זכאות לדמי לידה - ממתי?

מצב
הנושא נעול.

dan iel g

New member
זכאות לדמי לידה - ממתי?

זכאות לדמי לידה - ממתי?
עבדתי רצוף למעלה מ- 7 שנים. אני עצמאית ושכירה. ילדתי ביוני 2004 ושאלתי הנה בעניין זכאות לדמי לידה: פוטרתי בספטמבר 2003 (ממש בתחילת ההריון) מעבודתי כשכירה. קיבלתי דמי אבטלה עד ינואר 2004. כעצמאית אינני משלמת ביטוח לאומי (אני מרויחה סכום נמוך ולכן אינני חייבת בדמי ביטוח). א. כיצד יחושבו דמי הלידה מעבודתי כשכירה? (עפ"י ממוצע 3 משכורות אחרונות או ממוצע דמי האבטלה שקיבלתי - מאז לא עבדתי כשכירה יותר). ב. האם אני זכאית לדמי לידה מהיותי עצמאית למרות תשלא הייתי חייבת בדמי ביטוח? ג. האם אני צריכה לצרף לתביעה אישור רופא או שמספיק אישור מביה"ח בו ילדתי (מאחר והפיטורין היו לפני הלידה). תודה מראש...

לדמי לידה תהיי זכאית

זכאות לדמי לידה - ממתי?
עבדתי רצוף למעלה מ- 7 שנים. אני עצמאית ושכירה. ילדתי ביוני 2004 ושאלתי הנה בעניין זכאות לדמי לידה: פוטרתי בספטמבר 2003 (ממש בתחילת ההריון) מעבודתי כשכירה. קיבלתי דמי אבטלה עד ינואר 2004. כעצמאית אינני משלמת ביטוח לאומי (אני מרויחה סכום נמוך ולכן אינני חייבת בדמי ביטוח). א. כיצד יחושבו דמי הלידה מעבודתי כשכירה? (עפ"י ממוצע 3 משכורות אחרונות או ממוצע דמי האבטלה שקיבלתי - מאז לא עבדתי כשכירה יותר). ב. האם אני זכאית לדמי לידה מהיותי עצמאית למרות תשלא הייתי חייבת בדמי ביטוח? ג. האם אני צריכה לצרף לתביעה אישור רופא או שמספיק אישור מביה"ח בו ילדתי (מאחר והפיטורין היו לפני הלידה). תודה מראש...
לדמי לידה תהיי זכאית
אם שולמו בעדך דמי ביטוח 10 חודשים מתוך 14 חודשים או 15 חודשים מתוך 22 חודשים שלפני היום שהפסיקת את עבודתך בזמן ההריון. הינו, אם שולמו עליך דמי ביטוח עפ"י אחת התקופות הנ"ל עד היום בו הפסקת לעבוד ואם היום הזה היה כאשר היית בהריון, הרי שהנך זכאית לדמי לידה. לצורך העניין אין זה משנה אם הינך עצמאית או שכירה, כל עוד שולמו עליך דמי ביטוח. מצרפת לך קישור לאתר המל"ל שם תוכלי לקרוא על זכויותיך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה