והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.

מצב
הנושא נעול.
קווים אחרים נפגעים מקווי החרדים כי לעיתים מצמצמים את

בטח שיש סיבה שאחרים נפגעים בגלל קווי חרדים!
יש תקציב מוגבל, וכמות אוטובסים מוגבלת, וכמות נהגים מוגבלת. כל נהג ואוטובוס שמוקדשים לקווים מיוחדים לחרדים בלבד הם משאבים שמוקצים להם על חשבון שאר האוכלוסיה.
&nbsp
ושזה יכול להיות לגיטימי מכיוון שהם ציבור גדול שמשתמש בתח"צ, אבל כשאותו ציבור גם מקבל הטבות על חשבון החילונים, וגם מנסה למנוע מחילונים לפתח את התשתיות של המדינה, כאן נוצרת בעיה.
&nbsp
אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
השירות בקווים האחרים לטובת השירות לחרדים.
באופן קבוע זה קורה כל שנה בימי בין הזמנים ובל"ג בעומר ולעיתים גם בחול המועד סוכות ופסח.

d70

Well-known member
רעיון,קווי מהדרין שלא נוסעים בשבת יכולים לשמש חילונים בשבת

השירות בקווים האחרים לטובת השירות לחרדים.
באופן קבוע זה קורה כל שנה בימי בין הזמנים ובל"ג בעומר ולעיתים גם בחול המועד סוכות ופסח.

זו לא הבעיה. אין בעיה של תשומות לתח"צ בשבת, אם יוחלט להפעיל

זו לא הבעיה. אין בעיה של תשומות לתח"צ בשבת, אם יוחלט להפעיל
כזו.
הבעיה לגבי התח"צ בשבת היא מדיניות עקרונית של הממשלות ושל משרד התחבורה.

trilliane

Well-known member
מנהל

בטח שיש סיבה שאחרים נפגעים בגלל קווי חרדים!
יש תקציב מוגבל, וכמות אוטובסים מוגבלת, וכמות נהגים מוגבלת. כל נהג ואוטובוס שמוקדשים לקווים מיוחדים לחרדים בלבד הם משאבים שמוקצים להם על חשבון שאר האוכלוסיה.
&nbsp
ושזה יכול להיות לגיטימי מכיוון שהם ציבור גדול שמשתמש בתח"צ, אבל כשאותו ציבור גם מקבל הטבות על חשבון החילונים, וגם מנסה למנוע מחילונים לפתח את התשתיות של המדינה, כאן נוצרת בעיה.
&nbsp
אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

mister K

New member
יש לך בעיה עם תל אביבים?

חחח מה הקשר
אף אחד לא מזלזל בכם חס וחלילה. אבל יש משו פשוט שנקרא תחבורה ציבורית. ציבורי ..זותאומרת שזה שייך לכולם ולא רק לחילונים. לדעתי צריך קצת לאפשר תחבורה מצומצמת למקומות בילוי שלא יפגעו בכבוד השבת על ידי לא יהודים ובתשלום מראש. אבל הכל צריך להעשות בהדברות ובהסכמות. אבל לגבי הרכבת ..אין קשר פה לחילול שבת אלא רק באי נוחות שתהיה לתל אביבים שחיים על מי דפנה.
יש לך בעיה עם תל אביבים?
טיפש, זו העיר שעדיין מחזיקה את הכלכלה במדינה שאתה חי בה.
אבל כנראה שהשנאה מעוורת את עיניך.

אני גם תל אביבים

יש לך בעיה עם תל אביבים?
טיפש, זו העיר שעדיין מחזיקה את הכלכלה במדינה שאתה חי בה.
אבל כנראה שהשנאה מעוורת את עיניך.
אני גם תל אביבים
ולא דיברת ספיציפית על תל אביב אחא עם הדרך שלהם. הם כאילו חיים במדינה משלהם.

מי שכאילו חיים במדינה משלהם אלה התושבים שחיים

אני גם תל אביבים
ולא דיברת ספיציפית על תל אביב אחא עם הדרך שלהם. הם כאילו חיים במדינה משלהם.
מי שכאילו חיים במדינה משלהם אלה התושבים שחיים
במאה שערים, בביתר עילית, במודיעין עילית, בבני ברק.
כשאני נכנס לתוך רחובות בני ברק אני מרגיש כאילו עברתי למדינה אחרת.
כשאני מגיע לתל אביב (שאגב, אישית, אני ממש לא אוהב אותה) אני לא מרגיש במדינה אחרת.
"כאילו חיים במדינה משלהם" זה כנראה עניין של הרגשה ושל השקפה.

