יוצא עם מישהי מפונקת

יוצא עם מישהי מפונקת

תחלתי לצאת עם מישהי שמההתחלה אמרה שהיא מפונקת. אהבתי את הכנות והמודעות שלה אז אמרתי לעצמי, שלפני שאני ישר פוסל (אני מחפש מישהי עצמאית), נבדוק את העניין.

נפגשנו מספר פעמים. היא גם מראה עניין ויוזמת תקשורת ביננו ולא נראה שהיא משחקת משחקים. זה רק מגביר אצלי את הרצון שלי להמשיך להיפגש איתה וכן, אני מתחיל לפתח כלפיה רגשות. מצד שני, אני מתחיל להבין יותר ויותר עד כמה היא מפונקת ולא הכי עצמאית. היא אמנם עובדת אבל בגדול, ההורים שלה מאוד בתמונה וגם החברים במקרים הרלוונטיים. תמיד אחרים מסדרים, מזמינים מה שצריך והיא "רק מגיעה".

אני מודה שניסיתי לבדוק כמה דברים. להיפגש פעם אחת בלי לבוא לקחת אותה, היא אכן הגיעה (הסתבר שהסיעו אותה). היא לא מציעה לשלם, גם לא את הטיפ. פעם אחת שאלתי אם יש לה כסף קטן לטיפ, היא בדקה ואמרה שאין לה מזומן, כאילו ברור שהיא לא צריכה לשלם אז בשביל מה בכלל לבוא עם מזומן? לזכותה ייאמר שהיא לא בקטע פלצני והיא לא מזמינה חצי תפריט ומצפה שאשלם על הכל.

כמו שהבנתם, זה לא פינוק קיצוני (לפחות לא כרגע, אנחנו עדיין בהתחלה) וזה לא בא ממקום רע אלא בעיקר, אני מנחש, חינוך והיא פשוט התרגלה לזה. היא מותק של בחורה ובן אדם טוב ומצד שני, אני לא בטוח איך זה ישפיע בהמשך, כי אני כן מחפש מישהי עצמאית, עם יכולות משלה שהתרומה תהיה הדדית ולא שאני אצטרך לעשות הכל. יש רעיונות?

תודה!

puma141

New member
הבחורה מזמינה בעדינות אתה אומר......

והגיעה פעם כשעשית לה ניסוי, לבד. גם בלי שבאת לקחת אותה.
האמת?
אני בעדה, ואני מקווה מאוד שהיא תתעורר ותנטוש את המערכה איתך......:)
אם אתה שואל אותי-הבעיה בהחלט שלך! מכל כיוון אפשרי......
יש מצב שחינכו אותך לקמצנות?
כאילו- כייף לך עם בחורה, אתה טוען שהיא לא מגזימה- אבל הפחדים שלך מזה שהיא "מפונקת", גורמים לך לבוא לפורום ולשאול כזו שאלה, תוך כדי חד משמעיות שלך- שאתה הצודק!

אני מה זה מקווה שהיא תעזוב אותך בקרוב...:)
אתה צריך מישהי יותר מחושבנת, יותר קטנונית מזו.משהו כמוך בערך.

בהצלחה.

tal902

New member
דווקא מתפלא על התשובה שלך פומית....

הבחורה יצאה עם הגבר כבר כמה פעמים ולפי דבריו לא הוציאה עוד פעם אחת את הארנק.
&nbsp
זה נראה לך תקין? אצלי בחורה שבדייט השני לא מציע להתחלק נפסלת במיידי .... (אפילו בלי לומר אריוודרצ'י)
&nbsp
ובואי תסבירי לי משהו. עד כמה שלי ידוע אדם קמצן הוא אדם שלא מוציא את הארנק או משתמש בו כמה שפחות. במקרה דנן (כמו שקורה לא פעם אגב) מי שמוציא את הארנק הוא דווקא הגבר ומי שבדה פקטו לא מוציא את הארנק זה זאת הבחורה. אף לא פעם אחת. אז מי פה בעצם הקמצן (או הקמצנית) ? אז איך יוצא שהמשלם דווקא הוא הקמצן. לא זה לא אמיתי.....
&nbsp
וזה עוד המסקנה העדינה. המסקנה האמייתית .היא שהיא נצלנית.
&nbsp
ולשואל השאלה בהחלט יש לי רעיון בשבילך. ברח ועכשיו. לא יודע אם אתה יודע אבל בכל קשר בתחילתו נקבעים החוקים והכללים הלא כתובים שמכתיבים את המשך הקשר. ומה שאתה מקבע פה זה שאתה מממן אותה ואת ההלך הפינוקי של חייה (לדבריך). אם סבבה לך שככה זה יימשך, לך על זה. אם לא אל תצפה שזה ישתנה. אם כבר אז לרעה. ואם עוד איקס חודשים (או שנים) תרצה לשנות ולהעיר על זה היא עוד תכעס עליך כי איך אתה משנה את הכללים שהסכמת להם מלכתחילה?
&nbsp
ואם זה מפריע לך עכשיו (ובצדק אלא אם אתה לא טייקון סטייל יצחק תשובה) מצא מישהי אחרת שרואה עין בעין איתך בנושאים הללו.
&nbsp
בקשר נכון וטוב צריכה להיות הדדיות. בכל האספקטים. ואם הבחורה שלך לא מבינה את זה אז אתה בבעיה. תזכ4ר את המילה: ה-ד-ד-י-ו-ת
סה טו. I REST MY CASE

