מועדון דיסני חגיגי לשנה החדשה🍯 (4) - פו הדב 1977 + שלגיה ושבעת הגמדים

It's Always Sunny

Well-known member
  • קראתי לפני כמה שנים שאסור היה למדבבת של שלגיה, אדריאנה קסלוטי לעבוד אחרי שהיא דיבבה את שלגיה כי דיסני רצה "לקלקל את האשליה של שלגיה" |שפם| וגם לא הזכירו את השם שלה בקרדיטים.
  • הפרמיס של הסרט מאוד פשוט אבל אני מניחה שזה בסדר כי הוא היה מספיק חדשני בזמנו.
  • ובהמשך לנקודה הקודמת שלי, מרגיש שהעלילה נמצאת בסרט די משנית ושברובו הוא שירים וריקודים. וכמובן, האנימציה שהייתה המטרה של דיסני בזמנו.
  • שלגיה נועלת עקבים 8-* כלומר, גם לסינדרלה היו עקבים אבל שלגיה אמורה להיות צעירה יותר מסינדרלה.
  • מעניין ששלגיה היא הנסיכה היחידה של דיסני עם שיער קצר.
  • בין חיות היער יש צב :-D ואת במבי לפני שהיה במבי בכלל :-P:
  • זה מאוד מטריד שהנסיך פשוט שומע את שלגיה ומחליט להצטרף אליה בשירה, סתם ככה.
  • המלכה מוטרדת שהיא לא יפה, טוב, אם היא לא הייתה שמה את הכתר המוזר הזה על הראש ומתלבשת ככה, אולי הראי היה יכול לומר לה שהיא יפה :-D|פנים|
  • כשהגמדים קולטים ששלגיה ישנה בבית שלהם, הם נבהלים ואז הפתרון הראשון שלהם הוא להרוג אותה |תוהה|
  • האם השמות של הגמדים הם בעצם כינויים? זה נשמע לי מוזר שלסניזי יקראו ככה ובמקרה הוא מתעטש כל הזמן.
  • שמתם לב להבדלים במוזיקה שהופכת לקריפית שהמלכה מופיעה, לעומת המוזיקה הקלילה כששלגיה והגמדים על המסך?
  • למלכה יש גולגולות במרתף שלה, וגם עורבים ועכרבושים.
  • חחחח, גם העורב של המלכה נבהל ממנה כשהיא משנה צורה :-D
  • מאוד מוזר לי איך שלגיה התאהבה בנסיך מבלי שהיא אפילו לא ידעה מה השם שלו. היא ראתה אותו, מה רק 2 דקות?
  • הציפורים תוקפות את המלכה כשהיא באה עם התפוח :-D
  • המלכה מנסה לגלגל על הגמדים סלע כשהם על הצוק אבל ברק מחשמל אותה. מרגיש לי שמוות זה הפתרון להכל בסרט הזה |פנים|:-D
  • הנסיך מנשק את שלגיה המתה. היום זה לא היה עובר.
  • לא מזכירים בסרט בכלל את אבא/אימא של שלגיה. חשבתי שיהיה משפט על אבא שלה או על זה שהיא יתומה אבל לא, כלום. כנראה שהאגדה הזו די מוכרת אז דיסני לא בזבזו על זה זמן.
  • האמת שהסרט לא כל כך הפחיד אותי, אבל הסצנה שבה המלכה מופיעה בבקתה ומפתיעה את שלגיה קצת הלחיצה אותי. אבל חוץ מזה, הייתי די בסדר. מצד שני, ראיתי את הסרט בבוקר אז אם הייתי רואה אותו בלילה, זה היה סיפור אחר.

Lhuna3

Well-known member
אני קצת באיחור.
מקסים ונוסטלגי, כל כך מתוק ותמים, ומלא משחקי מילים נפלאים (שלא עוברים בתרגום, מה לעשות).
חבל לי שאין שם את הסיפור שהם הולכים למצוא את הקוטב הצפוני ועוד כמה שזכרתי.
ושירים יפהפיים.
לצערי בובת פה הדב שלי אצל ההורים ולא כאן בדירה אז אני נאלצת לצפות בלעדיו, מקווה שלא יעלב. (הוא יושב בכורסא שלו בסלון שנקראת "הכורסא של פו".)
הנה תמונה שלו עם דבש משנה שעברה:
1663875610955.png
יואו זה מתוק! |מאוהב|
חח פו עושה ספורט:-D אבל זה רק עושה אותו רעב:-D SAME פו, SAME.
:-D בול גם אני!
בכל פעם בקבוצה המשפחתית כשמדברים על אוכל טעים שנאכל בקרוב אני שולחת את הגיף הזה:
גדול, לא הכרתי!
חחחח מה לעזאזל יש כניסה מדלת מהעץ!! שיחזור אחורה ויצא מהדלת!!:-D
הוא לא יכול לחזור אחורה, הוא תקוע.
חחח הכובע שינה של פו:-D חחח כמה אמריקאי אפילו לפו יש רובה.
זה הדבר הכי הזוי בספר התמים וה-wholesome הזה!
חחח הקטע הזה זה אילוסטרציה מדוייקת: אני ואחותי בימי שבת (אני הדב העייף כמובן)
:-D
אהבתי את "שבירת הקיר הרביעי", כשהדמויות מודעות לספר (במיוחד גופר החפרפרת שכל הזמן אומר שהוא לא מופיע בספר :-D) ומדברות עם הקריין.
יואו כן, ה-not in the book זה משחק מילים מבריק!
ואני אוהבת נורא גם את השילוב של דפי הספר והשימוש בהם, איך הם קופצים מדף לדף.
  • גופר מזהיר את פו שהיום יום הרוחות (Windsday), אני מניחה שזה משחק מילים על יום רביעי?
כן, זה מגניב.
  • טיגר נכנס לבית של פו ומתחיל לפצוח בשירה ובריקודים שבעיקר קשורים לכמה הוא נפלא.
אני מתה על השיר של טיגר!
איה מצא לינשוף בית חדש, הבית של חזרזיר. חזרזיר מוותר על הבית שלו למען ינשוף. פו אומר לו שהוא (חזרזיר) יכול לגור בבית של פו.
אני אוהבת גם את זה שחזרזיר חושב שלסבא שלו קראו Trespassers Will בגלל השלט :-D
זאת פרידה עצובה מאוד
מרגיש שכריסטופר מתבגר ועוזב את העולם הילדותי של הבובות שלו.
אבל הקטע שהיה נראה לי מסקרן זה שכריסטופר מבקש מפו לא לשכוח אותו.
בראש שלי זה אמור להיות הצעצוע מבקש שהילד האנושי לא ישכח אותו. כי זה יותר נטיה של בני אדם מתבגרים.
זה מה שיפה.
לפני כמה שנים נתקלתי בתיאוריה שאומרת שכל החיות ביער מייצגות בעיה רפואית כזו או אחרת (זה המונח הנכון? לא רוצה לרשום דברים שהם לא PC):
פו- הפרעות אכילה.
חזרזיר- חרדה.
איה- דיכאון.
ינשוף- דיסלקציה ובעיות זיכרון.
טיגר- הפרעות קשב וריכוז.
ארנב- OCD.
קנגה- תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח.
רו- על הספקטרום האוטיסטי (למרות שזה נראה לי קצת far fetched).
גופר- טורט.
כריסטופר רובין- סכיזופרניה.

אבל אני לא יודעת כמה התיאוריה הזו נכונה.
האמת שזה די יפה בעיני.
(התיאוריה על פו הדב) למרות שאני לא חושבת שצריך לקחת את זה בהכרח לקטע כבד של הפרעות נפשיות או רפואיות, אפשר לראות את זה יותר בפשטות כאנלוגיה חביבה לרגשות אנושיים שקיימים בכולנו לפעמים כמו חרדה ועצבות, ולדברים שכולנו מתמודדים איתם כמו כניעה לסיפוקים, כמו תכונות של אנשים שונים ועוד.
אני מניחה שילדים כשמשחקים עם בובות גם עושים העברה כזו של רגשות דרך המשחק בהן, ולכן יש בזה אפילו הרבה שכל.

It's Always Sunny

Well-known member
מקסים ונוסטלגי, כל כך מתוק ותמים, ומלא משחקי מילים נפלאים (שלא עוברים בתרגום, מה לעשות).
חבל לי שאין שם את הסיפור שהם הולכים למצוא את הקוטב הצפוני ועוד כמה שזכרתי.
ושירים יפהפיים.
:-]:-]

זה הדבר הכי הזוי בספר התמים וה-wholesome הזה! [לגבי הרובה והאמריקאיות של פו]
כן, ממש. למרות שאני תוהה אם פו אמור להיות בריטי בכלל.

יואו כן, ה-not in the book זה משחק מילים מבריק!
ואני אוהבת נורא גם את השילוב של דפי הספר והשימוש בהם, איך הם קופצים מדף לדף.

אני אוהבת גם את זה שחזרזיר חושב שלסבא שלו קראו Trespassers Will בגלל השלט :-D
נראה לי שפיספסתי את הבדיחה. מה הכוונה?

האמת שזה די יפה בעיני.
(התיאוריה על פו הדב) למרות שאני לא חושבת שצריך לקחת את זה בהכרח לקטע כבד של הפרעות נפשיות או רפואיות, אפשר לראות את זה יותר בפשטות כאנלוגיה חביבה לרגשות אנושיים שקיימים בכולנו לפעמים כמו חרדה ועצבות, ולדברים שכולנו מתמודדים איתם כמו כניעה לסיפוקים, כמו תכונות של אנשים שונים ועוד.
אני מניחה שילדים כשמשחקים עם בובות גם עושים העברה כזו של רגשות דרך המשחק בהן, ולכן יש בזה אפילו הרבה שכל.
אני נוטה בדרך כלל להאמין לדברים שאני קוראת. אבל גם מה שרשמת מאוד הגיוני. אני פשוט נוטה לכיוון הכבד כי הראש שלי הולך לשם בימים האלה.

Lhuna3

Well-known member
כן, ממש. למרות שאני תוהה אם פו אמור להיות בריטי בכלל.
כנראה שכן, כי הסופר בריטי. ואני חושבת שבתקופתו צייד היה תחביב נפוץ בקרב עשירים שם. (אולי עדיין...)
נראה לי שפיספסתי את הבדיחה. מה הכוונה?
חחח אני באמת תהיתי אם צעירים יבינו את הבדיחה של not in the book,
כי זה מתייחס למשהו שכבר לא רלוונטי למציאות של היום: ספר טלפונים.
גופר נותן לארנב את הכרטיס ביקור שלו כדי שיוכל להתקשר אליו, כי הוא not in the book = לא רשום בספר הטלפונים, שבתחילתו תמיד היו דפים צהובים שבהם טלפונים של בעלי עסקים. משם "דפי זהב", yellow pages. (או שזה היה ספר טלפונים נפרד לעסקים)
וכמובן במשמעות השניה, ה"מטא" - הוא לא דמות מהספר של פו הדוב, אלא תוספת של הסרט.

אני לא בטוחה אם התכוונת גם לגבי הבדיחה של Trespassers Will שזה מה שכתוב על השלט שההמשך שלו שבור, אבל מן הסתם היה במקור: Trespassers Will be Shot או be fined או עונש כלשהו אחר. "מסיגי גבול יענשו" (או משהו)
אז בגלל שאין את ההמשך, חזרזיר הסיק שזה William ושזה היה השם של סבא שלו William Trespassers.

It's Always Sunny

Well-known member
חחח אני באמת תהיתי אם צעירים יבינו את הבדיחה של not in the book,
כי זה מתייחס למשהו שכבר לא רלוונטי למציאות של היום: ספר טלפונים.
גופר נותן לארנב את הכרטיס ביקור שלו כדי שיוכל להתקשר אליו, כי הוא not in the book = לא רשום בספר הטלפונים, שבתחילתו תמיד היו דפים צהובים שבהם טלפונים של בעלי עסקים. משם "דפי זהב", yellow pages. (או שזה היה ספר טלפונים נפרד לעסקים)
וכמובן במשמעות השניה, ה"מטא" - הוא לא דמות מהספר של פו הדוב, אלא תוספת של הסרט.
תודה על ההסבר, לא הייתי מבינה אם לא היית רושמת לי במפורש. אבל זה לא רק קשור לגיל שלי, יש דברים שעוברים לי מעל הראש לפעמים. אני ליטרלי לקחתי את זה כבתור הספר.

אני לא בטוחה אם התכוונת גם לגבי הבדיחה של Trespassers Will שזה מה שכתוב על השלט שההמשך שלו שבור, אבל מן הסתם היה במקור: Trespassers Will be Shot או be fined או עונש כלשהו אחר. "מסיגי גבול יענשו" (או משהו)
אז בגלל שאין את ההמשך, חזרזיר הסיק שזה William ושזה היה השם של סבא שלו William Trespassers.
אוי, זה נפלא :-D:-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
חצי שעה לסרט בנתיים
קטע שיש בהתחלה רקע לסיפור שכתוב, במקום פשוט להציג את זה.
למראה יש פרצוף די דומה לזה של המלכה הרעה.
שלגייה היא בעצם כמו סינדרלה כאן - מהבחינה שהאמא החורגת שלה הפכה אותה למשרתת.

יש יותר שירים ממה שציפיתי.
ולשלגייה יש אופטימיות מטורפת. גם כשהיא כמו משרתת בארמון שלה היא די מרוצה.
שרה שיר על אהבה ואז ישר מגיע הנסיך שמאוהב בה. כלומר אני מניח שהוא היה נסיך.
והוא גם שר לה חזרה, אבל היא נבהלת ממנו. (זה מזכיר לי מאוד את היפיפיה הנרדמת)

המלכה הרעה שולחת את הצייד לקחת את שלגייה עמוק ליער להרוג אותה.
אבל ברגע האחרון הוא לא יכול לעשות את זה ושולח אותה לברוח.
אבל הוא קיבל קופסה שבה הוא אמור לשים את הלב של שלגייה ולא ראינו מה הוא עשה לגבי זה עדיין.

שלגייה נכנסת לפאניקה מאוד מובנת מהמצב החדש שלה וזה כולל לדמיין שעצים וצמחים הם חיות טרף נוראיות.
אבל הפאניקה עוברת מהר מאוד והיא נרגעת ואפילו מתנצלת בפני חיות היער על איך שהיא התנהגה.
כן, ממש טוב שהיא התנצלה... זה לא יאה מצד גברת צעירה להתנהג לא כיאות גם כשהיא ביער עם חיות.
שלגייה מקבלת מאוד מהר את מצבה, רק שהיא לא יודעת איפה היא תישן. (היא בשלב זה לא דואגת לגבי אוכל)
אבל החיות יודעות איפה הבית של הגמדים ולוקחים אותה לשם.
הבית ריק ושלגייה מניחה שזה בית של ילדים יתומים כי הכל שם קטן.
חוץ מזה יש המון בלאגן ולכלוך ושלגייה מחליטה שהיא תנקה הכל וככה יתנו לה להשאר שם.
אני זוכר פרק מוקדם של המפץ הגדול ששלדון ולאונרד ניקו את הבית של פני ללא רשותה וזה לא התקבל בחיוב.
גם אני הייתי מתעצבן.
אפילו יותר גרוע זה שהיא בכלל לא מנקה לבד - את רוב העבודה היא מאצילה לחיות לעשות.
האם היא משלמת להם איכשהו?
והאם זה לא יגעיל את הגמדים שחיות נגעו בכל החפצים שלהם?
האם צלחת היא באמת נקייה אם ליקק אותה איזה במבי קטן?
חוץ מזה שזה לא מכבד את החיות שכבר חיות בבית הזה - כפי שאנחנו רואים העכבר בקיר והעכביש מאוד מעוצבנים.
*חוץ מזה תוך כדי ניקוי יש שיר נוסף.

עכשיו עברו לגמדים במכרה שלהם. למי הם בעצם מוכרים את היהלומים האלו?
בסוף היום הם חוזרים הביתה ויש את השיר המוכר ההוא ששכחתי. היי הו.
it's home from work we go
ושריקות.
כשהגמדים מתקרבים החיות שישנות בבית שומעות אותן ובורחות.
אבל הן לא מעירות את שלגייה שממשיכה לישון. (אי אפשר לסמוך על חיות כיום)
הגמדים קולטים שמשהו לא נכון בבית ברגע שהם רואים שיש בו אור.
אז הם מבלים הרבה זמן בלהתגנב לביתף לקלוט שהוא נקי, אז לשלוח את האילם למעלה לבדוק
ואז הם כמעט הורגים אותה לפני שהם קולטים שהיא נערה.
רגזני עדיין מאוד מתנגד לנוכחות שלה וממשיך ככה גם אחר כך.
*בגלל שלפני כן ראיתי פרק של סיפורה של שפחה הוא מאוד מרגיש לי כשונא נשים קלאסי.
בסוף היא מתעוררת ומספרת להם שהיא הנסיכה ושהמלכה רוצה שהיא תמות.
אבל זה בסדר כי המלכה לא יודעת שהיא שם (זה לא שיש לה מראת קסמים)
כולם מתלהבים כשהיא אומרת שהיא תכין להם אוכל.
אבל אז נרגזים כשהיא דורשת שהם יתקלחו. וזה באמת מרגיש די מוקדם בשבילה לבוא בדרישות.
רובם מסכימים למקלחת אפילו שהם מפחדים ממנה, חוץ מרגזני.
ואז יש קטע מאוד אלים שבו שאר הגמדים לוקחים אותו להתקלח נגד רצונו.
מאוחר יותר כולם נהנים משירה בציבור וקצת סיפורים ואז הזמן לישון.
ובגלל שהם כולם אידיוטים הם נותנים לשלגייה לישון למעלה איפה שכל המיטות שלהם והם ישנים למטה.

בנתיים המלכה במגלה ששלגייה בחיים - שמה שהצייד החזיר לה היה לב של חזיר (לא כשר).
אז היא עושה קסם מורכב כדי לשנות את המראה החיצוני שלה ואז רוקחת את התפוח המורעל.
היא מגלה שהתרופה לזה היא נשיקת אהבה ראשונה (בעצם האם זה נשיקה ראשונה של אהבה או נשיקה של אהבה ראשונה?)
אבל היא לא דואגת כי הגמדים יחשבו שהיא מתה וישרפו את הגופה.
למלכה יש עורב כמו למכשפה ביפיפיה הנרדמת.
ואחר כך עוקבים אחריה נשרים שהזכירו לי את הנשרים בספר הג'ונגל.

מגיע הבוקר וכל הגמדים יוצאים לעבודה במכרה ושלגייה נותנת לכל אחד נשיקה לפני שהוא יוצא.
דופי האילם חוזר לבית שוב כדי לקבל עוד (אולי חרמני זה שם יותר מתאים)
גם רגזני דואג לשלגייה, ומסתכל עליה בחיבה, אבל הוא דואג להסתיר את זה.
(חשבתי על כך שבסרט קלאסי הייתי מצפה שרגזני יספר למלכה איפה שלגיה בגלל השנאה אליה ואז יתחרט על זה אחר כך)

המלכה באה עם התחפושת המעולה שלה לתת לשלגייה תפוח.
למרות שהגמדים הזהירו את שלגייה שלא לתת לאף אחד להכנס
ולמרות שהיא נראית כמו מכשפה,
ולמרות שגם הציפורים חושדים בה,
שלגייה בכל זאת סומכת עליה.
כל החיות בפאניקה ורצים להביא את הגמדים.
קצת בעייתי כי הם לא יכולים לדבר אבל הגמדים מספיק חכמים (או לפחות אחד מהם) כדי לקלוט שכנראה החיות היסטריות בגלל שמלכה מנסה להרוג את שלגיה.
הם רצים הביתה (הגמדים בעצם רוכבים על האיילים)
אבל זה מאוחר מידי כי המלכה הצליחה לגרום לשלגייה לאכול מהתפוח אחרי שהיא אמרה לה שזה תפוח שנותן משאלות.
(אולי כי זה מעניק את המשאלה של המלכה)
הגמדים רודפים אחרי המלכה שרצה במעלה הר ובסוף נופלת. כנראה למותה?
רגע המלכה משלגייה מתה ככה?
הנחתי שהיא עוד תגלה אחר כך ששלגייה חזרה לחיים.

כל הגמדים מאוד עצובים כי נראה ששלגייה מתה
ואין להם כוח להמשיך עם הסיפור אז הם מקפיצים קצת את הזמן על ידי כך שמופיע על המסך טקסט שמספר מה קורה
הגמדים שמים את שלגייה בתיבת זכוכית ושמרים עליה
עד שמגיע הנסיך שכנראה חיפש אחריה
והוא מנשק אותה אפילו שהוא חושב שהיא מתה וזה די מגעיל
אבל זה בסדר כי היא מתעוררת.
אבל במקום להשאר עם הגמדים שניסו להציל אותה ושמרו על הגופה שלה היא עוזבת עם הנסיך והם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.
אם כי לא ברור אם הם חיים בממלכה שלו או בממלכה שלה.
או אולי הוא חיפש אותה כדי שהוא יוכל לאחד את שתי הממלכות.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
קראתי לפני כמה שנים שאסור היה למדבבת של שלגיה, אדריאנה קסלוטי לעבוד אחרי שהיא דיבבה את שלגיה כי דיסני רצה "לקלקל את האשליה של שלגיה" |שפם| וגם לא הזכירו את השם שלה בקרדיטים.
זה מרגש לגלות שגם לפני כמעט מאה שנים דיסני היו מניאקים
שלגיה נועלת עקבים 8-* כלומר, גם לסינדרלה היו עקבים אבל שלגיה אמורה להיות צעירה יותר מסינדרלה.
נראה לי שגם סינדרלה אמורה להיות צעירה, לא?
מעניין ששלגיה היא הנסיכה היחידה של דיסני עם שיער קצר.
על זה חשבתי הרבה פעמים בעבר. היא נראית בגלל זה מאוד שונה מהאחרות, אפילו כשעושים את הפנים שלה יותר רגילות.
שיער קצר כזה כנראה היה האופנה אז.
גם כמה פעמים בסרט רואים אותה מסדרת אותו.
זה מאוד מטריד שהנסיך פשוט שומע את שלגיה ומחליט להצטרף אליה בשירה, סתם ככה.
מאוד. מעניין אם הוא יודע שהיא נסיכה בשלב הזה, כי היא לובשת סחבות.
אבל זה גם משהו נוסף שבו הסרט מזכיר את היפיפיה הנרדמת (יש גם דברים נוספים כמו השירה עם חיות, והנשיקה המעירה)
המלכה מוטרדת שהיא לא יפה, טוב, אם היא לא הייתה שמה את הכתר המוזר הזה על הראש ומתלבשת ככה, אולי הראי היה יכול לומר לה שהיא יפה :-D|פנים|
הכתר עוד בסדר, אבל היא מסתירה את כל השיער שלה מתחת הדבר השחור הזה
כשהגמדים קולטים ששלגיה ישנה בבית שלהם, הם נבהלים ואז הפתרון הראשון שלהם הוא להרוג אותה |תוהה|
זה נעשה בארה"ב שם זה זכותם להרוג אותה אם היא פלשה לבית שלהם.
האם השמות של הגמדים הם בעצם כינויים? זה נשמע לי מוזר שלסניזי יקראו ככה ובמקרה הוא מתעטש כל הזמן.
במדינת הגמדים ההורים לא נותנים שם לילד. רק בגיל 20 הגמד הצעיר הולך ללשכת משרד הפנים ושם צוות מומחים מחליט על השם שלו לפי מאפיינים דומיננטיים.
למלכה יש גולגולות במרתף שלה, וגם עורבים ועכרבושים.
אוי, היה השלד של איש שמנסה להגיע לקנקן מים.
מעניין שבשום שלב בסרט לא רואים מישהו שעובד עבור המלכה חוץ מהצייד.
בכלל כמות נורא קטנה של אנשים בסרט כאילו ניסו לחסוך על אנשים לצייר.
אבל במקביל ציירו המון חיות.
מאוד מוזר לי איך שלגיה התאהבה בנסיך מבלי שהיא אפילו לא ידעה מה השם שלו. היא ראתה אותו, מה רק 2 דקות?
אני חושב שהיא התאהבה ברעיון שלו עוד לפני שהיא פגשה אותו.
המלכה מנסה לגלגל על הגמדים סלע כשהם על הצוק אבל ברק מחשמל אותה. מרגיש לי שמוות זה הפתרון להכל בסרט הזה |פנים|:-D
זה שהיא מתה ככה היה הדבר שהכי הפתיע אותי בסרט
לא מזכירים בסרט בכלל את אבא/אימא של שלגיה. חשבתי שיהיה משפט על אבא שלה או על זה שהיא יתומה אבל לא, כלום. כנראה שהאגדה הזו די מוכרת אז דיסני לא בזבזו על זה זמן.
כן, מאוד חסכו עם פרטים וזה מתקשר לי לזה שציירו מעט מאוד בני אדם וגם בכלל חסכו בפתיחה בכך שהסבירו דברים מסויימים בכתב.
אבל יכלו באמת שם לציין משהו על אביה המלך.
האמת שהסרט לא כל כך הפחיד אותי, אבל הסצנה שבה המלכה מופיעה בבקתה ומפתיעה את שלגיה קצת הלחיצה אותי. אבל חוץ מזה, הייתי די בסדר. מצד שני, ראיתי את הסרט בבוקר אז אם הייתי רואה אותו בלילה, זה היה סיפור אחר.
בכלל לא הפחיד אותי.

