ייעוץ

לא מזמן, לאחר דחיות של שנים, התייצבנו בן זוגי ואנוכי אצל יועץ פיננסי עם רשימת שאלות, במרכזן שאלות הנוגעות לסטטוס של בן זוגי שאינו ישראלי במעמד מיסוי על רכישת דירה , ביטוחים, פנסיה וכו'.
בפועל- על אף שהיועץ נבחר לאחר המלצות, וחולק ארץ מוצא עם בן זוגי כך שאמור להיות אמון על חוקי פיננסים בשתי המדינות- התחושה הייתה שלא קיבלנו מענה, ועתה הוא שולח אותנו לאנשי מקצוע ספציפים כדי לקבל את המענה- לעורכת דין של מקרקעין כדי להבין ענייני מיסוי, ליועץ פנסיוני כדי להבין מה קורה עם הפנסיה של בן הזוג במידה ולא נישאר בארץ וכו וכו. או שאני לא מבינה את הפונקציות, או שמדובר במערכת בלתי יעילה בעליל. מה עשיתי לא טוב, ולמה אני מרגישה שיצאתי קירחת מכל הכיוונים?

בוקר טוב ורדית,

ראשית, הפניה שלך היא בקשר עם אי שביעות רצון משירות שניתן לך על ידי איש מקצוע. וזה אינו הנושא של פורום זה. פורום זה הוא בענייני מקרקעין והסכמי מכר/רכש. אני בטוח שיש פורומים בנושאי צרכנות ומתן שירותים.
שנית, על פניו נראה שהוא פועל באופן מקצועי. נותן יעוץ בתחום שלו ולא מתיימר לתחומים אחרים.
יעוץ מקצועי זה לא אומר שהוא צריך לדעת הכל, והוא גם לא אמור לקחת אחריות על תחומים שהם לא במומחיות שלו. אנשי האשכולות של ימי הבניים עברו מן העולם. היום אנחנו עוברים לשלב של התמחויות ספציפיות. וטוב שכך. גם את לא היית רוצה אדם אחד שחושב שהוא יודע הכל על הכל. כל אחד בתחום ההתמחות שלו.
לכן, על פניו, נשמע תקין שהוא מבקש לבחון את הסוגיה על ידי אנשי מקצוע שונים, אלא אם הובטח לכם שהוא
one stop shop
ואז הנושא כבר הפרת הבטחה או אי קיום של שירות שהובטח
אבל זה כבר מתרחק מאוד מהנושא של פורום זה.

ככל שמדובר בשאלות הנדל"ניות ומיסוי מקרקעין, אני כאן כדי לסייע

בהצלחה

למעלה