לאישור הממשלה: הרכבת המהירה תוקם על ידי חברות

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
אופס... לא שמתי לב

קודם כל ספר לנו איך אתה מתרשם מהמנה שלהם.
יש אנשים שפחות אוהבים את הפלאפל האדום של שלום. אבל שוב - טעם וריח...
אופס... לא שמתי לב
לזה. יצאתי

איך החזרתם אותי עכשיו לשנת 1978...

עולה חדש או לא עולה חדש
להגיד "עשתנור" למדת.
איך החזרתם אותי עכשיו לשנת 1978...
אמי היתה לוקחת אותי ואת אחי למאפיה לאכול אשתנור (עשתנור?) בשעות די מטורפות לפנות בוקר. אחד הזכרונות החזקים שלי מתקופתי הקצרה כירושלמי.

Royal Tiger

New member
זהירות ירושלמים!

עולה חדש או לא עולה חדש
להגיד "עשתנור" למדת.
זהירות ירושלמים!
עשתנור..זה שלכם ורק שלכם,המילה שלא עזבה את ירושלים. בעצם גם עג'ואים לא עברו את סיבוב מוצא,נעצרו שם עם החתולות.

עג'ואים בירושלים?? הצחקת לי ת'צינור !

זהירות ירושלמים!
עשתנור..זה שלכם ורק שלכם,המילה שלא עזבה את ירושלים. בעצם גם עג'ואים לא עברו את סיבוב מוצא,נעצרו שם עם החתולות.

גוגואים זו מילה תל-אביבית של חנונים (כמו מירב אנשי מישור החוף בעצמם) שרגישים לקצת קור ורועדים מקור בבואם אלינו....
עג'ואים זו מילה של חנונים מבית-שמש....
בירושלים האעסלית אומרים רק עג'וקים ולא שום דבר אחר.......סימן קריאה בגודל מגדלי התאומים בקוואלה-לומפור הנהדרת.... שבוע טוב וחג שמח...

Royal Tiger

New member
עג'ואים עג'וקים מה זה משנה?

גוגואים זו מילה תל-אביבית של חנונים (כמו מירב אנשי מישור החוף בעצמם) שרגישים לקצת קור ורועדים מקור בבואם אלינו....
עג'ואים זו מילה של חנונים מבית-שמש....
בירושלים האעסלית אומרים רק עג'וקים ולא שום דבר אחר.......סימן קריאה בגודל מגדלי התאומים בקוואלה-לומפור הנהדרת.... שבוע טוב וחג שמח...
יש לכם מילים שהן רק שלכם ולא רוצים לקחת אותן מכם. רועדים מקור? ביום שלישי לנתי בקראון פלאז'ה,לא רעדתי מקור, קפאתי כמעט למוות כשניסיתי לצאת להליכת ערב סביב גן סאקר. הלו! הקור הזה הקפיא לכם את הפה,יוצאות לכם מילים משונות.

לא היה קר בירושלים מאז 1992...

יש לכם מילים שהן רק שלכם ולא רוצים לקחת אותן מכם. רועדים מקור? ביום שלישי לנתי בקראון פלאז'ה,לא רעדתי מקור, קפאתי כמעט למוות כשניסיתי לצאת להליכת ערב סביב גן סאקר. הלו! הקור הזה הקפיא לכם את הפה,יוצאות לכם מילים משונות.
לא היה קר בירושלים מאז 1992...
מזג האויר פה גם התחמם עם השנים. החורף כאן לא מה שהיה למרות שתמיד חברים מהשפלה מתפלאים על איך אפשר לגור בקור הירושלמי. אבל עדיף קור ירושלמי על לחות קייצית תל-אביבית. למרות שאני לא ממש מדייק כי בקייץ 2010 היתה גם פה לחות קשה וחונקת. ב-קייץ 2011 חל שיפור מסויים...

amit1270

New member
זה לא קור, זה להרגיש את האוויר

בשפלה האוויר הוא חסר תחושה, "תפל" כזה. אבל הכי מצחיקים אותי כל התל אביבים שמתלוננים כמה קר בירושלים אבל מפנטזים כל הזמן על ניו יורק (ששם כידוע ממש חמים בחורף).

