לקרב את הרחוק ולהרחיק את הקרוב....

ראפי

אדייק את מה שכתבת: השיר "שיר משמר" (מוכר גם כשמרי נפשך) שכולנו מכירים של חווה'לה המעולה- שונה מהשיר ששמעת. השיר ששמעת (מיכה ביטון+ חני דינור) הוא שילוב בין שני שירים: שיר משמר (נתן אלתרמן), שאותו שר מיכה, ושיר הנשמרת (תרצה אתר, בתו של אלתרמן), שאותו שרה חני. כלומר- השיר הוא שילוב ולא השיר המקורי במנגינה אחרת. גם לי עדין קשה להתרגל לשילוב הזה, למרות שלדעתי שירתם מצויינת. ועדין- אין מה להשוות בין זה ובין הצעקות של צדיק כתמר החדש. אגב, יש הרבה חידושים, מוצלחים יותר או פחות, אך לא על כך פתחתי את השרשור. לא על ענין החידושים לכשעצמו, אלא על חידוש מהיר ועצבני, שנועד לקרב צעירים, ואני שואלת- האם זו הדרך?

25306yosef

New member
הצלחתי לאתר את היצירה באקו"ם

בזכות שם השיר שיר הנשמרת והתמלילנית תרצה אתר הצלחתי לאתר את הפרטים במערכות המידע של אקו"ם, להלן הפרטים: שם היצירה באקו"ם: שיר משמר שיר הנשמרת מספר היצירה באקו"ם: 319821 סה"כ גירסאות ליצירה: 001 סוג היצירה: מוסיקלית שפת היצירה: עברית מספר ברקוד: 319821001 תזמון: 03:26 מבצעים: מיכה ביטון וחני דינור מלחינים: סשה ארגוב + גידי קורן תמלילנים: נתן אלתרמן + תרצה אתר עיבוד מוסיקלי: אורי קריב על פי הנתונים במערכות המידע של אקו"ם, עיבוד מוסיקלי זה יצא על סינגל / תקליט שדרים (לא רשום הפורמט) בחודש יוני 2011 בהפקה עצמית של אורי קריב. על פי הנתונים במערכות המידע של אקו"ם זוהי ההפקה העצמית הראשונה של אורי קריב (שלא באמצעות חברת תקליטים או חברת הפקות אחרת). הערה חשובה ביותר: שילוב זה של שתי יצירות מוסיקליות שונות נרשם במערכות המידע של אקו"ם כיצירה מוסיקלית עצמאית (חדשה), דבר חריג לחלוטין שאינו מקובל כלל באקו"ם. שילוב של שתי יצירות או יותר נרשם במערכות המידע של אקו"ם כמחרוזת המורכבת מיצירות נפרדות עם פירוט שמותיהן של היצירות השונות המרכיבות את המחרוזת, לא כך בהרכב זה שנרשם במערכות המידע של אקו"ם כיצירה חדשה לחלוטין...

25306yosef

New member
לאחר שיחה טלפונית עם

המעבד המוסיקלי אורי קריב מסתבר שהיצירה הזו בביצועם של מיכה ביטון וחני דינור חוברה בכלל לכבוד אירוע במלאת 7 שנים למותו של המשורר נתן יונתן, שנערך ב- 30.3.11 בתל אביב - טקס הענקת פרס נתן יונתן לשירה עברית - תשע"א, ולא לכבוד הפרוייקט של גדי. המעבד המוסיקלי אורי קריב אינו שותף לפרוייקט הזה של גדי ומשרד התרבות. http://www.youtube.com/watch?v=h3hrWOI21QA אז בשלב זה התעלומה נשארה...

יוסף- ערבתת כמה דברים

בשום מקום בשרשור לא נכתב שהעיבוד של שמרי נפשך נעשה לכבוד הפרוייקט של גדי.... אני דברתי על "צדיק כתמר", שכן שייך לפרוייקט, ובאופן כללי הרעיון הוא לקחת ריקדים ישנים ולהם לעשות עיבודים מחודשים. שמרי נפשך הוא ריקוד חדש, כך שאין סיבה שיכנס לפרוייקט.... מאמינה שבקרוב גדי יכניס לאתרו את פרטי הפרוייקט.

