מזל טוב!!!!

magy

New member
העתקתי משירונט

לדעתי צריך היה להיות רשום " מרוט כמו כלב"? לא?

ענבר.

New member
במידה מסויימת, הרמתי ידיים

הקרבות איתה מתישים ואת הפרק הצבאי שלי סיימתי בהצלחה לפני הרבה שנים. אני מצרה על כך שאני מתחברת לצמד המילים שכתבה מגי - מחדל ברירה. חרא של ברירה.

magy

New member
לא נעים להגיד

שגם אני הרמתי ידיים...... אבל הן כל הזמן נופלות לי למטה....... די בייאוש....

ענבר.

New member
נעים לי להגיד

שאמא שלי לא הרימה ידיים מעולם, לגבי.
כשאני חושבת היום על המרדנות שעבדה אצלי שעות נוספות, ועל הדרך המאופקת והנבונה שהיא קיבלה כל שגעון אצלי, אני יכולה רק להצטער שהיא לא לצידי, לצורכי התייעצות.

magy

New member
אולי זה עבר מהר ?

אולי פיצית את אמך בדרכים אחרות?

ענבר.

New member
מרד זה מרד

אתה לא יכול למרוד ובאותה נשימה לפצות. אני חושבת שהייתי מרדנית חייכנית, אולי זו הסיבה?

magy

New member
לימון מוסיף המוןןןןןןןןןן

גם חיוך......... את יודעת כמה פעמים "דפקו אותי" עם חיוך? אם ירדת לסוף דעתי.....

ענבר.

New member
נו, ואיך היתה הפינלה?

חמוצה? אגב, מה נגמר עם הידיעה ברוטר לגבי הידוע ובן ה-17 יש חדש? גילויים תחת השמש? משהו שנוכל ללכת בגללו למיטה הלילה עם חיוך?

magy

New member
הפתעה......שומרים על סודיות

די מפתיע....... בדרך כלל , כולם יודעים לפני ה"קרבן"......

כפרה, לא מתאים לך לייפות את הדברים

וזה לא משנה אם את בדקת גבולות או לא. יש עובדה קיימת והיא שהורים לעולם לא יקבלו מילדיהם את אותה אהבה שהם מעניקים להם. ככה זה תמיד היה. ככה תמיד יהיה.

זה בסדר גמור

העיקר שיעניקו אהבה לילדיהם, או (לא לכולם יש ילדים) למישהו אחר בחייהם, או למען מטרה ראויה.

skooby

New member
ילד אינו "השקע פיננסית"

נראה לי שהמדד היחיד להצלחה הוא שהילד יהיה שלם עם מי שהוא ושמח במה שהוא עושה.ילד אינו "השקע פיננסית" אלה אדם שהוא עולם ומלאו,ותפקיד ההורים בעיני, הוא לתת לו כלים להיות מסוגל לבחור את מה שמתאים לו לעשות בחיים,גם אם זה לא מה שאחרים מצפים ממנו.

Breaking Wave

New member
אני בשוק שככה הורים מדברים על

הילדים שלהם
לא מביאים ילד לעולם כדי לקבל איזושהי "תמורה". זה מאוד אגואיסטי ואנוכי לכתוב את זה, במיוחד כשילד לא בוחר להיוולד לעולם. אתם בוחרים להביא אותו.

magy

New member
תמורע?

אז מה עדיף? אמא עובדת או אמא בבית? אני בכלל לא שואלת על אבות. זה נושא בפני עצמו. אמא..... הרי אמא יש רק אחת. ומבלי להתכוון..... "החלקתי" אתמול על תכנית שטענתי שהיא "מציצנות".... ויצא לי לצפות בנבכי נושא שהעסיק אותי לא מעט. לי, לגמרי ברור, שלא רק "עושים" ילדים. אלא גם מגדלים אותם, מחנכים אותם ומשקיעים בהם עד שעוצמים את העיניים. הגיל לא משחק תפקיד ביעוד הזה.... ששמו "אמהות". לא גיל ההורים ולא גיל הילדים. ילדים לעולם ישארו "הילדים" גם בגיל שבעים.....(שלהם). זו רק ההקדמה. מה שמעסיק אותי היא השאלה אם באמת אם שעושה כמו שכתוב בהקדמה, אכן רואה פירות לעמלה. ופירות הם : יחס הילדים כלפיה כאדם שמילא את חובתו הראשונית והקשה והקדיש את כל עולמו בטיפוח הילדים מבלי להתפצל לעוד חלקים שמופנים אל : עבודה, תחביבים, חברים. האם זה מה שמצפים מאיתנו הילדים או שהם מקבלים את זה כמובן מאליו? שהם הם, גולת הכותרת של חיינו. האם ילד כזה לכשיגדל, לא ישאל את אמו מדוע אינה משמשת בתפקיד מרכזי בעיסוק, ויבין שאת הזמן שהיתה אמורה להשקיע בהשכלה ועבודה, היא הקדישה ברצון ושמחה לילדיה... ומחוייבותה כלפיהם? האם יעריך את מעשיה ויראה בהם מעשה חיובי ומובן מאליו? לעומת זאת, ילדיה של אישה עובדת, שלומד להפוך לילד עצמאי שאינו תלוי באמו שאוספת אותו מהגן, בית ספר, לא מגיעה לטיולים, לימי הורים, אסיפות הורים, לא מסיעה לחוגים, לא מקשיבה לבעיות בכיתה ועם החברים, בעיות גיל ההתבגרות, אינה משחקת איתו, אינה לוקחת אותו לספריות גן שעשועים, אינה לצידו כשהוא נפצע , או בוכה או סתם מקריאה לו סיפור, אינה מגישה לו את ארוחת הצהריים כשהוא מגיע עייף, מתוסכל ורעב ולא רק למזון.... האם ילד כזה, שפוגש את סבתא במקום את אמא... שממלאת את מקום בתה כדי שבתה תתקדם בחיים.. לומד להעריך את האם שידעה לנווט את חייה מבלי להתחשב בילדים שאותם ילדה והיא מחוייבת להם? האם יאמר לעצמו בגיל הרך, "אמא עושה דברים חשובים למען האנושות, למען המשפחה, אמא מפורסמת, אמא חשובה?" ההכרה הזו מגיעה אחרי שנים רבות של בגרות נפשית מצד הילד. לא בילדותו. האם האֵם העובדת שיודעת שמישהו אחר כבר ימלא אחר התחייבויותיה (אמא, מטפלת), לא מותחת את החבל מעל ומעבר כשהיא חושבת לא רק על עבודה אלא גם מבקרת במכוני כושר אחרי שעות העבודה ... או תחביבים אחרים כשילדיה מחכים מהבוקר בבית לפגוש אדם מבוגר בבית? (האב עובד עד שעות מאוחרות גם כן ומקטר שאשתו בכלל לא זוכרת שיש לה בן זוג)....האם לא מוגזם להזניח ילדים קטנים לנפשם בעולם המסוכן הזה? לחצות כבישים ולהתקל באנשים סוטים? האם כל מה שחשוב הוא הבית היפה שהעניקו להם? הצעצוע החדיש והמשוכלל, כשהם רוצים רק ללכת עם אמא לבאולינג או סתם לרוץ עם ההורים על הדשא? לאכול ארוחה משותפת? לדבר איתם? לראות ביחד טלויזיה....? לא הילדים הפכו את הוריהם למטריאליסטים, זו החלטתם של ההורים להתקדם כמה שיותר... ולאפשר כמה שיותר "חומר" לילדים ולעצמם. אף אחד לא שאל את הילדים לדעתם. כן, זה מה שהיה אתמול בתכנית שאני בדרך לא צופה בה, "אמהות מתחלפות" או משהו כזה....... שתי הקיצוניות היו בה. אם רק אפשר היה למצוא את שביל הבינייים..... שביל הזהב זה שמאפשר גם להיות בחוץ וגם להיות בפנים. אני יכולה להגיד שהלכתי בו. בשעות שהילדים היו במוסדות החינוך, עבדתי, אח"כ אספתי אותם אחד אחד..... לקחתי הביתה האכלתי, הקשבתי, וכל יתר הדברים הרשומים ברשומה הזו..... אחד לאחד...... עד הלילה....... ורק אחר כך הפניתי לעבודות הבית... שום דבר לא היה על חשבונם... לכן אני יכולה היום, לשאול את השאלה, האם שביל הביניים כן הקנה לי פלוסים/הערכה/כבוד? והתשובה = ...... בפעם אחרת.......!!!!

Breaking Wave

New member
מה זה קשור למה שנאמר?

אחד הדברים היותר נוראים לשמוע מהורה, בתור ילד - זה שהוא מאוכזב ממך, לא מרוצה ממך, או חושב שהוא נכשל בגידול שלך. ילד לא נולד עם שק ציפיות שהוא צריך להגשים להורים שלו - רק בגלל שאימא שלו אספה אותו מהבית ספר, שמה לו אוכל על השולחן, והקשיבה לו כשהוא היה זקוק לכתף תומכת. אומנם אף אחד(או אני אישית לפחות) לא לוקחת את זה כמובן מאליו, אבל אני רואה את זה כחובתו של הורה לעשות זאת, מאותו הרגע שהוא החליט שהוא מביא אותי לעולם. שוב, אחרי הכל אני לא בחרתי להיות פה. זאת הבחירה שלכם. גם ההורים שלי הלכו בשביל הביניים, ופיזזו בין עבודה, בית וילדים. מדי פעם מעדו לכאן ולכאן(בדיוק כמו שהילד עם השק ציפיות מועד לפעמים ולא עונה בדיוק על הקריטריונים שהצבת) גם ההורים שלי דאגו והקשיבו והיו שם, בדיוק כמוך, אבל זה לא פחות נורא להרגיש(למרות שהם לא מציינים זאת) שוואלה, לא מילאתי אחרי הציפיות של אבא שלי, המשכתי בדרכו והוצאתי תואר שני בכלכלה ומינהל עסקים. האם מגיע להם פלוסים\הערכה\כבוד כי הם הלכו בשביל הביניים? לי מגיע פלוסים, הערכה וכבוד כי הלכתי בעקבות הדרך והרצונות של אבא והוצאתי גם אני תואר שני בכלכלה?

magy

New member
מה עשיתי לך?

למה את צועקת ? ראית בהודעה שלי מילה על ציפיות, אכזבה, דרישות, קריטריונים? צר לי, אבל חוץ מתואר בכלכלה, צריך לדעת גם לקרוא טקסט......כפשוטו... וגם בין השורות.... את עונה אולי לאחרים, אבל מצטטת אותי.

למעלה