מדוע הפציעה ברוכב ישראל מושתקת?

avihersh

New member
מדוע לדעתי צריך לקבל הסבר על התאונה

1. כי זה חשוב מאוד למשפחה. אחד מבני המשפחה כבר השאיר הודעה בפורום בבקשה למידע (ליאור 05781813449) 2. נושאי בטיחות הנם רכיב חשוב תרתי משמע בחייו של רוכב כביש. ראו את התגובות הנזעמות (בצדק) אחרי כל תאונה שמעורב בה רוכב. 3. צימוק משתמשת מעת לעת בפורום כפלטפורמה פירסומית-אינפורמטיבית. אין לי בעיה עקרונית עםזה, אולם מצד שני, כשמבקשים לדעת מה קרה, התגובה היא "מציצנות" "לראות דם" וכו'. תמוה בעיני. אני מניח שיש הסוברים אחרת. אין לי שום דבר נגד צימוק ונגד דן בזנר. אני לא מכיר אותם. אני סבור שהפרויקטים שלהם תורמים לנושא רכיבת כביש בישראל. יחד עם זאת, חשוב לקבל את המידע הנכון לגבי מה שקרה ולהפיק לקחים לגבי העתיד. אני מקווה שהסברתי את עצמי היטב. אין כאן עניין של פרובוקציה, רשעות, מציצנות או כל דבר שלילי אחר.

air force 1

New member
אתה יודע מה? אתה צודק ב100%

ועכשיו אני כבר מאד סקרן לדעת מה קרה שם בדיוק. אף אחד כאן לא רוצה לצלוב את דן בזנר,ואני לא מאמין שיש כאן קונספירציה להשתקה, אבל תגובתו לא היתה ראויה. הפורום הזה מאכלס כ 80% מקהל לקוחותיו, תגובות לפני במהלך ואחרי "הרוכב" מפורסמות פה בתדירות ובליווי תמונות, כמו גם פירסום לארוע (בחינם, אבל לבריאות אנחנו מפרגנים). אז מה ביקשנו סה"כ? שביב של מידע. שדן בזנר או משתתף אחר "ברוכב" יספר לנו מה קרה באחת מהדרכים הבאות: 1. מה שקרה הוא ש....... 2. כפי הנראה הוא ש..... 3.לכאורה מסתמן ש....... זה הכל אז אם יש מי שראה או יודע את "הסוד הנורא" אנא שישתף

avihersh

New member
לא לשבש הליכי חקירה

מדובר בתאונה עם נפגע. מן הסתם תהיה חקירה של המשטרה. צריך להזהר ממסירת מידע שיש בו שיבוש הליכי חקירה.

gnh23

New member
כרגע אין סיבה לפרסם אינפורמציה

כל עוד הרוכב מאושפז, אין סיבה לפרסם אינפורמציה על נסיבות התאונה. החשוב ביותר הוא החלמתו המלאה והמהירה. עם החלמתו, ולאחר שימסור גרסתו למשטרה, ראוי יהיה לדון בנסיבות. האם מישהו מיכם חשב שיכול להיות שיש לרוכב חלק באשמה? אני מניח שכל "צמאי" המידע לא חושבים כך. ואם כך הדבר, האם ראוי לדסקס את זה עכשיו, כאשר הוא מאושפז?! תנו למשטרה לחקור, תנו לבחור להחלים, ואז יהיה לכולכם מספיק זמן לדון בנושא. ועוד מילה לאבי, צימוק לא חייבים כלום לאף אחד ובטח לא לך, שלא השתתפת ברוכב. הפלטפורמה שהם משתמשים לא יוצרת לך שום זכות עליהם או על כל גוף אחר שמשתמש בפורום או בקומונה. ודרך אגב, התאונה אירעה בכביש שקט, לידיעתך. חג שמח ורגוע לכולכם.

bike3

New member
קונספירציה... נו באמת...

כמו שאומרים: אם אין הוכחות לקונספירציה - סימן שמישהו מסתיר את ההוכחות! חברה, אפשר קצת להירגע ואולי לשקול מילים בצורה קצת יותר אחראית? חברים, חברת "צימוק" אינה הכתובת לפרסום נסיבות/ מסקנות האירוע ודווקא בגלל שהיא אחת הצדדים בפרשה, ותאונות כאלה בד"כ יש להן יותר מגרסה אחת לאירועים. אני מציע להמתין עד שהמשטרה / חברת הביטוח יחליטו מה בדיוק קרה שם. חוץ מזה, אמנם זה איטנטרנט וכ"א יכול לכתוב מה שב%$& שלו, אבל דווקא בתור פורום שמתיימר לייצג "קהילה" של רוכבים, אולי כדאי שנגלה קצת אחריות קולקטיבית ולא נתחיל לזרוק לאוויר הפורום גרסאות סותרות לנסיבות התאונה (גם לא אלה שהיו שם וראו, ובטח לא אחרים), וכל זאת בזמן שבני המשפחה עדין סביב מיטתו של הפצוע.

avihersh

New member
לא קונספירציה

אני לא עו"ד ולא מכיר את החוק הפלילי. לדעתי - מי שיש לו מידע רלוונטי צריך למסור אותו לרשויות החוק. זה חשוב לכולם - למשפחה, לצימוק, לקהילת הרוכבים ולאמת.

Outdoors

New member
מלל רב (וגם לא מעט רוע) לחינם

השתתפתי ברוכב אך לא ראיתי את נסיבות התאונה אלא עודכנתי על כך יחד עם כלל הרוכבים.בהתאם אינני יכול לומר דבר וחצי דבר על הנסיבות הקונקרטיות של הארוע אבל אני כן יכול לומר את הדברים הבאים: הניהול של צימוק את הארוע (ואין זה הארוע הראשון בהובלתם שהיה לי הכבוד ליטול בו חלק) היה מופתי. לא פחות! מחד מספיק ברור ומוקפד כנדרש בענין של הובלת 300+ רוכבים, ברמות שונות, ע"פ כל כבישי המדינה (ובתוספת ארמדה לא קטנה של רכבי ליווי שהפכה את כל הארוע הלוגיסטי הענק הזה למתוקתק ברמות על, ומאידך מספיק גמיש כדי שלא תהיה תחושה של מסגרת צבאית ו/או משהו בדומה. האינפורמציה עצמה על הארוע צריכה להיות זמינה, הן לרוכבים שהשתתפו והן לרוכבים שלא השתתפו, כל עוד אין בכך פגיעה בחקירה. אין ספק שיש כאן מימד סקרני אבל גם יש מימד חשוב גם של הסקת מסקנות כ"א לעצמו. בד בבד צריך ונכון לזכור כי גם על הנסיבות המדויקות של הארוע יכולות להיות גרסאות שונות (כולן אגב בתום לב) משום שזה האופי האנושי - אנחנו לא עדים מדויקים אלא סובייקטיבים, ולכן הדרישה ל"גרסה עכשיו" היא מוגזמת. כמעט כל פרט אחר הוא בפירוש בהיבט המציצני. אינני מכיר את בועז (וצודק מי שתיקן אותי בענין) אך אני מאחל לו ולמשפחתו, מכל הלב ובכל האהבה, שיחלים מהר ויחזור במהרה לרכוב עימנו, אך כל הפרטים על מצבו הנוכחי כעת, כמו גם תהליכי החלמתו (אשר מי יתן ויהיו מהירים וקלים) הם בסמכות בלעדית של משפחתו. אין לנו כל זכות בענין, בין אם השתתפנו ברוכב ובין אם לאו. תיגמר החקירה הרשמית, יהיו מסקנות, אני סמוך ובטוח שצימוק ודן בזנר ידאגו לעדכן את כולנו, משום שנראה לי שהיושר האישי של אנשים אלו אינו מוטל בספק. בברכת שבת שלום, חג שמח ורכיבות נהדרות לכולנו (ז"א לכל מי שישבנו ושאר חלקים באנטומיה שלו חזרו לחיים...
)

avihersh

New member
חקירה, מיצוי האמת וסדר יום

מי שהיה עד או שיכול לתרום למיצוי האמת צריך לפנות לרשויות החוק. יחד עם זאת, אני סבור שהנושא צריך להיות על סדר היום של קהילת רוכבי האופנים, משום שמיצוי האמת, והפקת לקחים היא תנאי חשוב לקיומם של אירועים חשובים, ורוכב ישראל הוא ארוע חשוב לדעתי.

למה צימוק מסתירה את העובדה שבשנה

שעברה היו שתי תאונות במהלך הרוכב, אחת ביום הראשון ורוכב אושפז עם כמה עצמות שבורות (אל תתפסו אותי במילה על היקף הפציעה שלו בבקשה), וביום השלישי, ממש לפני הסיום, רוכבת איבדה שליטה וסיימה את הרוכב בבית חולים. אז למה דן בזנר כותב פה בפורום שמעולם לא היו תאונות או פציעות במהלך רוכב ישראל?

