חייבת יעוץ

חייבת יעוץ

לפני כחודש פרסמתי מיטה למכירה באתר כלשהו ללא תמונה וללא פירוט גודל המיטה,כשחלפתי פרטים במייל עם הקונה המיועדת כתבתי לה במייל כי המיטה היא סטנדרטית לדעתי ושלפי דעתי מדובר ב2 מטר על 1.60, מיטה זו היתה אצלי שנה שלמה וגם כשרכשתי עבורה מצעים זה הגודל שאמרתי בחנות כי זה הגודל שחשבתי שיש בידיי. הרוכשת הגיעה אלי לדירה |הדגשראתה את המיטה ואמרה לי באלו המילים "נראה לי שהיא מתאימה בגודל" והזמינה מוביל שאני קישרתי אליה שייקח אליה את המיטה, ברגע שהגיעה המיטה היא התקשרה לומר לי "יש תקלה" והמיטה קטנה יותר ממה שחשבה,הבחורה דרשה שאקח את המיטה אחזיר לה את הכסף ועוד אשלם על שתי ההובלות הלוך וחזור ממני. הסברתי לה כי א. אין ביכולתי להחזיר לה את הכסף כי מכרתי את המיטה על מנת לשלם הובלה לדירה החדשה של עצמי אליה טרם עברתי ואין לי איפה לאחסן את המיטה הישנה, מה עוד שבדירה החדשה כבר ישמיטה ואין עבור הישנה מקום. ב.אני לא מוכנה לשאת את הוצאות ההובלה עלי מכיוון והיא היתה בדירה וראתה במו עינה את המיטה. יש לציין כי אני באמת בחורה הגונה והטעות נעשתה בתום לב מוחלט ומצד שני כל שופט שיבדוק את מצב החשבון שלי יבין שאין לי מאיפה לתת לה בחזרה את הכסף, אם מצבי לא היה כזה לא הייתי מוכרת בכלל את המיטה שנמצאת אצלי בדיוק שנה. סכום המיטה שפורסם היה 1200 ואני מכיוון שממש רציתי למכו ראותה והבחורה אמרה לי שהמחיר קצת יקר לה, ככל שהתקרב זמן המעבר פחדדתי להתקע עם המיטה ויצרתי עמה קשר ומכרתי לה אותה ב650 ש"ח. בקשתי מהבחורה שתהיה לפחות הוגנת ותתן לי זמן לנסות למכור שוב את המיטה, הבחורה " נתנה לי שבועיים" וכעת שלחה לי מייל מאיים שתתבע אותי בבית המשפט. יש לציין שהיא לא הסכימה לקחת את המיטה בכלל והשאירה אותה על משאיתו של המוביל שלמזלי עדיין שומר אותה בביתו, יש סיכוי גדול שאני אחזיר לה את הכסף והמוביל בכלל יפטר מהמיטה, מה עוד שהוא גר בפרדס חנה ואף אחד מהקונים שיצרו עמי קשר מהאתר לא מוכנים לנסוע עד פרדס חנה(עירו של המוביל)ובצדק על מנת לראות מיטה. מה עלי לעשות?

במיטה הגודל קובע

האם סיפור המיטה הוא אמת לאמיתה? את כותבת, שהקונה אמרה לך: "נראה לי שהיא מתאימה בגודל". משמע: היא לא הייתה בטוחה. אז מדוע לא מדדתן? בכל אופן, אם לא הייתה שום הטעיה מצדך (אמירה כגון: "מדדתי, זה הגודל"), ולא הסכמתן, במפורש או במשתמע, שהיא זכאית להחזיר את המיטה ולקבל את כספה בחזרה אם לא תתאים; ובהנחה, שהיא דורשת החזר באמת רק בגלל גודל המיטה, ולא בשל פגם נסתר, שהיא לא יכלה לגלות בבדיקה סבירה אצלך - דעתי היא, שאינך חייבת לה דבר. ראי חוק המכר.

תודה רבה על התגובה

האם יש כאן מישהו עם עוד תגובה לעניין או דעה אחרת? האם עלי להתאמץ חודש וקצת בעבודה ע"מ לגייס עבורה את הכסף(ובו בזמן לאבד את המיטה)או שאין לה כאן באמת סיכוי נגדי אם נגיע לבית משפט עם העניין הזה? מצד אחד מצפונית אני רוצה לתת לה את הכסף ולגמור עם זה מצד שני אין לי מאיפה ואני נפסדת כאן בדיוק כמוהה אם לא יותר. זה לא שהיא ישנה על הרצפה, היא רכשה ממני רק בסיס, מזרן כבר יש לה. לא יודעת מה לעשות....

88nothing

Active member
אני לא עו"ד אבל אגיד איך זה נראה מהצד

פרסמת מיטה, קיבלת שיחת טלפון מאישה כלשהי(אם במייל עוד יותר טוב, יש הוכחות כתובות), האשה באה אליך הביתה לראות אמ המיטה! את לא הית אצלה בבית! סיכמתן על מכיר והוזמנה הובלה. נהג ההובלה ידע לאן לקחת את המיטה כלומר, היא הדריכה אותו ונתנה לו את הכתובת, דבר שמראה על מוכנות לעסקה. פתאום היא מגלה שהמיטה לא מתאימה לה, למה לא בדקה קודם? זה התפקיד שלך לבדוק שהמוצר מתאים למידות שלה בבית? בגלל חוסר האחריות וההתרשלות שלה, היא דורשת ממך לקחת את ההוצעות עליך. איפה האחריות שלה לעיניין? את רצית למכור מיטה, מכרת ולא מעניין אותך מה אותה אישה תעשה איתה!!!!! לסיכום מה שאני מציע לך. לא להחזיר לה כלום! היא וחוסר האחריות שלה הם האשמים היחידים בסיפור. אם היא תציע חלק מהכסף תמורת המיטה תסרבי, כי את לא יודעת באיזה מצב נמצאת המיטה אצל המוביל. את מבחינתך מכרת הזמנתם הובלה ומכאן זאת לא בעיה שלך בכלל! אם היא תרצה לתבוע שתתבע כל שופט יבין את העיניין ויטיל עליה את האחריות. את כן יכולה לאיים עליה בתביעת נגד על עוגמת הנפש שהיא גורמת לך, עקב חוסר היכולת שלה לקחת אחריות ולבדוק!

תודה רבה.

אם יש כאן מישהו שחושב אחרת עדיף מישהו מוסמך אני אשמח לשמוע על כך. חג שמח נעמי

למעלה