מה בין מפרט של 1000$ למ' ל-1300$ ?

מה בין מפרט של 1000$ למ' ל-1300$ ?

שלום אני לפני עסקת קומבינציה , מיגרש תמורת בית , כלומר זה מיגרש גדול שמחלקים אותו לשניים , חצי מקבל הקבלן ועל החצי השני הוא בונה לי בית . להגדיר מיגרש לא בעיה , העיניין להגדיר מה זה בית ....ולכן התחלנו לכתוב מיפרט . בעיקרון לפי שווי המיגרש ,מגיע לי בית של 220 מר בעלות של 1300$ למר' השאלה שלי היא :לבנות שלד זה בכל הסטנדרטים אותו דבר . איפה בא ההבדל בין בית של 1000$ ל- 1300$ הרשימה שלי היא : ריצוף - גרניט פורצלן (מוכן לתת אבן חלילה) - אני מעדיפה גרניט פורצלן חלונות - בלגי אללומיניום ( הוא מוכן לתת ברזל אבל אני לא רוצה ) כלים סניטריים - הקבלן נותן לי 2 אסלות עם מנגנון סמוי + 2 מונובלק - כל השאר עליי מיטבח - 12 מ' (מספיק ?) מעץ מלא + פירזול BLOOM גינה בשווי של 10,000$ טיח חוץ - מינרלי לא כולל תאורה ולא כולל נגרות ( חוץ מהמטבח) כולל - הנמכות תיקרה של גבס למזגנים , הכנה לאזעקה ,250 נק חשמל מה עוד צריך ??? אשמח לקבל תשובות ,

מישהוא עובד עליך חזק

בניה בסטנדרט לא רע עד מפתח עולה 700$ רק הבית בלי גידור וגינון . תוסיפי עוד גג 200$ לסטנדרט יותר גבוה . התוספות שיכולות להיות לסטנדרט של ה 700$ הן : חלונות ודלתות יותר יקרים אז תוסיפי 30000 ש"ח . מטבח יותר יוקרתי תוסיפי גם 20000 ש"ח . ריצוף יותר יקר תוסיפי 100 ש"ח למ"ר שזה גם בערך 20000 ש"ח. סה"כ 70000 ש"ח שזה 16000$ בערך . לפי 220 מ"ר כפול 700 זה יוצא 154000$ . + סטנדרט יותר גבוה שזה + 16000$ סה"כ זה 170000$ שזה אומר שהגענו למחיר של 770 דולר למ"ר בלבד רק לבית בתוספת של 12000$ של גידור וגינון זה מגיע ל 830$ למ"ר מישהוא הולך לגזור עליך קופון רציני ביותר . הייתי אומר ש 900$ למ"ר זה מקסימום שאת צריכה לתת לו ולקבל בית מושלם

תמר36

New member
הייתי מציעה לך לפנות לאיש מקצוע

מומחה בעניין, הסכומים עצומים וזה חובבני לקבל את דעתינו הלא מקצועית, אלא אם יש כאן מהנדס בניין. בהצלחה.

fireman

New member
יש לך כסף?

תביא ותראה איך אני בונה לך גם בית ב2000$ למטר. לא 1000 ולא 1300, 2000 דולר למ"ר.

לאדם ממוצע + אין שום צורך בסטנדרט

יותר גבוה מ 1000$ למ"ר כולל הכל . תתפלא גם מליונרים לא ששים לפזר כסף . במחיר הזה אפשר להכניס מטבח ב 100000 ש"ח , למרות שמטבח זה יותר ריהוט מאשר בניה .

fireman

New member
מטבח הוא לא חלק מהריהוט

כי אתה לא יכול לנהל שגרת חיים בבית ללא מטבח. אני לא כתבתי שמיליונרים ששים לבזבז כסף...אני כתבתי שאם תרצה, אפשר לבנות בית גם ב2000$ למטר אתה הרי לא יודע בדיוק לפרטי פרטים מה היא מקבלת שם.... כשבניתי את הבית שלי עברתי דרך אולמות תצוגה של חברות ויצרנים וראיתי שם דברים שלא הייתי קונה גם אם הייתי מקציב 1500$ למ"ר.... למשל דלת כניסה ב60 אלף שקל... משטחי קווארץ למטבח, 2500$ למטר רץ שיש ספרדי מיובא לכל הבית....60 יורו למ"ר יכולתי לשים אביזרי חשמל של בטיצ'ינו במחיר של 100 ש"ח לשקע בודד, תכפיל ב150 שיש לי בבית והגעת ל15000 ש"ח רק על שקעים. השמים הם הגבול וגם זה בספק. אני היום הלכתי להזמין משתלבות לגינה, ראיתי באקרשטיין מרצפות חוץ שעולות יותר מ100 ש"ח למ"ר... לא חסר על מה לנפח מחיר...רק תביא כסף.