משהא

New member
ריקוד האש אני אופטימי,בקצב הזה אני בתור !!

ריקוד האש יקרה, ראשית תיקון, אם אני מבין נכון ?, פרוייקט לא עיבודים חדשים לריקוד אלא למוזיקה. מדוע לעשות עיבודים חדשים, מה רע בישנים, למה צריך לשנות בכלל שירים כל כך יפים וזכרונות עבר כל כך משמעותיים. הייתי מבין אם היו משפרים את השמע, מנקים את הרעשים ונותנים צליל טוב יותר לאוזן, לאותם שירים שהוקלטו בתנאים גרועים וציוד ישן. לא מספיק שכל יום צץ שיר וריקוד חדשים. והאם חסר לנו חידושים. כל יום אנו עדים לאלפי רעיונות ודברים חדשים שנולדים ומובאים עבורינו מכל העולם. האם בתוכנית לתת עיבוד חדש לתנ"ך עיבוד מחדש של תמונת המונליזה, או נרחיק לכת ובקצב של גדי בשאיפות וביכולות זה לא בלתי ניתן, ונעבד מחדש כמה רוקדים בשנותם המאוחרות ? ניתן להם קצב חדש, כוחות חדשים, זיכרון וקצב משופרים ויכולות ריקוד טובים ??....... אני אופטימי ומחכה ראשון בתור. ריקודים שמחים ובריאים אורי גבעוני

25306yosef

New member
את שרבבת את שימרי נפשך לפרוייקט של גדי

והטעת אותי וגרמת לי לחשוב שהוא חלק מהפרוייקט, ועל אחת כמה וכמה כאשר הוא יצא מעל גבי סינגל / תקליט שדרים בהפקה עצמית שלא באמצעות חברות התקליטים הרגילות. ולעניין חברות התקליטים הרגילות, גם שלמה ממן, מושיקו הלוי, שלמה בכר, משה אסקיו, משה תלם, אמנון שאולי, ועוד... הוציאו בעבר תקליטים של ריקודי עם בהפקה עצמית שלא באמצעות חברות התקליטים. אני פשוט קישרתי בין שימרי נפשך שיצא בהפקה עצמית לבין כל התקליטים הנ"ל שיצאו גם הם בהפקה עצמית ולכן חשבתי שאולי הוא חלק מהפרוייקט, שיחה טלפונית עם המעבד המוסיקלי אורי קריב היום (ראשון) בבוקר הבהירה לי שלא !!! ככל הנראה גם הפרוייקט של גדי ביטון ייצא/יצא בהפקה עצמית שלא באמצעות חברות התקליטים וגם לא באמצעות חברת היי פידליטי שעוסקת בהפצת כותרים שהופקו בצורה עצמאית שלא באמצעות חברות התקליטים.

יוסף

בשום מקום לא שרבבתי את שמרי נפשך לפרוייקט של גדי!!!!. השיר היחיד (!) אליו התייחסתי בהקשר של הפרוייקט הוא "צדיק כתמר", מהסיבה הפשוטה, שאני לא יודעת אילו ריקודים נוספים קיימים בפרוייקט. קרא שוב בעיון ותגלה מי העלה את שמו של שיר זה (ראפ תימני). נא לא להאשים אותי בהטעיה שלא היתה.

