מעניין

shoham95

New member
תודה רבה! איזה כיף

כל מיני דברים שחששתי מהם, ועכשיו מסתבר שלא יקרו...
.

SnapDragon

New member
../images/Emo4.gif

אתמול בלילה, באמצע צפת, קיבלתי הודעה בהולה, בנוסח "אעעע, כנסי לפורום". אז נכנסתי, ובאמצע כל הבלאגן שהלך שם, ניסיתי לשמוע. לא הלך. כל מה שהצלחתי לראות הוא רק הפרצוף הקפוא והאדום בעיניים ושם זה נעצר. לפחות 3 פעמים. המחזה הזה די טרד שלוותי, בלשון המעטה. עד שהצלחתי למצוא לי פינת רחוב שקטה, ב-2:00 בלילה...ומה אגיד לכם. התגובה היחידה שנתקעתי עליה שוב ושוב הייתה: אוף. "ילדים" (שם זמני) הוא שיר מקסים. שיר אבהי אישי, רגיש ומקסים. אבל אני חשבתי אז - ועדיין, במקום מסויים - שהוא צריך להישאר שם, במשבצת הזו. אולי זו החשיפה הראשונה והטראומטית-משהו אליו, שחווינו על חבל דק מאוד במעבדה, בתחילת הסיבוב -- הקודם, כמה מוזר שהוא כבר עבר קידומת... הוא היה מאוד קשה לי לעיכול. או יותר מדוייק - להיכוּל. ואז הגיע נגה, שם השיר עדיין פער בי, אבל פחות. זוהר פרסקו טיפל בו ביד העדינה הראויה לו, עם מטרונום קסום וליווי פסנתר בתולי. ואני - שעדיין לא לגמרי התרציתי - איחלתי רק ש"אם נגזר על שיר זה להפוך לנחלת רבים וזרים באלבום פלסטיק מרובע, למרבה הצמרמורת, מי יתן ולא יגעו בו מעבר לפשטות שנצפתה שם על הבמה" (9.12.10). הגיטרה של אמיר יפהפייה ממש. וגם ה בסוף של אביתר. אבל...זה לא זה. הנשימה האצורה של ההתכוונות בשיר הזה הלכה לאיבוד, ביחד עם כל איזכור מבוסס ל"קח סכין". וגם מוזר לי השינוי לגוף יחיד. אולי זה רק כוחו של הרגל (שכבר מתחיל להתפוגג עם השמיעה החמישית), אבל לא יודעת להסביר בדיוק למה. נראה לי שבלשון רבים זה זרם יותר ופתח פתח קטן להזדהות, כשזה לא מכוון למישהו אחד ספציפי. אם זה מובן למישהו.. (כולם היו בנאי
). וגם אני לא יכלתי שלא להרהר כמה פעמים, בתיאוריה, כמה מרגש זה להיות שותפה להתחלה של משהו, בייחוד שירים (ובייחוד אביתר). בפועל, אני לא בטוחה שאני בנויה לזה
.

כן, "זה לא זה" זו המילה(ים)

אחרי ששמעתי את זה שוב (ושוב ושוב) היום- הפסנתר הנעלם, ופרסקו. (צריך לברר מה פתאום אביתר בורח מהפסנתר ככה גם כשהוא מתבקש. כמה שירים מהאלבום האחרון...) אני מעדיף לקוות ששני אלה ישובו במהרה. ובכל מקרה, עוד מסקנה שלי זה שהביצוע הספציפי הזה חלש- משהו בשירה שלו נורא עצור, וגם הבלאנס שם קצת דפוק (לא שומעים את האקוסטית בכלל). וכל הקטע הזה עם הבס בהתחלה, די אסון לטעמי. לא יכולתי להימנע מלהריץ בראשי עיבוד-אלטרנטיבי הכולל בית א-קפלה, בית שבו נוסף רק התקתוק הפרסקואי, ואז "וליבי מבקש" עם הפסנתר, ואז הגיטרות והדבר המדהים של צח, נבנים אט אט לאורך הפזמון. (אוקי, איבדתם אותי
) ומה אכפת לו להאריך עוד קצת את הסיום, הוא כל כך יפה. ואני מצטרף לקריאה של אבישי להעלות הכל באיזה טון או שניים. (אני עושה גם ברמצוות
)

ושכחתי להוסיף

שכל שלמעלה לא גרם לי להתאכזב מהוידיאו הזה, כי הגיטרות והדהש"צ (הגיע הזמן לתת לזה שם
) יפים מדי.