puma141

New member
הלו טל......

תראה- אני מנסה לחשוב איך לענות לך.....:)
הדבר היחיד שעולה לי לראש, זה שיש מצב שבעולם הדייטינג הוירטואלי
הדברים קצת שונים מעולם ה"דייטינג" המציאותי. :) זה אולי...
אין לי נסיון בדייטינג וירטואלי שמתמשך וחוזר על עצמו בהרבה דייטים. אולי
בגלל זה אני לא רואה את הקטע הכספי של כל העסק הזה כשזה חוזר הרבה על עצמו. אולי משם השוני הגדול בתפיסה שלנו את הדבר הזה.

לי נראה מאוד מוזר שאדם שבחורה מוצאת חן בעיניו, שהיא טובה לו ונעימה ולא יודעת מה, נמדדת אצלו כ"מפונקת" כי לא הוציאה טיפ למשל!
זה קנה המידה שלו אם היא מפונקת או לא? או זה שמישהו הביא אותה לדייט, או לא?
הרי אם היו כמה דייטים הוא דיבר איתה, הכיר אותה, הכיר קצת את האופי שלה.....אז איך זה מה שמטריד אותו בכל הקטע שלה, וזה מה שהוא רואה וקובע עליה? בעיני אם זה ככה- אז אין לה מה לעשות איתו, כמו שלו אין מה לעשות איתה.
אולי שכחתם כמה דברים בדרך- כגברים בקטע הזה.
אני ממש לא אומרת שהוא צריך לבזבז עליה בצורה לא נשלטת, או להיענות לכל גחמה שלה! זה גם לא מה שהוא מתאר כאן כבחורה נצלנית.
אז ראבק- קפה? טיפ? נראה לי מתקמצן, מתקטן, לא נראה לי למעשה.
זו התעסקות בטפל לגמרי- מבחינתי.
יש מצב שאני באמת לא מודעת לכמה דברים בקטע הזה של הדייטינג.

מה שכתבת אתה טלטלוש, זה סוג של "חינוך" כביכול מהתחלה.
לי באופן אישי- זו נראית גישה מפחידה קצת, בכנות :)
הדדיות כפרוש- לא באה לידי ביטוי בקטע הזה, כעיקר בזוגיות, בטח שלא בהתחלה בטח שלא בשלבים של חיזור, שאת זה שכחתם לגמרי....
*בהנחה כפי שקראתי בפוסט הזה, שזה לא דייט חד פעמי, אלא זו בחורה שמוצאת חן בעיניו*.
אם הבחורה הזו נראית לו, זה באמת קנה מידה כלום בתוך המפגש הזה.
אם אתה מתעקש לראות דייט עם מישהי כעיקר מתוך הכיס שלך- אם שילמת או לא על הקפה שלה *חלילה אם היא הזמינה עודה, כן?!?!* זה אומר לי שהבעיה לא אצלה, אלא אצלך.
ככה אני רואה את זה....:) וה"חינוך" שאתה מדבר עליו-מביש, אין בו הדדיות בעיני, אלא יחסי "מחנך מתחנכת".
עצם העובדה שהתפלאת שאני כותבת את זה, אומר שאתה קצת הספקת להבין איך אני חושבת,ואני בהחלט לא מתכוונת לניצול או משהו כזה. זה אפילו נראה לי מאוד מאוד מוזר, שאתה משתמש במילה הזו, במקרה הנ"ל.

אני יכולה להגיד לך, שאם אני הייתי במערכת יחסים עם אדם שאני אוהבת את המהות שלו והוא היה חלילה נופל או צריך אותי- הייתי שם בכל הכח. :)
מכל הבחינות. כך שכן לשלם על קפה או טיפ או לא לשלם- זה קנה מידה אפסי ואפילו נקודת מינוס, לגבר שחושב דרך שם.

tal902

New member
לא הבנת כלום....

קודם כל, מה זה דייט וירטואלי? ההיכרות הראשונית היא באמצעי וירטואלי. וונס נפגשתם זה כבר מציאות וקשר רגיל לגמרי.
&nbsp
הבחור הזכיר את הטיפ לא כהוכחה לפינוק אלא שגם את הטיפ הבחורה לא מציע לשלם (שלא לדבר על ההזמנה).
&nbsp
לעניין החינוך מההתחלה. את זה לא אני אומר, אלא פסיכולוגית שעוסקים בנושא וכתבו כמה ספרים בנושא זוגיות. (אם את ממש רוצה אתאמץ למצוא לך את שמות הספרים)
&nbsp
ומה לעשות, זה פשוט ככה. באופן תת מודע. לא עניין של חינוך אלא דינמיקה של קשר בין שני אנשים (גם לא הזוגיות אגב).
&nbsp
אני לגמרי בעד חיזור. אבל חיזור לא נמדד בזה שאתה משלם על הבחורה בכל הדייטים. (ומקווה שאצלך זה לא ככה). חיזור זה להביא לבחורה פתק קטן עם מילים יפות ככה בהפתעה. מתנה קטנה בלי שום סיבה. לקנות לבחורה משהו שהיא אוהבת ככה פתאום, לעזור לה במשהו שאתה יודע שחשוב לה מבלי שביקשה וכדומה. ומחוות אחרות.
&nbsp
לא היציאות השוטפות.
&nbsp
אולי אני דפוק אבל אצלי אני יכול ללכת עם בחורה שאני מעוניין בה והתחלנו כבר סוג של קשר, להסתובב ככה לראות חולצה נגיד שהיא אוהבת ואז להגיד לה אני אקנה לך אותה. אבל במקביל בבית הקפה/מסעדה/קולנוע/וואטאבר אני ארצה השתתפות ( או חלוקה :פעם אני אוציא ופעם הבחורה). מה לעשות כזה אני....
&nbsp
אבל כמובן הרבה יותר קל לזרוק על הבחור את האשמה "הוא קמצן" ובזה לסגור את הסיפור. כשלא מוציאים את הכסף, הרבה יותר קל להגיד לצד השני מה אתה עושה מזה סיפור.... :)

puma141

New member
הנה עוד אחד עם "הבנת הנקרא"

טל *שמת לב שאין תוספות ל"טל", נכון?* חחחחחחח
אני מחבבת אותך, אז חכה אני צריכה להתמתן בכתיבה שלי....תן שניה!
אבל בגדול- אכזבה לגמרי ממה שכתבת בנדון.

puma141

New member
טוב אז.....

לגבי הדייטינג כבר כתבתי הרוב. אבל התכוונתי יותר לסרט נע של דייטינג, שקיים בוירטואליה באופן כללי, לא ספיציפית להכרות אחת.שזה כבר עושה את הקטע של דייט כשזה ככה, קצת שונה.
במקרה הנדון לא נראה לי שזה ככה..

לגבי הפסיכ' והספרים-לא תודה.לא התכוונתילכל מערכת היחסים בין שניים- מקווה שהבנת את זה, אלא על הנושא הכלכלי כביכול שעליו אנחנו בעצם מדברים כאן, או על "הוצאות" שלך- לזוגתך, כפי ש"תחנך" אותה או לא, מהתחלה.
אל תביא לי עכשיו ספרי פסיכולוגיה זוגית כללית ואובייקטיבית, על התנהלות של שניים.לא על זה דובר ולא לזה התיחסת.
נכון שחיזור לא נמדד בשום אופן בערך כספי, אבל במקרה שאנחנ דנים בו פה כרגע, מדובר בחיזור- לאו דווקא בגלל הערך הכספי שלו, אלא בגלל הקטנוניות בעיני,במקרה הנדון, כמובן כמו שאני רואה אותו כפשוטו-בלי נספחים עתידיים
בשלב הזה.
הספחים העתידיים, באים כשהתפיסה של האדם באה משם.