לא עובדים עליי ..אני לא כל כך תמימה

תודה על כל התגובות ... אבל כמובן שלא נתתי כאן את כל המידע המלא מבחינת מפרט , ואל תשכח שלא אני בונה אלא קבלן מפתח . פניתי למספר קבלנים והיו שהציעו לי תמורת 1000$ למ' מפרט יותר נמוך ב ה ר ב ה מהמפרט שהקבלן הזה נתן לי . השאלה שלי היתה אחרת ...כשקבלן בא ומציע מפרט תמורת 1000$ למ' ( ברור לי שאפשר לבנות ב- 700$ למ' +200$ סטנדרט אבל אני לא קבלן ולא מתכוונת לרוץ אחרי בעלי המקצוע ולסגור חוזים וכד' יש לי עבודה ולא אוכל להשקיע המון זמן בפרוייקט וברור לי שיש לזה מחיר ! השאלה שלי היתה במה בא לידי ביטוי הבדל בסטנדרט של 1000 מול 1300 הרי השמיים הם הגבול בבנייה ובו נעזוב רגע את העובדה אם צריך או לא צריך מפואר , וכמה הקבלן מפתח מרוויח עליי ,זו לא הסוגיה . השאלה היא פשוטה ויכול להיות שאין עליה תשובה .... בהנחה שהשלד , דומה בכולם גם בסטדרנט של מיליון דולר. ההבדלים הם בריצוף ? בסוג החלון ? עבודות גבס בבית - הנמכות תיקרה - הכנה למזגנים ?, נישות מגבס , מטבח שאני מקבלת לפי 850$ למ' *12 מ' ? ומה עוד ?? מה יש בבית אחרי השלד שניתן בו המשחק של הסטנדרט . דלת כניסה ב- 10000 ש"ח , דלתות פנים לפי 2000 ש"ח . פרזול של מעקה למדרגות - 600 ש" למ' תריסי גלילה תודה רבה על התשובות ... כשהרשימה שלי אחרי שלד מסתכמת ב- מטבח , גינה , סוג טיח חיצוני , ריצוף ,חלונות ,

Rשף

New member
למה את חושבת שמחיר השלד זהה ?

גם בו יש שינויים- מרתף או לא, הצורה הגיאומטרית של הבית (בית קוביתי פשוט יעלה פחות מבית בצורת ח או ר או חצר פנימית), סוג הבלוקים, סוג ואופן ביצוע הטיח (לא בדיוק שלד אבל..., יש שיסתפקו בטייח ממוצע ויש שירצו טיח שאפשר לבדוק עליו סרגל). חוץ מזה שגם במה שציינת יש הבדלים עצומים- גרניט פורצלן יקר עולה כפול ויותר מהזול אלומיניום מקסטן מעפולה יעלה עשרות אחוזים פחות מאל ים (ושניהם פרופיל של קליל) ועוד...

אם ככה ....

אני בונה מרתף , תוכניות הבית לא סגורות וזו הבעיה העיקרית שלי ... כלומר אני במו"מ על מפרט כשאין לי תוכניות במפרט אנחנו מכניסים את הכל בסטנדרט הכי טב שאנחנו יודעים , כמובן בשיתוף עם האדריכלית למשל איטום חדרי אמבטיה - יעשה ע"י מריחת צימנט בקירות + טרוסיל מסביב לאמבטיות ולמקלחונים וברצפה מריחה של חומר נגד רטיבות או חומר ביטומני . וכו' בעסקה הזו המטרה שלי היא לקבל את ההכי טוב שיש , ביחד עם פרקטיות ונוחות כיוון שזו עסקת קומבינציה ואני מקבלת בית תמורת מיגרש שאני נותנת

Rשף

New member
אם יש אדריכלית למה לא לעבוד על סקיצ

ה ? שבו עם האדריכלית לפתח סקיצה ואפילו ראשונית ותעבדו לפיה, זה ייתן לכם הערכה הרבה יותר טובה.

בינא

Member
את צריכה אדריכלית שהיא גם מעצבת

להלן רשימה של אדריכליות ומעצבות. המלצתי - התקשרי לכולן ובקרי בבתים שהן תכננו. כל אחת מהן יכולה בלי בעיה לתכנן לך מבנה של 220 מ"ר ב-1,300 $/מ"ר סנדי בן שלמה, אדריכלות ועיצוב פנים, תימורים: 08-8582818 050-5627805 מירית שפרן אשוח ו- איקה דוידס סרוק, רעות: 08-9262377 09-9588827 054-4565800 052-8528950 ישראלה וסר ת"א: 03-5164716 052-2452123 מיוחס דרית, טבעון: 04-9835541

מאגר

New member
ל-אמאשלתומימון

רצוי מאוד שתיעצי עם יועץ בניה או אדרכלית שהיא גם מעצבת לפני אדריכלית הייתי פונה ליועץ בניה שיכול לתת לכם אומדן למפרט רציני לבית בעלויות סבירות חשוב לקחת בחשבון שהעלות שאת משלמת כאן לפי דברי הקבלן היא עלות מכירה ולא עלות בניה ולכן רק יועץ בניה מקצועי יכול לתת לכם ולעמוד איתכם מול הקבלן וללות אותכם בכל המהלך ובמהלך הבניה. אם ברצונך הסברים נוספיפ אץ יכולה לפנות אלי במייל ואשמח לעזור.

איריסג

New member
ההבדל בין 1000 דולר ל 1300

הוא לפי מיטב הבנתי בפינישים... אנחנו עכשיו בשלב אחרון של התוכניות ואנחנו יודעים שכדי לעלות מ 1000 דולר למטר בממוצע ל 1200 מטר בממוצע (שזה הסכום שהמעצבת שאנחנו עובדים איתה אומרת שיספיק למה שאנחנו באמת רוצים, בלי פשרות דרמטיות, וזה ההבדל בין לבנות עם משכנתא ובין לבנות בלי...) - תלוי בפינישים. למשל, אני יודעת כבר שהמטבח (שבו אנחנו הולכים להשקיע הכי הרבה כסף) יהיה מטבח מאד גדול, יש לי שם 5 מ"ר כמעט של ארונות תחתונים ועוד 4 מטר של יחידה כפולה (גובה מלא, 2.4 מ'), ועוד אי גדול יחסית (1.2 על 2 וקצת) שחלקו הגדול יהיה משטח עבודה ואיכסון - ואני רוצה את כל הפירזולים של בלום, עם כל הפטנטנים החדשים (ולא רק מגירות בטריקה שקטה והפינות של בלום, אלא הרבה מאד דברים מהקטלוג החדש שלהם....) - ואני רוצה לעשות את זה ב"קצב" - שזו חנות מטבחים שאני מכירה היטב כבר שנים ארוכות (זו נגריה למעשה, שעושה דברים מאד מאד יפים ואיכותיים) - ובקיצור - רק הארונות במטבח יעלו בסביבות 60 אלף ש"ח. ומכאן - אני צריכה להתחיל להתפשר כנראה... - למשל - אנחנו רוצים בכל הבית פרקט, ולא פרקט לימינציה, אנחנו רוצים דק איפאה בחוץ (100 דולר למטר - ויש לנו קרוב ל 40 מטר מרפסת בחוץ). וחלונות - בלגי של קליל, אצל מתקין מורשה - כל הדברים הללו עולים כסף, ועושים הבדל - למשל - אם נוותר על הפרקט (נעשה רק לימינציה ורק בחדרים), נלך על פרופילים בלגים לא של קליל, נרצף בחוץ עם דק אורן (חצי מחיר מהאיפאה) או עם ריצוף רגיל, ונלך על מטבח פשוט יותר, וכלים סניטרים של "חרסה" ולא של ג'קוב דה לה פונט (סתם דוגמה) - אז אפשר גם ב 1000 דולר למטר. ברגע שאת רוצה חומרי גלם יותר איכותיים - המחיר למטר יעלה. אצלנו הפשרה תבוא בזה שא. כנראה נאלץ לקחת משכנתא וב. - שבניגוד למה שחשבנו - לא נוכל להחליף גם את כל הריהוט, אלא נעבור עם חלק גדול ממה שיש אצלנו.

סוף סוף מישהי הבינה אותי...

יפה לזה התכוונתי עכשיו השאלה שלי - היא מהי הרשימה של הדברים שבהם מלבד שלד ,איטום וכד' יש הפרשים אז כמו שאמרת: מטבח ( כמה מ' אורך יש לך ?) , דק בחוץ , חלונות , ריצוף , גינה , ומה עוד ???

Rשף

New member
חשמל, אינסטלציה

ההפרש בכל פריט לא תמיד גדול במיוחד (כמה כבר עולה נקודת חשמל ?) אבל הסה"כ מצטבר.

fireman

New member
רק בשביל לסבר את האוזן

יש מסגרות של בטיצ'ינו מסגרת לייט שהיא לא הכי הכי שלהם ל4 מקום עולה כמעט 70 ש"ח.... זה עוד לפני המתאם והשקעים עצמם....רק מסגרת. אתה יכול להגיע לעלות של יותר מ100 ש"ח לשקע כפול. אם תלך על הסדרות היותר יקרות בכלל.... ולמי שחשב שגוויס זה יוקרתי, שיחשוב פעמיים, גוויס נחשב למוצר המודולרי הנחות ביותר שיש היום בשוק עם המגוון הכי קטן שיש ועם המבחר והעיצובים הכי נחותים שיש.

הבנתי מה את רוצה - את לא הבנת

אותי - אני אומר שהמחיר הבסיסי הוא 750$ למ"ר כולל הכל , עד למפתח , כולל אפילו מטבח טוב ,ריצוף גרניט פורצלן וחלונות מפרופיל בלגי . ( אם הבית לא מסובך לבניה ) אם את מרגישה צורך להוסיף דברים, את צריכה להוסיף על המחיר הזה ולא להתחיל ממחיר בסיס של 1000$ למ"ר. 300$ למ"ר זה המון כתוספת לפיניש סטנדרטי, זה 66000$ . אני עומד לבנות בית של 210 מ"ר ואני מעריך את הפיניש שלו ב 70000$ . את רוצה להוסיף כפול ? אולי אפשר להוסיף ברזים מזהב ויהלומים .

איריסג

New member
תראי - אני חושבת שאת צריכה לעשות

כמונו. אנחנו, לפני שעוד היו לנו תוכניות גמורות של הבית (למעשה, עדיין אין לנו... אנחנו אבל מתחילים לראות את הסוף) - הלכנו לעשות סיבובים בין כל מיני חנויות. גילינו למשל, שבנושא הריצוף העולם הוא גדול ופתוח.... אני רוצה במטבח ריצוף גרניט םורצלן, דמוי אבן, במה שנקרא "תמהיל" (גדלים שונים של בלטות שמשתלבות יחד) - ראינו כזה ב"דקל" ב 180 ש"ח למטר, וראינו כזה בחנות אחרת בנמל - ב 80 - 90 ש"ח למטר. אני חושבת שאת צריכה קודם כל להבין מה את רוצה, מה מוצא חן בעינייך - ולפי זה לקבוע את המיפרט. למשל: מטבח, כאמור - אם הוא נותן לך את המטבח אז לקבוע שזה יהיה מטבח סנדויץ', לקבוע איזה פירזולים כלולים (לא רק של איזה חברה. לקבוע למשל שבארונות - המדפים יהיו מדפים נשלפים, לקבוע כמה מגירות סכו"ם יהיו, כמה מגירות סירים וכו' - ומה המחיר של תוספת מטרים למטבח. לקבוע האם המשטחים יהיו אבן קיסר או משהו אחר. אני לא יודעת להגיד לך כמה מטרים יש לי כי אני לא יודעת איך מחשיבים יחידה גבוהה של 2.4 מ' (לדעתי זה הכפלה ב 2.5 - זאת אומרת שאם האורך שלה הוא 4 מטר - אז זה כמו 10 מטר רץ לפחות). אני גם לא יודעת איך הם חישבו את האי - כי הרוחב שלו הוא כפול משל ארון תחתון רגיל. אם נצא מתוך נקודת הנחה שאלו אכן החישובים - אז במטבח שלנו יש בערך 20 מ' סה"כ. בעניין של אמבטיות - צריך לקבוע איזו נגרות יש באמבטיות - האם הנגר של המטבח יעשה את זה או שזה תהיה לך בחירה מתוך ארונות אמבטיה של חברה מסויימת (ואז צריך לקבוע של מי), כנ"ל לגבי מקלחונים. את צריכה להכניס למפרט את כל נושא הבית החכם - תשתיות של תקשורת, כבלים, רשת מחשבים וכו'. את צריכה להכניס למפרט את נושא התריסים החשמליים - איפה יהיה תריס חשמלי . על הפרופילים דיברנו. דלתות - דלת כניסה ודלתות פנים - מאיזה חומר הן יהיו, של איזו חברה, איזה משקופים - לכל הדברים האלה יש מחירים שונים. אני באמת מציעה לך לעשות התייעצות עם האדריכלית ומעצבת הפנים שלך , אם יש לך כאלה, כדי שלא יהיו הפתעות לא נעימות. אנחנו למשל יודעים שגם בבית יהיו קירות שנרצה לצבוע עם טיח אקרילי צבעוני - זה יותר יקר מסתם צבע, וצריך טייח שיידע לעבוד עם טיח כזה. כלים סניטרים - של איזה חברה? למשל - דרך לשדרג זה האם את שמה אסלות מונובלוק או אסלות עם מנגנון נסתר תלויות - ושל איזו חברה המנגנונים (פלסאון או גרוהה). ראשי המיקלחת והברזים - את צריכה לראות למשל איזה חברות מוצאות חן בעינייך ואפילו לרדת איתו לרזולוציה של סדרות או של שווי ברז. מה כלול בשאר עבודות הנגרות של הבית. איזה סוג ריצוף יהיה בחוץ - בחזית הבית (גרנוליניט, אקרשטיין, טרה קוטה - ההבדלים במחיר הם עצומים. פרגולות - כמה ומאיזה חומרים. איזה גדר ואיזה שערים הוא נותן. אינטרקומים כמה חדרי שירותים, כמה מקלחונים, כמה אמבטיות. זה מה שעולה לי בראש כרגע...

