משהו מוזר בתלוש השכר...

מצב
הנושא נעול.
משהו מוזר בתלוש השכר...

משהו מוזר בתלוש השכר...
בתלושי השכר האחרונים שלי מופיע לדוגמא שכר ברוטו 15000 שקלים ולאחר מכן הפחתה של 1500 שקלים מוזר למה הרואה חשבון עושה את זה ? האם זה פוגע בי ?סוכם כי הברוטו שלי ירד ב10 אחוז בגלל צמצום ימי עבודה האם אני משלם מס הכנסה לפי 15000 שקלים ? תודה .

לא נראה לי.

משהו מוזר בתלוש השכר...
בתלושי השכר האחרונים שלי מופיע לדוגמא שכר ברוטו 15000 שקלים ולאחר מכן הפחתה של 1500 שקלים מוזר למה הרואה חשבון עושה את זה ? האם זה פוגע בי ?סוכם כי הברוטו שלי ירד ב10 אחוז בגלל צמצום ימי עבודה האם אני משלם מס הכנסה לפי 15000 שקלים ? תודה .
לא נראה לי.
הגיוני שאתה לא משלם מס הכנסה על 15,000. אבל ייתכן שההפרשות לקופת פנסיה ו/או קרן השתלמות ו/או ביטוח מנהלים נעשות לפי 15,000. ייתכן שזה ככה בתלוש כי אולי זו הפחתה לזמן מוגבל, וכך תדע לאיזה סכום תחזור המשכורת כשתיגמר התקופה של ההפחתה.

שיר ורד

New member
כך מקובל

משהו מוזר בתלוש השכר...
כך מקובל
זה הנוהג כדי להראות שהירידה בשכרך איננה קבועה או איננה בשכר הבסיס ונובעת מהסכם זמני או מירידה בהיקף העבודה (כפי שקרה אצלך בפועל). צריך לוודא שהשורה הנ"ל מופיעה בין השורות המתייחסות למרכיבי שכר ברוטו(כמו תוספת יוקר, ותק, שעות נוספות) ולא לשורות המתייחסות לניכויים בנטו (כמו הפרשות העובד לתנאים סוציאליים). כדאי גם לסכם את סה"כ השורות המשפיעות על הברוטו ולראות האם הוא מסתדר עם הסעיף שכר למס . בכל מקרה תוכל לפנות לרואה החשבון או כל מי שאחראי לנושא שכר אצלכם ולבקש הבהרות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה