זה פשע נגד עם ישראל

ivory

New member
כל מילה בסלע

הלוואי והיה אפשר להיפטר מהצרה החולה הזאת,
אבל אנשים שומעים שדרוג בחינם ולא רואים בעיניים
שום הסבר הגיוני לא מצליח לעבוד דרך מסך החינם

avvv

New member
הקטנוניות והעיכובים האלה זה פשע נגד עם ישראל

עם כל הכבוד לזכות הקניין על הנכס שלך, צריך להתחשב גם בטובת הכלל, וגם לאנשים שנולדו אחרי שנות ה-70 צריך לאפשר להגיע לדירה.
מציעים לאנשים דירה מרווחת יותר, בבניין מודרני יותר, עם ממ"ד ועמידות טובה יותר לרעידת אדמה. אבל כל האנשים שקנו דירות כשהן נמכרו כמו לחמניות מתלוננים שיבנו להם בבניין. גם אם ייבנו בניין לידכם זה יעשה צרות, ואז מה תגיד? גם זה פוגע בזכות הקניין שלך?
הערים בארץ לא מספיק צפופות, ואחת הדרכים לשפר את מצוקת הדיור היא להגדיל את הצפיפות, במקום לשלוח את כל מי שלא הספיק לקנות דירה לגור בפריפריה כאילו שיש שם עבודה.
העיקר להתלונן על הקיבוצים. בטח שלא יעשו שם תמ"א 38. רובם הם יישובים כפריים הרחק מאזורי הביקוש. באשר לאלה שבמרכז - לא יזיק לעייר אותם על כל המשתמע מכך.

Chikkko

New member
אז בשביל מה יש קניין ?

בשביל שאני אחפש נימוקים למה אני מתנגד לרעיון הארור הזה?
בשביל זה יש לי קניין פרטי?
מותר לי להגיד "לא רוצה" ?
גם זה אסור לי לגבי נכס פרטי ?
ל א ר ו צ ה.
בדיוק בשביל זה המציאו את הקניין, בשביל שאוכל לאמר לכל העולם "לא רוצה".
אבל הראש היהודי המנוול המציא לנו חקיקה שעוקפת את זה, וכאמור , יש גם תמ"א 40 שגם עליו דיברתי- והוא אמור לצאת לדרך ברח' לה גרדיה פינת הגיבור האלמוני ללא הסכמת הדיירים.
&nbsp
אני לא מתלונן על הקיבוצים, אלא מנסה להגיד שאם זה לא תופס שם, על אף הצפיפות- זה אומר משהו.
זה לא מוכיח משהו, אלא אומר משהו.
אותו כנ"ל לגבי יישובים ערבים וכל יישוב קהילתי אחר.
זאת מפני שהם מסננים את האוכ' מראש.
כתושב עירוני - אני לא יכול לסנן את האוכ' ( לצערי ).
כבר ציינתי משהו על קללת השכנים שלי, קללה שלא תעזוב אותי גם אם ישבצו את הבניין שלי ביהלומים.
&nbsp
טובת הכלל איננה באה בחשבון לזה שמחזיק נכס פרטי באופן חוקי.
אתה אולי לא מבין את זה....
אבל טובת הכלל איננה חלק ממערכת השיקולים של דייר חולה / קשיש / סכיזופרן, אלמנה שחיה לבד, ומסות אדירות של אנשים שחיים על קצבאות.
טובת הכלל - היא שיקול שאיננו קיים כלל וכלל, גם לא בדוחק.
הרעיון בקניין- נועד לעקוף את טובת הכלל, ולא לפעול לקידום טובת הכלל.

avvv

New member
כן ברור שטובת הכלל לא חשובה בכלל

הרי בכל בניין ישן יש דייר חולה/קשיש/סכיזופרן, אז בוא לא נעשה שום התחדשות עירונית בארץ רק בשביל לשמור על הזכויות שלהם, הרי הן חשובות לאין ערוך יותר מאשר הזכויות לדיור של דור שלם.
זכות הקניין היא דבר חשוב מפני הפקעה שרירותית, אך לפעמים צריך לעקוף אותה בשביל לאזן בין זכויות. הרי זכות הקניין שלך לא נותנת לך את הזכות לפתוח עסק בדירה, להרעיש ללא הגבלה, ולפתוח בית זיקוק ולזהם לכל השאר את האוויר.
אם אתה כ"כ סובל מהאוכלוסייה, אז פרויקט שיגדיל וישדרגל את הדירות בבניין בסה"כ מקטין סטטיסטית את הסיכוי לאוכלוסייה שאתה לא רוצה לגור לידה.

Chikkko

New member
עוד מילה קטנה קטנה....

