והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.

מצב
הנושא נעול.

Bus Nerd

Active member
טוב אז, להתראות החזון לנסוע לירושלים ברכבת ב־2018 או 2019

לפי עידן יוסף גם עבודות החשמול לא יבוצעו בשבתות
[URL]http://www.news1.co.il/Archive/001-D-382845-00.html[/URL]
כולם יפסידו מהטמטום הזה. משלמי המיסים, עיריית ירושלים ותושביה (תחשבו כמה כספי מיסים היו נכנסים מחברות שפתאום היה להן יותר משתלם לפתוח משרדים בירושלים כי קל יותר להגיע אליה, וכמה תיירים נוספים הקו היה מביא לעיר), החרדים עצמם (כי גם הם רוצים להגיע לירושלים וממנה במהירות ובנוחות), הנהגים על כביש 1, איכות הסביבה, נוסעי הרכבת...
&nbsp
הפסד עצום לכולם בגלל משחקי כוחות ילדותיים ומטומטמים.

bralor4247

New member
הכל מכוון על מנת להרוג חילונים בכביש

כולם יפסידו מהטמטום הזה. משלמי המיסים, עיריית ירושלים ותושביה (תחשבו כמה כספי מיסים היו נכנסים מחברות שפתאום היה להן יותר משתלם לפתוח משרדים בירושלים כי קל יותר להגיע אליה, וכמה תיירים נוספים הקו היה מביא לעיר), החרדים עצמם (כי גם הם רוצים להגיע לירושלים וממנה במהירות ובנוחות), הנהגים על כביש 1, איכות הסביבה, נוסעי הרכבת...
&nbsp
הפסד עצום לכולם בגלל משחקי כוחות ילדותיים ומטומטמים.
הכל מכוון על מנת להרוג חילונים בכביש

פעם שלישית שאני מפרסם כאן את הידיעה ש

לפי עידן יוסף גם עבודות החשמול לא יבוצעו בשבתות
[URL]http://www.news1.co.il/Archive/001-D-382845-00.html[/URL]
הקבלן הספרדי בפרוש התחיב לגמור את כל החשמול תוך 5 שנים על סמך 6-7 שעות עבודה ליליות ו 24 שעות בסופי שבוע, כפי שהידיעה פורסמה בעתונות הספרדית:

El plazo de ejecución acordado por Semi es de cinco años para la construcción y los trabajos se ejecutarán en cortes de circulación nocturno de 6-7 horas y 24 horas durante los fines de semana. El presupuesto del contrato se divide en dos fases: la de construcción se eleva a 386 millones de euros. Adicionalmente, ACS se encargará durante 10 años del mantenimiento por otros 46 millones.
בכלל אפשר לחשוב שאפשר לעשות את כל עבודות החשמול רק בלילות?
ראו קצת על מה מדובר
https://www.youtube.com/watch?v=I1SHU3Ojg4s

אגב, קצת חבל שבקווים החדשים לא התקינו את החשמולת בשלבים הרבה יותר מוקדמים כפי שזה נעשה לרוב במקרים דומים בחו״ל, ראו דוגמה:

מה זה קבלן ספרדי עבור ראש ממשלת ישראל לעומת חברי הכנסת

הקבלן הספרדי בפרוש התחיב לגמור את כל החשמול תוך 5 שנים על סמך 6-7 שעות עבודה ליליות ו 24 שעות בסופי שבוע, כפי שהידיעה פורסמה בעתונות הספרדית:

El plazo de ejecución acordado por Semi es de cinco años para la construcción y los trabajos se ejecutarán en cortes de circulación nocturno de 6-7 horas y 24 horas durante los fines de semana. El presupuesto del contrato se divide en dos fases: la de construcción se eleva a 386 millones de euros. Adicionalmente, ACS se encargará durante 10 años del mantenimiento por otros 46 millones.
ראו קצת על מה מדובר

אגב, קצת חבל שבקווים החדשים לא התקינו את החשמולת בשלבים הרבה יותר מוקדמים כפי שזה נעשה לרוב במקרים דומים בחו״ל, ראו דוגמה:
מה זה קבלן ספרדי עבור ראש ממשלת ישראל לעומת חברי הכנסת
מהמפלגות החרדיות שמקנים לו קולות בכנסת ושומרים על כסאו...

