מעניין אותי לדעת מה דעתכם

Light18m

New member
להזכירך

אנחנו חיים במדינה שהיא קודם כל יהודית, ומהווה מקלט ליהודים בזכות (6 זכויות לפי מגילת העצמאות) ולא בחסד, ורק אח"כ דמוקרטית. אין ליהודים מקום אחר בעולם וצריך לעשות הכל כדי לשמור על זה. עצוב אבל אמת.

אבל היא עדיין דמוקרטית

אז יש בה חוקים של שבת ציבורית וכשל"פ ציבורי וחגים יהודיים, אבל לבוא ולהגיד שיש לשלול לחלוטין את הזכויות? ולא לתת להצביע? הם עדיין אזרחים במדינה. עצוב לי לשמוע שזה דור העתיד. תאמין לי שלא חסרים בדור הזה נערים יהודים שעושים נזק גדול ביותר.

Light18m

New member
החוקים שקשורים למסורת זה הטפל

העיקר הוא שתהיה מדינה ליהודים שכמובן יהיה בה שלטון יהודי.

אוקיי. אז השלטון יהודי ברובו המאוד גדול

אבל אנחנו באנו והתיישבנו במידנה שכבר היו בה תושבים. חלק מהאדמות מכרו לנו, חלק השגנו במלחמות. יש פה ערבים שעדיין חיים במדינה הזו וכפופים לחוק, מותר להם להצביע. מותר לנו לחיות איתם בשלום. זה כבר עניין של בחירה.

Light18m

New member
הבעיה היא

שאם ימשיך המצב שמותר להם להצביע (בגלל החלק הדמוקרטי של מהות המדינה), זה יפגע בחלק היותר חשוב של המהות- היות המדינה יהודית. יש מחקר מפחיד על קצב גידול של אוכלוסיה שאומר שאם קצב הגידול הוא פחות מ2.2 ילדים למשפחה- האוכלוסיה תאבד. אם קצב הגידול הוא פחות מ1.8- זה כבר מצב שאי אפשר לתקן. באירופה קצב הגידול הממוצע בכמה מדינות הוא 1.4, 1.5 ככה. קצב הגידול של המוסלמים באירופה הוא בין 6 ל-7 (!!!) לא היינו רוצים שבשם הדמוקרטיה נגיע למצב הזה גם פה. צריך לתת להם להבחר לשלטון במדינה משלהם (לא בהכרח פלסטין), לא שלנו.

אין להם כ"כ מדינה אחרת ../images/Emo201.gif.

הם נולדו כאן לדורותיהם, איך אפשר לשלול זכויות ממישהו על סמך הלאום שלו? אנושית, עזבו דמוקרטיה, כיצד האופציה הזאת בכלל נוצרת בראשם של אנשים
? נניח אני ערביה ונאמר אני מוסלמית אתאיסטית ( לא חסר כאלה), כמו שאתה מכיר אותי - אתה באשכרה מסוגל לתמוך בדבר הזה "כי אין ברירה", בשלילת זכויותיי, ולהסתכל על עצמך במראה? לא כועסת, מתעניינת
. ככה תגיד לי בשיא הרצינות את כל הסיפור הזה עם ילודה והשואה ועניינים? נולדתי במדינת ישראל ונולדתי ערביה, אזי היא מולדתי היחידה שאני מכירה ושיש לי. אתה מציעה לי זכויות במדינה אחרת, למה אין לי מקום במדינה שלי
? כי עמך סבל ואין לו מקום אחר? האם אני גזלתי מעמך את מקומו? האם אתה מכיר מציאות בה הינך חסר זכויות? החיים האנושיים קצרים, מתוק. כל אדם הוא עולם ומלואו, בין אם הוא ערבי לבין אם הוא יהודי. עבור תכנון לטווח ארוך מאורך חייך וחיי אתה תומך בשלילת זכויותיי והריסת חיי? אני ישראלית כמוך, אתה שובר את
י. אז בעוד 100 שנים, כשאתה ואני נירקב אחרי שנתרום את איברינו, יהיה בעולם רוב מוסלמי. כיצד שלילת זכויותיי תשנה מצב זה? מה אתה קודם, יהודי, ישראלי, גבר, סטודנט, חייל, בן אדם
?

Light18m

New member
אבל יש להם מדינה אחרת...

