כבת לאב שבוי בסוריה בשנת 1967 שנחטף במרגלות ה

כבת לאב שבוי בסוריה בשנת 1967 שנחטף במרגלות ה

כבת לאב שבוי בסוריה בשנת 1967 שנחטף במרגלות החרמון לאחר מלחמת ששת הימים ולאחר 4 חודשים שהיה נעדר והוחזר בארגז מסומר מסוריה והוא בן 32. בדיעבד אנו יודעים כי הוחזר ללא עניים,ציפורניים וכל איבר שיכלו להוציא לו ושעבר יסורים נוראיים. אימי שהייתה אז בת 29, אני הייתי בת 5, אחותי הגדולה בת 8 אחי בן 7 ואחי הצעיר בן שנה וחצי. כל חיינו השתנו ממשפחה מאושרת למשפחת שכול. אימי שמשך 7 שנים לבשה שחורים ובאבל וצער גדול גידלה אותנו שרק הזמן טשטש אך לא ריפא ולא ירפא לעולם לא לאימי ולא לי ולאחיי. עד היום אני ומשפחתי נושאים את תחושת הכאב והחמצה האין סופי ואפילו כאשר אני כותבת שורות אלו הדמעות מפיצות אותי . ניסיתי בעבר לקרוא סיפורי שבויים על השבי הסורי כמו ספרו של אלי כהן המנוח אך זה היה קשה וכואב ולכן נמנעתי. מאז החלה הסדרה חטופים אני לא יכולה שלא לצפות בה למרות התמונות הקשות, זה יותר חזק ממני הן בצפיה בסדרה והן בפרסומות האין סופיים וזה יומיומי הגוף מצטמרר כל פעם מחדש הדמעות זולגות בלי סוף ובלילות סיוטים וחלומות קשים במיוחד אני חולמת על אבי בכל מיני סיטואציות מהסדרה . זה נושא מאוד רגיש וקשה לכולנו. אני שמחה שהסדרה הסתיימה. ובפורום זה אני פונה לכל המשתתפים בתוכנית זו לא להמשיך בכך ומקווה שלא יחזרו מחזות אלו כמראה לאלמנות ולילדי שבויים באשר הם כי לדעתי נעשה לנו עוול גדול ובל יסולח. לא הכל רק כסף, יש גם אנשים שנושאים כאב גדול זה גם ללא סדרות כאלו שפותחות לנו את הפצעים שוב ושוב.זה פשוט לזרות לנו מלח על פצעים שלא יגלידו לעולם. חני אפרת

רוני ronny

New member
אני מזמין את כל מי שניזוק

חטופים עשתה לי פלשבק נוראי והחזירה אותי למקום שהצלחתי להדחיק הרבה שנים. צורך כמעט בלתי ניתן לשליטה לצפות בסדרה תקף אותי וביקשתי מאשתי שבשום אופן לא תיתן לי לראות, זה כמו להציל אותך מעצמך. לקח לי כמה ימים להירגע ולחזור לחיים נורמליים אבל אין לי ספק שיש מאות אנשים אם לא יותר שלא רוצים לפתוח את הנושא ומעדיפים שלא לדבר אם אף אחד ושנמצאים כרגע במצב לא טוב בעקבות מה שהם ראו בסדרה ובפנים פנימה עוברים חוויה סוערת וקשה. אני מזמין את כל מי שניזוק בדרך זו או אחרת ושהסדרה עשתה לו לא טוב להגיב כאן או לשלוח תגובה למייל [email protected]

רוני ronny

New member
אני מזמין את כל מי שניזוק מהסדרה

חטופים עשתה לי פלשבק נוראי והחזירה אותי למקום שהצלחתי להדחיק הרבה שנים. צורך כמעט בלתי ניתן לשליטה לצפות בסדרה תקף אותי וביקשתי מאשתי שבשום אופן לא תיתן לי לראות, זה כמו להציל אותך מעצמך. לקח לי כמה ימים להירגע ולחזור לחיים נורמליים אבל אין לי ספק שיש מאות אנשים אם לא יותר שלא רוצים לפתוח את הנושא ומעדיפים שלא לדבר אם אף אחד ושנמצאים כרגע במצב לא טוב בעקבות מה שהם ראו בסדרה ובפנים פנימה עוברים חוויה סוערת וקשה. אני מזמין את כל מי שניזוק בדרך זו או אחרת ושהסדרה עשתה לו לא טוב להגיב כאן או לשלוח תגובה למייל [email protected] תודה

nofaritrit

New member
קראתי אותך ובכיתי

אין לי מילים, משתתפת איתך בכאבך העצום. מי ייתן ותדעי הרבה שמחה בחייך.

אגל ט ל

New member
אין לי מילים. ואני מחבקת אותך בחום, חני...

