מחדלי עזה 23

palmony1951

Well-known member
..מסיבות פוליטיות-כדי שלא תהיה סכנה אישית שייווצר מישהו שמסוגל להחליפו (זה דבר ידוע שהוא נפנף את כל האנשים הרציניים לאבדון. לענ"ד, 'ממלא מקום ראש הממשלה' צריך להיות ער כל זמן שראש הממשלה ישן (בעיקר בלילה). אם בליל 7.10 היו מכנסים יחד עם ראשי הצבא גם את ממלא המקום, הייתה נוצרת גם התערבות ממשלתית אזרחית בנושא, והתמונה הייתה יכולה להיות אחרת, והאחריות הייתה מתחלקת שווה בשווה בין הממשל האזרחי וצה"ל.

מ"מ רוה"מ יעסוק בעיקר בענייני מודיעין, עקב זה שזה תחום עם יותר מידי מחדלים לאומיים, העלולים להוות איום קיומי

palmony1951

Well-known member
..מסיבות פוליטיות-כדי שלא תהיה סכנה אישית שייווצר מישהו שמסוגל להחליפו (זה דבר ידוע שהוא נפנף את כל האנשים הרציניים לאבדון. לענ"ד, 'ממלא מקום ראש הממשלה' צריך להיות ער כל זמן שראש הממשלה ישן (בעיקר בלילה). אם בליל 7.10 היו מכנסים יחד עם ראשי הצבא גם את ממלא המקום, הייתה נוצרת גם התערבות ממשלתית אזרחית בנושא, והתמונה הייתה יכולה להיות אחרת, והאחריות הייתה מתחלקת שווה בשווה בין הממשל האזרחי וצה"ל.

ומה קרה עם שרת המודיעין, גילה גמליאל?!

palmony1951

Well-known member
ומה קרה עם שרת המודיעין, גילה גמליאל?!
משרד המודיעין נסגר-עכשיו תמונה השרה גילה גמליאל לשרת המדע והחדשנות :ROFLMAO: .
נקווה למענה/למעננו שתלמד את הלקח.

dannygi10

Active member
לשמור על כל הגבולות ,אין כוח אדם,לכולם ברור שגדר או מכשול בלי שמירה ,עביר כמסננת
ממשלות ישראל יודעות כל זה ,ומיישבת בגבולות אזרחים ,בדרך כלל הנשק באפסנאות
בקצור אנו כמו ממשלתנו מהמרים על חיינו

palmony1951

Well-known member
לשמור על כל הגבולות ,אין כוח אדם,לכולם ברור שגדר או מכשול בלי שמירה ,עביר כמסננת
ממשלות ישראל יודעות כל זה ,ומיישבת בגבולות אזרחים ,בדרך כלל הנשק באפסנאות
בקצור אנו כמו ממשלתנו מהמרים על חיינו
צריך להעלות משכורות לחיילי קבע לוחמים, לבטל תקציבים למשתמטים (חרדים/חילונים/ערבים), אולי לגייס גם לגיון זרים.
ברור שצריך ליישב את כל המדינה, גם על הגבולות, בתנאי שיש מספיק סד"כ לשמור עליהם.

dannygi10

Active member
הצבא מודרני שתוף הדוק בין חיל אוויר לחיר וים,השכר בצבא הוא עבור סיגריות ומצופי שוקולד ,לכל הדעות לא בריא

dory30

Well-known member
היית רוצה שיריב לוין יהיה המבוגר האחראי? אני לא.

palmony1951

Well-known member
היית רוצה שיריב לוין יהיה המבוגר האחראי? אני לא.
עם כל זה שגם אני לא אוהב אותו-זה יותר טוב מכלום, זה הרע במיעוטו.
ומטיל אחריות גם על הדרג המדיני-כדי שלא יאשימו רק את הצבא, ויפטרו את עצמם מאחריות.
מה כבר יכול להיות יותר גרוע ממה שהיה מבחינת סד"כ צה"ל ב-7.10 בעוטף עזה?!

palmony1951

Well-known member
להזכירך, הדגנרט הזה הוא אבי הדיקטטורה שרוצים להשליט פה.
אני יודע.
ובכ"ז, 'ממלא מקום ראש הממשלה' אמור לפעול רק בנבצרות מוחלטת של רוה"מ. ובנבצרות מוחלטת, עלול לקחת זמן עד שהממשלה מחליטה מי יהיה ראש ממשלה. תפקיד הממלא מקום אמור להיות, להעיר את ראש הממשלה בלילה, הוא לא אמור להחליט, אא"כ רוה"מ בנבצרות מוחלטת.
אפשר להסדיר, שממלא המקום ייבחר בבחירות ישירות ע"י האזרחים.

dory30

Well-known member
אני יודע.
ובכ"ז, 'ממלא מקום ראש הממשלה' אמור לפעול רק בנבצרות מוחלטת של רוה"מ. ובנבצרות מוחלטת, עלול לקחת זמן עד שהממשלה מחליטה מי יהיה ראש ממשלה. תפקיד הממלא מקום אמור להיות, להעיר את ראש הממשלה בלילה, הוא לא אמור להחליט, אא"כ רוה"מ בנבצרות מוחלטת.
אפשר להסדיר, שממלא המקום ייבחר בבחירות ישירות ע"י האזרחים.
היתרון היחיד של לוין על נתניהו שאין לו רקורד של שקרן. לגבי ההצעה שלך, היא מעניינת.

