יד קשה.........יותר

• פותח הנושא pus
  • פורסם בתאריך
םם..

אתה רואה איזה אדם איכותי אתה? לא רק שאני לא מזלזל בך אני מעריך אותך מאוד! ובעקבות ההודעה הזאת אפילו יותר. גם אני לא הערכתי נכון הרבה דברים וגם טעיתי לא מעט פעמים הגדולה זה להישאר עם ראש פתוח ולא להתבצר הערכה הראשונית שלך.

AmitNHB

New member
אני לא יודע מה אתה חושב שמלמדים בשייטת אבל זה

אותן שיטות ההגנה עצמית\קרב מגע שמלמדים בכל מקום אחר שמלדמים בו הגנה עצמית. הם לא מכירים נקודות תורפה שאף אחד אחר לא מכיר והם לא המציאו שיטה להפוך ילדים בני 18 בשנה וחצי לברוס לי שיכול להרוג אנשים עם אגודל למפתח הלב. לוחמים השייטת, כבודם במקומם מונח, טובים מאוד במה שהם אמורים לעשות וזה לא לחימה בידיים חשופות ברחוב. לוחם MMA מול לוחם שייטת בקרב רחוב ? את רב הקרבות ? LOL, כנראה שגם לא אחד. חבר, אתה חי בסרט. הם גם מתאמנים לא מעט בשחייה. אולי הם ינצחו את מייקל פלפס בשחייה בסגנון חופשי בירקון ? נו... כי שחייה בירקון זה שונה לגמרי משחייה בבריכה אולימפית.

LORSIN

New member
זה כבר קצת מתחיל להגעיל

אני תמיד פתוח להשמיע את דעתי ולשמוע דעות של אחרים. ואם אני טועה, אני יודה בזה, אם אני לא טועה, אני אנסה להסביר . אולי זה טבע אנושי שכולם לוקים בו, אבל אני חושב שהפורום צריך להשתמש במשפטים כמו: "אתה חי בסרט" "LOL" וגם סיפורים מטאפורים מגוחכים שאמורים להדגיש לכאורה כמה המשתמש מגוחך. בכל מקרה, אולי הגזמתי בידע שחשבתי שיש ללוחמי שייטת בקרב מגע. אני מתנצל על הטעות. כנראה שלוחמי שייטת לא מנצחים לוחמי MMA בקרב רחוב.

gkaman

New member
תקשיב חבוב

אתה לא תמצא פורום אחד באינטרנט שתוכל לבוא לאנשים שיושבים בו ולדבר שטויות מוחלטות כשאתה מציג אותן כעובדות (או לפחות כדיעה מלומדת) ולצפות שיענו לך ברצינות תהומית. בני אדם פשוט לא מתוכנתים ככה...

AmitNHB

New member
זה מביע את את העובדה שאני מוצא את עמדתך

בנושא רחוקה מאוד מהמציאות. מה לעשות, חבר ? קורה... גם אני דיברתי שטויות בעבר. גם לך מותר. בשנה וחצי לערך בהם מאמנים את לוחמי השייטת או לצורך העניין כל יחידה עילית אחרת בכל צבא אחר, ישנם הרבה מאוד מיומנויות שיש להקנות להם ולחימה בידיים חשופות אינה בעדיפות הראשונה. זו פשוט אינה המטרה, וגם אם זו הייתה אז היית מלמד אותם איך להרוג מחבל של חיזבאללאה בידיים חשופות, לא את פידור אמליאננקו ולא את ברוק לסנר. תאמין לי,הם לא מלמדים שם הגנה עצמית או קרב מגע מעלם אחר ועם כל הכבוד לשייטת או לסיירת מטכל, אז להיות אלוף NCAA או אלוך אירופה או אלוף אולימפי מצריך אימונים הרבה הרבה יותר קשים וכישרון הרבה הרבה יותר גדול. אם תשים את המובחר שבמובחרים מכל יחידה מובחרת מול ברוק לסנר או אנדרסון סילבה אחד מול השני ותגיד להם יאללא מכות, אז אני מבטיח לך שב 99.9 אחוזים מהמקרים לא יהיה זה מר המובחר שבמובחרים שיפתיע את אלוך ה MMA, לא עם בעיטה לביצים ולא עם אצבע לעין. תאמין לי, זה לא פשוט כמו שזה נישמע לתת למישהו בעיטה לביצים כשהוא מצפה לכך.

doom23

New member
אתם רציניים להשוות קומנדו לMMA ?