alantan

New member
ניו יורק זה מה שנקרא the worst of both worlds

בשפלה האוויר הוא חסר תחושה, "תפל" כזה. אבל הכי מצחיקים אותי כל התל אביבים שמתלוננים כמה קר בירושלים אבל מפנטזים כל הזמן על ניו יורק (ששם כידוע ממש חמים בחורף).
קיץ חם ולח, עתיר ג'וקים כמו בתל אביב. חורף מקפיא עצמות שגורם לירושלים להרגיש כמו עיר טרופית. לפחות בלונדון יש קיץ נחמד וחורף מתון יחסית....

cwen

New member
קיץ נחמד?

קיץ חם ולח, עתיר ג'וקים כמו בתל אביב. חורף מקפיא עצמות שגורם לירושלים להרגיש כמו עיר טרופית. לפחות בלונדון יש קיץ נחמד וחורף מתון יחסית....
קיץ נחמד?
בחמישה ימים שהייתי בקיץ בלונדון היה מזג אוויר חורפי כמו פה עכשיו.

alantan

New member
נפלת על ימים קשים כנראה

קיץ נחמד?
בחמישה ימים שהייתי בקיץ בלונדון היה מזג אוויר חורפי כמו פה עכשיו.
נפלת על ימים קשים כנראה
רוב הקיץ הוא באיזור של 20 עד 24 מעלות. יש לפעמים גשם, אבל זה לא מפריע לי.

easylivin

New member
ואולי אף גרוע מזה...

מדיניות החוץ הרוסית מאוד ברורה -
כל מה שהמערב אומר או עושה, אנחנו נאמר/נעשה את ההפך.
ואולי אף גרוע מזה...
עושים כל מה שביכולתם על מנת לשמור על מחירי נפט גבוהים, כלומר - חוסר יציבות במזה"ת ובכלל.

easylivin

New member
עיין ערך "נפט" כפי שציינתי למעלה...

טענה די שטחית.
מדיניות החוץ של רוסיה זה להרוויח כמה שיותר כסף ובצדק מבחינתה.
עיין ערך "נפט" כפי שציינתי למעלה...
רוב הכנסותיה של רוסיה המודרנית מקורן בנפט ובגז. מכאן האינטרס הגדול שלה "להשכין שלום במזרח התיכון".
ולכן גם לחשוב שישראל הקטנה תוכל להציע לממשל הרוסי הנוכחי (שאינו ממהר לפתח מקורות הכנסה אחרים) הצעה אטרקטיבית כלשהי - זה מאוד, מאוד נאיבי. בישראל מעולם לא יימצאו סכומי כסף באותם סדרי גודל שרוסיה מרוויחה בשוק האנרגיה.

לא מכיר את העובדות ...

שטחית אבל די נכונה עובדתית
לא מכיר את העובדות ...
חוץ מכמה סיפורים שתפסו כותרות מה שכן ומהמעט שקראתי את הרוסים לא מעניין מי בעד ומי נגדד מעניין אותם רק האינטרס שלהם ולפעמים הוא עם המערב ולפעמים לא עם המערב וגם לא כל החוכמה נמצאת במערב במיוחד בתקופה הזאת שנשיא העולם החופשי הוא אדם קיקיוני שמוביל את ארה"ב ויחד איתה את העולם לתהומות.

amit1270

New member
מה שכתבתי למעלה היה בצחוק

לא מכיר את העובדות ...
חוץ מכמה סיפורים שתפסו כותרות מה שכן ומהמעט שקראתי את הרוסים לא מעניין מי בעד ומי נגדד מעניין אותם רק האינטרס שלהם ולפעמים הוא עם המערב ולפעמים לא עם המערב וגם לא כל החוכמה נמצאת במערב במיוחד בתקופה הזאת שנשיא העולם החופשי הוא אדם קיקיוני שמוביל את ארה"ב ויחד איתה את העולם לתהומות.
מה שכתבתי למעלה היה בצחוק
ברור לי שזאת לא המדיניות הרשמית ואפילו לא הנסתרת, אבל בשנים האחרונות זה ממש נראה כך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה