לקראת ערב נפלא לכולם

purehoney

New member
הסירטון הזה שהבאת גרם לי להרהר במה שצפיתי

מה עושים עם/אם ילדים שגודלים במשפחות חד הוריות?כי הוא מדבר שם על אימא ואז על אבא ואני מהסביבה שלי מכירה לא מעט כאלה שגדלתי איתם מהשכונה ומבה"ס גם שמסיבות שאני לא אכתוב פה גדלו לרוב רק עם האימהות שלהם...אני לא מכלילה את כל החד הורים במה שבדר"כ קורה אבל זה נורא קשה ככה...אני עבדתי כמה פעמים כעוזרת גננת וגם עד היום לפעמים בבייביסיטר לתינוקות וילדים קטנים ותמיד מקווה בתוך עצמי שיהיו להם תמיד חיים טובים שיגדלו/יתבגרו שזה כולל שיעריכו ויאהבו ופשוט הכל...

כן

אבל את רואה שלפעמים אמא יכולה לתת לילד שלה אלפי אסימונים ואז מישהו מבחוץ יכול להרוס לו את הכל...
אני חושבת שהמסר של הסרטון הזה הוא לתת לילד כמה שאפשר ולא משנה אם יש לו הורה אחד או שניים. כי אנחנו יודעים שהורה אחד יכול לתת לילד אלפי אסימונים יותר מאשר שני הורים שאין להם זמן בשבילו.
הקטע הוא איך מחנכים את שאר המבוגרים שבאים במגע עם הילד, לתת לו אסימונים כדי שיוכל להתמודד עם החיים בכלל...

purehoney

New member
לא ממש מסכימה איתך...

אם הבית שלו משדר לו חוזק אז הוא יצליח לעמוד ככה בכל מה שיבוא לו מבחוץ

אין ספק שבית חזק עוזר מאוד

אבל לא רק ההורים אלא מכלול שלם של סביבה ושל נתונים טבעיים.

הלוואי שאני אספיק...

יש לי המון עבודה, מבחנים ועבודות לבדוק,(לכל מי שרוצה לקצר את החופשות שלנו, אנחנו באמת עובדים קשה מאוד
)
סידורים פה ושם, ולא לשכוח את המטלות בבית. בקיצור, אין לי ציפיות גבוהות אבל מקווה שיהיה בסדר.

www.youtube.com/watch?v=Q7ZAiGOCVjk

דרך אגב, בתור איש חינוך

מה דעתך על הסרטון שהבאתי כאן על האסימונים של הילדים?

הסרטון מאוד מעניין.

הרבה יותר קל לנו להתמודד עם התלמידים החזקים והרבה פעמים אנחנו משאירים מאחור
את החלשים יותר. לא תמיד זה בכוונה, לפעמים אנחנו לא שמים לב, לפעמים פשוט אין לנו את הכלים
להתמודד איתם.
הסרטון מפשט מאוד את הסוגיה ועוזר להבין אותה טוב יותר.

נכון

לי אישית זה באמת הבהיר לי כל מיני דברים שבכלל לא הייתי שמה לב אליהם קודם לכן.
היתה תקופה שהנכד הגדול שלי היה טוען שכואבת לו הבטן כדי לא ללכת לבית הספר. כמה פעמים הוא הגיע אליי הביתה באמצע היום ואיך שהוא הגיע אלי, מצבו השתפר פלאים
הבנתי שיש לו קשיים מסויימים עם קבוצה של ילדים ולכן הוא מתחזה לפעמים כאילו הוא חולה וההורים שלו די מתעצבנים מזה. אני לימדתי את הבת שלי שמותר מדי פעם בפעם לתת לילד את האפשרות להישאר בבית, להירגע, לקבל חיזוקים/אסימונים מההורים או מסבא וסבתא ואז למחרת ללכת לבית הספר עם כוחות מחודשים. בזמן האחרון זה כמעט ולא קורה ככה שאני מקווה שהדברים בינו לבין הילדים "החזקים" בכיתה הסתדרו פחות או יותר.

אכן כן, וברוכה הבאה

במקרה זה שיר שכבר העליתי כאן לא מזמן אבל תמיד כיף לשמוע אותו עוד פעם

cundason

New member
בבקשה תראו את השטיפה של דנה עכשיו :)

תראו איך היא שוטפת את בני!!
נשבע לכם שאם לא אח שלי הייתי מצביע לה :)

ראיתי אבל לא הבנתי על מה

כי בדיוק צפיתי באמריקן איידול ובקנדיס המדהימה, אבל עושה לי רושם שפשוט בני מביא לה את הסעיף

למעלה