אני כאחת שצופה בסידרה מבקשת למצוא בה דווקא מקום לנחמה, לתקווה. אני חושבת שזו אינה 'סתם סידרה' וברור לי שמי שהיה או מחובר בצורה כלשהיא לתופת הזו - לא יכול לצפות בה ולחוות את שאני חווה. תהיתי לא מעט לגבי מה מסתתר מאחורי הסידרה הזו, למה בכלל החליטו להעלות אותה ובכלל, ליצור אותה. יכולה לחשוב על מספר סיבות . רייטינג, כמובן...אי אפשר להתעלם מכך אבל מה שעלה לי ויש לי הרגשה שיש בזה המון הוא, שהמודעות הציבורית בכל הנוגע לגלעד שליט במיוחד, בתקופתנו אנו - עלתה מאד. יחד עם העובדה שאיננו יודעים מה מתרחש אני, באופן אישי, חושבת ומקווה ובאופטימיות זהירה - על מה יהיה כשה'ילד' יחזור הביתה. ואני רוצה לקוות וממשיכה לקוות - שזה יקרה במהירה בימינו, אמן. שוב. אני מחבקת אותך בחום.

einat8

New member
אין לי מילים רק לחבק ולהוסיף

הסידרה יפה היא נוגעת בנושא שאף פעם לא נגעו בו השבויים ואם כל הצער והכאב ואני בהחלט מבינה אותו יש להסתכל ולנסות להבין את המסר שמאחוריה נכון המראות שם קשים והם מחזירים בוואדי דברים לאנשים שעברו שם אולי בגלל זה הוא שם דגש על נושא שמעולם לא הועלה בשום צורה זו אחרת אולי כך דרך הסידרה הזו ישובו כל שבויינו בראים ושלמים ושוב לך אני מאחלת שלא תדעי צער עוד לעולם אני יודעת מה זה לאבד אדם אהוב והגעגוע אליו אל תקחי אישית את הסידרה נסי להיות סובייקטיבית נסי להבין את המסר שעומד מאחורי הסידרה כי אני חושבת שיש מסר מאוד ברור וחזק שאנו רוצים לראות את כל השבויים שלנו חזרה וזה כולל את גלעד שליט ושאנו נעשה הכל כדי להשיבם הביתה איתך בכאבך ושוב שלא תדעי צער לעולם

yabubi

New member
אח שלי חזר בארון מלבנון

במשך שנים לא ידענו מה עלה בגורלו, עד שהוא הוחזר בארון מלבנון. רציתי לומר לך שאני מרגישה בדיוק כמוך. הסדרה הזו פשוט עשתה לי רע. אני בניגוד אליך צפיתי בפרקים הראשונים.. וחשבתי שאולי זה נכון- אולי חשוב להעלות את הנושא של פדויי השבי. המקום שהם חוזרים אליו לאחר החודשים והשנים הקשות בשבי האוייב. בכל פרק צפיתי ובכיתי. אך לאחר 3 פרקים הבנתי שהסדרה פשוט לא מובילה לשום מקום, ומלאה בסצנות אלימות ופרובוקטיביות ללא מטרה אמיתית פרט לבידור. גם אני, כמוך, הוצפתי רגשית בכל פעם שראיתי את הקדימונים, ובעיקר האלימים בהם. שממש הוציאו אותי מהאיזון. אני מצטרפת אליך לקריאה. יש כל כך הרבה דרכים לעסוק בנושא הרגיש הזה, לעשות יצירה מקורית בלי פרובוקציות מיותרות ומבדרות שאולי מעוררות אנשים, אך אצלנו הן קורעות את מיתרי הלב. שמנסים להחלים במשך השנים. החלמה מסיפור שבי לא קלה, ואני היום אחרי שנים עדיין מתמודדת עם זה. ואין צורך לדבר על מה שעובר על ההורים שלי. . ועוד משהו אחד פה לא מדובר בפרה קדושה שאין לשחוט. אלא פשוט בחוסר טעם וחוסר טקט. מחבקת אותך באהבה.

Rainbow100

New member
משתתפת מאד בכאבך הנורא

ומצטרפת מאד לבקשתך. אני לא צופה בתוכנית הזו. זו תוכנית שלא קל לי לא לצפות בה אבל אני יודעת שהמחיר שאשלם אם אצפה יהיה בלתי אפשרי עבורי. אז בכוח אני מתרחקת... אחי נקבר בארגז מסומר עשוי עץ פשוט ועטוף בדגל ישראל והבנים שלי שירתו ומשרתים בצה"ל ביחידות התנדבותיות ותמיד בראש... הסידרה הזו פשוט בלתי אפשרית לי לצפיה. והפצעים לא יגלידו לעולם... אין מילים אז רק שולחת

משתתפת בצערך ובכאב הנורא

ויודעת שכל מה שאגיד לא ינחם. נכנסתי במקרה מהעמוד הראשי ודי קשה לי לא להגיב. התחלתי לראות את הפרקים הראשונים של הסידרה 3-4 פרקים, והזעזעתי, ניסיתי להבין את המסר של הסידרה, אך לא יכולתי, המחשבות עלו לי בראש, מה אומרת המשפחה של גלעד שליט (מי יתן ויחזור אלינו בריא במהרה) שצופה בסידרה, מה אומרות משפחות שעברו טרגדיה דומה לטרגדיה שלך, האם לשדר סידרה שכזאת רק בשביל רייטינג שווה את הכאב שחשות המשפחות. כמו כן ניסיתי להבין את המסר של הסידרה אומנם רק מהפרקים הראשונים אך לצערי לא הבנתי. שולחת לך חיבוק גדול וחזק ומאחלת לך רק ימים טובים.

