זו דעתי.

../images/Emo63.gifאנשים תיקראו את הספרים של הרצל ../images/Emo164.gif

" הרצל " כתב בספרים שלו שהוא רוצה שכולנו נלך אל " הכנסייה "

יחוד הייחודים..

העלת כאן משהו חשוב, לייחד ייחודים זוהי דרגה גבוהה מאוד, שכותבי ספרי הקבלה היו בה. דרגה שלא קל להיות בה ואף מסוכן לנפש ולגוף ובכדי להשאר בשפיות ובאיזון נפשי פיזי הם הגנו על עצמם יומם ולייל גם דרך המצוות [ אם לא בלבד ]. אחרי שהם היו בדרגה הזו, הם כתבו מה שכתבו, באם אנשים שטועמים מטעמה של תורה זו, כמה קליפות נושרות, טעם משכר ומרומם ואומרים לעצמם "רגע אני לא שומר מצוות ולא זה זה וטוב לי " מעולה זו הכוונה אבל הם ישר הופכים להיות פוסקי הדור החדשים ומבטלים את דרכם של אלו שעמלו בכדי להוריד ולפשט עבורנו את חוכמה זו. לזה אני קוראת לימודי קבלה אינסטנט סידרת ספרים כמה הרצאות והופ יש לנו גדולי הדור החדשים שיודעים ב ד י ו ק מה צריך ומה לא, אין לי בעיה עם זה שיתמידו בדרך שלהם ושיצליחו אבל לבטל משהו שהם לא יודעים לעומק? כל תובנות הניו אייג' הן סבבה לחלוטין אבל אין כל קשר ביניהן לבין קבלה. זה מה שמבלבל אותם. לכן היא כתבה את מה שכתבה כאן ולא הפורום של מיסטיקה ורוחניות. אין כל קשר בין מה שהיא כתבה לחוכמת הקבלה. גם לייטמן עצמו יודע, שהוא לא היה מגיע לדרגתו [ שהיא לדעתי גבוהה ] אילו לא למד אצל מורו ורבו בדרך הספציפית ההיא. הוא יודע שלדרגה גבוהה יותר צריך יותר מכמה תובנות רוחניות, ההפצה שלו ברבים מיועדת להרים כמה שיותר אנשים לדרגה מסויימת של רוח שזה בסדר גמור. אבל בכדי לעלות ולהפוך להיות מקובל של אמת להיות כלי קיבול גבוה יותר צריך להתעמק בכתובים ,לדעת ולעשות. שאלו אותו למה אתה עם כיפה אם לא חייב? הוא ענה, כי כך נהוג כך חושבים שצריך לנהוג מי שעוסק בקבלה, [ קראתי באחד מספריו ] אני אומרת שבדרגתו הוא צריך לעשות בדיוק מה שהוא מאמין בו ולא מה שאחרים חושבים. ולכן מתבקש לחשוב שהוא יודע את חשיבות המצוות. כדי לקרב אנשים לרוחניות נשארים ליברליים אבל להכנס לעובי הקורה צריך יותר מזה.

ד"ר מיכאל לייטמן זה עוד " קליפה " ../images/Emo70.gif

מיכאל לייטמן זה עוד " קליפה " שתחזיר הרבה אנשים " חילוניים " בתשובה
. כתוב
בספר " הזוהר "
שלפני ביאת המשיח " הערב רב " ( יהודים מיתבוללים ) ישלטו על עם ישראל ויקימו לעצמם כאן " שילטון "

malhaz

New member
מעולם לא למדתי קבלה...

ועל כן השימוש שאני עושה במושגיים מהקבלה הם ברמה שיטחית ביותר(ואני משתדל להימנע מכך) השתמשתי במושג כדי להתריע בטרם הפורום יהפוך לעוד פורום "רוחניות"

למעלה