זו דעתי.

מצטרפת לדעתה של "היפה בנשים"../images/Emo20.gifו..

ברוב ההודעות שלך הדסית, את נקראת, לפחות אני קוראת אותך כמי שמתנצלת או חייבת הסברים למישהו על הדרך בה את מעדיפה לצעוד. משום כך, יש כאן מבחינתי איזה שהוא חוסר שלמות עם עצמך לגבי אותה דרך. צאי ועשי מה שאת רוצה, מה שאת אוהבת, מה שעושה לך טוב. האלוהים - הוא אבא של כולם. הדרכים לחיבור אליו רבות כמספר האנשים, כך שגם אם יש אמת אחת הדרכים להגיע אליה רבות, וממילא לא נוכל להגיע אליה כל עוד אנו בפיזי. כל אלה שטוענים לבעלות על הדרך, או גרוע מכך - בעלות על אלוהים, נדמה שחוטאים לעצם ההוויה, לעצם קיומם. לכי בדרכך שלך, והיי שלמה איתה.

j a i m

New member
אוצר הקישקושים

מאיפה אתם מביאים את כל הרעיונות המוזרים האלה? אם אי אפשר להתחבר לבורא כל עוד אנחנו בפיזי, איך כל אותם מחברי הזהר, והכתבים הקדושים, ידעו מה שידעו? הם מתו, ואז חזרו מהמתים וכתבו את הספרים? הבעיה אם מה שהדס כותבת ברורה: היא דוגלת ברעיון מסוים שלמדה מספרי הקבלה או דרכם, תוך שהיא מתעלמת מכך שאותם אנשים שכתבו העמיקו והסבירו את אותו רעיון, כולם, חיברו אותו לצורך בקיום תורה ומצוות ממש. שאותו הדס בוחרת לשלול פשוט, כי זו לא מתאים לה.

"מאיפה ידעו כל אותם מחברי זוהר"

והכתבים הקדושים.... כך כתבת.... ואני שואלת, האם הספרים הללו הם בלעדיים לאמת? האם אין אמת בוודות ההודיות למשל? או בספרי רפואה סינים שנכתבו לפני אלפי שנים? מה הקשר בין זה ליהדות? כל מי שכותב רעיון כלשהו חייב להיות יהודי? והלא אתה רק מחזק את דברי - האמת היא אחת, הדרכים אליה רבות.... כל אחד שיעשה מה שטוב לו כל עוד אינו פוגע באחרים. ההיא שוללת את זה, ההוא שולל את זה, מה לא בסדר? יש מקום לכולללללללם.

j a i m

New member
בלעדיות

לעוות את מה שכותבים בכדי לא לתת דין וחשבון, זו גם דרך. אולי זו דרך האמת שלך? שהרי לכל אחד יש אמת משלו. אבל מה לעשות, אני כתבתי משהו אחר: אם הדס חושבת שצריך ללמוד קבלה, לא בודהיזם או כל חכמה אחרת, אז היא צריכה להתמודד אם המציאות שאותם חכמים שכתבו את ספרי הקבלה בכל הדורות ממש, דרשו שתלמידיהם יקימו תורה ומצוות. הם תמכו במה שהיא שוללת, לא רק תמכו, גם שייכו לחכמת הקבלה כחלק בלתי נפרד. ועל הסתירה הזו באים באי הפורום ואומרים: אל לך לעוות את חכמת הקבלה. ואכן הדס כתבה בהתחלה: זו דעתי. אם היא מבינה עכשיו שדעתה שונה מדעתם של אותם שכתבו את כתבי הקבלה שהיא לומדת, לכל הפחות שתאמר את דעתה בצניעות ולא כבעלת האמת. אין לי בעיה שכל אחד יאמין במה שהוא רוצה, אבל חבל לי שמעוותים את חכמת הקבלה ומנסים להראות תמונה שיקרית כאילו אותם רבנים קדושים שעמלו בכתיבת הספרים לא תרחו ודאגו לכתוב על הצורך בקיום תורה ומצוות בגשמיות ממש.

