מה קורה בפסגות?

משקיע88

Well-known member
מתחילת השנה ועד עתה מניית פסגות צנחה בכ 45%. בהתחשב בכך שמדובר בשלד בורסאי שנסחר בפחות (כנראה) מהמזומנים בקופה זה נראה מוזר. זאת גם על רקע העברת המניות של עדי צים לשותפות מוגבלת הרחקת האחריות האישית שלו בכך. מוצעת גם עסקת מיזוג לרובוטים שנראית אטרקטיבית. יש למישהו הסבר?

בורסה 2008

Well-known member
שמע, בתור מחזיק לשעבר שמאד האמין בחברה ובמנכל שלה יש לי קצת נסיון איתה.
חברה שכמה שלא תצפה לרע, היא תפתיע אותך לרעה. כל דוח חור שחור חדש. כל דוח תזמז חזוי גרוע יותר מהקודם. כל דוח עוד מחיקות בתחום האח"ב.
תוסיף לזה חוצפה שאין כדוגמתה עוד לבוא ולתת מענקים עכשיו של מיליונים אחרי כל השמדת הערך, בעל שליטה שמנסה לעקוץ את המחזיקים בעסקאות עם חברת רני צים, ותקבל מיץ של זבל. אני עוקב, אבל לא אגע לפני מרווח ביטחון עצום. אנחנו לא שם.

משקיע88

Well-known member
אינני מחזיק, אבל עוקב כי עשויה להתפתח כאן הזדמנות. חלק משמעותי מההנזלה ומכירת חבר הבורסה מתבצע. לגבי המיזוג עם ROBOTEAM ההסכם מחייב אחרי קיום תנאים. אני מסכים לכל מה שאמרת על בעל השליטה, אבל אם המיזוג יתקיים בעלי השליטה יהיו אלביט מערכות וג'נראלי. אולי שווה לעקוב.

בורסה 2008

Well-known member
אינני מחזיק, אבל עוקב כי עשויה להתפתח כאן הזדמנות. חלק משמעותי מההנזלה ומכירת חבר הבורסה מתבצע. לגבי המיזוג עם ROBOTEAM ההסכם מחייב אחרי קיום תנאים. אני מסכים לכל מה שאמרת על בעל השליטה, אבל אם המיזוג יתקיים בעלי השליטה יהיו אלביט מערכות וג'נראלי. אולי שווה לעקוב.
שוב, אני עוקב, אבל קודם כל צריך להישאר עם 100M מזומן נטו לפני שהעסקה עוברת ולמיטב זכרוני לפי התזמז שפירסמו זה לא יקרה השנה. שנית, אני לא מכיר את חברת רובוטים בכלל גם אם נשמעת מעניינת על פניו.

משקיע88

Well-known member
נראה לי שלא היו חותמים על עסקת המיזוג אם הביצוע יחכה לשנה הבאה. 82 מיליון ש"ח אמורים להתקבל ממכירת חבר הבורסה וכספי הפיקדון בלו"ז של 60 יום. לדעתי גם על המכשול של 100 מיליון ש"ח ניתן להתגבר על ידי הקדמת משיכה מהחוץ בנקאי בתמורה להקטנת התמורה.

בורסה 2008

Well-known member
נראה לי שלא היו חותמים על עסקת המיזוג אם הביצוע יחכה לשנה הבאה. 82 מיליון ש"ח אמורים להתקבל ממכירת חבר הבורסה וכספי הפיקדון בלו"ז של 60 יום. לדעתי גם על המכשול של 100 מיליון ש"ח ניתן להתגבר על ידי הקדמת משיכה מהחוץ בנקאי בתמורה להקטנת התמורה.
על זה בדיוק אני מדבר כשאני מדבר על אמון. לי אין אמון בחברה הזאת, ובהצלחה אם "להקדים משיכה מהאח"ב", כי זבל כמו האח"ב שיש בפסגות זה באמת משהו מיוחד, ולא סתם רני ניסה להשחיל בעסקה עם החברה רני צים לבעלי המניות שם את הסעיף שפוטר אותו מהערבות לחוב של אפליצ'ק.

THE_ENDLESS

Active member
אני החזקתי ונכוותי בקטנה עם -5%, חברה עם התנהלות משונה שכל פעם מפרסמת דוח יותר גרוע מהקודם.
ושאני לא אכנס אפילו לשכונה של אפליצ'ק.

בורסה 2008

Well-known member
חחחחחחחחח הנה פסגות מבהירים שהם לא חתמו על כלום בינתיים. שלא תחשבו בטעות שהמיזוג סגור כבר וגם שלא תחשבו בטעות שיעבור שבוע בלי הודעה חרא שלהם במאיה.