It's Always Sunny

Well-known member
גם אני חשבתי על זה כשצפיתי בסרט. הייתי בטוחה שהמלכה היא המראה.

מעניין אם הסרט שאב את זה מהאגדה של סינדרלה או מהאגדה המקורית של שלגיה, או ממקור אחר. אין לי מושג בעצם מה קדם למה.

מרגיש לי שהשירים מפצים על העלילה הפשוטה.
זאת אומרת, מרגיש לי שדיסני רצה לעשות את הסרט הזה לשם עשיית הסרט ולא כדי לספר סיפור, אבל זו רק תיאוריה שלי.
הנסיך הוא כמו פלקט בסרט הזה, הוא רק אמצעי להנעת העלילה.
לגבי האופטימיות של שלגיה, היא דווקא הרגישה לי תמימה בסרט.

כן, ממש טוב שהיא התנצלה... זה לא יאה מצד גברת צעירה להתנהג לא כיאות גם כשהיא ביער עם חיות.
שלגייה מקבלת מאוד מהר את מצבה, רק שהיא לא יודעת איפה היא תישן. (היא בשלב זה לא דואגת לגבי אוכל)
חחחח
טוב, אחרי שנים שהיא חיה עם האימא החורגת הזו, היא בטח למדה להתנצל גם על דברים שהיא לא עשתה.
ולגבי האוכל, למי אכפת מהפרט הקטן והשולי הזה? :-D:-D

אפילו יותר גרוע זה שהיא בכלל לא מנקה לבד - את רוב העבודה היא מאצילה לחיות לעשות.
והאם זה לא יגעיל את הגמדים שחיות נגעו בכל החפצים שלהם?
האם צלחת היא באמת נקייה אם ליקק אותה איזה במבי קטן?
חוץ מזה שזה לא מכבד את החיות שכבר חיות בבית הזה - כפי שאנחנו רואים העכבר בקיר והעכביש מאוד מעוצבנים.
כל מה שרשמת פשוט נפלא. אם החיות לא היו עוזרות לה, היא הייתה מנקה במשך יומיים, אז החיות צריכות לקבל לקבל קרדיט.
אם איך שהגמדים חיים, אני בספק שיגעיל אותם שבמבי ליקק להם את הצלחות.

כל השאלות החשובות של הסרט...

גם לי. אני מניחה שזו הייתה רוח התקופה באותן שנים. הסרט לא ממש התיישן טוב בקטע הזה.

בסוף היא מתעוררת ומספרת להם שהיא הנסיכה ושהמלכה רוצה שהיא תמות.
אבל זה בסדר כי המלכה לא יודעת שהיא שם (זה לא שיש לה מראת קסמים)
חחחח, מעניין שהגמדים שגרים ביער יודעים שהיא הנסיכה ומי זו המלכה.

אבל אז נרגזים כשהיא דורשת שהם יתקלחו. וזה באמת מרגיש די מוקדם בשבילה לבוא בדרישות.
רובם מסכימים למקלחת אפילו שהם מפחדים ממנה, חוץ מרגזני.
ואז יש קטע מאוד אלים שבו שאר הגמדים לוקחים אותו להתקלח נגד רצונו.
הקטע שהם מכניסים את רגזני למקלחת בכוח ושמים עליו סרטים לא היה עובר מסך היום.

ובגלל שהם כולם אידיוטים הם נותנים לשלגייה לישון למעלה איפה שכל המיטות שלהם והם ישנים למטה.
אכן, הם יכלו למצוא פתרון אחר. במיוחד שאחרי שהיא הלכה, שבעתם רבו על כרית אחת.

לדיסני היה (לפחות פעם, לא יודעת לגבי היום) קטע שהם היו ממחזרים קטעים מסרטים אחרים. יכול להיות שהם מיחזרו את החיות האלה בסרטים האחרים? או שאולי זה סתם צירוף מקרים.

דופי האילם חוזר לבית שוב כדי לקבל עוד (אולי חרמני זה שם יותר מתאים)
:-D:-D:-D:-D

(חשבתי על כך שבסרט קלאסי הייתי מצפה שרגזני יספר למלכה איפה שלגיה בגלל השנאה אליה ואז יתחרט על זה אחר כך)
חחח, זה נשמע הגיוני. אבל נראה לי שהעלילה הייתה פחות חשובה בסרט הזה והדגש היה יותר על האנימציה והאורך של הסרט. ומה שרשמת מרגיש לי יותר מדי מורכב לסרט הזה.

כל החיות בפאניקה ורצים להביא את הגמדים.
היא נראית כל כך כמו מכשפה, לובשת שחור, כל ההופעה שלה זועקת: אני הרעה בסרט הזה.

הגמדים רודפים אחרי המלכה שרצה במעלה הר ובסוף נופלת. כנראה למותה?
חחח, בשלב הזה אחרי שהיא עשתה את התפקיד שלה בסרט, היא לא רלוונטית.
אחרי שקראתי בויקיפדיה, מסתבר שטעיתי, הברק פגע בצוק, מה שגרם לסלע למחוץ את המלכה.

ואין להם כוח להמשיך עם הסיפור אז הם מקפיצים קצת את הזמן על ידי כך שמופיע על המסך טקסט שמספר מה קורה
חסכו באנימציה.

קראתי מתישהו שדיסני שאל את עניין הנשיקה שמעירה לחיים מהאגדה של היפיפייה הנרדמת. ומעבר לעובדה שזה מגעיל שהיא מתה והוא מנשק אותה, זה מטריד שהוא מוכן לנשק נערה. אבל למי אכפת, כי היא מתעוררת והיא מאוהבת בו אז הכל בסדר (not).

אבל במקום להשאר עם הגמדים שניסו להציל אותה ושמרו על הגופה שלה היא עוזבת עם הנסיך והם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה.
טוב, זה לא כאילו הם אירחו אותה בבית שלהם :-D|פנים|

נראה לי שזו הממלכה שלה. זו הייתה הטירה המטרידה של המלכה שפתאום הפכה להיות מוארת. נראה לי שזה סמל לטוב של שלגיה מול הרוע של המלכה. כי כשהמלכה גרה בטירה, הכל היה אפל.

חחחחחחחח, אינטרסים אישיים, הא?

:-D:-D:-D

נראה לי שגם סינדרלה אמורה להיות צעירה, לא?
לפי מה שאני יודעת, סינדרלה אמורה להיות בת 19. שלגיה אמורה להיות בת 14.

על זה חשבתי הרבה פעמים בעבר. היא נראית בגלל זה מאוד שונה מהאחרות, אפילו כשעושים את הפנים שלה יותר רגילות.
שיער קצר כזה כנראה היה האופנה אז.
גם כמה פעמים בסרט רואים אותה מסדרת אותו.
כן, גם לי נדמה שהשיער הקצר היה בגלל האופנה. השפתיים שלה מאוד אדומות והלחיים שלה סמוקות כי זה מה שהיה אופנתי בשנות ה-30 ממה שאני יודעת.

מעניין אם הוא יודע שהיא נסיכה בשלב הזה, כי היא לובשת סחבות.
אבל זה גם משהו נוסף שבו הסרט מזכיר את היפיפיה הנרדמת (יש גם דברים נוספים כמו השירה עם חיות, והנשיקה המעירה)
האמת שהתלבטתי עכשיו אם הוא יודע מי היא או לא. כי תכלס הוא בטח מממלכה שכנה או משהו (השערה שלי) אז אולי יש להם קטע שהם מכירים את המלכים והמלכות מהממלכות השכנות. אבל יכול להיות שהוא סתם חשב שהיא מישהו רנדומלית.

הכתר עוד בסדר, אבל היא מסתירה את כל השיער שלה מתחת הדבר השחור הזה
כל הבגד שלה נראה רע :-D:-D

זה נעשה בארה"ב שם זה זכותם להרוג אותה אם היא פלשה לבית שלהם.
האמת שזה אמור להיות בגרמניה. לפחות האגדה אמורה להתחרש בגרמניה.

במדינת הגמדים ההורים לא נותנים שם לילד. רק בגיל 20 הגמד הצעיר הולך ללשכת משרד הפנים ושם צוות מומחים מחליט על השם שלו לפי מאפיינים דומיננטיים.
:-0:-D

כן, זה מעניין מאוד שאין לה משרתים/עוזרים והיא מלכלכת את הידיים שלה ומתאמצת לבד. אולי היא לא סומכת על אחרים מספיק. בכלל, נראה שבארמון הזה אין אף אחד פרט למלכה ולשלגיה.
ציירו מעט אנשים כי רצו להתמקד בשלגיה?

אבל יכלו באמת שם לציין משהו על אביה המלך.
אבל אז מתי היה להם זמן לציין את זה שהמלכה רוצה להרוג את שלגיה בגלל היופי של שלגיה? :-D:-D

בכלל לא הפחיד אותי.
חששתי לצפות בסרט הזה הרבה מאוד זמן כי פחדתי שהוא יפחיד אותי (התגובה שלי ליפיפייה הנרדמת בגיל 6 בערך הייתה פחד מאוד גדול). אבל מסתבר שהשד לא כזה נורא וחוץ מדבר אחד קטן, הצלחתי לראות את הסרט הזה לבד ולשרוד את זה. ואני מאוד גאה בעצמי על זה כי רציתי לראות אותו הרבה זמן אבל לא היה לי את האומץ. אז תודה מיוחדת למועדון דיסני שנתן לי את הדחיפה שהייתי צריכה |4U| עכשיו אני מרגישה שאני מסוגלת להתמודד עם דברים שמפחידים אותי ושאני בעצם לא כזו פחדנית כמו שחשבתי.

Lhuna3

Well-known member
וואו זה נוסטלגיה תמימה וישנה כל כך.
אני חושבת שראיתי את הסרט כילדה, אבל זכרתי ממנו רק את הגמדים, ואת השיר שלהם "היי הו".
אני גם זוכרת גרסה עברית שלו ששרנו כילדים לפי אותה מוזיקה, כאשר "היי הו" הפך ל"היום":
היום היום
היום קיבלתי חום
שתיתי מיץ
עשיתי שפריץ
היום היום
(אני מניחה שזו לא באמת הגרסה שהיתה בדיבוב העברי של הסרט. לא יודעת מה מקורה.)

וגם לא הזכירו את השם שלה בקרדיטים.
8-* :mad:
  • ובהמשך לנקודה הקודמת שלי, מרגיש שהעלילה נמצאת בסרט די משנית ושברובו הוא שירים וריקודים. וכמובן, האנימציה שהייתה המטרה של דיסני בזמנו.
כן, הם גם מאוד פישטו וקיצצו את העלילה מהסיפור המקורי, שבו יש את המלכה הטובה שדוקרת את אצבעה במחט וטיפת דם נופלת לה על הרקמה הלבנה והיא מבקשת משאלה שתיוולד לה בת עם שפתיים אדומות כדם ועוד צח כשלג ושיער שחור כפחם (בערך),
ואז מתה בלידה,
ואת כל הניסיונות האחרים של המלכה הרעה להרוג את שלגיה בדרכים אחרות לפני התפוח.
וגם איך שהיא מתעוררת במקור זה לא מנשיקה, אלא החתיכה של התפוח נתקעה לה בגרון ואז הנסיך ואנשיו מפילים את הארון בדרך, והחתיכת תפוח נפלטת החוצה, והיא מתעוררת.
והמלכה הרעה במקור באמת לא מתה ככה, והיא כן מגלה ששלגיה חיה והתחתנה עם הנסיך, והנסיך הורג אותה.

בקיצור כן, הם כנראה כמו שכתבת החליטו שהסיפור הוא משני והתמקדו באנימציה, במוסיקה, בהומור (תכלס ההומור בקטעים עם הגמדים בעיקר זה מה שעושה את הסרט, בעיני).

(כמובן שזו אגדה שלא עוברת את הערכים של היום, כמו אני מניחה כל אגדות האחים גרים. אבל זה כבר לא קשור ממש לסרט.)
האמת שהסרט לא כל כך הפחיד אותי, אבל הסצנה שבה המלכה מופיעה בבקתה ומפתיעה את שלגיה קצת הלחיצה אותי. אבל חוץ מזה, הייתי די בסדר. מצד שני, ראיתי את הסרט בבוקר אז אם הייתי רואה אותו בלילה, זה היה סיפור אחר.
חחח את ועדי|חזיר| כל כך מצחיקות אותי בקטע הזה. :-D |חיבוק|
אבל בהחלט יש שם קטעים שלילדים קטנים (ואנשים פחדניים במיוחד כמוכן ;-)) יכולים להיות מפחידים (למרות שאני כאמור לא זכרתי אותם בכלל).
אבל הן לא מעירות את שלגייה שממשיכה לישון. (אי אפשר לסמוך על חיות כיום)
אתה צודק, היא לא מתה ככה במקור בכלל.
אכן, זה גרוע כמעט כמו להביא לנו אפליקציה דפוקה וגם לא להעלות לנו את באפי.
צריך לאמץ את השיטה.
לדיסני היה (לפחות פעם, לא יודעת לגבי היום) קטע שהם היו ממחזרים קטעים מסרטים אחרים. יכול להיות שהם מיחזרו את החיות האלה בסרטים האחרים? או שאולי זה סתם צירוף מקרים.
נכון! בהחלט אפשרי.
קראתי מתישהו שדיסני שאל את עניין הנשיקה שמעירה לחיים מהאגדה של היפיפייה הנרדמת.
או אז זה הגיוני (כי כאמור זה לא ככה במקור של שלגיה).

נערך לאחרונה ב:

It's Always Sunny

Well-known member
וואו זה נוסטלגיה תמימה וישנה כל כך.
אני חושבת שראיתי את הסרט כילדה, אבל זכרתי ממנו רק את הגמדים, ואת השיר שלהם "היי הו".
אני גם זוכרת גרסה עברית שלו ששרנו כילדים לפי אותה מוזיקה, כאשר "היי הו" הפך ל"היום":
היום היום
היום קיבלתי חום
שתיתי מיץ
עשיתי שפריץ
היום היום
(אני מניחה שזו לא באמת הגרסה שהיתה בדיבוב העברי של הסרט. לא יודעת מה מקורה.)
מגניב :-): ראית את הסרט בדיבוב כשהיית קטנה?

כן, הם גם מאוד פישטו וקיצצו את העלילה מהסיפור המקורי, שבו יש את המלכה הטובה שדוקרת את אצבעה במחט וטיפת דם נופלת לה על הרקמה הלבנה והיא מבקשת משאלה שתיוולד לה בת עם שפתיים אדומות כדם ועוד צח כשלג ושיער שחור כפחם (בערך),
ואז מתה בלידה,
נכון, אני זוכרת שקראתי את זה לפני הרבה זמן :-):
היה לדיסני גם קטע עם הורים נעדרים בסרטים. משתי סיבות (כנראה): הראשונה זה כדי שהדמויות יתבגרו מהר יותר והשנייה זה כי אימא שלו מתה מדליפת גז בתנור שהוא קנה להורים שלו.

מסרק ומחוך. ובאגדה היא הייתה פחות תמימה אם אני זוכרת נכון.

וגם איך שהיא מתעוררת במקור זה לא מנשיקה, אלא החתיכה של התפוח נתקעה לה בגרון ואז הנסיך ואנשיו מפילים את הארון בדרך, והחתיכת תפוח נפלטת החוצה, והיא מתעוררת.
והמלכה הרעה במקור באמת לא מתה ככה, והיא כן מגלה ששלגיה חיה והתחתנה עם הנסיך, והנסיך הורג אותה.
זה הופך את זה לפחות קריפי מזה שהוא נישק גופה 8-{ אבל עדיין מטריד שהוא לוקח את הגופה שלה.
וזכור לי משהו לגבי זה ששלגיה הכריחה את המלכה הרעה לנעול נעלי ברזל שאי אפשר לחלוץ כעונש ואז המלכה עלתה באש.

(כמובן שזו אגדה שלא עוברת את הערכים של היום, כמו אני מניחה כל אגדות האחים גרים. אבל זה כבר לא קשור ממש לסרט.)
נראה לי שמרבית סרטי דיסני הישנים לא עוברים מסך היום.

חחח את ועדי|חזיר| כל כך מצחיקות אותי בקטע הזה. :-D |חיבוק|
אבל בהחלט יש שם קטעים שלילדים קטנים (ואנשים פחדניים במיוחד כמוכן ;-)) יכולים להיות מפחידים (למרות שאני כאמור לא זכרתי אותם בכלל).
אני פחדנית ואין לי בעיה להודות בזה :-D אבל כמו שרשמתי בהודעה הקודמת שלי, גיליתי שסתם פחדתי כל הזמן הזה. המוזיקה ופלטת הצבעים הכהה משרות אווירה קצת קריפית, אבל חוץ מזה באמת היה בסדר.
לא אתבייש לומר שאני קצת גאה בעצמי שצפיתי בו לבד. עכשיו, היפיפייה הנרדמת זה סיפור בפני עצמו, זכור לי כשהייתי בת 5 מיליפסנט ממש הפחידה אותי והחביאו את הקלטת של הסרט ממני. אח שלי אפילו אמר לי שגם הוא מפחד אבל זה בעיקר כי הוא היה חמוד ורצה שאני לא ארגיש שרק אני מפחדת מהסרט הזה :-] בגיל 8, מצאתי את הקלטת וממש צעקתי בהיסטריה מהפחד :-D אבל היום אני מניחה שאהיה בסדר, נחיה ונראה לגבי זה כשנגיע לסרט הזה :-):

אכן, זה גרוע כמעט כמו להביא לנו אפליקציה דפוקה וגם לא להעלות לנו את באפי.
|שפם||שפם||שפם|
הבנתי שהם אמרו שבאפי תהיה שם ובסוף הביאו בכלל את הסרט מ-92?

Lhuna3

Well-known member
מגניב :-): ראית את הסרט בדיבוב כשהיית קטנה?
אני לא זוכרת בוודאות, יש מצב שראיתי באנגלית (ולא ממש הבנתי).
היה לדיסני גם קטע עם הורים נעדרים בסרטים. משתי סיבות (כנראה): הראשונה זה כדי שהדמויות יתבגרו מהר יותר והשנייה זה כי אימא שלו מתה מדליפת גז בתנור שהוא קנה להורים שלו.
8-* מעניין, לא ידעתי! וזה נורא...
ה הופך את זה לפחות קריפי מזה שהוא נישק גופה 8-{ אבל עדיין מטריד שהוא לוקח את הגופה שלה.
וזכור לי משהו לגבי זה ששלגיה הכריחה את המלכה הרעה לנעול נעלי ברזל שאי אפשר לחלוץ כעונש ואז המלכה עלתה באש.
הוא לקח את הגופה בשביל לקבור אותה אני חושבת, אז זה בסדר.
וכן, נעלי ברזל שמאלצות אותה לרקוד בלי הפסקה נדמה לי.
אני פחדנית ואין לי בעיה להודות בזה :-D אבל כמו שרשמתי בהודעה הקודמת שלי, גיליתי שסתם פחדתי כל הזמן הזה. המוזיקה ופלטת הצבעים הכהה משרות אווירה קצת קריפית, אבל חוץ מזה באמת היה בסדר.
לא אתבייש לומר שאני קצת גאה בעצמי שצפיתי בו לבד. עכשיו, היפיפייה הנרדמת זה סיפור בפני עצמו, זכור לי כשהייתי בת 5 מיליפסנט ממש הפחידה אותי והחביאו את הקלטת של הסרט ממני. אח שלי אפילו אמר לי שגם הוא מפחד אבל זה בעיקר כי הוא היה חמוד ורצה שאני לא ארגיש שרק אני מפחדת מהסרט הזה :-] בגיל 8, מצאתי את הקלטת וממש צעקתי בהיסטריה מהפחד :-D אבל היום אני מניחה שאהיה בסדר, נחיה ונראה לגבי זה כשנגיע לסרט הזה :-):
חחח זה חמוד! אבל באמת יפה שהתגברת, ואני גם מניחה שתתגברי גם ביפהפיה הנרדמת.
הבנתי שהם אמרו שבאפי תהיה שם ובסוף הביאו בכלל את הסרט מ-92?
אני לא יודעת אם הם אמרו ואיפה, אבל כן, הם הביאו את הסרט של באפי |פנים| (ואת הסדרה אנג'ל).

Aranel Nenharma

Well-known member
אני יודעת שראיתי את הסרט פעם אבל לא זכרתי כלום, חוץ מהקטע שדופי חזר כדי לקבל שוב נשיקה
אני הנחתי שהסרט יהיה הרבה יותר גרוע, אבל אם לוקחים בחשבון מתי הוא נוצר ושהוא הסרט המצוייר באורך מלא אז הוא סרט די טוב
אני יכולה להבין שילדים מפחדים מהסרט הזה כי המכשפה והקטע ששלגיה בורחת ביער די מפחיד, אבל למבוגרים אין מה לפחד , עדי תצפי בסרט הזה!, אור אני גאה בך על האומץ שריאת אותו!
אני לא הולכת להתעכב על הדפקת בעלילה ועל כל הקטע שיופי חושב, להתאהב אחרי פעם ראושנה והלנשק גופה

הגמדים הם דמויות די מעניינות ואני בכיף הייתי רואה סרט המשך איתם, ועם כל העיבודים שעושים לשלגיה אני לא מבינה איך לא עושים אחד להתמקד בגמדים
יש בסרט הזה גם הרבה שירים די ידועים שחלקם אפילו לא ידעתי שבאו מפה

ולא יודעת אם ציינתם את זה, אבל דיסני קיבל פרס honorary oscars עם פסל בגודל רגיל ועוד 7 פסלונים קטנים
1664577789010.png