Harrington

Well-known member
מנהל
להזכירך, הדגנרט הזה הוא אבי הדיקטטורה שרוצים להשליט פה.
להזכירך אין כאן דיקטטורה ואין גם לא מנסה להשליט כאן כזו. הסיסמה הנבובה הזאת, להזכירך, חלפה מהעולם לפי שעה (לפחות עד שמבקשי ההפיכה יחזרו לרחובות).

dannygi10

Active member
לדעתי הצבא כביכול אשם,אין מספיק חיילים לכל הגבולות
ולכן צריך הצבא עם המודיעין להחליט לאן לשלוח חיילים

palmony1951

Well-known member
אויש נו באמת. מכל בעיות האמת שהיו ב07/10, היעדר מ"מ ראש ממשלה, זה מה שהיה חסר כדי לסיים את האירוע בצורה מוצלחת יותר?
כן בהחלט!
זה כמו בשמירה/המשמרות מתחלפים.
מ"מ ראש הממשלה יישן ביום, ולכן יהיה ער בשעות הלילה, כדי להשתתף בדיוני המטכ"ל-כי אולי מפחדים משרה/ביבי, להפריע למנוחתם :ROFLMAO:
לדעתי הצבא כביכול אשם,אין מספיק חיילים לכל הגבולות
ולכן צריך הצבא עם המודיעין להחליט לאן לשלוח חיילים
סד"כ צה"ל מוגבל בהחלטות ממשלה.
הצבא לא יכול לשנות את זה

dannygi10

Active member
לדעתי יש כבר מספיק חוקי נבצרות, וחוץ מזה הרעיון השמאלני
להפיל ראש ממשלה בגלל געה פוליחטים,זה לא דמוקרטי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא שייך.
מ"מ ראש הממשלה חייב היה להשתתף בדיון הלילי של 7.10 (אם פחדו להעיר את ביבי)
סליחה שאני מתערב אבל ככל שזכור לי, ממלא המקום אמור להיכנס לפעולה אך ורק כאשר הראש אינו נמצא בארץ או כאשר מצבו הבריאותי אינו מאפשר את הפעלתו המיידית בעת הצורך. לכן, ככל שהראש בריא ונמצא זמין בארץ, יש להעירו ולהפעילו לאלתר בצוק העיתים, ואירוע כמו זה שקרה ב-07.09 הוא בדיוק האירוע ב-הא הידיעה, שהצריך פעולה שכזו.
לדעתי לפחות, אי הפעלת ראש הממשלה בליל ה-7.9, דינה כרשלנות הגובלת בבגידה, והתירוץ שנוגע ל'פחד להעירו', מעיד על הזנחה חמורה והתעלמות מהצורך המיידי לפעול מבעוד מועד.
מאידך גיסא, גם לאחר שנודע לראש הממשלה (בבוקר) על מה שקרה, הוא לא ממש מיהר להגיע ללשכתו, וכאן נוסף עוד חטא על החטא המקורי.

palmony1951

Well-known member
סליחה שאני מתערב אבל ככל שזכור לי, ממלא המקום אמור להיכנס לפעולה אך ורק כאשר הראש אינו נמצא בארץ או כאשר מצבו הבריאותי אינו מאפשר את הפעלתו המיידית בעת הצורך. לכן, ככל שהראש בריא ונמצא זמין בארץ, יש להעירו ולהפעילו לאלתר בצוק העיתים, ואירוע כמו זה שקרה ב-07.09 הוא בדיוק האירוע ב-הא הידיעה, שהצריך פעולה שכזו.
לדעתי לפחות, אי הפעלת ראש הממשלה בליל ה-7.9, דינה כרשלנות הגובלת בבגידה, והתירוץ שנוגע ל'פחד להעירו', מעיד על הזנחה חמורה והתעלמות מהצורך המיידי לפעול מבעוד מועד.
מאידך גיסא, גם לאחר שנודע לראש הממשלה (בבוקר) על מה שקרה, הוא לא ממש מיהר להגיע ללשכתו, וכאן נוסף עוד חטא על החטא המקורי.
אני מתכוון שיקימו חוק חדש לגבי מ"מ רוה"מ

dannygi10

Active member
לווין זה בגדול עינים שמסתכלות ורואות את הקרחות בראשי חלק מהזקנים
נתניהו שומע קורא מבין ופועל,
ובכלל מה שייך מנוי סגן לראש הממשלה להצלחת החמאס?
שקרן זו תכונה שכדי להבינה,צריך לקרא את ספרו של מקיאבלי

למעלה