חבל לטיול בנחל דרגות - מדבר יהודה

תודה נסיכה, תודה רוני, תודה איתי

אכן מציץ ועוקב אחריכם מלמעלה
- יישר כח

harhanegev

New member
חנות ייעודית זה טוב ויפה,

אבל אנשים עם תקציב נורמלי מעדיפים חנות ייעודית ומקצועית ורצינית שההוצאות שלה הן בעיקר על קניית סחורה, ולא חנות שמוציאה מיליונים על פרסומות ועל עיצוב מלוקק. מה שמשנה זה מהי תכל'ס הסחורה הנמכרת, ולא התדמית המזוייפת שכל מיני רשתות כאילו מקצועיות יוצרות לעצמן ע"י משרדי פרסום ואנשי יחסי ציבור. אם יציעו לי בחנות מלוקקת מוצר מסויים ב-80 ש"ח ובחנות נורמלית את אותו מוצר של אותו יצרן ב-50 ש"ח, ברור לחלוטין איפה אקנה. אני לא צריך לממן פרסומות יקרות ודמי שכירות של קניונים יקרים. אף אחד לא צריך.

נעם H

New member
אם מדובר בשימוש חד פעמי

אין כל הצדקה להשקיע יותר מהמינימום. חבל של סנטימטר יספיק בהחלט. אם יהיה שימוש לחבל בעתיד, אז בוודאי שכדאי להשקיע בחבל מקצועי. אמנם אינני מדריך מקצועי, אך השתמשתי בחבל הנ"ל פעם אחת, בדרג'ה, וזה היה מספיק חזק.

אתה קצת דרמתי...

למרות שאני גולש מצוקים חובב ומחזיק חבלים תקניים, אני חייב לציין שלגלוש מצוקים ולהעזר בחבל בשביל לרדת ירידה תלולה או סלע מדורג זה שני דברים שונים לגמרי. לפי הכתיבה שלך חבל תקני לא יספיק לו... הוא צריך גם רתמות, טבעות, מכשירי חיכוך וכו'. אני לא הייתי פוסל חבל פשוט למטרה פשוטה... למה לקנות חבל סטטי ב11-15 ש"ח למטר שמותאם לגלישת מצוקים (שכל משקל הגוף והציוד תלויים על החבל) כשאפשר לקנות חבל זול יותר שלפי הרישום עומס הקריעה שלו הוא גם 2500 ק"ג והשימוש בו הוא תמיד ש2 הרגליים על הקרקע (משקל הגוף לא על החבל בלבד אלא ברובו על הסלע)? צריך לבדוק מה מקבלים במחיר הנמוך ואז רק לקחת החלטה. כל אחד והמטרה שלו. כמובן שאם יש לך את היכולת הכספית והחבל ישמש אותך לטיולים רבים ולשנים ארוכות, עדיף לקנות חבל "עם תעודות"...

harhanegev

New member
וגם חבל עם תעודות,

עדיף לקנות ב"חנות של שמעון" ש-70% מההכנסות שלה בערך הולכות לקניית סחורה, מאשר ממי שמחיריו למעלה למעלה בשמיים בגלל הוצאות על פרסומות בטלויזיה וברדיו ובעשרות עיתונים ובפרסום חוצות ובדמי שכירות לקניונים מלוקקים (ולא בגלל איכות הסחורה). אני מדבר כמובן על מצב בו זהו בדיוק אותו מוצר של אותו יצרן, ומחיר המכירה שונה בתכלית השינוי.

harhanegev

New member
ומקצוען אמיתי,

האם הוא אמור לשלם ביוקר עבור פרסומות ויחסי ציבור ודמי שכירות של קניונים מלוקקים כאשר אותו מוצר אשר יוצר ע"י אותה חברה באותו תאריך מוצע לו במחיר שפוי בחנות נורמלית ? האם בכך מתבטאת מקצוענות, בדאגה כנה לריפד כספיהם של קשת / רשת / מעריב / ידיעות / וכו' ?

פירט

New member
עברתי את הנחל בשלישו התחתון.

לפני שבועיים. הגבים הראשונים הסריחו למדי אבל בהמשך כבר לא. (יכול להיות שהתרגלתי......) המים היו קרים מאוד וכדאי גם לחשוב על תיק אטום או שקיות אטימות לבגדים להחלפה,אוכל וכו'. חבל אחד של 10 ממ', 25 מ' הספיק לנו.

ששש

New member
מנסיוני הדל לאיו דווקא בטג"ח

שבנושא הנ"ל אין לי הרבה ידע ובכ"ז לא נראה לי שחנות בניין מחזיקה ציוד תיקני ובטיחותי לגלישת או\ טיפוס מצוקים וכיו"ב. לעניות דעתי ישנה הצדקה להשתמש בחבל אמין אך לא תקני בהעזרות בירידה תלולה או בשיפוע שבו רק נעזרים בחבל לטובת הירידה. אך לצורך מעבר צוקים שבו כל גופך תלוי באותו חבל, אין מקום להקל ראש בעניין! עד כמה שאני מבין ישנם תקנים מחמירים על ציוד טג"ח האמור לעמוד בעומסים גדולים עשרות מונים ממה שהם יסחבו בפועל. כל עיגול פינות בעניין הזה הוא עבירה בטיחותית ממדרגה ראשונה וחוסר מקצועיות בולט. אני יודע על גולשים שפוסלים שמיניה או שקוראים לזה רק בגלל שהיא נפלה על הרצפה מגובה, למה? כי היא אמורה לעמוד בעומס מצטבר ולא בחבטות, תקנו אותי האנשים שכן מבינים אם אני טועה בזה. ברור עם זאת, כי אם נמצא בחנות כלשהיא אותו מוצר בדיוק, של אותו ייצרן במחיר זול יותר, יש מקום לשקול לרכוש אותו. אך להבנתי אין כך הדבר ויש סיכוי כי מדובר בציוד ברמה נמוכה, לא תקני או פגום שמצא דרך לאותו מוכר. אני הייתי חושב פעמיים ושלוש לפני קניה כזו.

harhanegev

New member
אז אני מבין שבשורה התחתונה אנחנו מסכימים.

האיכות של ציוד היא לפי היצרן והנתונים של המוצר, ולא לפי התוספות החצופות שכל מיני חנויות מלוקקות רוצות שנשלם להן. יש לא מעט חנויות מקצועניות וייעודיות לענייני טיולים, שההוצאות העיקריות שלהן זה עבור קניית סחורה, ובהן המחירים אכן הרבה יותר שפויים מאשר אצל החצופים בעלי השמות המפורסמים. לא מפורסמים עקב איכות, אלא מפורסמים כי נתח נכבד מהמחירים שלהם הולך לפרסומות ופרסומות ופרסומות. מי שמעניין אותו המוצר, ולא ללכת לקניון "וואו" מכיר היטב את החנויות הנפלאות והנורמליות שמוכרות סחורה משובחת במחיר הוגן.

ihtiyar

New member
../images/Emo70.gif../images/Emo18.gif../images/Emo70.gif../images/Emo18.gif../images/Emo70.gif../images/Emo18.gif../images/Emo70.gif

אסף '1 נמצא במילואים [בין היתר הוא בצוות חילוץ גליל מערבי], לכן ארשה לעצמי כמה הערות במקומו [מדריך סנפלינג כ-25 שנה, והעברתי פעם קורס בן 11 יום למדריכי גלישה]: מיכה דיבר על ציוד תיקני ולא על מחירו. אם תמצא ציוד כזה בחנות יוקרתית או בבית תמחוי - אין לכך קשר לנושא המדובר. כשתצא פעם להגליש אנשים, כדאי שתזכור: "חיי האנשים תלויים (תרתי משמע) בציוד ובמדריך". אעשה פרפרזה על הסיסמה חסרת האחריות שכתבת למעלה: קנֶה לך ציוד זול ולא ראוי בחנות חומרי בניין, ונשמע עליך בקשת / רשת / מעריב / ידיעות וכו', עם או ללא תמונה במסגרת שחורה. חוזר שוב: הציוד צריך להיות תיקני ללא קשר למקום שבו רכשת אותו או למחירו. ממש אין בעיה לקשור חבל ולגלוש. זה קל וחביב....עד שמגיעה התקלה הראשונה. זה נכון לציוד גלישה בחבל, בדיוק כפי שזה נכון לציוד צלילה, לגלשני רוח, מצנחים - כל דבר שעלול לעלות בחיי אדם
. אף אחד לא ילך לחייט כדי שיתפור לו מצנח (אפילו אם זה חייט צמרת), או יבקש מהנפח השכונתי לייצר לו בלוני צלילה. מאותה סיבה אסור
להשתמש בציוד גלישה לא תקין. אנשים פזיזים עלולים לקרוא את דבריך כאן, ליישם אותם - ואתה אפילו לא תדע שיש לך חלק ישיר בפציעתם, במקרה הטוב. אסיים בסיפור קצר שסיפרתי כאן פעם: בסוף שנות ה-70 יצאו שני ברנשים לרדת להוּטָה 100: בור קארסטי אנכי בעומק של 80 מ' ברכס פקיעין. לא היה מידע על ההוטה (אף אחד לא ירד אליה לפני כן) ולא היה ברשותם ציוד גלישה, לכן הם החליטו לרדת בכח-ידיים ו"ירידת מדרגה" עם חבלי פישתן. השני שירד הגיע לאפיסת כוחות במטרים האחרונים, ונפל. לקח כ-7 שעות עד שהוא חולץ באמצעות מסוק. למזלו רק זזה לו חוליה בגב. את הראשון משני הברנשם הללו אני רואה כל יום בראי...

harhanegev

New member
אני שמח שאתה מביע איתי הסכמה מלאה

ולא חולק עלי בכלום.

poohbobcat

New member
כמה דברים ליאיר

אני מנסה להבין מאיפה הידיעה על הכסף הרב שהולך לפרסומות ושאר דברים ברשתות השונות, בתור עובד אחת הרשתות אני יכול להגיד שאתה צודק חלקית, רק אחוז קטן ביותר הולך למשרדים של הרשת למטרת פרסום ומשכורות עובדים, בתור אחד שעובד ברשת כיום ועבד וניהל חנות שאם אתה אילתי אתה מכיר בטוח והיא לא רשת אבל נמצאת במקום מאוד מרכזי באילת מי שקובע את המחירים של המוצרים הוא היבואן עצמו ולא החנות. נכון שיש חנויות שמעלות מחירים מעל מחיר היבואן גם פרטיות וגם רשתיות ואני אגלה לך ולכולם סוד, גם בתוך הרשת יש מחירים שונים לאותו מוצר אבל זה כבר תלוי בחנות ולא תמיד ברשת או ביבואן, לסופו של עיניין אני חושב שאין להכליל את כול החנויות הרשתיות בתור מעלי מחירים סידרתיים ואני מוכן בצעד יוצר דופן אם תפנה אלי במסרים לומר לך את המחיר מחירון שהחברה מפרסמת לפני כול קנייה שלך וככה תוכל לראות מי מעלה מחירים ומי מוריד ואיפה כדי לך לקנות (ואני מדבר על מחירים של מוצרים לפני הנחות שעושים לכל מיני אנשים) ואני מבטיח לך שתופתע מזה שיש חנויות רשת שהמחירים שלהפ אילו יותר זולים מחנויות יעודיות. ואני מקווה שכל מי שבפורום ועוד בחנות (דוגמת שלו בצפון)יסכים איתי אנ עוד יכול להמשיך ולספר על איך חנויות טיולים עובדות אבל זה לפעם אחרת

harhanegev

New member
תשובה:

היבואן קובע רק את המחיר בו הוא מוכר לחנות ולא שום דבר אחר. בעל החנות הוא זה שקובע כמה אחוז להרוויח ובהתאם המחירים נקבעים. "מחירים מומלצים" לא אומרים שום דבר, כל חנות יכולה לעלות מעליהם (בתנאי שזהו לא מחיר בפיקוח, וכאן אנו לא מדברים על מחיר בפיקוח) ולרדת מתחתיהם כאוות נפשה, ומי שינסה להגביל אותה הוא עבריין פלילי לפי חוק מדינת ישראל. אני מכיר חנות טיולים רצינית אחת באילת, והיא נמצאת במרכז שמעיה. מאיפה הידע על הוצאות לפרסומות ? פשוט מאוד: קוראים עיתון, אז רואים פרסומות בעיתון. כנ"ל לגבי שאר אפיקי הפרסום. עוד מבחן פשוט לרצינות של חנות: לנסות לקנות רצועות אשר בעזרתן מתקנים ומשפצרים תיקים הדורשים תיקון. בחנות רצינית זה תמיד יהיה, אך בחנויות מלוקקות שעושות הרבה רוח, מה פתאום שנעזור ללקוח לקנות חלקי חילוף ב 20-30 שקל ??? שיקנה LOWE-ALPIN חדש !

poohbobcat

New member
צר לי

צר לי אבל אתה טועה ובגדול יותר מזה לא אוסיף אין לי כוח להתווכח עם מי שדעותיו נהולות (הכוונה ליאיר) ואם אתה קורה לחנות בשמעייה רצינית אז לא הייתי רוצה לטייל עם הציוד שיש לך וערב טוב לכולם

harhanegev

New member
מילא להתווכח איתי,

מילא להתכחש לחוקי מדינת ישראל הקובעים כי בעל החנות הוא הקובע באיזה מחיר למכור, אבל מתברר שיש לך את החוצפה להכפיש חנות רצינית ומקצועית מאוד, שכל חטאה בכך שהיא מוכרת במחירים הוגנים את מה שהחנויות המלוקקות (המנסות להסוות את עצמן כ"מקצועיות") מוכרות במחירים שערורייתיים.

למעלה