בירדן יש כבר כ 70% פלסטינים, ויש עוד 16 מדינות של ערבים. יש הרבה חרא בעולם אבל במדינה שלנו גם, ואם הייתי חושב שליהודים יש מקום אחר הייתי שוקל לעבור לשם, אבל אין (כולל אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, אוגנדה וכמובן ארה"ב. זה עניין עקרוני- צריך צבא משלנו וגם מקום עם בסיס היסטורי מוסרי ומשפטי, לא רק כי עמי סבל, וישראל זה המקום היחיד) אם היית מוסלמית אתאיסטית (וחסר כאלה) לא הייתה לי בעיה איתך בתור בן אדם. אם היית מוסלמית דתיה ד"א הבעיה שלי איתך הייתה רק קצת יותר גדולה מהבעיה שיש לי עם יהודים דתיים, שבכ"ז החברים הכי טובים שלי והמשפחה שלי הם כאלה. זה לא היה אישי, אבל הייתי תומך בשלילת זכותך להבחר לשלטון מדינת היהודים. הייתי תומך בזה גם אם לא הייתי יהודי, באופן אובייקטיבי, כדי להציל עם שלם של יהודים. לצערי אי אפשר להשוות את העם היהודי לכל עם אחר, ההיסטוריה הוכיחה זאת. כל בן אדם הוא עולם ומלואו, אבל עניין חיים והישרדות של עם שלם זה יותר חשוב משלילת זכות של אנשי עם אחר להבחר לשלטון במדינה של העם הספציפי הזה. בעוד 100 שנים כשרוב העולם יהיה מוסלמי- עדיין תהיה מדינה אחת קטנה ליהודים.

matanbil

New member
אחותי עבדו עלייך

רוב ערביי ישראל באו לפה בעקבות היהודים ולא לפניהם טאלב טוואטחה למשל ממכבי חיפה הגיע עם משפחתו מסודן בתחילת המאה ה-20 צריך לקרוא טוב הסטוריה ואז את מבינה שה"נרטיב" שלהם הוא שקר אחד גדול

Loriella

New member
../images/Emo45.gif אור אני מצדיעה לך

סוף סוף בן אדם מפורסם שראוי ל"הערצה" של בני נוער במדינה הזאת. אולי תנחה תוכנית אירוח.

זה כמו שתגיד

שליהודים יש את ישראל עם הרוב היהודי אז ניתן לשלול מאזרח ארה"ב שהוא גם יליד ארה"ב לדורות את הזכות לבחור ולהיבחר
. הבעיה הדמוגרפית מוכרת לי, אולם השלכתה על הפרט הערבי לא נראית לי הוגנת. זה כמו שנשלול את זכות ההצבעה מיהודים דתיים קיצוניים ( אגב כל מי שמתנגד לדבר קיומה של מדינת ישראל לדעתי לא אמור להצביע בה, בין אם הוא ערבי לבין אם הוא יהודי) כי הצבעתם עלולה לסכן את הכלל. זה נקרא דיקטטורה לפי ה
. עניין אחר הוא שלדעתי יש להוציא את המפלגות האנטי-ציוניות מהחוק כמתנגדות למהות המדינה, אז תוכל לתת לכלל האזרחים להצביע למה שבא להם ללא הגבלה
. ניתן להשיג את אותן תוצאות ע"י החלטות מוסריות למדי
.

Light18m

New member
לדעתי

ההשוואה שלך לארה"ב, או לכל מדינה אחרת שתנסי להשוות, לא נכונה כי אי אפשר להשוות יהודי במדינה של עם אחר לפרט של עם אחר במדינה של יהודים. להוציא את המפלגות האנטי-ציוניות מהחוק זה משהו שאמור להיות הכרחי לדעתי, אבל לא בטוח שמספיק. בכל מקרה לא עושה לי בחילה לשמוע ש46% מהנוער חושב שצריך לשלול זכות הצבעה.

DDN

New member
את לא יכולה להיות מוסלמית אתאיסטית

או שאת מוסלמית, או שאת אתאיסטית. דת זה לא גזע, צבע שיער, עור וכו'

StriX Starlight

New member
מה? ממך לא ציפיתי לאמירה כזאת.

איסלאם אינו שונה מהיהדות בעניין הזה: אתה תקוע עם הדת שלך, שנקבעה ע"י ההורים שלך, באם אתה מאמין הדוק, חילוני, אתאיסט או אגנוסטיקן.

../images/Emo31.gif

ביהדות זה גם לאום. איסלאם לעומ"ז זה רק דת, לכן יכול להיות ערבי מוסלמי, ערבי נוצרי, ערבי אתאיסט... (נתתי ערבי כדוגמה, כמובן שיש מוסלמים מעוד עמים)

תשאלי ערבי אתאיסט ממשפחה מוסלמית

כיצד הוא מגדיר את עצמו, הסבירות שיאמר "מוסלמי" גבוהה מאוד. לא מאמין באללה אבל מגדיר את עצמו כמוסלמי כי כל משפחתו מאמינים, זה נפוץ
.

למעלה