משקיע88

Well-known member
אכן הם ממשיכים בדרכם הנלוזה. נראה לי שהזמן בשל לקניית מנה ראשונה. זאת כמובן איננה המלצה.

משקיע88

Well-known member
ההודעות הסותרות מהיום ומ 13/6 מאפשרות מרחב פעולה מעניין לגבי תביעה ייצוגית. אני מחזיק כמות מינימלית באמת ולדברי פרקליטי זה מספיק ודי לחכימא.

בורסה 2008

Well-known member
ההודעות הסותרות מהיום ומ 13/6 מאפשרות מרחב פעולה מעניין לגבי תביעה ייצוגית. אני מחזיק כמות מינימלית באמת ולדברי פרקליטי זה מספיק ודי לחכימא.
תביעות ייצוגיות והערכת תמורה מהן זה פחות התחום שלי. שיהיה בהצלחה

משקיע88

Well-known member
עד היום הייתי מעורב ב7 איומים בתביעה. אף פעם לא הגעתי למשפט. ב4 פעמים ההליך נתקע וב3 קיבלתי פיצוי יפה מאוד. התחלקתי עם עורך הדין כך שלא הוצאתי כסף בדרך.

משקיע88

Well-known member
המניע העיקרי הוא לאו דווקא הרווח הכספי אלא הסיפוק מהענשת נוכלים ובוזזים בשוק ההון.

משקיע88

Well-known member

זאת עוד הודעת זבל אבל הסרת ההתחייבות לארגון אשראי נוסף חיובית. העברת הגביה לנאמן חיובית בעיני כי היא מנתקת את הקשר הגורדי בין רני צים ואפליצ'ק. הוויתור על 12 מיליון לדעתי איננו האחרון אבל הייתי חותם גם על וויתור נוסף של 20 מיליון בתמורה לתשלום מיידי.

THE_ENDLESS

Active member

זאת עוד הודעת זבל אבל הסרת ההתחייבות לארגון אשראי נוסף חיובית. העברת הגביה לנאמן חיובית בעיני כי היא מנתקת את הקשר הגורדי בין רני צים ואפליצ'ק. הוויתור על 12 מיליון לדעתי איננו האחרון אבל הייתי חותם גם על וויתור נוסף של 20 מיליון בתמורה לתשלום מיידי.
אני לא כזה מבין מה קיבלו פסגות בתמורה למחילה של 12M, החובות לא משולמים ולחברה הייתה הזכות למנות נאמן בכל מקרה.

כל התיק של אפליצ'ק גם ככה היה בrun-off פסגות הייתה מביאה 35 מיליון שקל לאפליצ'ק ואפליצ'ק גם ככה הייתה מחזירה לה אותם.

משקיע88

Well-known member
לזה הכוונה בכינוי הודעת זבל. ברור לי שעסקי האשראי כושלים ולמעשה המנהלים משני הצדדים מנסים לחמוק מאחריות. השאלה היא מה יישאר בשלד של פסגות אחרי שהאבק ישקע. אם יישארו כ 100 מיליון ש"ח זה לא רע, ואח"כ יתנהלו תביעות הנזיקין למיניהן שהם מנסים להתחמק מהן. מציע להם להצטייד בעורכי דין טובים יותר מהנוכחיים.

בורסה 2008

Well-known member
לזה הכוונה בכינוי הודעת זבל. ברור לי שעסקי האשראי כושלים ולמעשה המנהלים משני הצדדים מנסים לחמוק מאחריות. השאלה היא מה יישאר בשלד של פסגות אחרי שהאבק ישקע. אם יישארו כ 100 מיליון ש"ח זה לא רע, ואח"כ יתנהלו תביעות הנזיקין למיניהן שהם מנסים להתחמק מהן. מציע להם להצטייד בעורכי דין טובים יותר מהנוכחיים.
השאלה היא לא רק כמה יישאר אלא גם מתי. על סיפורי המזומן בפסגות והחלוקה או רכישה שלו אני שומע כבר יותר מדי זמן. בפועל התזמז החזוי כל הזמן זז קדימה, והגביה של האח"ב אם תהיה יכולה לקחת יותר זמן משאני יכול לסבול את פסגות מול העיניים בתיק שלי :)

משקיע88

Well-known member
עם ה 2K שהשקעתי שם אני סבלני. עוד ננשום אוויר פסגות מכיוונים אחרים.

למעלה