מועדון הדיסני הטוב (5) - מולאן⛩️

It's Always Sunny

Well-known member
היא תקבל 4 שעות נוספות אחרי המלחמה.
:-D:-D

זה קטע שאני אוהב.
זה די מדהים שהצרצר יודע לכתוב בכלל
נכון.
אני תהיתי אם המנדרינית הזו היא סתם קשקושים או שדיסני השקיעו. אני מניחה שזו התשובה הראשונה.

זה די מדהים שהם לא שמו לב לכפר השרוף עד שהם ממש הגיעו למרחק מטר ממנו.
הם היו אמורים לשים לב לזה מרחוק. כנראה שהשירה גרמה להם להיות לא מרוכזים.
זה ההסבר היחידי שאני מוכנה לקבל עכשיו.

היא הייתה צריכה לתת לממלכה הזאת להסתיים.
מזל שבסרטי דיסני הגיבורים לא נקמניים.

לכן לכל לוחמות קיושי יש מניפות לוחמה
1664807447087.png
אהבתי את הקישור בין הסרט לסדרה :-):

אה והוא גם בערך פיטר את היועץ המעצבן
אומרים שבכל צחוק יש קצת אמת. אז הוא מחק אבל נראה לי שהוא קצת רצה לעשות את זה.

הוא תמיד חלם להיות שדכן, אבל אבא שלו דרש שהוא ימשיך בעסק המשפחתי
1664807539314.png
:-D:-D:-D

זה מה שתמיד אומרים לקרוב משפחה כשהוא חוזר ממסע בחו"ל,
אבל אז אחרי חיבוקים ונשיקות בתכלס רוצים לראות מה קיבלת במתנה
אז בעצם יש לו מטרה נסתרת לדעתך?

אם חרב אפשר לצוד את הגבר הנכון
אבל השאלה אם זה יהיה מרצון או לא? :-D

אבל האם מישהו מתחקר אותו לגבי מה קרה לדרקון הגדול?
אה, זו שאלה מורכבת...

קודם כל נזכרתי בדבר הזה:
1664807972873.png
מגניב :-):

היא בהחלט תמיד תהיה עכשיו מלינדה מיי.
אבל מבחינתי כשהסרט יצא היא הייתה הרופאה האסייתית ההיא מER. ומאז למשך הרבה זמן היא הייתה פשוט הקול של מולאן. ורק אז הפכה למלינדה מיי. או the cavalry.
ראית אי אר כשהיא שודרה?
אני ממש אוהבת את סוכני שילד ואת מיי וקולסון :-]

אני חושד שהשדכנית הזאת היא בכלל תומכת בהונים
:-D:-D:-D

כבר ציינתי, אבל שווה לציין שוב, שהאחת החרטות הכי גדולות שלי בחיים היא שלא גידלתי שיער ארוך כדי שאני אוכל לחתוך את כולו במכה אחת ככה. (אני אפילו לא מאה אחוז צוחק)
זה נשמע לי מאוד לגיטימי.

כן, אבל מה זה משנה שהוא גרם לאחד מהם למות. הרי כולם כבר מתו איכשהו.
מסתבר שלאבות אכפת. הם נוטרים טינה.

זה מצחיק באמת. אבל מצחיק עוד יותר כשלא אומרים acupuncturists אלא מדקרים סיניים. כי אז להיות סיני זה חלק מהמקצוע.
חחחחח, לא חשבתי על זה ככה.

תכלס כל מה שמושו היה אמור לעשות זה להחזיר את מולאן ואז לפחות היו אומרים שהוא עשה את העבודה שלו.
הוא לקח סיכון גדול בכך שהוא עודד אותה להלחם (ואפילו גרם לגדוד שלה לצאת לקרב).
אין פלא שלא סומכים עליו. היה הרבה יותר סיכוי שהוא יגרום למותה.
טוב, הוא לא ממש חשב על זה :-D|פנים|

*וסתם מחשבה: האם לא לכל אחד מהחיילים האלו יש משפחה עם אבות קדומים?
כי אם כן אז למה האבות הקודמים של כל חייל שלחו איזה דרקון או משהו שיעזור לצאצא שלהם.
תארו לכם איך הצבא הסיני היה חזק אם כל חייל היה מגיע עם דרקון קטן (ואני מניח שחלק כן היו מגיעים עם דרקון משפחתי גדול)
שתי אופציות: מולאן היא היחידה שיש לה דרקון. לאבות הקדמונים האחרים לא אכפת.

רגע, ראית בעברית?
נראה לי שבאנגלית הם פשוט קוראים להם scouts שזה מה שהם - סיירים.
ראיתי באנגלית עם כתוביות לעברית.

