מה הפסוק הזה אומר לכם

זה לא ויתור חמודי זו פשרה

לותר זו מילה גדולה לאללה. תחשוב לרגע גבר שכל חייו גניקולוג לדוגמא פתאום אישתו תרצה שיחליף משרתו לרופא כללי כי היא לא מוכנה לקבל יותר שיגע בנשים. בשביל לעשות זאת הוא יצטרך לוותר בגדול על משהו שאהב למד לעשות כל חייו. אוכל וכאלה זה פיצ'פקס קטנים זה פשרות של החיים יחד. לוותר זו מילה גדולה למעשים גדולים בחיינו.

מצטרפת למגיבים

שאמרו שאם מוצאים אהבת אמת קשה מאוד לוותר עליה ועושים הכל כדי לאחוז בה כל זמן שלעשות הכל אינו כולל פגיעה בעצמך. ועדיין, ישנם מצבים בהם יש תסכול מכך שלא יכולים להיות יחד כמו שרוצים (תסכול ולא כאב). אני מניחה שעם הזמן לומדים לקבל את המצב כך שהתסכול קטן, ולא בד"כ אנשים עושים משהו כדי לשנות את המצב המתסכל - וכל אחד בוחר לעצמו את הדרך לפתור את התכול. כי בסופו של דבר כולנו שואפים לאיזון, לחיות טוב ובהרמוניה עם עצמנו.

ואני חושבת..

שעמ כל הכבוד לכולנו, אי אפשר להגדיר אהבה. אפשר לנסות לתאר את התחושה שהיא גורמת לנו, אך אי אפשר לסייג אותה ולתייג אותה בכל מיני סייגימ ולתוויות כמו שרבימ עשו כאן. יש כאלו שאהבתמ כואבת מכל מיני סיבות, אז זו לא אהבה? זו אהבה עבורם, מי אנחנו שנגיד שהיא לא נכונה? יש כאלו התמפשרים או מוותרימ בשמ האהבה.. אז זו לא אהבה? זו אהבה עבורם, מי אנחנו שנגיד להם שהיא לא נכונה? האהבה הינה אינדיווידואלית, היא איך שכל אחד מאיתנו מרגיש בתוכו, היא מה שטוב לכל אחד מאיתנו. ולגבי אהבת אמת? רבות ההגדרות שמגדירים אהבת אמת, עבורי אהבת אמת זה לקבל אחד את השניה כמו שהמ מבלי לשנות, כי הרי הניגודים שבנו, השוני שבנו, הוא זה שגרם לנו להתאהב מלכתחילה. אהבת אמת זה לאהוב למרות הכל, על אף הכל, בגלל הכל ובזכות הכל.. אבל זו רק אני ואני מניחה שכבר יסתרו אותי

fortunon

New member
אני מסכים איתך על :

לאהוב למרות הכל. על אף הכל ובגלל הכל.

אסתי69

New member
הדבר שאני מסכימה איתך

הוא שבאהבה לא מנסים לשנות אוהבים את מי שמולינו ולא מנסים לעצב משהו בדמות החלום שלנו מעבר לזה...

שאלה טובה

כל כך הרבה ניסו להגדיר אותה ועבור כל אחד זה משהו אחר אני יכולה להגיד שעבורי זו התחושה שמצאת את הנפש התאומה שלך של קבלה אמיתית שלך את האחר ושל האחר אותך בלי ניסיון לשנות אחד את השני של חברות ותקשורת אמיתית של צחוק פתיחות והרשימה ארוכה... אבל בעיקר זו תחושה פנימית של המאוהב

מוותרים על מה?

ולא תמיד צריך לעשות משהו. לפעמים דוקא כשמנסים לעשות היא חומקת מאיתנו ומגיעה ברגעים הכי פחות צפויים מבלי שנעשה כל דבר אלא סתם מפגישה אקראית

fortunon

New member
ההרמוניה הזו לא באה לבד.

צריך לעשות דברים להגיע לעולם כזה ורוד.

fortunon

New member
לא מסכים איתך.

חלק גדול משווה התאהבות לאהבה. יש הבדל . יש אנשים שעדיין מאוהבים ואוהבים גם לאחר שנים. אבל רובם מתבלבלים.

אסתי69

New member
אבל אני דיברתי על אהבה

לא על ההתאהבות שנוכיח מי משנינו צודק פה?

למעלה