ועד בית - פרויקטים מיוחדים

yalyal3

New member
ועד בית - פרויקטים מיוחדים

1.האם עבור עבודות איטום בעקבות נזקי רטיבות רשאי ועד הבית לגבות תשלום מעבר למיסי הועד השוטפים?
2.האם עבור פרויקט מיוחד של עבודות פיתוח שהוא אינו הכרח אלא פריבלחגיה חייבים כל בעלי הדירות להשתתף בהתאם להצבעת הרוב?
3. ובכלל אני לא בעל הנכס אלא אבי שנפטר לאחרונה ואינני יורש.הפרוטה אינה מצוייה בכיסי ואין לי ממי לגבות את הכסף כמו במקרה של שוכרי דירות.ה-5000 ש,ח שדורש ועד הבית (מכל דייר) אני צריך להאכיל 4 נפשות,מה'כפת לי עבודות פיתוח עכשיו.
משווע לעצה מלומדת

ועד בית

כל דיירי בית משותף מחויבים עפ"י דין להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף.
החוק מגדיר "החזקה תקינה" כשמירה על מצבו של הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה. כלומר, המבחן הוא האם מדובר בשמירה על הקיים והחזקתו לבין תוספת של מתקנים ושיפור הקיים.חובת ההשתתפות חלה על ההוצאות שמטרתם שמירה על הרכוש המשותף, קרי שמירה על הקיים.
כמו כן, יש להתייחס לכתוב בתקנון הבית המשותף. ככל וחל התקנון המצוי שבתוספת לחוק המקרקעין, הרי שכל הוצאה כספית לצורך החזקה תקינה של הבית תתקבל ברוב של 51% ואילו הוצאה שאיננה לצורך החזקה תקינה צריכה להתקבל ברוב מוחלט של הדיירים.
ככל שאינך בעל הדירה, הרי שעל בעל הדירה (כולל חוכר לדורות) לשאת בהוצאות הנ"ל.

למעלה