ההונים? אני מניח שהם פשוט שונים אתנית (אבל באופן שגורם להם להראות רעים)
זה סטראוטיפי מאוד.

זה באמת נוראי.
אם כי בשלב מסוים ישארו כל כך מעט גרגרי אורז ששאנג לא יוכל לראות אותם. ובעצם יותר קל להעיף בוץ על האורז ואז זה כאילו אין.
:-D:-D
נראה לי שאתה נותן להם יותר מדי קרדיט, שהם יידעו לחשוב על זה.

*מזכיר לי ספוילר לOnce Upon A Time ששם מולאן הייתה מאוהבת ביפיפייה הנרדמת
נכון, עכשיו הזכרת לי את זה.

מרגיש לי שבקלות רבה עוברים על כך שמולאן בעצם מקבלת דרך להציל את עצמה.
כלומר היא הייתה חייבת להתגייס בשביל להציל את החיים של אבא שלה. אבל כאן נותנים לה דרך לצאת בחיים בלי סכנה למות בגלל התגלות או בגלל מלחמה. הייתי מצפה שנראה אותה מתחבטת עם השאלה האם לקחת את ההזדמנות ולעזוב. נכון שזה לא מביא כבוד, אבל זה בטח היה נחשב לפחות חרפה מאשר אם היו מגלים שהיא שיקרה לגבי הזהות שלה.
אולי היא פחדה שיגלו שאבא שלה לא יתגייס?

חחחח יש את הקטע של הבחור הנמוך מתוך שלושת החברים שלה שעומד על סלע וחושף את עצמו לחלוטין.
חחח, מסכנה.

לא נראה לי שאמרות שפר ימנעו מצ'אן יו להרוג אותו
נכון, אבל אם הוא ימות אז הוא ימות בעודו מקניט את האויב שלו.

אבל חלק בו היה קצת מאוכזב לגלות שהיא לא בן
אז הגענו להסכמה בשרשור ששאנג הוא בי?

אני מניח שהם אמרו שהיא מסתתרת בבית מתוך בושה על מה שקרה עם השדכנית.
זה הגיוני.

בעצם יותר מורכב זה שאב המשפחה היה צריך להסתתר בבית כי כולם ראו שהוא מקבל את צו הגיוס, אז יהיה מאוד חשוד אם יראו שהוא לא יצא למלחמה.
כן, נראה שזו הבעיה. במיוחד שמרגיש לי שסבתא מסוגלת לפלוט את זה בטעות.

Lhuna3

Well-known member
ממה שיודע לי - באסיה ועוד מקומות זה נחשב יפה ומראה על מעמד להיות כמה שפחות שזוף כי אם אתה שזוף זה אומר שאתה עובד בחוץ למחייתך.
כן. כשהייתי בת שנתיים בערך ההורים שלי נסעו ליפן ולקחו אותי. אני לבנה כמו ערפד והם אמרו שהיפנים ממש התלהבו ממני.
נכון, גם בקיבוץ כשהיו אצלנו תאילנדים שעבדו בחקלאות, אז זה היה מדהים (ועצוב) לראות שהם בשיא הקיץ יוצאים לעבודה לא רק עם בגדים ארוכים - אלא גם עם כיסוי מלא על הפנים!! ממש צעיפים וכובע צמר שמכסה את הפנים. זה חום אימים לעבוד ככה בשדה בקיץ הישראלי!!
אז הסבירו לנו שזה בגלל שהם ממש מפחדים לתפוס צבע מהשמש, בגלל הקטע הזה שאצלם זה יגרום להם להראות כבני מעמד נמוך יותר. :-(

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני חושבת שזה היה על הקטע שיש שני חיילים והוא משחרר אותם להזהיר את הקיסר. ואז כזה "מספיק רק אחד" ויורה בשני.
בסופו של דבר הבעיה של ההונים זה שהם לא מבינים שצריך redundancy - צריך לשלוח שני אנשים למסע בהרים להעביר הודעה כי אז אם אחד מהם מת אז ההודעה עדיין עוברת.
(אני כבר לא זוכר מה הייתה ההודעה)(בטח משהו בסגנון של "אנחנו באים להרוג אותכם ואין לכם מה לעשות")(אוקי, אז מראש די מיותר)
נההה הם לא הלכו להתנקות הם הלכו לעשות צחוקים במים
"צחוקים במים" זה guy speak בשביל "להתקלח"
רואים שם ים של גופות (סתומרת עדין יחסית, עדיין סרט דיסני)
כן, אבל האם ראו את הגופה של הגנרל?