מלמדים את החיילים האלה הישרדות עובדה אחרי שקיבלו מוטות ברזל בראש הם חיים והשתלטו על הספינה החיילים האלה עוברים הכשרות להרוג בן אדם לא לנצח בנקודות אין אצלם לא לביצים ולא להכניס אצבע לעיניים הם יעשו כל מה שצריך בשביל להרוג בן אדם. גם אם זה אומר לרסק לו את הביצים לשבור קנה נשימה ולנקר את העיניים רוב הקומנדו מבוסס על קרב מגע ששם צריך להשתמש במה שיש כדי להשבית את האויב... מה עשיתם מלוחמי MMA הם מקבלים ברכיה לראש הם בוכים חצי שעה לשופט בעיטה לביצים לוקח להם 2-3 דקות לחזור לעצמם. והחיילים החטופים ראיתם מה קרה להם.. 20 - 10 איש עם מוטות על אחד

FrecCo

Active member
ווווווווווווווואו

למישהו פה יש הערכה מוגזמת על ההכשרות של לוחמים בצה"ל....... לוחמים בצה"ל לא לומדים להיות רוצחים מיומנים (וגם לא מתנסים בזה בשטח אף פעם ביד ריקה! זה נדיר מאוד!), הם כולה לומדים קמ"ע בצורה בסיסית...קרא מה ששאול אמר לא משנה כמה טוב לימדו אותך לבעוט לביצים, ללוחם MMA יש יותר ניסיון, זריזות, כוח, ידע, והכשרה בשביל לתת לך KO לפני שתספיק להרים את הרגל או פשוט לבעוט לך בביצים לפני שבכלל תחשוב על זה בעצמך... אבל תמשיך להאמין בזה...החיילים שלנו אלופי העולם ביד ריקה...סבבה

דיון מאוד ילדותי ../images/Emo31.gif

לא משנה איזה 18 אנשים היו עומדים מול עשרות המחבלים החמושים בנשק קר ועוד כמה אקדחים הם היו נפגעים קשה. מחבל אחד עם אקדח מנצח את ברוק לסנר וקארווין ביחד וכל הפנטזיה הזאת נשמעת מאוד ילדותית. לוחמי השייטת קיבלו משימה שלא מתאימה להם עם פקודות פעולה שלא ראויות להם וכלי נשק בדמות פינטבול. היעוד העיקרי של לוחמי השייטת אילו פעולות חשאיות. להגיע ליעד, לבצע את המשימה ולהסתלק בלי שיגלו אותם. בשביל המבצע הזה עם משט הטרור, השייטת ממש לא היחידה המתאימה לפעולה. למזלנו הלוחמים שלנו מספיק מאומנים ובעלי טושיה שברגע שהם הבינו שהם נחתו על אוניית טרור במקום אוניית שלום הם פעלו כמו שהם מתורגלים לפעול והצילו את עצמם מלינץ' באמצעות נשק חם. בתכלס המשימה היית חסרת הגיון והמודיעין היה פשוט מחדל! בשביל מה לקפוץ על הסירה עם חיילים? למה לא להוריד לאונייה את המנוע ולגרור אותה חזרה לטורקיה? ואם כבר משתלטים על האונייה אז למה לא באים עם סירות מכל צד ובנוסף מהאויר עם כח הרבה יותר גדול? ואם כבר ידעו שתקום התנגדות של ההמון באונייה אז למה לא לשלוח יחידה כמו יס"מ שהמומחיות שלה זה פיזור הפגנות ולא חיסול ממוקד כמו של השייטת.