abeegilat

New member
הבטיחות ברוכב ישראל היא מעל לכל

שלום לכל העמיתים מתוך הניסיון של הרוכב הזה שבו ליוויתי מישהו מצומת אלונים עד לנתניה אני יכול לציין מס' עובדות: 1. כאדם שנושא הבטיחות בדרכים מאוד יקר בעייניו ובמיוחד של רוכבי אופניים אני יכול לומר שדן בזנר וחרת צימוק עשו את הכל כדי להבטיח את שלומם של הרוכבים במיוחד בקטע שבו הייתי נוכח. 2. לא הייה צומת ( והיו הרבה .....) שניידות משטרת התנועה לא עצרו וסגרו אותו הרמטית למעבר של כלי רכב. 3. דן בזנר בעצמו נסע כל הזמן עם הג'יפ מקדימה ועם רמקול נן כל הזמן הוראות: " חבר'ה תצמדו לצד ימין", "אל תעקפו את הרכב המלווה", "לא לעבור את המסלול היות ויש כלי רכב שנוסעים ממול". בקיצור הרמקול והאיש עבדו שעות נוספות. מתוך ניסיון של הרבה שנים הן כרוכב והן כמארגן של חוצה ישראל מטולה אילת אני יכול לומר בוודאות שלארגן מסע אופניים של 300 אנשים פלוס במרכז הארץ ולהכניס ולהוציא אותם לתוך גוש דן הצפוף באמצע חול המועד סוכות זוהי משימה שדורשת כושר אירגון יוצא מן הכלל. לדעתי צימוק עמדו בזה בכבוד. במיוחד כאשר הדברים אמרים לגבי הבטיחות של הרוכבים. בברכה אייבי גילת יועץ לרוכבי אופניים 4679299 - 052

P u s s i c a t

New member
כמה דברים ששכחתם...

אם בני המשפחה רוצים לקבל הסברים - הם יבקשו אותם והם יקבלו הם השאירו טלפון לא כדי לקבל תשובות בפורום העניין נמצא מן הסתם בחקירת משטרה - כל פרסום שהוא משבש חקירה ו/או מהווה עדות - אתה לא באמת מצפה מבנאדם שירשום פה משהו ובגלל טעות בהקלדה או חוסר וודאות או ידע מדוייקים יגרום לשיבוש חקירה נכון? מעבר לזה - אני אישית רואה בחלק מהשאלות פה קצת חוצפה. מה בדיוק קרה לו. מה בדיוק מצבו של הפצוע. איך מתקדמת החלמתו כולל פרטים חודרניים. מי שמכיר אותו ומתעניין באמת בשלומו שיסע לבקר אותו או שירים טלפון למשפחה לפרסם באינטרנט פרטים לגבי מצבו של פצוע זו פגיעה בפרטיות של אדם ובעיני חוצפה הבנאדם פצוע בבית חולים. לאף אחד מאתנו אין ממש מושג איפה נפגע ובאיזו חומרה - הוא כואב ומנסה להתאושש ופה אנשים צמאים לפרטים ולתשובות. בחייאת דינאק תנו לו להחלים. תנו לו לעמוד על הרגליים. אם ירצה הוא או מי ממשפחתו לדווח לכם על בדיוק מה נפגע לו ומה המשמעויות של זה לגבי המשך חייו - זו בחירתו האישית אם המשטרה תסיים את החקירה ויהיו מסקנות חד משמעיות - בטוחה שלא תהיה בעיה לפרסם אותן כרגע למיטב הבנתי אתם מבקשים משהו שהוא פשוט לא אפשרי מבחינה חוקית. לפרסם פרטים על אירוע שנמצא במהלך חקירה ממי שהוא צד בעניין? לא נסחפתם... אם זו אשמת המארגנים - תאמין לי שיהיו מי שידאגו לפרסם את זה בכל צורה ואמצעי שיוכלו אבל רגע. תנו לדם להתייבש. מבטיחה לך שאם החקירה תסתיים ועדיין לא תקבל תשובות - לא תהיה היחיד שידרוש אותן. אבל רגע. לאט לאט. אף אחד שלא היה שם לא יודע מה קרה. וגם אם היתה התקלות בין רוכב לרכב זה עדיין לא אומר שהרכב אשם. וגם אם הרוכב אשם - אתה ממש לא רוצה לרשום את זה עכשיו פה בפורום כשהוא נאבק על חייו בבי"ח חכה. תן צ'אנס לכולם להגיד את דברם. בסך הכל הבנתי שהיה אירוע מדהים השקעה יוצאת מגדר הרגיל גם אם קרתה שם תאונה - תנו לאנשי המקצוע לבדוק את הנסיבות חג שמח ובריאות לכולם