אני תהיתי אם המנדרינית הזו היא סתם קשקושים או שדיסני השקיעו. אני מניחה שזו התשובה הראשונה.
אוי זה מזכיר לי שבפרק Restless של באפי רואים שווילו כותבת עם מברשת על הגב של טארה וזה נראה קצת ג'יבריש, אבל אחר כך הבנתי שזה בעצם יוונית וזה טקסט מסוים.
אהבתי את הקישור בין הסרט לסדרה :-):
אני שמח שאת מכירה את הרפרנס (כלומר את הסדרה)
ראית אי אר כשהיא שודרה?
כן.
אני יודע שאני זקן (וזה לא שראיתי את העונות המאוחרות כשהן שודרו, ראיתי את העונות הראשונות כשהן שודרו)
אני ממש אוהבת את סוכני שילד ואת מיי וקולסון :-]
אני כל כך מקווה שישלבו אותם איכשהו בעולם מארוול הנוכחי.
אם עשו את זה עם דרדוויל אז אפשר גם איתם (ועם דייזי)
אולי היא פחדה שיגלו שאבא שלה לא יתגייס?
בעצם עכשיו שאני חושב על זה עוד יותר לעומק - אם לי שאנג שיחרר את פינג מהשירות כי הוא לא בכושר מספיק טוב, אז ברור שהוא גם היה עושה אותו דבר עם אבא של מולאן. תכלס כל ההקרבה של מולאן אולי הייתה חסר משמעות כי ברגע שאבא של מולאן היה מגיע למחנה הצבאי אז היו רואים שהוא בקושי הולך ושולחים אותו הביתה. זה לא שזה עוזר לצבא כשיש להם מישהו שבקושי זז.
אז הגענו להסכמה בשרשור ששאנג הוא בי?
אני חושב שהגענו להסכמה אינטרנטית כללית לגבי זה

נכון, גם בקיבוץ כשהיו אצלנו תאילנדים שעבדו בחקלאות, אז זה היה מדהים (ועצוב) לראות שהם בשיא הקיץ יוצאים לעבודה לא רק עם בגדים ארוכים - אלא גם עם כיסוי מלא על הפנים!! ממש צעיפים וכובע צמר שמכסה את הפנים. זה חום אימים לעבוד ככה בשדה בקיץ הישראלי!!
אז הסבירו לנו שזה בגלל שהם ממש מפחדים לתפוס צבע מהשמש, בגלל הקטע הזה שאצלם זה יגרום להם להראות כבני מעמד נמוך יותר. :-(
תפסיקי לנסות לשנות נושא ותאמרי מה חשבת על הסרט

It's Always Sunny

Well-known member
אני נשבעת שראיתי בשרשור הזה הודעה שתוהה באיזו שנה מולאן אמורה להתקיים ובאתי לחפש תיאוריה של סרטי דיסני שמסודרים באופן כרונולוגי אבל אני לא מוצאת את ההודעה ונראה לי שפשוט דמיינתי אותה :-D:-D

Lhuna3

Well-known member
אני נשבעת שראיתי בשרשור הזה הודעה שתוהה באיזו שנה מולאן אמורה להתקיים ובאתי לחפש תיאוריה של סרטי דיסני שמסודרים באופן כרונולוגי אבל אני לא מוצאת את ההודעה ונראה לי שפשוט דמיינתי אותה :-D:-D
לא דיימנת! אני שאלתי באיזה תקופה זה בהודעת תגובות לניק שכתבתי.

It's Always Sunny

Well-known member
לא דיימנת! אני שאלתי באיזה תקופה זה בהודעת תגובות לניק שכתבתי.
טוב לדעת :-):
אז נראה לי שאשתמש בהודעה שלך כרפרנס ואקשר לכם לינק לתיאוריה שמנסה לשים את סרטי דיסני בטיימליין
אבל מצאתי עוד טיימליין שהיה לי יותר הגיוני וזה הקישור
אז נדמה לי שהסרט צריך להתקיים במאה ה-4 או ה-5.
אגב, אם מדברים על האגדה של מולאן, יש מחלוקת לגבי התקופה שבה היא חיה.

Lhuna3

Well-known member
טוב לדעת :-):
אז נראה לי שאשתמש בהודעה שלך כרפרנס ואקשר לכם לינק לתיאוריה שמנסה לשים את סרטי דיסני בטיימליין
אבל מצאתי עוד טיימליין שהיה לי יותר הגיוני וזה הקישור
אז נדמה לי שהסרט צריך להתקיים במאה ה-4 או ה-5.
אגב, אם מדברים על האגדה של מולאן, יש מחלוקת לגבי התקופה שבה היא חיה.
תודה - מגניב! :)

למעלה