FrecCo

Active member
אני דווקא בכלל לא חושב שהדיון ילדותי

אני חושב שצריך להסתכל מעבר לקו הילדותי שגררו אותו פה ולהתייחס לשאלה המעניינת שהוא מעלה- האם ללוחם שרכש כישורי לחימה ברמה הגבוהה בעולם, אך מותאמים לזירה, יש סיכויי הישרדות גבוהים יותר בסיטואציה אמיתית? התשובה היא חד משמעית כן, לדעתי. סתם בשביל להניח את דעתכם שהמרחק הוא לא כ"כ גדול מבחינה מנטלית, קחו למשל את פאולו טיאגו, לוחם בימ"מ של ברזיל, ועדיין לא אלוף עולם בMMA. כמובן שבלי קשר, הוא מפרק כל אחד ואחד מהלוחמים שלצידו בקרב יד ריקה פשוט כי הוא מתאמן על לחימה מקצוענית מחוץ למסגרת הימ"מ...וסביר להניח שהם לא. ללוחם MMA בסיטואציה של המשט יש כמה יתרונות שהיו מאפשרים לו לצאת בכבוד- קודם כל יכולת ספיגה הרבה יותר גבוהה, גם לגוף וגם לראש (לשני חבר'ה פה שחיים בסרט שלוחם שייטת הוא איזה נינג'ה אני אומר, תתפכחו, מה שהם יודעים זה נטו קרב מגע, ומה שכל מה שקמ"ע יודעים הושאל מאמנויות לחימה אחרות, במקור)-- לוחם MMA חוטף מכות על בסיס יומי במשך רוב חייו, זו רמת חישול פיזית שאף חייל לא מגיע אליה אחרי 2 בצבא. מעבר לספיגה, ללוחם MMA יש הרבה יותר כלים בסיטואצית לחימה, הוא יודע לבעוט, להתאגרף, לתפוס ולהתחמק, יש לו אינסטינקטים יותר טובים, שלא נדבר על כוח ומהירות, ויש לו יתרון של ניסיון של שנים רבות בסיטואציות קרב. כל מי שמתאמן היום יודע איזה הבדל בין כשהיינו צעירים ולא ידענו באמת מה זה מכות, ועכשיו כשאנחנו יודעים מה זה לחטוף ולהרביץ ואם ניכנס לסיטואציה כזו נהיה הרבה הרבה יותר רגועים כי כבר היינו בה הרבה פעמים. תלמדו להבדיל- ברור שזירת MMA זה לא קרב רחוב, ברורררררר..... אבל עדיין לאדם שכל חייו נלחם יש יתרון עצום!!!!!!!!!!! עצום! מבחינת הכלים שיש לו, על פני לוחם שייטת בן 20. היתרונות של לוחמים בצבא מתבטאים ברמות אחרות, אלה בעיקר אסטרטגיות קרב עם רובה, חייל שנלקח ממנו הרובה הוא לא מכונת הרג, הוא בעיקר מבולבל וצריך זמן להתעשת כי אין לו ניסיון רב בלחימה אמיתית ואין לו כישורים גבוהים מספיק כדי לנצח כמה אנשים, עם לום או בלי. לוחם MMA הוא מכונת הרג, גם מחוץ לזירה, הבחור פה שחושב שאם תוציא לוחם MMA מהזירה הוא לא שווה כלום, אני לא יודע באיזה עולם אתה חי...

הדיון המקורי בעיני ילדותי

מה זה משנה איזו קבוצה של 18 אנשים היו עומדים על האונייה?! 18 אנשים עם פינטבול מול עשרות מחבלים שקופצים עליהם במפתיע עם לומים, סכינים ואפילו אקדחים. לחשוב שקבוצה של לוחמי MMA היו מבצעים את העבודה הזאת טוב יותר היא ילדותית באותה מידה שלחשוב שלוחם שייטת מחזיק ביתרון בקרב מול לוחם MMA מקצוען בקרב ב"קרב רחוב". מפתיע אותי שבאמת התפתח פה דיון על הנושא.. לגבי כל מה שכתבת אין לי הרבה מה להוסיף אלא פשוט להסכים אתך על הכל
זה כמו שיגידו שלוחם שייטת ישיג רץ מרתון אולימפי כי הוא מתאמן על ריצה. ישיג שחיין אולימפי כי הוא מתאמן על שחיה. או ינצח לוחם MMA כי הוא מתאמן בקרב מגע

FrecCo

Active member
אז אנחנו מסכימים על הכל חוץ מזה ש...