shiri 80

New member
מאותה סיבה שתאונות אחרות מושתקות

תראה , על פי הידיעה בידיעותאחרונות השבוע , מנכלית האיגוד אחראית לגדילה עצומה בענף כתוצאה מהגדילה הזו יש יותר רוכבים כתוצאה מיותר הרוכבים ויותר מכוניות יש יותר תאונות . יש תאונות חמורות יותר שעלו ביוקר ולא מדברים עליהם , שלא לציין שזה גובל בחוסר אחריות משווע של המאמן (!) אולם איש לא נותן דיווח , כי ככה זה במדינת ישראל לא חייבים לך כלום . במקרים אחרים אולי זה לא נכון במקרה הזה אני חושבת שאתה דורש ועדת חקירה - מוקדם מידי , מציצני מידי ומיותר מידי למה ? כי זה צימוק ואם יש מישהו (ואין לי בעיה עם כוונות ומימוש הרווח שלו . להפך הוא גוף מסחרי וטוב שמציג עצמו ככזה ולא כאחד שעזב מקום עבודה אחד לטובת אחר ועובד בהתנדבות לקידם הענף) ) שעושה כאן משהו למען הענף הזה ועושה את זה כמו שצריך אני בטוחה שהתאונה הזו מצערת בעבור כולם ושצימוק עושים בכל רכיבה במיטב יכולתם על מנת למנוע תאונות כאלה (מתי ראית כל כך הרבה רוכבים עוברים באיילון בצורה בטוחה שכזו ? ) לאלתר מוקד ולהעלות עליו את כל מי שנקלע לידך לא ממש יעזור ועד שתבוא עם חלופה הולמת למה שצימוק מציעים (עד כמה שידוע לי יש גם אירועים שעושים בהתנדבות אבל אולי טועה) תפסיק לעורר סצינות ותתחיל לחפש כבישים שקטים החלמה מהירה לרוכב

avihersh

New member
חקירה מתבצעת ע"י רשויות החוק

ולא ע"י פורום או כל גורם אחר. תרומת חברת צימוק ידועה ואף כתבתי עליה באחת התגובות.

shiri 80

New member
יפה. אז מה אתה רוצה

גם אחרי הלחימה בלבנון לקח זמן עד שהקימו ועדות חקירה חוצמזה שאתה יודע . מאסות של אנשים. אנשים כאלה שעושים טעויות וייתכן שקרתה כאן טעות בתקווה שהיא תסתיים בטוב ויופקו הל'קחים לעתיד אבל מכאן ועד לצאת בפורום לקריאה נרגשת להקמת ועדת חקירה זה קצת מוגזם מול הבית של אולמרט יש הרבה מפגינים כמעט כל ערב תצטרף אליהם

jekyll1

New member
מה נלחצתם

צימוק העמידה את הבטיחות מעל לכל וכך היה לאורך כל הרוכב. ( השתתפתי בכל שלשת הימים) התאונה לא ארעה באזור עמוס מבחינת תחבורה כך שההשקעה בבטיחות הצדיקה את עצמה. בסיום הרוכב דן מסר הודעה על הארוע. לאחר יום העביר במייל הודעה באותו עניין לכל אלו שהשתתפו ברוכב. בטוח שבסופו של דבר ימסר סיכום. מה זה עניינו של מישהו לדעת דווקא עכשיו ודווקא כעת מה קרה בדיוק. ואם המידע ימסר בעוד שבוע אז מה? זאת חטטנות לשמה ושימוש לרעה בפורום נכבד זה לכל אלו שמנגנים על המיתרים הלא נכונים.

avihersh

New member
הבעת צער

אני מצטער על "המהומה" שהתחוללה בפורום. אני מכיר את בועז, למרות שאיננו חברים, והנושא אינו נותן לי מנוח. איני מכיר את דן בזנר, אולם אני למד שהוא אדם מקצועי והגון, שנושא הבטיחות חשוב לו. מעולם לא התכוונתי לפגוע בו. אני מקווה שבועז ישוב לאיתנו במהרה, וכך גם צימוק. אבי.

odedbc

New member
אז אולי להבא תעצור לרגע ותחשוב לפני

שאתה יורה צרורות במיקלדת. אפשר היה לחסוך את כל השירשור ואת כל ההתלהמות המיותרים לחלוטין. והעיקר- היית חוסך עגמת נפש רבה ממשפ' בזנר וצוות צימוק על לא עוול בכפם. יש מעט גופים שעושים כל כך הרבה להחדרת תרבות האופניים בארץ כמו הבזנקים\צימוק , וגם אם זה למען רווח כספי- אין בכך שום פסול. אני חושב שמגיעה להם התנצלות מפורשת.

למעלה