שני הדברים שרצוי לא להתפשר עליהם

כלל הם חלונות וריצוף , גם טייח טוב ורצף טוב יעשו לך נחת להרבה שנים קדימה, הרבה לאחר שתשכחי כמה שילמת להם .

fireman

New member
איריס, עם כל הכבוד, אתם לא עובדים

נכון אם אתם מאפשרים לשטויות של מעצבת הפנים שלכם לקבוע אם תהיה משכנתא וכמה היא תהיה גדולה וזו הסיבה שלא העסקתי מעצבת פנים לבית שלי, אני רואה בזה דבר מיותר במיוחד כאשר יש בבית אנשים עם הכישרון הזה באופן טבעי ומעבר לכך, הכסף גם יוצא מהכיס שלהם. למעצב פנים תמיד קל לתת רעיונות ולהציע דברים ולגרום לך ייסורי מצפון כי את מפסידה את זה ואת זה ואת זה ואת זה.....אבל את מרוויחה את זה שלא תגררי אחרייך משכנתא. תמיד זה קל לתת רעיונות כשהכסף לא יוצא מהכיס שלך אלא מהכיס של מישהו אחר. זה ההבדל בין אדם שיש לו ניסיון והבנת תחום הבניה לאדם שאין לו את ההבנה ואת ההיכרות עם הנושא (אני לא מתכוון לרדת עלייך או חלילה להתנשא אבל אלו העובדות) נותן לאנשי מקצוע לנהל את הבניה על חשבון עומק וקוטר החור בכיס שלכם. כשאני התקרבתי לסיום של הבית שלי אפילו לא חשבתי על סוג העץ של הדק או איזה ג'קוזי יהיה לי בגינה כי זה נראה לי מוזר לחשוב על זה בעוד כל המגרש נראה כמו אזור מלחמה ובאמבטיה יש בינתיים חורים עם צינורות ועוד לתת לזה תקציב. אתם צריכים לזכור שאתם גרים בתוך הבית, לא מחוץ לבית וקו המחשבה לדעתי בעייתי.....את תקני פרקט ברמה פחות טובה או כיור של חרסה במקום מיטרני או איזה יצרן אחר בעל שם בשביל שהעץ של הדק יהיה איפאה.....יקרה משהו אם תחכי עם הדק עוד שנה כשיהיה כסף ותוכלי לוותר על רעיון המשכנתא? אנשים לפעמים עושים דברים שאני לא מצליח להבין.... יצא לי להתקבל במישהו שעשה בבית שלו מרצפות טראצו, 280 מ"ר מרצפות טראצו וקרמיקה של 20 ש"ח למה? בשביל שישאר לו כסף לחפור בריכה בגינה.... הוא רוצה שהשכנים יראו שיש לו בריכה אבל בתוך הבית הוא יגור בוילה ברמה של דירת שיכון בשכונת מצוקה. אל תכניסו את עצמכם לכל מיני הרפתקאות שונות ומשונות שלא רק בסופו של דבר יהיה רחוקות מאוד משביעות הרצון שלכם אלא גם יחזקו את הקשר שלכם עם מנהל הבנק. בהצלחה לכולם.

למעלה