קטע שיש בהתחלה רקע לסיפור שכתוב, במקום פשוט להציג את זה.
זה עצבן אותי שלא היה קריין שהקירא את הכתוב והיה צריך אשכרה לקרוא את זה
זה הקטע לא, זה הרי מראה
איפה אבא של שלגייה בכל הסיפור הזה
יש הרבה דמיון בין שלגיה ליפיפה הנרדמת (לא יודעת אם בסיפרוים המקוריים אבל כן בסרטי דיסני)
המלכה הרעה שולחת את הצייד לקחת את שלגייה עמוק ליער להרוג אותה.
אבל ברגע האחרון הוא לא יכול לעשות את זה ושולח אותה לברוח.
אבל הוא קיבל קופסה שבה הוא אמור לשים את הלב של שלגייה ולא ראינו מה הוא עשה לגבי זה עדיין.
הצייד הוא דמות אהובה אצלי, אבל לא בגלל הגרסה הזו, אלא בגלל זו
1664578013015.png
יש לי הרגשה שלא הכירו את קונספט הצמחונות בממלכה הזו, ולכן לחברות שלה עם החיות יש משמעות אחרת
אבל החיות יודעות איפה הבית של הגמדים ולוקחים אותה לשם.
הבית ריק ושלגייה מניחה שזה בית של ילדים יתומים כי הכל שם קטן.
חחחח קצת הזכיר לי את זהבה ושלושת הדובים
בסוף היום הם חוזרים הביתה ויש את השיר המוכר ההוא ששכחתי. היי הו.
it's home from work we go
ושריקות.
אני מוצאת את עצמי שרה את השיר הזה במלא סיטואציות
נכון, אבל תאכלס הוא היחיד שצודק כאן. היא פלשה לבית שלהם!
כמו שציינתי יש הרבה דמיון
ואייי גם לי
נ.ב לגבי ספר הג'ונג'ל: במקור הרעיון היה שחברי הביטלס ידובבו את הנשרים
ובגלל זה ילדים אסור לקחת ממתקים מזרים
* וגם לגור לבד בבית של 7 גברים זרים אבל זה כבר נושא אחר
כל הגמדים מאוד עצובים כי נראה ששלגייה מתה
מה היה המטרה שלהם בזה? שהגופה תירקב? שיבוא תולעים?
וגם כי היא לא צחצחה שיניים
די בטוחה שהוא חיפש אותה בשביל להיות שפחה שלו, היא הרי הוכיחה את הניסיון שלה בתור מנקה וטבחית
  • קראתי לפני כמה שנים שאסור היה למדבבת של שלגיה, אדריאנה קסלוטי לעבוד אחרי שהיא דיבבה את שלגיה כי דיסני רצה "לקלקל את האשליה של שלגיה" |שפם| וגם לא הזכירו את השם שלה בקרדיטים.
כן, זה סיפור די נוראי, ראיתי פעם כתבה שעשו עליה ועל החיים שלה אחרי (היא נפטר ב1997) היא נראת די גאה בתפקיד הזה שלה, למרות שהיא חיה די בעוני (כי כאמור אסור היה לה לעבוד כמדובבת והיא קיבלה סכום קטן על התפקיד)
הסרטון:
מעניין כמה מהסיפור של אגדות האחים גרים דיסני שינה
  • שלגיה נועלת עקבים 8-* כלומר, גם לסינדרלה היו עקבים אבל שלגיה אמורה להיות צעירה יותר מסינדרלה.
זה מה שמפריע לך עם הגיל שלה?!?!?! הנעלים????
  • האם השמות של הגמדים הם בעצם כינויים? זה נשמע לי מוזר שלסניזי יקראו ככה ובמקרה הוא מתעטש כל הזמן.
ריאתי פעם גרסה של שלגיה ששם לגמדים היה שמות של ימות השבוע (sunday' monday וכו)
  • האמת שהסרט לא כל כך הפחיד אותי, אבל הסצנה שבה המלכה מופיעה בבקתה ומפתיעה את שלגיה קצת הלחיצה אותי. אבל חוץ מזה, הייתי די בסדר. מצד שני, ראיתי את הסרט בבוקר אז אם הייתי רואה אותו בלילה, זה היה סיפור אחר.
אני מאוד גאה בך שנתת לסרט הזדמנות שניה והתגברת על הפחד שלך
עם איך שדיסני התייחס למדובב של שלגיה זה נראה שהם יותר התקמצנו על לתת משכורת למדובבים
כן, גם לי נדמה שהשיער הקצר היה בגלל האופנה. השפתיים שלה מאוד אדומות והלחיים שלה סמוקות כי זה מה שהיה אופנתי בשנות ה-30 ממה שאני יודעת.
בסיפור המקורי (בוא כן השקיעו בלתת רקע לכל הסיפור) אחרי שאמא של שלגיה נדקרת וטיפות דם נוזלות על השלג, היא מבקשת משאלה שתיהיה לה בת עם שפתיים אדומות כדם ופנים חוורים כשלג
אני יודעת שיש קטע לפני התפוח בו המלכה ניסתה לחנוק אותה בעזרת מחוך ולהדק אותו יותר מדי כדי ששלגיה לא תוכל לנשום

It's Always Sunny

Well-known member
ולא יודעת אם ציינתם את זה, אבל דיסני קיבל פרס honorary oscars עם פסל בגודל רגיל ועוד 7 פסלונים קטנים
מגניב :-):

צודקת, לא חשבתי על זה.

איפה אבא של שלגייה בכל הסיפור הזה
את שואלת ברצינות או בסרקסטיות?

1664578013015.png
הוא מ-Once Upon a Time, נכון?

יש לי הרגשה שלא הכירו את קונספט הצמחונות בממלכה הזו, ולכן לחברות שלה עם החיות יש משמעות אחרת
:-0:-0:-0

נכון, אבל תאכלס הוא היחיד שצודק כאן. היא פלשה לבית שלהם!
שוב את צודקת :-):

הם לא חשבו. רצו להציג את היופי שלה :-D

וגם כי היא לא צחצחה שיניים
:-D:-D:-D

די בטוחה שהוא חיפש אותה בשביל להיות שפחה שלו, היא הרי הוכיחה את הניסיון שלה בתור מנקה וטבחית
זה רק נהיה אפל יותר ויותר :-D

כן, זה סיפור די נוראי, ראיתי פעם כתבה שעשו עליה ועל החיים שלה אחרי (היא נפטר ב1997) היא נראת די גאה בתפקיד הזה שלה, למרות שהיא חיה די בעוני (כי כאמור אסור היה לה לעבוד כמדובבת והיא קיבלה סכום קטן על התפקיד)
מסכנה, במיוחד שהיא ממש רצתה את התפקיד הזה.

אם אני לא טועה, באגדה המקורית (לא של גרים) זו הייתה האימא הביולוגית של שלגיה שניסתה לרצוח אותה.

זה מה שמפריע לך עם הגיל שלה?!?!?! הנעלים????
וול, ברור שיש דברים אחרים שמפריעים עם הגיל שלה (למשל הנסיך) אבל שמתי לב לנעלים ואז נראה לי מצחיק שגם בסרטי דיסני, הדמויות הנשיות נועלות עקבים.

עם איך שדיסני התייחס למדובב של שלגיה זה נראה שהם יותר התקמצנו על לתת משכורת למדובבים
חחח, יכול להיות.
סיפור מגעיל שקראתי לפני כמה שנים היה שדיסני אסר על העובדים שלו בדיסנילד להביא תחתונים מהבית. הם היו צריכים לחלוק תחתונים, אומנם כיבסו את התחתונים אחרי שימוש אבל מן הסתם זה לא מספיק. ב-2001 סוף סוף הסכימו לעובדים לכבס את התחתונים בבית. הקטע זה שהנהלת הפארקים לא רצו סמלים של חברות.
בקיצור מגעיל.

אני מאוד גאה בך שנתת לסרט הזדמנות שניה והתגברת על הפחד שלך
תודה רבה :-]
את יכולה לזקוף לזכותך. מסתבר שאני עושה דברים כשאני מבטיחה לאחרים. אם לא היינו עושים צפייה בפורום, לא הייתי טורחת לראות את הסרט.

Lhuna3

Well-known member
אני הנחתי שהסרט יהיה הרבה יותר גרוע, אבל אם לוקחים בחשבון מתי הוא נוצר ושהוא הסרט המצוייר באורך מלא אז הוא סרט די טוב
בעיני הוא אפילו עשוי ממש טוב לז'אנר שלו, ואלמלא המסר הבעייתי (שיופי חיצוני הוא הערך הכי חשוב שיהיה לאישה), היה אחלה סרט להראות גם היום לילדים בגיל של קהל היעד.
הגמדים הם דמויות די מעניינות ואני בכיף הייתי רואה סרט המשך איתם, ועם כל העיבודים שעושים לשלגיה אני לא מבינה איך לא עושים אחד להתמקד בגמדים
|כן| מסכימה, הם נהדרים.
1664577789010.png
וואלה, מגניב!
חחח וואו נכון. אבל ככה זה היה פעם, אשכרה ציפו מהצופים להתאמץ קצת :-D
זה גם היה מקובל בסרטים מאוחרים הרבה יותר, למשל בהתחלה של סרטי מלחמת הכוכבים הישנים יש ממש הרבה טקסט שצריך לקרוא לבד. נראה לי גם בסופרמן.
1664578013015.png
לא יודעת מי זה (ראיתי OUAT עד עונה 5 אבל לא זוכרת אותו), אבל מאשרת |פטיש||מאוהב|
:-D וואו לקחת את זה למקום... מפתיע!
:-0
הסרטון:
וואו... איזה מקסימה היא |לב|
די הרבה. (הרבה השמיט בעיקר, וקצת שינה.)
אם אני לא טועה, באגדה המקורית (לא של גרים) זו הייתה האימא הביולוגית של שלגיה שניסתה לרצוח אותה.
:-0 זה מעניין!
סיפור מגעיל שקראתי לפני כמה שנים היה שדיסני אסר על העובדים שלו בדיסנילד להביא תחתונים מהבית. הם היו צריכים לחלוק תחתונים, אומנם כיבסו את התחתונים אחרי שימוש אבל מן הסתם זה לא מספיק. ב-2001 סוף סוף הסכימו לעובדים לכבס את התחתונים בבית. הקטע זה שהנהלת הפארקים לא רצו סמלים של חברות.
בקיצור מגעיל.
אייכככ מה? :-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
1664578013015.png
לא יודעת מי זה (ראיתי OUAT עד עונה 5 אבל לא זוכרת אותו), אבל מאשרת |פטיש||מאוהב|
איך את לא זוכרת את ג'יימי דורנן ששיחק את הצייד בעונה הראשונה של OUAT?!?
זאת הייתה הכרות ראשונה של הרבה מאיתנו עם השחקן החתיך.
נכון, אני זוכרת שקראתי את זה לפני הרבה זמן :-):
הולי שיט, לא שמעתי על זה.
יש בסרט הזה גם הרבה שירים די ידועים שחלקם אפילו לא ידעתי שבאו מפה
זכור לי איזה עיבוד של הסיפור שהיה לדעתי בערוץ הולמרק שהיה אי אז בכבלים. הוא לא התמקד בגמדים, אבל הם היו חלק משמעותי בו. ואני זוכר שאחד מהם היה מאוד גבוה ונאמר משהו על כך שזה לא משנה שהוא גבוה, הוא עדיין גמד.
העלילה שם מורכבת יותר וכוללת את אבא שלה. וגם ניסיונות אחרים להרוג אותה.
*אני משום מה לא מוצא טריילר, אבל כן מצאתי את הסרט כולו:
1664577789010.png
זה נחמד
אני יכול לדמיין את שלגייה מבקשת מכל החיות לצאת לחפש צמחי מאכל ואז מבקשת רק מציפור אחת שמנמנה להשאר איתה בבית ליד התנור.
ואז כשהחיות חוזרות היא אומרת להם שהציפור ההיא בחרה לנדוד דרמה בשביל החורף.
חחחח קצת הזכיר לי את זהבה ושלושת הדובים
וואלה נכון
אני זוכר ששמעתי את זה בעבר
אם היא בתיבת זכוכית אטומה אז תולעים לא יגיעו.
חחחחחחח
אוי עצוב.
בכלל בסרטי דיסני ישנים המדובבים לא היו שחקנים ידועים במיוחד לדעתי. מעניין מתי התחילו להביא שמות גדולים לדבב בסרטים האלו.
ריאתי פעם גרסה של שלגיה ששם לגמדים היה שמות של ימות השבוע (sunday' monday וכו)
אה, נראה לי שזה בגרסה שאני הבאתי למעלה
בקיצור מגעיל.
מה לכל הרוחות?

It's Always Sunny

Well-known member
אייכככ מה? :-D
מה לכל הרוחות?
חחחח, בדיוק.
לפני כמה שנים, קראתי כתבה על וולט דיסני בקישור הזה. לפני שכתבתי את זה בפורום, הלכתי לוודא את זה באתרים שהם לא ישראליים וזה אכן נכון.
נראה לי שהכוונה שלא יראו את השמות של המותגים (למרות שהעובדים מחופשים, אז אני לא יודעת איך יכולים לראות את התחתונים שלהם בדיוק), אבל הם יכלו להיות יותר הגיוניים ולבקש מהעובדים לקנות תחתונים פשוטים או משהו. לא בטוחה אם זה קרה בתקופתו של דיסני אבל רק ב-2001 (!) העובדים הצליחו לבטל את זה. שזה הזוי לפי דעתי כי באופן יחסי 2001 לא מאוד רחוקה מאיתנו.

Aranel Nenharma

Well-known member
|תוף||תוף||תוף|
הודעה זו קשורה לשאלון החודשי (אוקטובר)
לא לקרוא אותה לפני שמתחילים את השאלון!

* אין להגיב או לשרשר להודעה זו, רק להעתיק לשרשור החודשי

🥥 עם איזה דמות היתם רוצים לשבת לארוחה? מה תהיה הארוחה, איפה היא תיהיה ועל מה תדברו?

נא לבחור המשך מסלול
🥝 שרשור: מועדון דיסני🔨 - ראלף ההורס הודעה מספר 33

🍏 שרשור: 🆕השבוע שיהיה - 25/09-01/10/2022📺 הודעה מספר 6

It's Always Sunny

Well-known member
ספוילרים כללים ל-Once Upon a Time:
ככל שאני חושבת על הסרט שלגיה אני חושבת על איך הסדרה הצליחה להפוך דמות גנרית ושטוחה כמו המלכה הרעה למישהי מורכבת כמו רג'ינה שהרבה מעריצים הצליחו להתחבר אליה למרות שהיא הייתה רעה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ספוילרים כללים ל-Once Upon a Time:
ככל שאני חושבת על הסרט שלגיה אני חושבת על איך הסדרה הצליחה להפוך דמות גנרית ושטוחה כמו המלכה הרעה למישהי מורכבת כמו רג'ינה שהרבה מעריצים הצליחו להתחבר אליה למרות שהיא הייתה רעה.
טוב זה בגלל שבסרט לא ממש הצליחו להכנס לפרטים של כיצד...
רג'ינה הייתה פגועה נפשית מכך שאמא שלה, שהייתה מלכת הלבבות ואם אני זוכר גם הבטיחה אותה לעוץ-לי-גוץ-לי, הייתה נוראית אליה. ואיך רג'ינה נפגעה משלגיה כשזאת בטעות חשפה סוד לאמא שלה ואז אמא שלה הרגה בחור שהיא אוהבת (אוקי הזיכרון שלי של העונות שראיתי הוא לא טוב כמו שחשבתי).
שלא לדבר על המורכבות כאשר רג'ינה מאמצת ילד שבמקרה הוא הנכד של שלגייה ושל עוץ-לי-גוץ-לי (שהוא בעצמו הבן של פיטר פן...).
וואו, הסדרה הזאת הייתה מורכבת.

למעלה