"דרשו"...

דרשו שתלמידיהם יקימו תורה ומצוות. .... איך אפשר שמצווה שחוייבתי לקיים, שנדרשתי לקיים, כדבריך, תבוא מתוך תוכי באמת ובתמים? אין צורך בתשובה ידידי, מכבדת את דעתך, מכבדת עוד דעות רבות גם אם לא מתחברת לכולן

j a i m

New member
מידה כנגד מידה

גדול המצווה ועושה. לדוגמה: (להבדיל) אדם מחויב לשלם מיסים. אבל הוא לא משלם כי הוא מחויב, הוא משלם כי הוא מבין שזה מועיל למדינה. הרבנים דרשו שתלמידיהם יקיימו תורה ומצוות כי זה לטובתם. הקב"ה דורש מאיתנו, כי זה לטובתנו. האב מחייב את בנו בכל מני פעולות שהבן אינו רוצה לעשות, כי זה לטובת הבן. הבן אינו מבין, אבל מאמין לאביו מתוך אמונה. והיהדות מבוססת על אמונה.

../images/Emo13.gif דוגמא רעה זו..

אני משלמת מיסים רק משום שאין לי ברירה אחרת, לא מעניין אותי ולו ורגע כי זה "לטובת המדינה"... מעניין אותי הרבה יותר להישאר בבית תחת להיות בבית סוהר או משהו כזה.... "הקב"ה דורש מאיתנו".. צטערת, גם את זה לא מקבלת... האלוהים כמו שאני מבינה אותו לא זקוק למצוות שלי, או שלך, ולא לעדת מאמינים כזו או אחרת, הוא פשוט שם, אוהב וחם ומחבק ועוטף את כולנו, בלי יוצא מן הכלל. אני אמא - ומעולם לא דרשתי מהבת שלי לעשות משהו שהיא לא רצתה לעשות... כל אחד והדרך שלו. מאמין לאביו מתוך אמונה, היהדות מבוססת על אמונה - הכי נכון בעולם... כל אחד מאמין במה שטוב לו. אי אפשר להכריח להאמין, אי אפשר לכפות, ומעבר לזה, רצוי לזכור שיש לנו אפשרות לבחור את הדרך שלנו. ועל זה מתבססים החיים, לפחות עפ"י הבנתי.

המונשרי

New member
וזו דעתי.

ליהודים אמיתיים יש שורשים משותפים למרות הפיזור הג'ג ( שבא בעיקבות הגלויות). נכון שאברהם התחיל כלא יהודי , אולם הוא קיבל על עצמו את מצוות האל ונימול - התנגד לעבודת האלילים - ואף ניתץ אותם.גם יעקב היה עברי ( המושג יהדות נוצר מאוחר יותר). אי אפשר לשים את ההבדלים בצד כי הם קיימים.אפשר רק לנסות - וזו תמימות נוסח - אני ואתה נשנה את העולם. הכתוב נשמע כווישפול טנקינג . גם אם את אינך חושבת שיש הבדל ושכולם דומים - הרי שאר העולם אינם חושבים כמוך. ההפצה הנה דרכם של המסיונרים הנוצרים --> יהדות לעומת זאת אינה דת מסיונרית ומי שרוצה להאמין מאמין. בכלל תוך כדי קריאת הטקסט שלך חשתי הרבה כוונות טובות, מעט חוסר הבנה המהולה באי דיוקים.

"ליהודים האמיתיים"... מי אלה?../images/Emo12.gif

מה זה יהודי אמיתי? "יהדות איננה דת מסיונרית ומי שרוצה להאמין מאמין" וואלה? היהדות מקבלת אליה את כולם? ממתי? והלא אפילו ביהדות, בכתבים, במקורות, אין דבר אחד שמוסכם על כולם פה אחד...

היהדות זה אפילו " בחירה "

אבל מ- " אברהם אבינו " ועד לפני 200 שנה כל היהודים ישבו ולמדו
" תורה "
,
" הבית כנסת "
זה תמיד היה הבית השני של כל יהודי

המונשרי

New member
תקראי היטב את הודעתה.

ואני מצטטת מדבריה: "אין לנו מאפיינים ביולוגים אחידים...אף לא תורשה.( האמנם? יש הוכחות מדעיות???) אנחנו מ ק ו ב צ י ם!!!!!!!! אנחנו מכל תבל!!"( ולפני שפוזרנו איפה היינו ???) כבר לא נכנסת לזה שאברהם לא יהודי ויעקב לא יהודי ....עמדתי על נק' הללו. יהודי אמיתי - הוא המקורי בן לאמא יהודיה- ולא איזה מתיפיף. אף אחד לא טען שיהדות מקבלת אליה את כולם ---> איננה מסיונרית.שימי לב יקירה מדובר על אמונה ולא על האנטרפנטציה שלך אודות קבלה אליה. ואכן מי שרוצה להאמין מאמין - פשוטו כמשמעו - מה לא ברור כאן? ובקיצור - שתעשה מה שבא לה - רק שלא תשמיץ בבורותה.

נו , אז מה ../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo128.gif../images/Emo31.gif

אז בגלל זה לא צריך שיהיה
" עם יהודי "
..................
היהדות מעולם לא היתנגדה שיהיו " עמים אחרים "
, " להיפך
" ............................................................................ היהדות תמיד הבדילה את " העם היהודי " מן העמים האחרים ולא כפתה עליהם להיות יהודים .

"יהודי הוא בן לאמא יהודיה"

את יודעת מאין את לוקחת את הציטוט הזה או שכדאי להזכיר לך? תשובה זו ניתנה לשאלת מיהו יהודי כאשר ביקשו לכונן את חוק השבות. בין זה לבין יהדות מבחינתי אין קשר ויש אלפי דוגמאות לכך. ראי סביבך, רוב רובנו פה במדינה נולדנו לאימהות יהודיות, מה הופך אותנו ליהודים מלבד הקשר הזה? רבים מאלה לא ראו מעולם בית כנסת שלא לדבר על קיום מצווה לרפואה. היהדות - לא... איננה מסיונרית, אלא שהיא מעדיפה להתבדל ולהיסגר, לדרוך במקום בזמן שהכל מסביב צועד קדימה. ולא - היא לא מקבלת לתוכה שום דבר שאינו דומה לה. גם אני נולדתי לאמא יהודיה ורשומה בת.ז. כיהודיה. מה הקשר? אגב, לפי ההלכה (ואני לא זוכרת את המקור בכדי לצטט) חטא הוא לשאול פלוני האם הוא יהודי אם לאו. אז מה שעשו מהיהדות, וכפי שהיא נראית היום, מאד ברורה ומתבקשת הנהירה הזו החוצה. צטערת אם זה לא נושא חן בעיני מישהו.

הדסית21

New member
חחחחחחחחח

בן לאמא יהודיה.... נו, עוד שינוי שנעשה בהלכה. ההלכה וההלכה.... הכל עיוותים. תפקחו את העיניים. תשאלו את עצמכם למה כתוב בתורה כל כך הרבה על אבותינו שיצאו ממצריים ועל אברהם אבינו ועל שלושת האבות.... איפה האמהות אם כן??? כששלמה המלך לקח את כל נשותיו..... למען שלום. האתיופים הם יהודיים לדעתכם? איזה שבט הם? הם לא באו ממלכת שבא? אתם תחשבו לבד. אני לא רואה שמאמא יצאנו... עם ישראל בטוח לא התחיל ממישהי.... אלא ממישהו. אברהם אבינו. אין לי יותר מה להוסיף. שיהיה לכם כל טוב.

j a i m

New member
ההלכה היהודית

אבל מה לעשות, שאותה "הלכה מעוותת" שאת כל כך לא אוהבת נשמרה גם ע"י אותם רבנים שאת תורתם את לומדת. אותם רבנים, לא "בתקופות קדמוניות" כמו שהיית רוצה, אלה ממש בתקופתנו אנו, הרי הרב"ש הלך לעולמו רק לפני 15 שנה. והוא למד אצל אביו בעל הסולם כ 50 שנה. ושמר על דרכו של אביו, דרך של הקפדה על תורה ומצוות. גם על "עיוותים" הוא שמר. לא רק שלא לימד גויים כמובן, הוא לא לימד מי שלא מקיים תורה ומצוות ואמר פעמים אין ספור שכתביו שלו אינם מדברים כלל על מי שאינו מקיים תורה ומצוות, כי ממי שלא מקיים תורה ומצוות לא מדברים. כך הוא אמר. איך את לומדת ומעריכה כתבים של מישהו עם דעות כאלה מיושנות ומעוותות, (לדרכיך כמוון).? אגב, בעל הסולם אסר לתרגם את כתביו מעבירת לשפה אחרת. מה לעשות שאנשים "טובים" כמו לייטמן לא ממש אכפת להם ממה שהוא אמר, ותרגמו את כתביו לשפות רבות (ומפיצים את כתביו בלי אישור מבעלי הזכויות. נו, העיקר, אנשים טובים). לפני שאת מגדירה כבורים את אלו שאינם מסכימים לדעתך, תבדקי את מקור המידע שלך לגבי קבלה כלל.

malhaz

New member
אחד היסודות בקבלה הוא יחוד ייחודים..

ועל כן ראוי להבהיר כי הפורום הזה דן בחוכמת הקבלה ולא בדרכם של עמים אחרים ,שמבחינתי כיהודי מדובר בעבודת אלילים האסורה עליי, וגם לא בשאלה מי הוא יהודי? מאחר וכל כך נראה לך אטרקטיבי לצאת אולי פשוט חצאי וזהו,שניהה לפני שאת יוצאת באמת צעני לי בבקשה על הקושיות הבאות: לאן את רוצה ל"צאת"? מה זה אומר בכלל ל"צאת"? ומה אם אלה שהשארת "מאחור"? האם בזה ש"יצאת" התעלית על אלה שלא "יצאו"? אם כן "במה"? (פששששש שחקת אותה הפכת לבת הגזע העליון) וחשבת על זה שבכלל אין לאן ל"צאת" שמה שאת רואה זה כל מה שיש וזהו? בספריו מייסד "בתי הספר" ,או מה שזה לא יהיה, שלכם מייעץ לקרוא את ספריו לפחות 3 פעמים ובאותה הרוח אומר קראי את הודעתי הראשונה שוב? אש בשדה קוצים יכולה להיות גדולה ומרשימה ובאותה מידה היא בת חלוף ,וכך מסתבר בחלוף שלהי המאה ה 20, היה גם אותו גל של "רוחניות" (אישית נראה לי יותר נכון להתייחס לזה כעבודה זרה) ששטף את הארץ הוא פשוט עבר כמו אופנה חולפת והשאיר אחריו כמה שיירים (בדומה לפליטי שנות ה-60, תתעוררו באמת??, זה עבר וזה נגמר) בשונה לחלוטין ,מאש תמיד הבוערת כבר התשס"ז שנים, (וכוחה יפה "על הראשונים ועל האחרונים דבר טוב ויפה חיי וקיים", כפי שאנו מידי מתחייבים לה מידי בוקר וערב, ממסורת חייה קיימת נושמת ורב גונית כל כך המאפשרת מצע נרחב ויציב למגוון רחב כל כך לראיה העצמית של יחיד את עצמו כ"יהודי". היהדות דוחה את הכפייה של דרכה על אחרים אמת היא תובענית מאוד ליהודים והיא גם תובעת מהם חד משמעית לנהוג בהגינות בגרים, "זכור כי גר היית בארץ מצרים" וגו' ,ולמעשה ביהדות יש חשיבות גדולה והדגשה לכך שיחיד יטול על עצמו עול תורה ומצוות וגם אדם שאין לו שום מושג מה זה אומר בכלל להיות יהודי עדיין לא נבעט מימנה ותמיד אם ירצה יהיה מי שיסכים להדריכו בה ובנפלאותיה.

למעלה