אתה לא דפוק בכלל, בשום צורה, קודם כל:)
למרות שאני לא מבינה את ההגיון של לקנות לה חולצה, אבל לקחת כסף לקפה או לצפות שתשלם טיפ. אבל בסדר, זה הראש שלך.

אני לא בוחרת באפשרויות ה"קלות" לשיטתך, כדי לזרוק על הגבר את האשמה, ממש לא!
אני מדברת עליו ספיציפית-כפי שהוא הציג את זה ואני פרשתי על פי איך שאני רואה את זה.
אני לא מדברת בהכללה בשום אופן. מה נראה לך, שאני מנסה לחסוך טיפ או עלות קפה? :)
יש כאן עניין עקרוני, שיש ביננו חילוקי דעות כמה דגש ועיקר, צריך לשים עליו- במתכונת הספיציפית הזו של פותח הפוסט.

tal902

New member
דווקא הסרט הנע של הדייטים

אולי הוא הוא הנקודה. תחשבי שהגבר בסרט נע לשיטתך משלם עד אין קץ עבור דייטים כולל אלו שלא יוצא מהם כלום. אז נכון שאולי זה כולה 30 שקל על הבחורה. אבל מבחינה זאת זה מצטרף להזמנה של עצמו כלומר עוד 30 שקל ועוד הטיפ אנחנו ב-70 שברור שלא היה מוציא אותם כלל אם לא היה נפגש עם הבחורה, כי היה נשאר בבית מול הטלוויזיה וליגת האלופות.
:)
&nbsp
(ואל תבואי לי עכשיו םע : טוב אז שיישאר בבית ולא יכיר בחורות. יש אינטרס משותף םג לבחורה לרצות להכיר)
&nbsp
ולשאלתך מתי הבחורה צריכה להתחיל להשתתף..אמנם כבר עניתי על זה כבר(מה יהיה את לא מרוכזת היום?) דייט שני הבחורה צריכה לשלם/להשתתף להתחלק. ומי שזה לא בא לה בטוב שתחפש את הבן של תשובה.
&nbsp
&nbsp
והעניין של ה"חינוך" שאת מדברת, אז כל המומחים מדברים בדיוק בדיוק על תחילת הקשר ועל הדפוסים של הקשר שנקבעים ממש ממש בהתחלה. כמו שאמרתי לך זה לא תופס רק לגבי זוגיות אלא בכלל בחיים. אם למדת סוציולוגיה יש שיעור שולמדים בו על סנקציות שליליות שהחברה (או קבוצת אנשים) מפנה כלפי הפרטים בה . ארשום לך את זה כאן עם ההקבלה המתאימה.
&nbsp
קבוצת חברים החליטו להתארגן ולשחק כדורסל פעם בשבוע. אחד מהם החליט להיות נחמד ולהביא ג'ריקן מים מיוזמתו ומבלי שהטילו עליו תפקיד או שהוא התחייב להביא (ובהקבלה למקרה שלנו: הגבר מיוזמתו החליט לשלם על הדייט). החברים בקבוצת הכדורסל כמובן נהנו מזה שהוא הביא מים (כמו שהבחורה נהנת מהדייט) וההבחור המשיך להביא ג'ריקן מים למפגשים הבאים (כמו שהבחור המשיך לשלם על הבחורה במפגשים הבאים).
&nbsp
בשבוע השישי הבחור לא הביא ג'ריקן (כאמור לא חייב. ובהגבלה בדייט השישי הבחור אמר לבחורה שעכשיו לא רק הוא משלם). החבר'ה במגרש יצאו עליו והתרגזו איך הוא לא הביא מיים ושזה לא בסדר. (ובהקבלה : הבחורה תכעס. מה פתאום הוא לא ממשיך לשלם?)
&nbsp
מקווה שהבנת .
&nbsp
ריכוז פומה ריכוז.... :)
&nbsp

puma141

New member
חמוצון-

זה אתה שלא הבנת כלום- אמרתי ששיטת הסרט הנע לא מוכרת לי, לכן הדברים שכתבתי לא חלים על הקטע הזה........

tzachy

New member
לא נקרא לי כמו פינוק

לפי התיאור שלך, עושה רושם של בחורה נשית.
הקטע של לשלם בדייט כבר נידון פה אלף ואחת פעמים... זה לא הכסף, זו הג'נטלמניות של הגבר. לא מדובר על כסף גדול ולא מדובר על דייט מס' 56.
לגבי ההגעה שלה לדייט, ייתכן שאין לה רישיון ורכב, אז מישהו הביא אותה.
לגבי השאר, קשה לי לחוות דעה.

אם זה עניין עקרוני עבורך, תהיה גלוי ותגיד לה, במילים מתאימות (ועדינות), מה אתה חש לגבי ההתנהגות שלה. אם יש עניין לשני הצדדים תתגברו על הבעיה; אם לא, אז כנראה שזה לא מתאים. בהצלחה

ga26

Member
כל מה שכתבת תלוי מאוד

בגיל שלה,
האם היא גרה עם ההורים או לא,
האם זה דייט שלישי או דייט מספר חמישים

קשה לדעת ממה שכתבת.
על פניו - נשמעת כמו מישהי חמודה ששווה לשים את ההתחשבנויות בצד ולראות לאן זה מתקדם.

אין פה התשובה נכונה או לא

הכל תלוי האם סגנון החיים שלה מתאים לך.
אתה מציין שאתה מחפש אישה עצמאית. אני מסיק שאתה איש עבודה.
מצד שני אתה אומר שהיא כזו שמצפה שיביאו לה, יקחו אותה יתנו לה.
תשאל את עצמך האם היא מתאימה להיות האמא של הילדים שלך.
האם כשהיחסים ימריאו ואתה תרצה לדוגמה לחסוך לדירה והיא תרצה לבזבז כל שנה על נסיעות לחו"ל, בילויים .
אולי היא תחליט שלא בא לה לעבוד?
יחס לכסף זה דבר מאוד קריטי ליחסים וזה לא קשור אם אתה קמצן או לא.
לא כל אחד שיש לו תוכניות לעתיד הוא קמצן.
בוא נדמיין שאתם כבר זוג קבוע , בתור אחת שאתה מגדיר מפונקת, אני מתאר לעצמי שהיא מסתובבת עם חברים שיש להם כסף, כאלה בעלי יכולות.
זה אומר שרמת החיים שהיא תצפה לה הם מגורים באיזור יוקרתי, מלונות ברמה, מסעדות יקרות.
אם אתה לדוגמה, אדם פשוט שנהנה מסתם טבע, לישון באוהל, היא לא תהיה שותפה להנאות שלך.
חשוב מאוד להסתכל קדימה ולעשות לעצמך סימולציה אילו חיים הולכים להיות לכם יחד. על פי זה להחליט.

מצד שני, יכול להיות שזה ילך מעולה. אני מכיר זוגות כאלה שהאשה היתה ממש תלוייה בהורים ושני בני הזוג נהנו מתמיכה כלכלית.

rimat11

New member
מדייטים אחי אי אפשר לדעת אז קדימה תתניע טיולים ...

בתי מלון , חיק הטבע ...

T a l 26

New member
לפי מה הבנת שהיא לא עצמאית?

לפי זה שהסיעו אותה לפגישה שלכם והיא לא הגיעה במונית? או לפי זה שהיא לא הציעה לשלם או להשאיר את הטיפ?
אם זה כל כך חשוב לך למה לא דיברת איתה על זה שזה מפריע לך?
תחשוב על השיחות שלכם ואולי תבין יותר אם היא עצמאית. לא לפי שני הנתונים האלה.
בהצלחה לכם :)

סטנגה Joe

New member
ולמה לא?

מצטיירת כאן תמונה של נסיכה מפונקת.
זה נחמד אולי אם יצאת מסרט של וולט דיסני אבל לא במציאות.
לא אם אתה מחפש מערכת יחסים הדדית שבה גם מעניקים וגם מקבלים
ואני ממש לא מדבר רק על החלק הכספי.
יש סוגים שונים של אנשים.
אם מתאים לבחור להיות "פנקס הקטן" יש מצב שהבחורה בשבילו.
אם לא .... יום אחד הוא יתעורר שהוא עבד נרצע למלכה מפונקת ואגואיסטית.

puma141

New member
כי בעיני

זה לבטל אדם- על כלום. באמת על כלום, מנקודת מבט ממש צרה!
עכשיו- יש מצב שיש לך נסיון לא טוב בקטע הזה עם בחורות.
אתה לא יכול לקחת את הנסיון שלך ולשים אותו על כתפיים לא נכונות....:)
כמו במקרה הנ"ל.
לא ראיתי פה במה שהוא כתב, פסיק- על ניצול של הבחורה אותו.
לא בקנה מידה כזה קטן....
אז התגובה הקיצונית והחד משמעית שלך, לא עוזרת בעיני אלא הפוך.

למעלה