טוענים רבות על חילונים ועל שמאלנים שהם ניזונים מהתקשורת. יש לי הרגשה שמה שכתבת על התל אביבים נובע מסיסמאות שחוקות ששמעת בחלק מהתקשורת (או במקומות אחרים).

מסתבר שאוהבים להתלונן על "התל אביבים" אבל רבים מהמתלוננים מכל חלקי המדינה מגיעים אליה יומיום. אוהבים לשנוא את תל אביב אבל לא יכולים בלעדיה.

אני מירושלים ולא מאמין בהלכה. חילוני

חחח מה הקשר
אף אחד לא מזלזל בכם חס וחלילה. אבל יש משו פשוט שנקרא תחבורה ציבורית. ציבורי ..זותאומרת שזה שייך לכולם ולא רק לחילונים. לדעתי צריך קצת לאפשר תחבורה מצומצמת למקומות בילוי שלא יפגעו בכבוד השבת על ידי לא יהודים ובתשלום מראש. אבל הכל צריך להעשות בהדברות ובהסכמות. אבל לגבי הרכבת ..אין קשר פה לחילול שבת אלא רק באי נוחות שתהיה לתל אביבים שחיים על מי דפנה.
אני מירושלים ולא מאמין בהלכה. חילוני
תומך פעיל בתחבורה ציבורית בשבת.

mister K

New member
אבנים הן לא קדושות, רק החיים קדושים

מספיק כבר עם הזלזול הזה
אני הייתי פעם אחד שבוע שעבר בכותל וראיתי כמה זלזול יש לאנשים שחוזרים מהמקום הכי קדוש שקיים. למה אתם חושבים שהשבת היא שלנו ואנחנו מחליטים עליה הא??
אבנים הן לא קדושות, רק החיים קדושים

mister K

New member
כן באמת שלי. אני לא מוכן לסכן את עצמי בשביל אבנים

לא במוטציה של היהדות המודרנית.
וזה נכון גם לחרדים וגם לחילונים.
כן באמת שלי. אני לא מוכן לסכן את עצמי בשביל אבנים
ומבחינתי שהם לא יגדירו אותי כיהודי. ליברל ואגנוסטי יותר מתאים.

trilliane

Well-known member
מנהל
וגם ככה הרכבות הראשונות בשבת יוצאות כ"כ מאוחר (לפחות מחיפה)

וגם ככה הרכבות הראשונות בשבת יוצאות כ"כ מאוחר (לפחות מחיפה)
שהן לא רלוונטיות לי אם אני אשכרה רוצה להגיע למקום כלשהו (למעט לשינה). אין לי הרבה סיכוי להגיע מחיפה לת"א בזמן להצגה, למשל, ולכן אני נוסעת באוטובוס ולא ברכבת.
&nbsp
לפני כעשור רציתי להגיע למופע ברעננה שהתקיים במוצ"ש. עבדתי במשמרת שבת לא רחוק מתחנת הרכבת בחיפה ולכן אוטובוס לא היה ריאלי מבחינת הלו"ז הצפוף. התכנית הייתה שהוריי יאספו אותי מתחנת הרצלייה. עליתי לרכבת הראשונה (מאספת...) שיצאה מחיפה והיא הייתה עמוסה לעייפה (במהלך הנסיעה עלו במוחי לא מעט בדיחות שחורות שלא אחזור עליהן...) ולכן התעכבה ממושכות בכל תחנה ותחנה (היה קשה לעלות ולרדת) והגיעה להרצלייה באיחור של כחצי שעה. ירדתי ממנה יגעה ומיואשת, ומיותר לציין שאיחרנו למופע... למדתי את הלקח והפסקתי לנסוע ברכבת הראשונה אחרי העוצר.

Bus Nerd

Active member
הייתי עושה את זה, אבל לא בא לי לגמור בבית חולים עם אבן בראש

מי שלא מגיע לבני ברק בשישי בערב להפריע בתפילות
פראיר ואידיוט
הייתי עושה את זה, אבל לא בא לי לגמור בבית חולים עם אבן בראש
חרדים זורקים אבנים אפילו על אמבולנסים שעוברים בשכונות שלהם כדי להציל חיים (כי "לא תרצח" ו"פיקוח נפש דוחה שבת" כנראה לא מספיק חשובים), שמעתי מספיק סיפורים ממתנדבי מד"א שהיו צריכים לפנות פחים שחסמו את הדרך במאה שערים תוך כדי שהמטירו אבנים עליהם ועל האמבולנסים שלהם.
&nbsp
&nbsp
אז אני מאמין שלא תהיה להם בעיה לזרוק אבנים גם על אנשים ש"באו להפריע".
&nbsp

מצב
הנושא נעול.
למעלה