SnapDragon

New member
song to a siren

מלבד שזה שם של שיר יפה (כקאבר. למקור אני פחות רגילה), הוא עולה לי במחשבות ובשפתיים לפעמים, כשמצליחה להפריד לרגע את צח מכולם שם (ולפעמים גם מהחשמלית של אמיר, אבל הוא קיבל מספיק איזכורים השבוע. עכשיו תורו של צח) ובכלל, אם עסקינן לא מכבר ביופייה ועוצמתה של המוזיקה. במצבים שכאלה: on the floating, shapeless oceans .I did all my best to smile til your singing eyes and fingers .drew me loving into your eyes ,and you sang: sail to me, sail to me .let me enfold you .here I am, here I am waiting to hold you

SnapDragon

New member
../images/Emo6.gif

(ואני יודעת שאני מתפרצת לדלת שאוטוטו תפתח, ולכן בדיוק אני עושה את זה - אף אחד לא הולך להזכיר פה את המילה "שח". אף אחד
)

ועכשיו הבנתי מה היה מוזר לי במשפט הראשון

אחרי שמיעה אחת, עברה בי מחשבה מעניינת: "יש יותר מדי פעמים 'בוקר' במשפט הזה" ואז נזכרתי הוא שינה גם שם את המילים - זה היה "כמו אבי אני קם מוקדם".

SnapDragon

New member
אפילו לא שמתי לב

אין לי כח לשמוע שוב (באמת). אז מה הוא אומר במקום? (וזו גם קריצה קטנה שאהבתי במשפט. 2 מילים אבל סיפור-מעגל יפה בפני עצמו)

SnapDragon

New member
../images/Emo3.gif

(עוד ״אוף״ קטן לאוסף) טוב, אני בונה על ה5-10 שנים הבאות באופן רשמי.

shoham95

New member
---

רק אני שומעת בסוף של השיר הזה משהו קצת רדיוהדי? אוף, אני רוצה לשמוע את השיר הזה בלי דיבורים באמצע. אם למישהו יש, אשמח אם תשלחו לי במסר... (אותו דבר לגבי השיר השלישי, "תל אביב" נדמה לי [?])

shoham95

New member
תודה :)

טוב, אז עכשיו כששמעתי הכל- לא רק בסוף, אלא בכל השיר יש משהו רדיוהדי. (וברור שזה דבר טוב) חוץ מזה, השיר הזה יותר מדי דומה ל"אבא", שהוא מהפחות אהובים עליי... באסה. ולא הבנתי מה הקטע שעכשיו כולם מראיינים אותו ומשמיעים דווקא את השיר הזה? אין לי בעיה עם זה, אבל זה לא ברור לי. ואני שמחה שזה לא "שביר"... ומקווה ש"שביר" לא ייצא לעולם כסינגל אמן.
(אבל שיהיה באלבום הבא!)

מיטלס1

New member
מה שקרה זה

שאביתר יוצא עם סיבוב הופעות חדש ולכן הוא צריך חשיפה תקשורתית כדי לקדם את הסיבוב. העניין הוא שהתקשורת מחפשת תמיד סיפור שיהיה חדש ומעניין. ומה לעשות להודיע רק על סיבוב הופעות חדש זה לא מספיק מעניין ואטרקטיבי בעיניי התקשורת, ולכן אביתר היה חייב לספק להם בשר. ככה יצא שהוא כינס מסיבת עיתונאים שבה הוא חשף שיר חדש דנדש (תודי שזה הרבה יותר מעניין מאשר סתם ידיעה על סיבוב הופעות חדש...). והנה, בזכות חשיפת השיר החדש הוא קיבל חשיפה תקשורתית מטורפת. היחצ"נים שלו עשו עבודה מצויינת ותקשורתית הוא שיחק אותה. (והנה ככה על הדרך סיכמתי לך את השלוש שנים של התואר שלי בתקשורת, וגם את הניסיון האישי שלי שצברתי בחודש האחרון במאהל מחאה של שדרות)...

בהתחלה לא הבנתי מה הקשר

אבל כששמתי לב ממש טוב, אז באמת הסיום מזכיר קצת את הסיום של seperator (
)

למעלה