא נכון. יש המון אנשים מהעולם ערבי שכן רוצים להביא שלום תעשה טובה תחפש בויקיפדיה את "היוזמה הסעודית"

danish94

New member
אבל היו ניסיונות לשלום

אבל הערבים לא רוצים שלום תמורת שלום אלה הם רוצים אדמות של ארץ ישראל (הכוונה לערבים ליד ישראל) הם מראש באים בטענה שהם לא יביאו שלום תמורת שלום ושלום שמשלמים עליו זה כבר לא שלום אלה זה כאילו אנחנו משלמים כדי שהם לא יתקפו אותנו. וזה לא שלום כי אם נביא להם אדמות הם פשוט ירצו עוד. תאר לעצמך לרגע את המצב ההפך- אם אנכנו אומרים לאיזשהי מדינה ערבית שאנכנו נסכים לשלום איתם רק אם הם יביאו לנו אדמה שלהם ניראה לך שהם יהיו מוכנים לדבר איתנו ביכלל? ולמה את חושב שאתה מכיר את הערבים ויודע מה בידיוק הם רוצים ומה לא ומה המצב שמה? מאיפה אתה יודע שהעם הערבי לא "לא רוצה בקיומנו?" 2 האפשרויות היחידות שאני רואה ל"מאיפה אתה יודע את זה" הם: 1- אתה היסתננתה לתוכן\גרתה לידם או משו בסיגנון מה שלא ניראה לי נכון 2- משהו אמר לך שזה ככה- מה שלדעתי נכון ואם אפשרות 2 נכונה אז חשבתה פעם שאולי מי שאמר לך את זה אולי הוא שיקר לך? או שהוא בעצמו לא יודע?

bjben

New member
פעם אחרונה

הממשל הפלשתינאי לא רוצה בקיומנו זה נכון אבל יש גם רוב ערבי שכן בעד שלום פשוט הממשלה שלו מתיקה אותו ואני אומר את הדברים האלה כי כן אנשים מתוכם אמרו לי. ולא הם ממש לא משקרים. אם זאת הייתה הגישה שלהם הם בכלל לא היו רוצים להיפגש עם אנשים מישראל

LORSIN

New member
םם..

כיום לאף אחד אין פתרון לסכסוך במזרח התיכון. לכן עד אז יימשך ההרג

bjben

New member
לא הייתי מנסח את זה טוב יותר

ולמה אין פתרון? כי שתי הממשלות משני הצדדים בעד מלחמה (כל אחד והטיעונים האגואסטים שלו) רק מי שמשלם את המחיר (וזה המחיר הכי גבוה שאפשר לשלם) זה אנחנו

LORSIN

New member
לא

פשוט כי אין פתרון

bjben

New member
מה זה פשוט אין פתרון?

אין דבר כזה. אין פתרון כי לשני המחנות יש אינטרסים להמשיך את המלחמה ושוה מי שמלשלם את המחיר זה אנחנו. אני אומר שנקדיש אפילו רבע מהזמן שאנחנו מקדישים למלחמה לשיח עם הצד שהני ולמציאת פתרון, תאמין לי שהפתרון ימצא הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב

LORSIN

New member
לשני הצדדים יש אינטרסים

אנחנו רוצים את ירושלים וגם הם. פה נגמר הסיפור אני לא מוכן לוותר על ירושלים, ולא נראה לי שהם מוכנים. האם אני יהיה מוכן למען ירושלים לעוד 60 שנה של טרור ומלחמות - אני מאמין שכן.

klod bokevski

New member
כללי

אתם טועים בדבר אחד נשיא איראן הוא אמנם אדם משוגע,אולי אפילו פסיכופת,בוודאי שחולה כוח,אבל הוא לא טיפש גם הוא יודע בדיוק מה יקרה אם הוא ישמיד את ישראל זה לא שאיראן תשיג פצצה ותשלח עלינו אני גם מאמין מספיק בצהל שלא כ"כ קל יהיה לשגר עלינו פצצה שכזו ונושא אחר לכל התגובות שכבר באו, של מי עדיף? אנחנו או הם ולכל התגובות שעוד יבואו,שאם יותר חשובים לי חיים של ערבי שאני אלך לגור בסוריה, אני מכיר טוב תשירשורים האלו יש לי סולם מאוד ברור של כמה חיים של בן אדם חשובים לי החיים שלי עומדים ראשונים,אני תמידאעדיף להציל את עצמי,אולי זה לא נשמע כ"כ אצילי,אבל זה גם לא יפה נפש,וזהמבחינתכם טוב לא? השניים הם בני המשפחה והחברים שלי,אני מכיראותם ואוהב אותם ומתוך זה דואגלהם יותר מלאדם ברחוב במקום השלישי נמצאים רוב האנשים בעולם,אנשים שאני לא מכיר אישית ולאשמעתי עלהים ובמקום הרביעי נמצאים אלו שמנסים להרוג אותי העם האיראני לא מנסה להרוג אותי,לא כעם ולכן העם האיראני נמצא אצלי בקבוצה השלישית אין ספקשכשחייל ישראלי נהגר או נרצח,זה כואב לי יותר מאשר על חייל איראני הכאב שלי לא צריך להשפיע על הדרך בה אני שופט ערך חיי אדם

LORSIN

New member
פרשנות

קודם כל זה לא כניסה בטעות, אין דבר כזה, על פי השמועות זה מהלך מדוקדק. הסורים מנסים להפעיל לחץ מבפנים ומבחוץ על ישראל .. לא נראה ידרדר למלחמה אם ישראל תדע להגיב נכון

ARMANO

New member
אנחנו הגדוד הראשון שנכנס לסוריה ../images/Emo67.gif

מה שמזכיר לי שיש מילואים בצפון עוד חודש לחודש|בוכההההההההה|

routine

New member
שבוע הבא לשבועים

איך הגעת לזה שאתם גדוד ראשון? עד שיגיסו אותכם והסדיר כבר יכנס ככה שלא לקחת קרדיט מהסדירים

ARMANO

New member
זה מה שהמג"ד אמר לנו

כשהתחוללה מלחמת לבנון השניה, הוא בכה לכל הקודקודים למה אותנו לא שולחים לשם
אז אמרו לו שאותנו צריכים למצב שיקרה משהו עם סוריה, כי אנחנו הראשונים שניכנס אם יקרה משהו :-S

למעלה