אני חושב ש18 לוחמי MMA בהחלט היו מבצעים את המשימה הזו יותר טוב- בגלל שמהשנייה שהם ירדו בחבל זו הפכה "משימה" של מגע ישיר... שום טקטיקת צבאית או שימוש בנשק, אלא קרב ישיר מול המון זועם עם נשק קר. בגלל שאנחנו מסכימים שלוחם MMA יותר טוב בקרבות שלא כוללים רובים, הם היו יודעים להחזיר מלחמה בצורה הרבה יותר יעילה מה שאולי היה משיג תוצאות יותר טובות מבחינת פציעות- מישהו חושב שבאמת היו מצליחים להרים את פידור ולזרוק אותו מהסיפון כמו שעשו לאותו חייל? אלא אם הצליחו לתת לו לום לראש ולגרום לו לאבד הכרה לפי זה- אני מתקשה להאמין. לעומת זאת, מרגע שזה הפך למבצע צבאי להציל את החיילים ונשק נכנס לתמונה ותרגולים שלוחמי שייטת מורגלים בהם- זה המגרש שלהם...

לגבי מה שאנחנו לא מסכימים

זה נכון שברגע הנחיתה הקרב היה פנים מול פנים עם נשק קר וכנראה שלוחמי MMA היו מחזירים קרב שהיה מצתלם יותר טוב בעיניינו אבל התוצאה היית הרבה יותר גרוע בסוף הקרב. זה לא משנה אם לוחמי הMMA היו מצליחים להשבית אפילו 40 מחבלים במכות עדין היו דוקרים אותם, מכים בהם עם לום ברזל, יורים עליהם וזורקים אותם מהאונייה (כן גם את פידור ולסנר). הטושיה של לוחמי השייטת באה לידי ביטוי בזה שהם הסתגלו מהר מאוד לסיטואציה שהם לא התכוננו אליה והצליחו למזער נזקים למינימום האפשרי במסגרת ההפתעה והזמן הקצוב. לוחמי MMA ללא נשק היו כולם מתים/נחטפים ולוחמי MMA עם נשק היו גורמים להרבה באלגן. אין ספק שאם אני נקלע לסיטואציה של מכות ברחוב אני אעדיף את ראמפייג' לידי מאשר כל לוחם בצה"ל ובאותה מידה אני יכול לומר שאם אני נקלע לסיטואציה של לחימה צבאית אין ספק שאני אעדיף כמעט כל לוחם בצה"ל מאשר לוחם MMA לידי. הכל פונקציה של הכשרה ואימון.

זקס11

New member
אם אתה ברחוב, אתה תעדיף את בוב סאפ ולא פידור

פידור נראה כמו רוסי מסכן, ואדם שלא מכיר אותו, בהחלט לא יהסס לתקוף אותו. אבל בוב סאפ- הבנאדם נראה כמו רוצח כושי. אף אחד לא יעז להתקרב אליך עם כזו מפלצת ליידך. *הערה- כל זה נכתב בהנחה שבריונים התוקפים אנשים ברחוב לא נכנסו לפני כן לשרדוג.

../images/Emo6.gif

הרגת אותי עם סוף ההודעה שלך: "*הערה- כל זה נכתב בהנחה שבריונים התוקפים אנשים ברחוב לא נכנסו לפני כן לשרדוג."
אני מסכים עם ההערה שלך רק שאם תשים לב לא ציינתי שאני רוצה את פידור לידי אלה בחרתי בראמפייג' ויש לכך סיבה טובה

זקס11

New member
אני חושב שזו בכלל שאלה לסקר

"איזה לוחם MMA היית רוצה שיעמוד בכניסה למועדון שלך?" אני חושב שגם פידור וגם קארווין היו מקבלים נכשל. קימבו היה מקבל ציון גבוה, וגם בוב סאפ. ו HMC, הוא אולי ה P4P האולטימטיבי כאן.

elad547

New member
לאיזה דיון הזוי זה התפתח

אני לא מבין איך אפשר לחשוב שלוחם שייטת עם נסיון בסיסי בקרב מגע לוקח בקרב בלי חוקים לוחם MMA מקצועי?????????? מי שחושב ככה חי בסרט, יש לי חבר מהשייטת והבנאדם חיה רעה, אבל אם הוא יכנס לקרב רחוב עם לוחם MMA מקצועי שאת רוב שעות היום מעביר באימוני לחימה אין לו סיכוי לשרוד חצי דקה! צריך להבין שהלוחמים שם לומדים שיטות לנטרל בנאדם, אבל ברגע שעומד מולך לוחם מקצועי עם אינסטינטקים חדים, כל מהלך של לוחם חובבן ינוטרל ולאחריו יגיע כנראה ה-KO
נ.ב אני אשאל את חבר שלי מה הוא אומר על זה...

למעלה