25306yosef

New member
ראפ תימני העלה את שמו של השיר

להלן ציטוט מדבריו של ראפ תימני: לא מזמן היה דיון ארוך בנושא. חשבתי לתומי שהפרוייקט עבר מן העולם. לצערי, לא כך הדבר. את הבאת דוגמית אחת, ואני שמעתי לפני זמן מה את הביצוע החדש של "שמרי נפשך". אני מודה שהוא העביר בי צמרמורת, ולא מהסוג הנכון. ולהלן תגובתך אל ראפ תימני: אדייק את מה שכתבת: השיר "שיר משמר" (מוכר גם כשמרי נפשך) שכולנו מכירים של חווה'לה המעולה- שונה מהשיר ששמעת. השיר ששמעת (מיכה ביטון+ חני דינור) הוא שילוב בין שני שירים: שיר משמר (נתן אלתרמן), שאותו שר מיכה, ושיר הנשמרת (תרצה אתר, בתו של אלתרמן), שאותו שרה חני. כלומר- השיר הוא שילוב ולא השיר המקורי במנגינה אחרת. גם לי עדין קשה להתרגל לשילוב הזה, למרות שלדעתי שירתם מצויינת. ועדין- אין מה להשוות בין זה ובין הצעקות של צדיק כתמר החדש. אגב, יש הרבה חידושים, מוצלחים יותר או פחות, אך לא על כך פתחתי את השרשור. לא על ענין החידושים לכשעצמו, אלא על חידוש מהיר ועצבני, שנועד לקרב צעירים, ואני שואלת- האם זו הדרך? * לא ראיתי בדברייך אלה הכחשה לכך שהריקוד "שימרי נפשך" נמצא בפרוייקט של גדי ביטון ולכן חשבתי שהוא חלק בלתי נפרד מהפרוייקט של גדי שתכליתו ביצוע עיבודים מוסיקליים חדשים לריקודי עם לשירים עבריים ישנים.

25306yosef

New member
מתנה לכל המעריצים של גדי ביטון

נזכרתי שיש לי במחשב מזכרת מפסטיבל אורות המחול בדימונה שהגולשים בפורום מאוד אוהבים, החלטתי להעלות לפורום את התמונות של גדי ביטון, התמונות יעלו במהלך השבוע הקרוב. היום נסתפק בתמונה של צוות השופטים

25306yosef

New member
ולמעריצים של גדי ביטון שרוצים תמונה מוקטנת

תמונה חתוכה ומוקטנת ומקוצרת בדיוק כפי שגדי והקולגות שלו אוהבים לעשות לשירים העבריים שהם חותכים ומקצצים
למרות שהתמונה נחתכה והוקטנה, עדיין נשמרה האיכות של המקור !!! לא כך בשירים העבריים שנחתכים ומקוצצים, בהם האיכות המקורית הולכת לאיבוד ואין שום אפשרות להשיבה אלא לאחר רכישת ההקלטה המקורית מחברת התקליטים ללא החיתוכים ושינוי גובה הצליל שמבוצעים על ידי מכסחי השירים...

כל מילה -בסלע!

הוצאת לי ת'מילים מהפה!!!!! ממש לא מתאים. מעבר לכך שלא ניראה לי שזה מה שיביא צעירים לרחבה. חבר'ה שיש להם את המשיכה לריקודי עם יגיעו לרקוד לצלילי המוזיקה שכולנו אוהבים ונהנים לרקוד לצליליה. זה יכול להיות נחמד לא בקטע של לרקוד עם המוזיקה החדשה, אלא סתם להאזין למשהו שונה .

אליק 31

New member
לתופעת ה"הצערה" של שירים, יש גם מקבילה ברדיו

לאחרונה קשה לי לשמוע יותר את תכניות הזמר של רדיו לב המדינה, בנוסף על הצרה של הצפה בפרסומות - בנוסף על העובדה שקיים אחד אליקו שלא מפסיק לפרסם סופי-שבוע וחנויות - יש כעת בעייה של "רמיקס", היינו שלוקחים שיר ונותנים לו קצב מהיר של פופ מכיריםתחנת רדיו שאני יכול לברוח אליה?

הביצוע באמת היה נורא אבל..

אני חושב שזה היה בגלל הנסיבות.הרעש מסביב והזמרת שבקושי הצליחה להשתלב בגלל כל הבלגן. אני תומך בכל דבר שיקרב את הצעירים לריקודי עם.אם זה יקרב,הרי זה רעיון מבורך.

25306yosef

New member
הביצוע היה חי ? או מוקלט ?

או אולי הופעה חיה (דמה) + ביצוע מוקלט ? יתכן גם שגדי ביטון עושה ניסויים על הרוקדים והוא הגיע להרקדה עם סקיצה של הקלטה שהוקלטה בשלב ביניים של הסשנים שלפני המיקס הסופי...

למעלה