תראה- אם רק תמ"א 38, הייתה הרעה החולה היחידה במדינה שלנו...
ואם תמא 38 באמת היה מוזיל את הדירות בצורה דרמתית, ופותר את מצוקת הדיור... אז אולי היה מקום עוד איכשהו לדון בזה...
אבל אותה מצוקה שדוחקת בדיירים לגור בבניין תלת קומתי מתפורר, אותה מצוקה תמשיך לשרור גם לאחר גמר הפרויקט. גם כשהוא גמור לגמרי.
המצוקות כאן בארץ, אינן מסתכמות אך ורק ב"מחסור בדיור במרכז". או "מחסור בדיור במחיר שפוי".
הבעיות שיש לנו כאן הן הרבההההההה יותר כבדות מזה. וזה מחייב התפזרות מנושא הפורום.
רוב האנשים שהולכים על פרוייקט תמא 38, הם אנשי מצוקה, אנשים שסובלים מאיזו מצוקה כלשהי- נכות, גיל מופלג, אבטלה חריפה, ריבוי ילדים, עוני מחפיר.
הבעיות האלו יישארו גם לאחר גמר הבנייה.
תמא 38 לא יפתור את מצוקת החיים במדינה הארורה הזאת.
&nbsp
באופן אישי, אני חושב שמוטב לכולנו לספוג מתקפת טילים מכל כיוון אפשרי, לא רק מעזה, אלא גם מכל הכיוונים האחרים. והכל כדי רק לשמור על הקיים. כדי שאנשים יפסיקו כבר להתעלל בנו התושבים.
ההתעללות הזאת חייבת להיפסק, גם במחיר שבו כולנו נפסיד הכל.
&nbsp
אני חושב שכבר הפסדנו הכל, זה רק עדיין לא יצא לאור.
ישראל היא מדינה גוועת שמתחננת להמתת חסד.

Chikkko

New member
עם ישראל - יודע רק לספוג אלימות

מצטער שאני מתפזר...
אבל הטוב שקיים בעם ישראל, הטעם המתוק, החיוך, האדיבות, ההשתתפות בצער הזולת, ההתחשבות, אלו נולדים רק עם מתקפות של אלימות מבחוץ, פיגועים, מתקפות סקאדים, מתקפות קסאמים.
זה מה שהיהודי יודע לעשות הכי טוב. להיות נרדף.
&nbsp
כשהכל בסדר מבחינה ביטחונית- היהודי עם הראש היהודי המנוול, מתעורר בשיא המרץ.
ומתחיל להתעלל ביהודים אחרים, חלשים יותר ממנו.

Chikkko

New member
כשהייתה כאן מתקפת רקטות

כולם היו שקועים עד צוואר בבעיות הביטחון מעזה כלפי הסביבה.
אנשים בקושי העיזו לצאת החוצה בשעות הערב.
כל אחד היה מוטרד וטרוד וחרד ועצבני, ושואלים אחד את השני "איך אתה מסתדר, ומה נשמע, ואיך הולך שם בדרום". וכל הכתבות האלה בטלוויזיה, ואנשים בוכים, ואנשים בחדרי מיון, כולם בחרדה, כולם דואגים.
ופתאום... הפסיק המצב הביטחוני, ו....
היהודים התחילו עם הבלגאן....
להציק אחד לשני, להטריד אחד את השני.
כל יומיים אני רואה כאן נציגים של חב' קבלן, מסתובבים למטה כמו זאב שמריח גופה.
&nbsp
למה בקיבוצים זה לא קורה?
לכל הרוחות.
נמאס לי כבר ממדינת הקללה הזאת שנקראת מדינת ישראל.
נמאס לי כבר לגור בין יהודים, ובעיקר עם יהודים נחותים וחלשים.
נמאס לי כבר מכולכם, לכל הרוחות עם כולכם.
נמאסתם !
טפו.
טפו על מדינת ישראל, טפו על הספתא היהודייה.

Chikkko

New member
דבריך לגבי טובת הכלל - מטרידים

מפני שהם מעידים על אי הבנה תהומי לגבי "מהו קניין".
אני לא מדבר על תובנת אקדמיות, אלא על תובנות בסיסיות של ילד או נער לגבי "קניין".
&nbsp
קניין נועד שלא להתחשב בטובת הכלל.
זה כל הרעיון של קניין.....
לא להתחשב בטובת הכלל, צרכי הכלל וכו'.
&nbsp
יש מקומות שבהם זכות הקניין מכובדת יותר, או פחות. אבל זה בסיס הרעיון.
לא להתחשב בשום מערכת של נסיבות. ההיפך מהתחשבות. בדיוק הפוך.

חנוך25

New member
אין דבר כזה טובת הכלל. הכלל מורכב מפרטים כמוך.

טובת הכלל היא טובת הפרטים שמרכיבים אותו.
זכות הקניין הפרטי איננה זכות אבסולוטית. היא מוגבלת ע"י זכויות אחרות, לרבות זכויות הקניין של הפרטים האחרים.
בכלל, זכות הקניין קמה לך רק בזכות קיומה של מדינה ושלטון חוק. ויכולה מדינה להחליט על איזון בין זכויות שונות - למשל הזכות לחיות בבית מחוזק ועם ממ"ד יכולה לגבור על הזכות לנוף רחוק.
אני לא אומר שהיא חייבת לגבור. אני רק אומר שזכות הקניין זאת לא מילת פלא אבסולוטית.

moshavnikit

New member

ivory

New member
אם שמתי את כל החסכונות שלי בדירה שלי

למה טובת הכלל צריכה לעניין אותי?
אני לא רכשתי דירה בבניין נמוך, בשביל לגור בבניין גבוה!
לא רכשתי דירה עם 3 כיווני אוויר, בשביל שיסגרו לי כיוון, כדי שלשכנים שלי יהיה ממ"ד.
מי שלא טוב לא איפה שהוא גר, שיעבור דירה
הוא לא צריך להרוס לשאר השכנים שלו את הנכס.
&nbsp
כשינסו להרוס לך את הדירה, אני בטוחה שתשנה את החשיבה שלך.

avvv

New member
נו באמת, ואני שמתי את כל חסכונותיי בקניית סוכנות נסיעות

אז עכשיו נסגור את כל האתרים שמוכרים חופשות בגלל שהקניין שלי יורד לטמיון?

avvv

New member
אל תשכחי שלכולם יש זכות קניין

אם את חושבת שהיא המקודשת ביותר, אז תזכרי שהזכות שלך היא רק למה שמתרחש בבניין שלך.
בשביל לסגור כיווני אוויר, מספיק שיבנו בניינים ליד הבניין שלך. או שזה שרכשת דירה אומר שבכל הרחוב אסור לבנות, כי רכשת גם את הזכות לכביש פנוי ולחניה (למרות שאין בטאבו)?
האם זה שהיה נוף לים/שדה/יער כאשר רכשת את הדירה , אומר שרכשת זכות על כל השטח שבין החלון שלך לנוף כך שלא יבנו שם ויסתירו לך אותו?

ivory

New member
אבל אני קניתי דירה בשכונה בנויה

מה שראיתי, זה מה שקיבלתי.
לא מקובל עלי שיסגרו לי חלון בדירה.
זה ממש לא אותו דבר כשקונים בשכונה שעדיין יש מגרשים ריקים
&nbsp

avvv

New member
אז בקיצור, קנית דירה - קנית את כל השכונה

לא רק שאסור לבצע תמ"א 38 בבניין שלך, גם אסור לעשות פינוי-בינוי בכל הרחוב, כי הרי קנית את כל השטח עד לים שרואים מהחלון.
גם אסור לפתוח סופר בקצה הרחוב, שלא יתחילו להגיע משאיות. גם אסור לבנות מגדלים בכל האופק...
זכות הקניין לא קובעת שמה שהיה הוא מה שיהיה. בגלל זה מה שחסר במדינה הזאת זה קצת התחשבות אחד בשני.

tabu38

New member
תמ"א 38

בוקר טוב,

מבינה לחלוטין את טיעונייך, ועדיין אשמח להתיחס למספר דברים שאולי ישפכו קצת אופטימיות.
1. נכון שהתהליך של השפוץ/שדרוג אינו הכי נעים שבעולם, עדיין חיים בתוך אתר בניה ותקופה לא קצרה.
2. נכון שכל אחד רגיל לאזור המגורים שלו החל בשכניו וכלה באור הנשקף בחלונו.

אך עדיין:
1. המטרה של התמ"א הינה לתת לבעלי הנכסים עם ותק גדול שנבנו לפני הדרישה של המדינה לבניה עפ"י חוזק ברעידות אדמה את הביטחון לגור בדירה אשר תגן עליהם ככל הניתן מפני רעידות אדמה.
2. המדינה אישרה את נושא החיזוק ממקום אחד בלבד לתת לבעלי הנכסים את הבטחון ולמנוע ככל הניתן את הנזקים האמורים להעשות כתוצאה מרעידת אדמה.
ישנם תנאים למימוש התמ"א והעיקרי מבינהם זה חיזוק המבנה עפ"י הסטנדרט הנדרש!!!
איני מכירה מקרים בהם בנינים קרסו כתוצאה מחיזוק!!
יש לקחת בחשבון שכל הנושאים נלקחים בחשבון:
דודי שמש
מרפסות
ממדי"ם
לגבי המילה "סרבן" - יתכן והיא בוטא מידי אך עליך להבין שמקרים בהם דייר אינו מוכן לחתום על חיזוק המבנה הוא מונע משאר הדיריים בבנין את ביטחונם ועל כן עפ"י החוק הוא נושא באחריות על חייהם של שכניו.

moco10

New member
אתה מדבר המון על זכות הקיניין

ומתעלם לחלוטין מזכות הקיניין של שאר דיירי הביניין שרוצים אולי לשדרג את דירתם, כלומר, להפיק את מקסימום הערך מרכושם. למה זכותם פחותה משלך?
לפי איך שאתה מתבטא על שכניך, ברור כבר למי בביניין באמת יש שכנים "נחותים".

למעלה