לא לשונאי הסימולאטורים.....

יפתח14

New member
כולם פה צודקים..

סימולטור זה ממש לא מתקרב לתעופה אמיתית. סימולטור יכול להווה אימון אך ורק לדברים מסוימים כמו שאבי בן דוד אמר. סימולטור זה כיף, ונותן הרגשה של טיסה בלי לשלם. לדעתי הוויכוח הזה מיותר, הרי אף אחד לא מתיימר לחשוב שסימולטור זה תחליף לתעופה אמיתית... אך תקחו אותי לדוגמא: יש לי 3 שעות באוויר במטוס קל ומעל 250 שעות בסימולטור. אין לי אפשרויות רבות לטוס באמת, אז מה שאני עושה, וע"י כך אני מתקרב מאוד לדבר שאני אוהב, תעופה!

ytell

New member
יפתח ידידי הצעיר

עוד לא הגיע הזמן בויכוח הזה לומר שכולם צודקים רק כדי לשמור על שלום בית בפורום. אתה גם יכול ליהיות בטוח שהכל נאמר לשם שמים וכולם ימשיכו ליהיות חברים ולקחת אותך (ואחרים ) לסיבוב מידי פעם, אבל: סימולטור, לא רק שהוא מתקרב לתעופה האמיתית, הוא חלק בלתי נפרד ממנה. קטונתי מלהסביר כאן את כל תפקידיו החיוניים של הסימולטורים למינהם. מה שחשוב מבחינתי הוא שאנשים בכלל ונוער בפרט, שלעולם לא היו מגיעים להבנה איך מטוס טס, יכולים לעשות זאת בעצמם בצורה שקרובה לדבר האמיתי בהרבה יותר בחינות מאשר היא רחוקה ממנו. ולכן, כל חובבי הסימולטורים מוזמנים בזאת (על חשבוני) לשים מידי פעם תמונה מענינת או לפתוח שירשור מענין בנושא, ומבלי צורך להתנצל על כך בכותרת. אני מבחינתי מבטיח לכם הגנה מלאה מפני גלית בדש וחברותיה

אה כן?

אני במקרה גם יודע איך מטוס טס וגם איך בנוי סימולטור. ואתה, אתה יכול להסביר לנו באופן סימולטורי איך מטוס טס (כמו יתר האנשים והנוער בפרט שהגיעו דרך סימולטור להבנה איך מטוס טס(**)??? אני מקווה שההסבר שלך יותר טוב מ"כשלוחצים על SHIFT+P זה עושה רעש של מנוע ואז המטוס ממריא וטס כי יש רעש של מנוע והסטיק מסובב את האף כמו שהוא מזיז את היד עם הנשק ב DOOM". הנייר/פורום סובל הכל, כולל לטעון ש"סימולטור יותר קרוב לטיסה מאשר רחוק ממנו". לטעמי המשפט הזה הוא עלבון לאינטלגציה. מענין מה לאונרדו (דה וינצי) היה בוחר - שעה טיסה או 250 שעות בסימולטור של 747 ? (**) רוב הטייסים, על פי מורי ורבי אפלבוים, לא מסוגלים להסביר כיצד מטוס פונה, ומזה נובע שאינם מבינם גם כיצד הוא טס. למרות שהם עברו את הבחינות ויש להם רשיון.

ytell

New member
תשובות

1. אז אתם כבר שניים. עוד שלושה יאמנייק. 2. ראה הערתך על עלבון לאינטליגנציה 3. מוכן להסביר לך את זה. אם אתה מבין איך סימולטור פועל אני בטוח שתבין גם את זה. 4. אם אפלבוים אמר, אני קונה.

היות והנושא תפס מקום נכבד

למדי בסדר היום, לא יכולתי שלא להביא פראפראזה על אמרתו האלמותית של טוקו מהסרט "הטוב הרע והמכוער" IF YOU WANT TO SHOOT = FLY , IF YOU WANT TO TALK = SIMULATE....

איך אתם עושים סיפור מלא סיפור, איך?

כולה מה שרציתי זה לשתף את אוהבי הסימולאטורים בטיסה שעשיתי עם יפתח, מה יש מה קרה?!?! כבר אסור?! לי אין את האפשרות לטוס מתי שמתחשק לי, ומה שיש לי זה את הסימולאטור אז בשבילכם זה לא משהוף בשבילי כן! ומי שלא רוצה לקרוא שלא יקרא, מגלל זה התיעצתי עם יפתח עוד לפני זה איך לקרוא לשרשור ולבסוף החלטנו שנקרא לו לא לשונאי הסימולאטורים ואתם בכל זאת נכנסתם אז הבאתם את זה על עצמכם! ושוב אתם רואים כאן איך מתייחסים אלינו מגלל הגיל! או שזה שילוב- הם גם קטנים וגם אוהבים סימולאטורים! אז אני לא רוצה שעכשיו סתאם נמשיך לנפח את זה...! מה עשיתי?! העליתי תמונה של טיסה מסימולאטור...! כמו שאתם טסים ומצלמים גם אני! וסימולאטור זה באמת חלק מהתעופה שאי אפשר להתעלם ממנו! אז תפסיקו לנדות אותנו ומי שלא ירצה לקרוא לא יקרא! וכמי שהתחיל את השרשור אני רוצה גם לסיים אותו! (סליחה אם פגעתי במישהו)... אורי

פתח את הכרטיס האישי שלי

קרא את המשפט המצוטט שם ולך לישון רגוע. מחר השמש שוב תזרח, תלך לך לביה"ס (אין שביתה בינתיים) וכשתשוב תמשיך "לטוס" לך על הסימולטור ותרגיש טוב עם עצמך. לילה טוב, דוד

davidkal

New member
יש לי חבר

עם יותר שעות טיסה מכל חברי הפורום ביחד (קברניט על בוינג 767 טיס קרב לשעבר בחיל האויר ועל מסוקים במילואים) וכשהראתי לו את הסימולטור הוא היתרשם ממנו ולאחר טיסה הוא אמר שזה מציאותי לחלוטין אגב אפשר לטוס בסימולטור במזג אויר אמיתי בכל רגע בכל מקום בעולם

vasp

New member
עזוב אל תפתח את זה שוב

דווקא בתור אחד שמכיר ת'סימולאטור , יש עוד דרך ארוכה ל"מציאותי". אם אתה רוצה סימולאטור יותר מציאותי עם גרפיקה פחות טובה , לך ל XPLANE יקר אבל אמין ומקצועי . בכל אופן תהנה לך , ואל תכנס לקרב לאחר שהוא נגמר :)

ניצול הזדמנות

היות והשרשור הזה נמצא זמן רב בכותרות - אולי מישהו (גם מקרב חובבי הסימולטורים) מעוניין לרכוש גולף 91 אוטומאטית במצב מצויין?

jetman

New member
שאלת תם

ומה יקרה אם שם הפורום ישתנה מ "תעופה קלה" לסתם "תעופה"? כמו שכתב מישהו יש מגוון של נושאים שמעניינים משתתפים שונים, למה להגביל לתעופה קלה? וגם אם לא ישתנה השם, לפחות קצת סובלנות לנושאים "חריגים" שסך הכל הם מעניינים וגם הם תעופה אני מציע הפסקת אש

jetman

New member
שאלת תם

ומה יקרה אם שם הפורום ישתנה מ "תעופה קלה" לסתם "תעופה"? כמו שכתב מישהו יש מגוון של נושאים שמעניינים משתתפים שונים, למה להגביל לתעופה קלה? וגם אם לא ישתנה השם, לפחות קצת סובלנות לנושאים "חריגים" שסך הכל הם מעניינים וגם הם תעופה אני מציע הפסקת אש

תשובת תם

לא יכול להיות. פשוט לא יכול להיות. לא יכול להיות שנושא כל כך חשוב יעבור לדף השני. ולא יכול להיות שמישהו כותב הודעה ומגדיר אותה לחובבי סימולטורים בלבד ומייד כל מיני חברים קופצים ויורדים רצח על הנושא. מה יש ? בשביל מה נכנסתם בכלל לנושא הזה אם הוא לא מעניין אותכם ועוד יותר מזה בשביל מה הגבתם והוספתם והגבתם ולא נתתם לנושא לגווע?!?! ובקשר לשאלת התם הרי זה ברור כבר הרבה זמן שפורום זה הוא בכל נושאי התעופה ולא רק מה שמוגדר תעופה קלה. ולפעמים כשהמוזה שורה על מי מבין הכותבים אז הוא מכניס גם איזו בדיחה שהקשר בינה לבין התעופה הוא אפילו לא מקרי. בקיצור: דחיל רבאק. תנו לילדים לפרסם את מה שהם רוצים. לא מוצא חן בעיני מישהו ? את תגיב ! וכידוע לכולם כשלא מגיבים אז הנושא נעלם מהר מאוד מסדר היום. ואם זה לא קשור לעניין אז צור אפילו מוחק לפעמים. מקווה שלא העליתי למישהו את הסעיף. לא לכך התכוונתי. להיפך. ואם קראתם טוב טוב את שכתבתי בטוחני שרוב המשתתפים מסכימים איתי.

למעלה