חינוך מיני

yaeltz

New member
חינוך מיני

הילד הגדול שלי (בן 7) שואל מידי פעם שאלות בנושא. האם מישהי מכירה ספר טוב או אתר שנותן הסבר על איך כדאי להעביר את המסרים האלו? אני ממש מרגישה חסרת אונים. וחוץ מזה - מקלחות משותפות וזה שהם "רואים לי" - מתי מומלץ לעשות הפרדה? תודה, יעל

פלגיה

New member
אני לא מכירה ספר טוב בנושא

הספרים הקיימים מפרטים או יותר ממה שאני רוצה, או פחות מדי. מה שאני עושה זה לענות בכל פעם על השאלה שנשאלה בצורה עניינית, ולא להרחיב מעבר למה שנשאל. מנהגים בבית - כל בית עושה לפי מה שנראה לו ראוי. לגבי מקלחות משותפות - אני אף פעם לא עשיתי מקלחת משותפת יחד עם הילדים. הם רואים אותי לעיתים מתלבשת, אבל אף פעם לא בעירום. הבן שלי בן 9 וחצי רואה אותי מניקה ויש לו שאלות על מה שהוא רואה - הוא שואל, ואני עונה בענייניות.

מחשבות

New member
מומלץ לעשות הפרדה כששני הצדדים

מרגישים לא נוח. השבדים בודאי יותר ליברלים ממני.

אכן גם אני מעולם לא עשיתי

רחצות משותפות עם ילדי, העדפתי את הפרטיות ו"זמן האיכות" שלי. כשילדי היו קטנים, הבנות היו מתרחצות יחד אך כעת כל ילד מתרחץ בנפרד (לפי רצון הילדים). אני חושבת שכאשר הילדים גדולים ומתחילים לשאול שאלות ושני הצדדים מרגישים לא בנוח, זה הזמן לעשות הפרדה.

אורזיגל

New member
מבחינה "רשמית" מומלץ לא להתקלח

עם ילדים מגיל 5 ומעלה כיוון שמגיל זה מתחילה אצלם התייחסות מינית לעירום. כמובן שזו לא מתמטיקה וזה יכול לבוא אצל ילדים שונים מוקדם יותר או מאוחר יותר. לגבי ספרים, יש את המדריך הישראלי למתבגרים, אמנם מוגדר לבנים מגיל 13-15, אך אני קניתי לבן שלי בסביבות גיל 10. אולי תעייני בו ותראי אם ניתן להשתמש שם בחלק מההסברים. יש לי גם ספר ילדים הומוריסטי על מין, אם את מעוניינת אבדוק את שמו. אולי תוכלי לפרט אילו שאלות הוא שואל ולפיהן נראה מה יותר מתאים לו?

לא ברור 'מתחילה אצלם התייחסות מינית

לעירום'. זה טוב? זה רע? זה מבלבל אותם? אצלנו אין שיתוף אקטיבי במקלחות אבל גם לא הסתרה (ופה ושם הם רואים אותנו במקלחת, נכנסים לשאול משהו או לקחת שמפו או משהו כזה) ורק בשנה ומשהו האחרונים התחלנו קצת יותר להקפיד בעיקר בהיפוך המינים אצל הגדולים(בן 12 ובת 9). לא נרשמו פגיעות רגשיות או נפשיות.

אורזיגל

New member
ברור שזה מבלבל כי בן לא אמור לראות

באימו אובייקט מיני וכן לא בת באביה. לכן רצוי כשהילד/ילדה מתחילים לשאול שאלות כמו : אני יכול לגעת לך? למה רק לאבא מותר? ככה זה אצל בנות? תראי לי מאיפה יוצא התינוק? זה הזמן להפסיק את זמן האמבטיה המשותפת.

את רצינית? בן 5 שרואה את אמו

בעירום חטוף יכול להתבלבל ולראות בה אובייקט מיני? יותר מדי טמבליזיה?

אורזיגל

New member
בוא נשים דברים בפרופורציה, כשאני

כותבת אובייקט מיני, אני לא מתכוונת שהוא אומר "יאללה בואי ל....". אבל לפני כחודשיים (הוא עוד מעט בן 5), הוא נישק אותי על השפתיים, במה שנקרא "נשיקה צרפתית", כשאמרתי לו, ככה לא מנשקים את אמא, אמר : אז למה ראיתי בטלויזיה שעושים ככה ככה עם הפה (תוך הדגמות) . אחרי שהוא הבין שכך לא מנשקים את אמא, הוא מסתפק בלעשות לי "ככה ככה" על הלחי. למרות שמאוד נוח לי להתקלח איתו ביחד, אני משתדלת לצנזר את המקלחות המשותפות.

כמו שאמרתי, בעיות טמבליזיה

רוב הבעיות שלנו מתחילות שם. מה הקשר למקלחת או לעירום?

צימעס

New member
מה זה "רשמית"?

יש איזה משרד ממשלתי שאמון על זה? (השאלה בכותרת רצצינית, בתוכן - לא)

כשהייתי בהריון עם אדוארד לולי

שהייתה בת חמש וחצי התחילה לישאול שאלות והסברנו לה מה שחשבנו שראוי שהיא תדע ולאט לפי השאלות שלה הרחבנו את הידע.

noa_f

New member
אני קניתי ספר חביב לילד

שאגב, התחיל דוקא עם שאלות כמו: "מה זה פדופיל?" (אויש החדשות, החדשות) והחלטנו שקודם כדאי להסביר מה זה מין נורמטיבי. ספר הומוריסטי, עם איורים לא רעים בכלל: קומיקסאים, אך מספיק "נכונים מבחינה אנטומית" וגם ההסברים סבירים ובשפה מדוברת למדי. האיש אמנם צחק מזה שהם משווים פליטת זרע לעיטוש, אבל בינינו, דוקא אנלוגיה לא רעה, אה? הוא נקרא "מאין באתי" בהוצאת מודן.

תּמר

New member
אני דווקא לא רציתי לקשר בין פדופיל

למין נורמלי. כי אין קשר - מלבד האיברים. לכן הסברתי לילדים שמדובר באנשים שרוצים לנצל לרעה ילדים, ולבקש שיגעו בהם בכל מיני מקומות מוצנעים וכדומה. (וכמובן - שאסור להסכים לזה, וציך להתרחק ולקרוא למבוגר)

noa_f

New member
אז זהו, שלא קישרנו

הסברנו על מין "רגיל" ואחרי כמה שבועות - מה לעשות, עוד פעם פדופיליה עלתה לכותרות, הוא שוב שאל, או ששאל מה זו תקיפה מינית ואז הסברנו. עם הגדול שלנו אי אפשר לחפף בתשובות, הוא יעלה על ההבדלים הדקים וישאל למה. "אז למה קוראים לזה ככה ולא ככה". בסוף צריך לתת את התשובות המדויקות והבלתי מתפשרות... כמובן שהסברים צריכים להתאים לגיל הילד. אגב, לגבי ההסבר שלך: אז למה האיברים האלה מוצנעים ואחרים לא?

פלגיה

New member
לגבי השאלה שלך

אצל דתיים יש יותר איברים מוצנעים מאשר חשופים, אז השאלה לא עולה.

noa_f

New member
נכון, אבל לא כל מבוגר שנוגע לך ביד,

למרות שאתה לא לובש גופיות, מתאים להגדרה הזו של פדופיל. כלומר: הכוונה היא לאיברים אינטימיים ולא "סתם" איברים מוצנעים.

למעלה