מסמכים לשחרור כספי פיצויים בקופת פיצויים

U n i v e r s e

New member
מסמכים לשחרור כספי פיצויים בקופת פיצויים

שלום,
אני אמור לקבל פיצויים בקרוב.
הפיצויים מחולקים לכסף "נזיל" אותו משלם לי מקום עבודתי הקודם, וסכום נוסף, היושב בקופת הפיצויים בחברת הביטוח, לשם הפריש המעביד כספים, מיום כניסתי לחברה.
א. נאמר לי על ידי המעביד כי את הכספים הנמצאים בקופת הפיצויים אני צריך לשחרר בעצמי. האם נכון?
ב. במידה ואני זה המשחרר אותם מקופת הפיצויים, מה התהליך ואילו מסמכים אני צריך לצורך זה?

תודה.

nogaash

New member
א. נכון

ב. אתה צריך לקבל מהמעביד, טופס 161 ומכתב שיחרור כספים.

לחברת הביטוח אתה צריך להגיש את הטופס 161 של המעביד עם המכתב שחרור כספים, בנוסף לטופס 161 א' שאתה ממלא וחותם עליו (ניתן למצוא אותו בגוגל), יש גם טופס של חברת הביטוח שאתה צריך למלא ולצרף אליו את הנילווים הדרושים להם, כגון צילום ת.ז, צילום שיק וכ"ו.... לכל חברת ביטוח יש אתר באינטרנט עם הסבר מפורט על התהליך למשיכת כספי הפיצויים.

מדון

New member
הפיצויים שיש לך נמצאים הפוליסה בחברת הביטוח

השאלה כמה המעביד הפריש
קרא בקשה את הקובץ המצורף ואם לא תבין שאל אותי
כמו כן הכסף שיש הוא לא לשימוש אתה תהיה בצרות אם תמשוך אותו

U n i v e r s e

New member
בהמשך למסמך שלך

קראתי אותו, והבנתי ממנו כי לא כדאי למשוך את כספי הפיצויים הנמצאים בקופת הפיצויים בחברת הביטוח מאחר וזו הפנסיה שלי.
אז אודה על ההסבר עבור הבא:
בחוזה האישי שלי ושל קולגות נוספים, קיים סעיף (עליו אני לא חתום) ובו נאמר כי במידה ועובד מפוטר, הכספים שנאספו בקופת הפיצויים, הם אלו הכספים היחידים המגיעים לו.
לאחר בירור עם מנהלת כו"א של החברה בה עבדתי, נאמר לי על ידה כי - חוץ מכספי הפיצויים שישולמו לי ישירות על ידי החברה, כספי הפיצויים בקופת הפיצויים בחברת הביטוח
לא קשורים לביטוח המנהלים אותו אני משלם.
האם ביטוח המנהלים הוא לא זה שבעצם מהווה את הפנסיה שלי?

תודה.

מדון

New member
מכון שאני לא יודע מה יש לך ביטוח מנהלים או

קרן פנסיה
אסביר קרן הפנסיה ואו ביטוח המנהלים הם הפנסיה שלך
בקרן פנסיה נהוד להפריש 6% פיצויים מעביד 6% מעביד תגמולים ו5.5% תגמולי עובד
ביטוח מנהלים - 8.33% פיצויים 5% תגמוליםמעביד 5% תגמולים ע"ח עובד
מה שאתה רואה זה שבקרן הפנסיה חסר 2.33% לפיצויים לפי צו ההרחבה על המעביד יש חובה לפתוח קופה להפרשה זו רוב המעבידים לא עושים זאות
ולכן כאשר אדם מסיים לעבוד על המעביד לשלם לו בצק את הסכום שהוא נשאר חייב לו עקב ההפרשה הפחותה
אני תמיד ממליץ לעובדים ליבקשו מהמעביד להפקיד כספים אלו בקרן הפנסיה כולל מכתב המספיר לאיזה סעיף יש להפקיד כספים אלו כך אתה מגדיל את הפנסיה שלך ועקבאי משיכת הפיצויים את תקבל בגיל הפרישה הנחות על הפנסיה שיכולות להגיעה עד 64%
לעיונך מה הולך להיות השנה בתקון של מס הכנסה

למעלה