מזדהה עם כאבך

ומסכימה עם כל מילה שכתבת סדרות שכאלה פוגעות במורל הלאומי ופותחות פצעים כואבים מאוד .

אני מודה שאת רוב פרקי הסדרה לא ראיתי

אבל הדבר הראשון שעלה לי בראש לומר זה "לא רייטינג, לא טלויזיה, לא כסף - פשוט מציאות". יש היום חטוף חי שבעוד שאני לא בטוחה שהממשלה הנוכחית היא זו שהפילה את ההזדמנות לפדות אותו (שכן ברור מה שפרס אמר - החמאס מפוצל בינו לבין עצמו, ובכלל לא השיב על ההצעה הישראלית האחרונה), ברור שהממשלה הקודמת, בטח ובטח בסופה ואחרי המלחמה - יכולה הייתה לשחרר אותו ובחרה שלא - למען הזכות האדירה להחזיק בכלא הישראלי מנהיגים שהרחוב הפלשטיני אוהב אבל אדון הולילנד פחות היה רוצה לשתות איתם קפה ולדבר על שחיתות פעמיים בשבוע. יש בינינו גם חטופים אחרים, חיים, שכן נפדו, חלקם מספרים שלאחר הפדיון פשוט עברו שבי פעם נוספת - במתקן החקירות. אחרים, שנשבו ונפדו בשנים מאוחרות יותר מספרים על כך שאף אחד לא אמר להם אפילו "כן, יהיו פלאשבקים, יהיו חרדות, וזה נורמאלי לגמרי שיהיו". אחרים נשארו שבויים, למרות שלא נחטפו, אלא רק מהמראות - רובם בשהות ארוכה, נוראית ומיותרת בלבנון. אנשים שלמרות שהם פה, ובריאים בגוף, הופקרו בשטח, והיום - 10 שנים אחרי היציאה מלבנון - פותחים את הפה והעת כל מיני חכמי חלם כמו בן כספית, רון בן ישי ועופר שלח ומז&*^% את השכל על כך שהיינו צריכים להשאר שם ולא "לברוח" אלא להמשיך ולצבור ארונות ממוסמרים ומשפחות שאת חייהן הקודמים לעולם לא יקבלו בחזרה. יש מי שהתזכורת האחרונה מ2006 של מה זה לבנון לא ממש הספיקה לו, וקורה ליצור ארונות נוספים וילדים שמרטיבים בלילה בגלל שריקות הקטיושות, העיקר שלחיזבאללה יהיו קצת פחות טילים במחסן וקצת פחות כוח אלקטוראלי (עלאק). אז כן, אם מה שצריך בשביל שהציבור לא יתלהם אחרי החבר'ה האלה זה סדרה קשה ומכאיבה כזאת, אני בעד.

יונה1

New member
הי נועה

איפה קראת שעפר שלח טוען שהיה צריך להשאר בלבנון? אשמח מאד לקבל קישור, כי הוא היה מתומכיה הנלהבים ביותר של הנסיגה. כך גם רון בן ישי האדיוט, אבל אותו אני לא מכירה, בעוד שאת שלח ותמיכתו אז אני מכירה ומוקירה.

במעריב שחילקו בלופטהנזה

אחרי יומיים שבהם הסתובבתי על כסא גלגלים עם קרסול נקוע בין נמלי תעופה בסוף, אחרי שאני סוף סוף עולה לישורת האחרונה ולטיסה לארץ, אני חוטפת את הדרעק הזה לפרצוף. הטיעון הוא בעיקר "כן היה צריך לצאת מלבנון, אבל לא לברוח" (גם אם "לא לברוח" פירושו להשאר שם). אני בספק אם הוא באמת נגד היציאה כמו שהוא נגד ברק, אבל רבאק - שונא את האיש? קנה בובת וודו שלו ותדקור אותה, כתוב עליו עוד ספר לאוסף, לא חסר איך לתקוף את האיש - את הנסיגה מלבנון עזוב בשקט.

יונה1

New member
טוף... קצת קשה להבין את ההקשר

בלי המאמר המקורי, כי כמו שכתבתי, עפר שלח היה מראשוני וראשי הקוראים לנסיגה מלבנון. הוא כתב על כך כמעט באובססיביות (-: מן הסתם המאמר התייחס ל"איך" וזו זכותו של פובליציסט למתוח ביקורת. אבוי לנו אם היינו חיים במדינה שבה אסור למתוח ביקורת.

למעלה