Bus Nerd

Active member
מה שיקרה זה שהקבלן יקבל יותר כסף כדי לעבוד יותר לאט

ראו קצת על מה מדובר

מה שיקרה זה שהקבלן יקבל יותר כסף כדי לעבוד יותר לאט
הממשלה תשנה את החוזה מול הקבלן, ותתחייב לא לתבוע את הקבלן על עיכובים בלו"ז, כי הרי העיכובים יגרמו מדרישת הממשלה ולא בגלל הקבלן.
&nbsp
לא משנה מה הקבלן התחייב, משנה מה תחליט הממשלה. הערכת הזמנים של הקבלן כללה גם עבודה בסופי שבוע. אם לא יאפשרו לקבלן לעבוד בסופי שבוע, צריך לזרוק את הערכת הזמנים הזו לפח ולדחות את הדדליין.

cwen

New member
אני מצפה ששר התחבורה יבטל את נסיעות האוטובוסים מירושלים

והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.
http://www.themarker.com/dynamo/1.3056453
לבני ברק והפוך במוצ"ש בטיעון שאי אפשר לא לחלל שבת בהכנות לנסיעות.

Bus Nerd

Active member
אני לא חושב שיש לו מספיק עמוד שדרה לעשות את זה

לבני ברק והפוך במוצ"ש בטיעון שאי אפשר לא לחלל שבת בהכנות לנסיעות.
חוץ מזה שבמקרה כזה החרדים יכולים להגיב בשתי דרכים:
1) להחליט להחיל את הגזרה הזו גם על קווים לא חרדיים במוצ"ש
2) להוציא איזה פסק הלכה שאומר שזה מותר בגלל איזושהיא סיבה אקראית שהם ימציאו, כמו תמיד כשהם ממציאים פסקי הלכה
&nbsp
והתוצאה תהיה שמשרד התחבורה (והציבור, כמובן) לא ירוויח מזה כלום.

למה הזלזול הזה בכבוד השבת

חוץ מזה שבמקרה כזה החרדים יכולים להגיב בשתי דרכים:
1) להחליט להחיל את הגזרה הזו גם על קווים לא חרדיים במוצ"ש
2) להוציא איזה פסק הלכה שאומר שזה מותר בגלל איזושהיא סיבה אקראית שהם ימציאו, כמו תמיד כשהם ממציאים פסקי הלכה
&nbsp
והתוצאה תהיה שמשרד התחבורה (והציבור, כמובן) לא ירוויח מזה כלום.
למה? לא מבין את זה. היום הכי יפה והכי כייף שיכול להיות בשבוע וכזה זלזול. אני קורא פה כל היום את השטויות שלכם בעניין וזה חורה לי... רוב הצרות שלנו במדינה הם בגלל השבת

העוצר השבועי לחילונים חסרי רכב היא הצרה הכי גדולה

למה? לא מבין את זה. היום הכי יפה והכי כייף שיכול להיות בשבוע וכזה זלזול. אני קורא פה כל היום את השטויות שלכם בעניין וזה חורה לי... רוב הצרות שלנו במדינה הם בגלל השבת
מדוע דתיים שתומכים בכך מזלזלים בעובדה שלשים חילונים בסגר זה מעצבן?

אישה שטויות ?

מדוע דתיים שתומכים בכך מזלזלים בעובדה שלשים חילונים בסגר זה מעצבן?
אישה שטויות ?
למה סגר? למה התחבורה ציבורית לא משולמת גם מכיסנו. ציבורית ..כשמה? ואין קשר בין זה חבין הזלזול המשמשך בכבוד השבת . מי שלא חווה יום שבת כמו שצריך לא יכול לזלזל בה ככה.

ולמה אתה מזלזל בשפה העברית?

אישה שטויות ?
למה סגר? למה התחבורה ציבורית לא משולמת גם מכיסנו. ציבורית ..כשמה? ואין קשר בין זה חבין הזלזול המשמשך בכבוד השבת . מי שלא חווה יום שבת כמו שצריך לא יכול לזלזל בה ככה.
ולמה אתה מזלזל בשפה העברית?

ובתי הכנסת גם משולמים מכיסי כל האזרחים שלא משתמשים בהם

אישה שטויות ?
אף אחד לא מחייב אותך לנסוע בשבת. מה שכן הממשלה מחויבת במדינה דמוקרטית לספק צריכים בסיסים כמו תחבורה לכל הציבור כולל חילונים ולא יהודים.
חסימה של אוטובוסים בשבת מביאה לסגר לכל מי שאין לו אפשרות אחרת לנסוע.
נסה לנסוע מירושלים לבית חולים מאיר בכפר סבא במונית בשבת לבקר קרוב חולה.
&nbsp
באותה מידה שהמדינה מאפשרת לדתיים להתפלל ומתקצבת בהתאם. ואני בעד.
&nbsp
תבין, העוצר השבועי רק מביא חילונים לשנוא יותר את הדת, הם לא נהיים שומרי מסורת בעקבות זאת.
אני לא מזלזל פשוט לא מאמין בערך של העוצר, ובמה שאתה קורא לא כבוד השבת,
ואני חושב שזאת החלטה לא נכונה של רב לפני כמה דורות.

החךטה של רב?

אף אחד לא מחייב אותך לנסוע בשבת. מה שכן הממשלה מחויבת במדינה דמוקרטית לספק צריכים בסיסים כמו תחבורה לכל הציבור כולל חילונים ולא יהודים.
חסימה של אוטובוסים בשבת מביאה לסגר לכל מי שאין לו אפשרות אחרת לנסוע.
נסה לנסוע מירושלים לבית חולים מאיר בכפר סבא במונית בשבת לבקר קרוב חולה.
&nbsp
באותה מידה שהמדינה מאפשרת לדתיים להתפלל ומתקצבת בהתאם. ואני בעד.
&nbsp
תבין, העוצר השבועי רק מביא חילונים לשנוא יותר את הדת, הם לא נהיים שומרי מסורת בעקבות זאת.
אני לא מזלזל פשוט לא מאמין בערך של העוצר, ובמה שאתה קורא לא כבוד השבת,
ואני חושב שזאת החלטה לא נכונה של רב לפני כמה דורות.
החךטה של רב?
זה כתוב בנך מפורש? לא יצא איש מפתח ביתו ביום השבת. אתה יודע שאסור לאדם לצאת מחוץ לעירו יותר מקילומטר בשבת ? גם אם נתיר בדרך כלשהי לנסוע באוטובוס בשבת עדיין לא נוכל להתחמק מן האיסור הזה.

שוב אלו הלכות היהדות האורתודוקסית לא חוקי מדינה.

החךטה של רב?
זה כתוב בנך מפורש? לא יצא איש מפתח ביתו ביום השבת. אתה יודע שאסור לאדם לצאת מחוץ לעירו יותר מקילומטר בשבת ? גם אם נתיר בדרך כלשהי לנסוע באוטובוס בשבת עדיין לא נוכל להתחמק מן האיסור הזה.
שוב אלו הלכות היהדות האורתודוקסית לא חוקי מדינה.
ואותי האיסורים הללו לא מעניינים כי איני מאמין.
&nbsp

לא כתוב בתורה אל תפעיל תח"ץ בשבת

החךטה של רב?
לא כתוב בתורה אל תפעיל תח"ץ בשבת
ותמיד אפשר לסמן את ישראל כעיר אחת, לא כתוב בתורה הגדרה של גבול עיר,
וחרדים יוצאים מהבית בשבת

d70

Well-known member
אז שהחרדים ישארו בבית-מה הבעיה?

החךטה של רב?
אז שהחרדים ישארו בבית-מה הבעיה?

DotanS33

New member
לשבת אין כבוד

לשבת אין כבוד
שבת זה עוד יום בשבוע מתוך 7.

אם יש לך כבוד ליום מסוים בשבוע, שב בבית ואל תפריע לאנשים אחרים.

אז למה קוראים לה יופ שבת ולא יום שביעי

לשבת אין כבוד
שבת זה עוד יום בשבוע מתוך 7.

אם יש לך כבוד ליום מסוים בשבוע, שב בבית ואל תפריע לאנשים אחרים.
אז למה קוראים לה יופ שבת ולא יום שביעי
כמו שישי חמישי. ומזה המילה שבת? מלשון שביתה מנוחה הפסקה לגוף ולנפש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה