מיסוי במושב

מיסוי במושב

אהלן, במושב שלי גובים מס מושב גבוה, כמעט פי 2 מגובה הארנונה החודשית.
שמעתי היכן שהוא שיש הגבלה בחוק על גובה מס המושב שמותר לגבות מהתושבים, שמותר עד שליש מגובה הארנונה, מה שאומר שגובים אצלנו פי כמה וכמה מעל מה שמותר.
האם מה ששמעתי נכון? כי אם יש לזה אחיזה בחוק אני מתכוונת לתבוע חזרה את התשלומים החריגים.
תודה!

ארנונה המוטלת על ידי ה"מושב" (=ארנונת ועד מקומי)

שלום לחבילת חציר,
ככל שמדובר במס הרי שהחוק מאפשר להטיל ארנונת ועד מקומי בנוסף לארנונה של המועצה.
על ארנונת הועד המקומי לעמוד בכללים שונים הקבועים בחוק (למשל, התקנת צו ארנונה חוקי), כמו כן, הסכום המצרפי של הארנונה של המועצה והארנונה של הועד המקומי צריך להיות בגבולות תעריף המקסימום המותר בחוקי ההסדרים.
לגבי השליש- משרד הפנים ממליץ שארנונת הועד המקומי לא תעלה על 30% מהארנונה של המועצה (לגבי מגורים בלבד), אולם זה לא מחייב את הועדים שכבר יש להם צו ארנונה חוקי בשיעור שונה, אם כי זה רלבנטי לועדים שנדרש להם לקבל את אישור שר הפנים לתעריף שלהם שאז סביר להניח שלא יאשרו יותר מכשליש התעריף של המועצה.
הערה- יש לשים לב שמדובר במס שכן ככל שמדובר בתשלומים אחרים שהם לא מס (וככל הידוע, העגלה של המושבים עמוסה בהרבה כאלה מלבד החציר הקצוץ...) הרי שזה נושא אחר שתלוי יותר במה שהוסכם בתקנון האגודה.
בהצלחה
יאיר

מול מי אני צריכה לברר אם זה חוקי?

את מי שואלים? מה שואלים?
אני מתכוונת לברר את זה עד הסוף....
תודה!

צו ארנונה ועד מקומי

זהו צו של המועצה האזורית צריך להיות צו נוסף של הועד המקומי.
כפי שכתבתי קודם הסכום המצרפי של התעריף בשני הצווים יחד מוגבל לתעריף המקסימום שנקבע בחוק

למעלה