מה חושבים חורזים וכותבים על האימרה

palmony1951

Well-known member
כעת ציינת את הירידה בכשירות מערך המילואים, אבל אין ירידה בכמות המילואימניקים.
אפילו אם אני לא מסכים אתך לגבי הכמות-גם האיכות קובעת לצורך העניין/הדיון.
ציטוט:
אוכלוסיית ישראל ב1973 - 3.3 מיליון
אוכלוסיית ישראל ב2024 - 9.3 מיליון
ואתה טוען שהיום יש פחות חיילים מאשר אז...
גם אם יש יותר חיילים-זה לא בהתאם ל% הגידול

SupermanZW

Well-known member
אפילו אם אני לא מסכים אתך לגבי הכמות-גם האיכות קובעת לצורך העניין/הדיון.
ציטוט:

גם אם יש יותר חיילים-זה לא בהתאם ל% הגידול
מסכים אתך שהאיכות חשובה מהכמות, ובגלל התפתחות הטכנולוגיה, אנו מסוגלים היום להתנהל טוב יותר עם צבא קטן יותר מאשר אז. כפי שניתן לראות, הכמות באה על חשבון האיכות.

SupermanZW

Well-known member
כוח אדם בצה"ל:
אין לי נתונים עדכניים, מצאתי נתונים משנת 2000, אני בטוח שהמספרים של היום גבוהים יותר.
כוחות פעילים - 176500
כוחות מילואים - 445000
נתוני 1973:
כוחות פעילים - 115000
כוחות מילואים - 350000

הסיבה שסדר הגודל של אז הוא בערך שני שליש מהיום ולא שליש מהיום הוא שאז כמעט לא הייתה השתמטות, היום פחות מ50% מהמלש"בים מתגייסים.

משתפרת1

Well-known member
כוח אדם בצה"ל:
אין לי נתונים עדכניים, מצאתי נתונים משנת 2000, אני בטוח שהמספרים של היום גבוהים יותר.
כוחות פעילים - 176500
כוחות מילואים - 445000
נתוני 1973:
כוחות פעילים - 115000
כוחות מילואים - 350000

הסיבה שסדר הגודל של אז הוא בערך שני שליש מהיום ולא שליש מהיום הוא שאז כמעט לא הייתה השתמטות, היום פחות מ50% מהמלש"בים מתגייסים.
ב- 73 היינו 6 שנים אחרי מלחמת ששת ימים, כששלוש שנים מתוכן היו מלחמת התשה בקו תעלת סואץ. זה בדיוק המצב בו אנשים מתגייסים. ל"להגן על המולדת" יש משמעות. אני בטוחה שאם תבדוק את הנתונים של לפני אוקטובר ואחריו תגלה הרבה יותר התגייסות, כולל מילואימניקים לשעבר שחזרו לשירות המילואים.
המוטיבציה איננה כסף או הטבות. המוטיבציה היא פשוט פטריוטיות (משהו שאתה פשוט לא מסוגל להבין או להכיר).

SupermanZW

Well-known member
ב- 73 היינו 6 שנים אחרי מלחמת ששת ימים, כששלוש שנים מתוכן היו מלחמת התשה בקו תעלת סואץ. זה בדיוק המצב בו אנשים מתגייסים. ל"להגן על המולדת" יש משמעות. אני בטוחה שאם תבדוק את הנתונים של לפני אוקטובר ואחריו תגלה הרבה יותר התגייסות, כולל מילואימניקים לשעבר שחזרו לשירות המילואים.
המוטיבציה איננה כסף או הטבות. המוטיבציה היא פשוט פטריוטיות (משהו שאתה פשוט לא מסוגל להבין או להכיר).
אז את מודה שסד"כ צה''ל גדל, אם כן, על מה אנחנו מתווכחים?

משתפרת1

Well-known member
אז את מודה שסד"כ צה''ל גדל, אם כן, על מה אנחנו מתווכחים?
אני יודעת שסד"כ צה"ל עלה לעומת 7.10. ברור לי שלפני אוקטובר הוא ירד יחסית לעשור שלפניו גם בגלל קיצור השירות וגם בגלל שצה"ל פטר יותר בקלות מלש"בים שבריאותם או המוטיבציה שלהם היו פחות טובים.
רגע, אתה טוען שהסד"כ עלה? לא טענת קודם שהוא ממש ירד יחסית?
כמנהגך- מתווכח לשם הויכוח.
מאחר והדיון מתארך- אפרוש ממנו כעת.

SupermanZW

Well-known member
אני יודעת שסד"כ צה"ל עלה לעומת 7.10. ברור לי שלפני אוקטובר הוא ירד יחסית לעשור שלפניו גם בגלל קיצור השירות וגם בגלל שצה"ל פטר יותר בקלות מלש"בים שבריאותם או המוטיבציה שלהם היו פחות טובים.
רגע, אתה טוען שהסד"כ עלה? לא טענת קודם שהוא ממש ירד יחסית?
כמנהגך- מתווכח לשם הויכוח.
מאחר והדיון מתארך- אפרוש ממנו כעת.
אני טוען שלמרות הגידול החד בכמות המשתמטים, סד"כ צה''ל עלה בגלל הגידול החד באוכלוסיית ישראל.

למעלה